Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miód z pasieki ECM
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.09.2021, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Świetna jest płyta Torna nagrana z Levinem i Brufordem dla ECM - Cloud About Mercury z 1987. Jeden z najciekawszych ECM jakie słyszałem. Tu się nie da przyłożyć kompletnie żadnego szablonu.

Ech... życia nie starczy, by to wszystko przesłuchać... kiedy wreszcie emerytura? Wink
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.09.2021, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze powtarzam, że na emeryturę zostawiam sobie Wagnera Smile.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2021, 12:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Ja zawsze powtarzam, że na emeryturę zostawiam sobie Wagnera Smile.
.

Ja od paru lat podsłuchuję, a momentami słucham pasjami, radiowej Dwójki.
Ostatnio też zacząłem słuchać BBC3 (odkąd mogę bezpośrednio przez wzmaka słuchać stacji internetowych), nie czekam na emeryturę Smile i tak mam wrażenie, że za późno się za tę galaktykę zabrałem, tak jak i za ECM zresztą.
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.09.2021, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko że ja muzyki poważnej i Dwójki słucham od trzydziestu paru lat, i klasyka stanowi największą część mojej płytoteki (i bytności koncertowej) - więc w tej galaktyce jestem nieźle zadomowiony. A na emeryturę zostawiam sobie konkretnie Wagnera, z racji gigantycznego rozmiaru większości jego najważniejszych dzieł (które zresztą też mniej więcej znam, ale bez zgłębiania i kolekcjonowania nagrań). Po prostu rzadko mogę sobie pozwolić na wysłuchanie ciurkiem parogodzinnego muzycznego dramatu, a na raty to nie to samo.
.
Powrót do góry
Cure

PostWysłany: 16.09.2021, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Tylko że ja muzyki poważnej i Dwójki słucham od trzydziestu paru lat, i klasyka stanowi największą część mojej płytoteki (i bytności koncertowej) - więc w tej galaktyce jestem nieźle zadomowiony. A na emeryturę zostawiam sobie konkretnie Wagnera, z racji gigantycznego rozmiaru większości jego najważniejszych dzieł (które zresztą też mniej więcej znam, ale bez zgłębiania i kolekcjonowania nagrań). Po prostu rzadko mogę sobie pozwolić na wysłuchanie ciurkiem parogodzinnego muzycznego dramatu, a na raty to nie to samo.
.

A to całkiem zmienia postać rzeczy.
Jestem pod wrażeniem Smile Pochwalam i zazdroszczę (bo u mnie klasyka/muzyka poważna to wciąż promil płytoteki). Nie mogę wykluczyć, że % jej udział będzie się zwiększał, ale nie wcześniej jednak niż przed nasyceniem się Miodem z Pasieki.
Bednaar

PostWysłany: 16.09.2021, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie też muzyka tzw. poważna to jakiś marny promil, głównie Górecki, Bach, Debussy, Arvo Part. Najczęściej słucham Trzeciej Symfonii Góreckiego.
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.09.2021, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolałem zamieścić w innym wątku, ale to też ECM - w najlepszym gatunku.
.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 24.09.2021, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto też zauważyć, że miód z pasieki ECM może też przybierać formy muzyki tzw. poważnej. I to zarówno tej sięgającej od średniowiecza po wiek XIX, jak i współczesnej. I to są często znakomite realizacji - i nawet nie wiem, czy obecnie ta klasyczna seria nie jest w ich katalogu najciekawsza...
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.09.2021, 10:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
(...) i nawet nie wiem, czy obecnie ta klasyczna seria nie jest w ich katalogu najciekawsza...

Owszem, jest (przynajmniej dla mnie).
.
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.09.2021, 12:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
U mnie też muzyka tzw. poważna to jakiś marny promil, głównie Górecki, Bach, Debussy, Arvo Part. Najczęściej słucham Trzeciej Symfonii Góreckiego.

Słyszałeś II Symfonię „Kopernikowską” (1972) Góreckiego? Jeśli nie, warto się zainteresować. Druga część tego dzieła (znakomita!) to jakby wstęp do III Symfonii. Jak dla mnie, co najmniej nie gorsza od tej, która przyniosła mu światową sławę. Mniej przekonuje mnie nazbyt repetytywna część pierwsza, choć jeśli ktoś jest zwolennikiem „nowej prostoty”, reakcje mogą być odmienne.
Bednaar

PostWysłany: 25.09.2021, 08:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@mahavishnuu - nie słyszałem, zainteresuję się Smile
Bednaar

PostWysłany: 27.09.2021, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Meredith Monk - Book Of Days (ECM, 1990)

Muzyka do filmu pod tym samym tytułem, trailer:

https://vimeo.com/ondemand/bookofdays

Jest to opowieść o czasie, o jego paralelizmie. Eva jest młodą dziewczyną żyjącą w żydowskiej społeczności w średniowieczu. Zaczyna mieć wizje XX wieku i rysuje na ścianie przedmioty, które dobrze znamy, a które dla osób żyjących razem z nią są tajemnicze i niezrozumiałe: telewizor, samolot i pistolet. Wioskę dziesiątkuje zaraza - cholera - co doprowadza do wojny między społeczeństwem żydowskim i chrześcijańskim, nawzajem obwiniających się o to, kto jest źródłem pandemii... zatem historia na czasie.
Sama muzyka to przykład minimalizmu, przede wszystkim wokalnego. Niekiedy przypomina chóry anielskie (Dawn), niekiedy doprowadza do obłędu i trwogi (Plague - chóralne szepty: "we know, who you are"). Filmu nie widziałem w całości, zatem oceniam tylko płytę: dzieło wybitne, wstrząsające psychikę słuchacza, pochłaniające bez reszty, miotające ekstremalnymi uczuciami: od zauroczenia i kontemplacji aż do przerażenia.

Cure

PostWysłany: 27.09.2021, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar - zaciekawiłeś mnie bardzo. Okładka - mistrzostwo. Oznaczam serduszkiem w Deeer, plus wrzucam w playlistę albumów ECM Smile Postaram się dzisiaj posłuchać.

Przy okazji, choć muzyka na pewno inna, polecam Nik Bartsch's Ronin - Stoa (2006)

Bardzo repetytywna w warstwie rytmicznej - ba... zaryzykowałbym stwierdzenie, że to jest muzyka elektroniczna (Schulze, złote lata TD) nagrana na tradycyjnym instrumentarium, wzbogacona o elementy ciężkiego groove, jazzu i ledwo wyczuwalnej awangardy. Nie mogę się uwolnić ostatnio od tego albumu.

Bednaar

PostWysłany: 27.09.2021, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Bednaar - zaciekawiłeś mnie bardzo. Okładka - mistrzostwo. Oznaczam serduszkiem w Deeer, plus wrzucam w playlistę albumów ECM Smile Postaram się dzisiaj posłuchać.

Przy okazji, choć muzyka na pewno inna, polecam Nik Bartsch's Ronin - Stoa (2006)

Miłego odsłuchu Księgi Dni. A propos okładki - Eva wraz ze starcem obok w filmie (animacja) znajdują się na cmentarzu - na okładce widać (tło), że przeklejono ich w inne miejsce.
Nik Bartsch's Ronin - kojarzę, że coś kiedyś słuchałem, sprawdzę w wolnym czasie Twoją propozycję.
Cure

PostWysłany: 27.09.2021, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Miłego odsłuchu Księgi Dni. A propos okładki - Eva wraz ze starcem obok w filmie (animacja) znajdują się na cmentarzu - na okładce widać (tło), że przeklejono ich w inne miejsce.

To raczej scena alternatywna, lub kadr z niej powtórzony na potrzeby okładki.
Zwróć uwagę, że na zdjęciu widać na lewym ramieniu dziewczynki biały okrąg, a w gifie przy podobnym ustawieniu dłoni, jest kompletnie zasłonięty.

No i inne ustawienie dłoni dziadka.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: