Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o języku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[Rad nierad]
longplay

PostWysłany: 06.01.2021, 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednak przespałem minioną noc. Śniła mi się kapela Goldfrapp.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 01.10.2021, 11:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś dla panslawistów: https://youtu.be/8BpixH088xg

Podrzuciła mi to znajoma ze studiów. Uśmiechnąłem się, bo nawet nie wiedziałem, że wraz z kolegami z roku byliśmy 20 lat temu prekursorami języka międzysłowiańskiego. Jako drugi język uczelnia wcisnęla nam na siłę słoweński (nikomu nie pozwolili chodzić na zajęcia z czeskiego, co było przynajmniej niemądre, bo większość moich koleżanek i kolegów pracowało po studiach jako tłumacze „czechosłowaccy”), więc my od początku na ten słoweński mieliśmy alergię (a jeśli dodać do tego nudnego lektora i jeszcze nudniejszą literaturę, przy której Cierpienia młodego Wertera to wesoły stand-up). Efekt był taki, że na kolokwiach luki w słoweńskim uzupełnialiśmy słowkami słowackimi, co prowadzącego doprowadzało do szału, a nam dawało dodatkowego kopa (i kilka szczęśliwych punktów na kolokwiach Wink). W drugą stronę też się czasem coś udało, choć poziom frustracji naszej kochanej słowackiej lektorki też był wysoki. Wink

Sam nie jestem fanem takich sztucznych tworów. Chodziłem kiedyś przez kilka tygodni na zajęcia z esperanto i było to bardzo dziwne doświadczenie. Sztuczność dawała po uszach i duszy i podobne wrażenie odnoszę tym razem. Wychodzi z tego twór w podobie burka nadziewanego cebulą z utopenca (co kto lubi Wink)
Leptir
box

PostWysłany: 01.10.2021, 12:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też nie jestem fanem takich Frankensteinów językowych, chociaż na studiach dla żartu łączyliśmy różne języki - dodając jednocześnie polską składnię - wychodziły fascynujące potwory lingwistyczne. Smile
A jak już tworzyć taki język pansłowiański to lepiej chyba sięgnąć do starocerkiewnosłowiańskiego. Swoją drogą np. współczesny artykuł informatyczny w scsie to byłoby coś! Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

Skocz do: