Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3083, 3084, 3085 ... 3098, 3099, 3100  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.09.2021, 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurt Hauenstein - A Planet Called Earth (1982)
Ambitniejszy projekt weterana austriackiej estrady lat `70 (m.in. Supermax). Elektronika, rock i nawet trochę jakby fusion. Może być.

Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 15.09.2021, 15:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:

Z racji rocznicy.

Dzisiaj - obowiązkowo.

Właśnie żona goni mnie, że za głośno i że "słucham ciągle te starocie".
A czego mam słuchać - w końcu jestem Retromaniakiem...

Słucham dalej na słuchawkach...
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.09.2021, 18:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

THE YARDBIRDS - Fillmore Auditorium 07.1967

dość dobrej jakości bootleg z ciekawymi aranżami utrzymanymi w stylu psychodelii, na szczególna uwagę zasługują sola Becka bardzo psychodeliczne, no nie spodziewałem się też takiego kopa, może tylko Relf nie do końca daje radę a sekcja rytmiczna też wymiata.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.09.2021, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Terry Callier - Fire On Ice (1978)
Trochę się tu pastelowe aranże nadto zaróżowiają - melanż soulu, folku i jazzu zbyt często napycha się dyskotekowymi rytmami. Ale da się wytrzymać, bo daje to solidną średnicę i mocną trzecią tercję.

esforty
digipack

PostWysłany: 15.09.2021, 19:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Terry Callier - Fire On Ice (1978)

Obiecywałem sobie, że przesłucham wszystko (co dostępna via Tidal) Terry'ego Calliera, ale Embarassed Embarassed ...to ciągle obietnica niespełniona.
Twój wpis potraktuję, jako <koks> Wink .

Za to posłuchałem tego:

docent_chleb napisał:
The Heroine Sheiks "Siamese Pipe" 2002

i zostałem, zaskoczony in plus. Spodziewałem się jakiegoś hipnotics noise, a tu rzecz jest przystępna, chociaż nie do pląsów Wink .
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 15.09.2021, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
a tu rzecz jest przystępna, chociaż nie do pląsów Wink .

refleksyjna rzecz, do medytacji Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 15.09.2021, 19:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Terry Callier

Na pewno warto posłuchać debiutu, bardzo nietypowa i oryginalna płyta, zarówno w szerszym kontekście muzyki w ogóle jak i późniejszych dokonań artysty. Ja całkiem niedawno miałem maraton z tym albumem, który udało mi się znaleźć na katowickiej giełdzie.

Terry Callier - Lifetime (1999)

Rzućcie uchem tylko na tę perełkę: I Don't Want To See Myself (Without You) i nic więcej nie trzeba już będzie dodawać.
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 15.09.2021, 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Rzućcie uchem tylko na tę perełkę: I Don't Want To See Myself (Without You) i nic więcej nie trzeba już będzie dodawać.

Już myślałem, że to Talking Heads - Road to Nowhere Wink
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 15.09.2021, 20:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Maciek napisał:

Już myślałem, że to Talking Heads - Road to Nowhere Wink

O widzisz, podlinkowałem nieprawidłową wersję, która wyszła w 1982 (chyba tylko na singlu). Tej z 1999 nie mogę nigdzie znaleźć, więc kto może, niech sięgnie po płytę. Wink
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
WOJTEKK napisał:

Real Life - Heartland - no miłe i przyjemne, zaskoczeniem dla mnie było, że to nie tylko "Send Me An Angel" plus wypełniacze. No jest to calkiem dobra płyta.

A pewnie, że jest całkiem dobra. Kiedyś to kupiłem na winylu od znajomego za parę złoty i też sądziłem, że kupuję Send Me... plus coś tam, czego pewnie nie będę słuchał i byłem miło zaskoczony. Inna sprawa, że ta płyta to tylko częściowo synth-pop, jaki obiecuje wspomniany hit. Sporo tam kawałków utrzymanych w takim pop-rockowym mainstreamie lat 80.

Już chciałem napisać, że bardzo często ostatnio słucham tej płyty, lecz to byłoby nadużycie - bardzo często słucham jednego utworu, który niesamowicie wpadł mi w ucho, mianowicie Catch Me I'm Falling. Wręcz nie mogę się pozbyć go z głowy. Szkoda, że reszta albumu mnie nie przekonała, uważam że wypada na jego tle dość blado.

Maciek napisał:

Oj, tak! Mój ulubiony kawałek Calliera Smile Wprawdzie do tej pory słuchałem tylko wersji z koncertówki "Alive" (świetna rekomendacja przy okazji wałkowania rocznika 2001), ale ta studyjna też super.
esforty
digipack

PostWysłany: 16.09.2021, 06:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Cytat:
Terry Callier

Na pewno warto posłuchać debiutu, bardzo nietypowa i oryginalna płyta, zarówno w szerszym kontekście muzyki w ogóle jak i późniejszych dokonań artysty. Ja całkiem niedawno miałem maraton z tym albumem, który udało mi się znaleźć na katowickiej giełdzie.

Terry Callier - Lifetime (1999)
...

Sugerowany tytuł, nieobecny na Tidalu (jako jedyny studyjny Twisted Evil ).
Żeby to kupić (CD) via amazon, trzeba mieć stówę, a z allegro nawet dwie Confused .
Słucham debiutu, skojarzenie mam, ale co tam owo. Jestem przy I'm Drifter (8 na płycie).
Trzeba się zaopatrzyć w Jego płyty, bo i dobre i lokata kapitału. Na półce tymczasem, What Color Is Love, wydaje się, że najbardziej dostępna na rynku.
Maciek
box

PostWysłany: 16.09.2021, 07:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeszcze z tydzień temu Lifetime wisiało za 25 zł. Proponuję taktyczną przyczajkę. Wink
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 16.09.2021, 09:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robiąc opis ostatniej audycji Max 357 słucham oczywiście jej zawartość.

Iron Maiden - Hell On Earth
Minimal Blue - Trochę czasu
Chris de Burgh - The Tale of Robin Hood
Chris de Burgh - The Man with the Double Face
Steve Hackett - Wingbeats
Steve Hackett - Fox's Tango
Wij - Wielki martwy
The Vaccines - Wanderlust
Eddie Vedder & Glen Hansard - I'll Be Waiting
Huddie Ledbetter - Goodnight Irene (1933)
Jan Borysewicz i Piotr Fronczewski - Nie wierz nigdy kobiecie
Bokassa - Low (and Behold)
Bokassa - Burn It All (P.T.S.D.E.a.D)
Metallica - Enter Sandman (Remastered 2021)
Black Sabbath - It's Alright 2021 Remaster
Marillion - Fugazi (2021 mix)
The Stranglers - This Song
The Stranglers - No Man's Land
The Stranglers - The Lines
Zbigniew Preisner - Searching for Values
Zbigniew Preisner - Beauty of Aegina
Zbigniew Preisner - Serenity
Steve Hackett - Scorched Earth
Steve Hackett - Esperanza
Chris de Burgh - Home from the War
Chris de Burgh - The Robbery
Eric Clapton - Goodnight Irene

27 utworów to ponad 100 minut.

https://open.spotify.com/playlist/7nGfWhcC2x2rUnhYivjNbI?si=9967cd7af9df4da4
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 16.09.2021, 13:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kuba Ziołek (Stara Rzeka, Alameda...) zmęczył się awangardą, od teraz będzie grał ładne piosenki w zespole Jantar.

Jak mu wychodzi? wystarczy kliknąć w link Smile
https://www.youtube.com/watch?v=LITo2hY7oMg

...a i poczytać można - ciekawy wywiad, oto fragmencik wypowiedzi: "O wiele łatwiej jest być dobrym saksofonistą freejazzowym niż dobrym piosenkarzem pop. Tych pierwszych jest wielu, tych drugich – takich, przy których twórczości jesteśmy w stanie zatrzymać się na dłużej niż jeden sezon – bardzo mało."

https://www.dwutygodnik.com/artykul/9669-muzyka-brazylijska-z-bydgoszczy.html

Ostatnio zmieniony przez docent_chleb dnia 16.09.2021, 14:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.09.2021, 13:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
O wiele łatwiej jest być dobrym saksofonistą freejazzowym niż dobrym piosenkarzem pop. Tych pierwszych jest wielu, tych drugich – takich, przy których twórczości jesteśmy w stanie zatrzymać się na dłużej niż jeden sezon – bardzo mało.

I zgadzacie się z tą odważną tezą?

PS. Ziołek nigdy nie był w muzyce "awangardą".
.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3083, 3084, 3085 ... 3098, 3099, 3100  Następny
Strona 3084 z 3100

Skocz do: