Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 490, 491, 492, 493, 494  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 15.09.2021, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Bednaar napisał:

Ależ zazdroszczę. Q&A na winylu - ależ to musi brzmieć, jak już CD gra wyśmienicie.

To nawet na polskim licencyjnym tłoczeniu brzmiało nieźle.

To prawda, powiem więcej - według mnie, to jeden z najlepiej brzmiących polskich LP. I jest do dla mnie niezwykła zagadka, bo przecież jest to bardzo długi album. Jedna ze stron przekracza chyba 30 minut, druga to coś koło 25, więc teoretycznie to nie ma prawa dobrze zagrać (a gra!).
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

To prawda, powiem więcej - według mnie, to jeden z najlepiej brzmiących polskich LP. I jest do dla mnie niezwykła zagadka, bo przecież jest to bardzo długi album. Jedna ze stron przekracza chyba 30 minut, druga to coś koło 25, więc teoretycznie to nie ma prawa dobrze zagrać (a gra!).

A już miałem pisać, że to właśnie wydawnictwo PN. I fakt gra - rewelacyjnie.
Swoją drogą, mam wrażenie, że PN miały konkretny rozstrzał jakościowy.
Trafiały się płyty świetnie brzmiące, ale problem był ze stabilnością procesu/przygotowania matryc (?).
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.09.2021, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie juz jakiś czas temu bo zdążyłem mocno obsłuchać, pełne disco Burżuja. Wydanie argentyńskie, płyty w papierowych rękawach, książeczki z opisami płyt i okolicznościami powstawania. Cud, miód i Szatan w jednym. Twisted Evil

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 15.09.2021, 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W niedzielę, na niezawodnym targu staroci w Gliwicach:

Igor Bril Jazz Ensemble - Utro Zemli - rosyjski jazz, lider gra bez szaleństw znanych z nagrań wcześniejszych i późniejszych, ale za to z rosyjską klasą pianistyczną oraz fantazją, więc płyta dostarcza wielu pozytywnych wrażeń.
Woody Herman - The Raven Speaks + Giant Steps - sprzedawca dobrze rozpoznał kierunek moich poszukiwań i wręcz wcisnął mi na siłę te dwa albumy, ale że wołał tylko dwie dychy za sztukę, to uległem presji. Punkt dla sprzedawcy, bo choć nie jest to może ekstraklasa, to i repertuar bardzo dobry (La Fiesta, Freedom Jazz Dance, Giant Steps) i w składzie kilka niespodzianek (Pat Martino, Alphonso Johnson, Joe Beck, Ray Barretto).

Dziś, w niezawodnym Komisie w Katowicach:
Michał Urbaniak - Atma
Zbigniew Namysłowski - Zbigniew Namyslowski (ten z żółtym kółkiem na okładce)
Keith Jarrett - Staircase
Jan Garbarek - Dis
Jarrett, Garbarek, Danielsson, Christensen - My Song

I na deser z Allegro:
John Handy - Live at the Monterey Jazz Festival - pierwsze wydanie UK, w cenie biedronkowej - lekki szok i niedowierzanie. Cool
szbe
singel analogowy

PostWysłany: 16.09.2021, 03:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dis to piękny album, zacne zakupy!
Powrót do góry
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.09.2021, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Między bułkami a serem zaplątało mi się:
Sonic Youth – Goo
Bo lata 80. to też porządne gitarowe granie, a nie tylko synthpop Wink (ok, ta płyta to akurat rok 1990, ale grupa zaczynała w poprzedniej dekadzie).

A poza tym...
Paweł napisał:
Kupić, czy nie kupić? Oto jest pytanie. Muszę się z tym przespać.

... po kilku nieprzespanych nocach Wink zamówiłem box:
Hammond Organ Organized
18 albumów jazzowych (na 10 krążkach) z organami Hammomda w roli głównej. Wśród nich wydawnictwa, które firmują m.in.: Jimmy Smith, Grant Green, Johnny Hammond, Larry Young, Milt Buckner, Ike Quebec czy Jack McDuff.
Dosyć to szalony zakup jak na mnie – choć zważywszy na cenę (72 zł z dostawą) używanie tego epitetu wydaje się nie do końca uzasadnione.
Powrót do góry
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 24.09.2021, 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shabaka and the Ancestors "We Are Sent Here By History" 2020

W Świecie Książki za niecałe 16 zł.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 25.09.2021, 07:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie ma tam Wisdom of Elders... Tę drugą mam, ale pierwsza jest znacznie lepsza.
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.09.2021, 07:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
... po kilku nieprzespanych nocach Wink zamówiłem box:
Hammond Organ Organized
18 albumów jazzowych (na 10 krążkach) z organami Hammomda w roli głównej. Wśród nich wydawnictwa, które firmują m.in.: Jimmy Smith, Grant Green, Johnny Hammond, Larry Young, Milt Buckner, Ike Quebec czy Jack McDuff.
Dosyć to szalony zakup jak na mnie – choć zważywszy na cenę (72 zł z dostawą) używanie tego epitetu wydaje się nie do końca uzasadnione.

Mam nadzieję, że po przesłuchaniu założysz wątek hammondowy i coś o tych płytach napiszesz. Smile
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.09.2021, 15:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Mam nadzieję, że po przesłuchaniu założysz wątek hammondowy i coś o tych płytach napiszesz. Smile

Niczego sobie myśl! Wprawdzie nie jestem najbardziej kompetentną osobą w kontekście założenia tego typy wątku, ale po przesłuchaniu tych 18 albumów jest szansa, że się trochę wyrobię. Smile A forumowa Brać na pewno wesprze (wszak sam też będę liczył na interesujące rekomendacje). W każdym razie: Twoją propozycję traktuję poważnie, proszę wyglądać tematu (choć raczej nie w najbliższych tygodniach – w tym miejscu mógłbym zażartować, że wpierw Crazy powinien założyć wątek o PJ Harvey Wink).
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.09.2021, 15:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
Dis to piękny album, zacne zakupy!

Tego nie wiem, bo nie znam tej płyty, ale John Handy absolutnie Cool
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 26.09.2021, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
wpierw Crazy powinien założyć wątek o PJ Harvey

Wątek szykuje się!
(od roku Embarassed )
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 27.09.2021, 18:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rush "Moving Pictures", bo nie miałem, a przecież taki początek "XYZ' jest tak samo dobry jak NoMeansNo z płyty "Wrong" Wink

Soundgarden "Louder Than Love", bo miałem w 1990, potem sprzedałem, teraz znowu chcę mieć Wink

Te dwie płyty łączy pewna cecha, obaj wokaliści czasem po prostu zwyczajnie "pieją" Wink
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.09.2021, 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

początek "Moving Pictures" to raczej Tom Sawyer ? Mój Rush nr 2 to pamiętam.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 27.09.2021, 18:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
początek "Moving Pictures" to raczej Tom Sawyer ? Mój Rush nr 2 to pamiętam.

Chodziło mi o początek utworu, nie płyty Smile

Dla mnie to Rush z najlepszego okresu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 490, 491, 492, 493, 494  Następny
Strona 491 z 494

Skocz do: