Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Yes
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 99, 100, 101

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.12.2020, 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukając informacji o labelu Gonzo Multimedia nadziałem się na płytę Trevora Rabina o wiele mówiacym tytule 90124, a na niej jest takie epickie demo Owner of a Lonely Heart. Urocze, `prawdaż?

kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 12.02.2021, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś ukazala się płyta nowego zespołu Arc of Life zatytułowana tak samo jak nazwa zespołu.
W nagraniach wzięło udział aż czterech muzyków związanych z Yes: Jon Davison, Billy Sherwood, Jay Schellen i Jimmy Haun, oraz spoza yessowego kręgu Dave Kerzner. Nijakie to, trochę piosenkowego Yes, trochę brzmień AOR, momentami chęć zagrania czegoś bardziej ambitnego. Raczej bez szans na półkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 23.07.2021, 16:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Steve Howe , Alan White , Geoff Downes , Jon Davison i Billy Sherwood.

Dzisiejsza premiera!!!
YES - The Ice Bridge – 06:56 zapowiedź albumu „ The Quest “ , który ukaże się 1 października.

https://youtu.be/PbGEa7ju8bg

“The Ice Bridge będzie otwierał album „The Quest”.

Steve Howe określa go jako początek o ponurym klimacie w tonacji c-moll. Bas nadaje ton, podczas gdy wokal i gitara tworzą pokrętne struktury, do jakich Yes już nas przez lata, przyzwyczaił.
Temat niekorzystnych zmian klimatycznych na naszej planecie w ciekawy sposób przedstawił zespół animatorów w wideo clipie.
Geoff Downes podkreśa dużą rolę wokalisty Jona Davisona. Według niego poczynił on znaczne postępy w doskonaleniu wokalu, zbliżając się do poziomu Andersona.

Jeśli chodzi o album „The Quest” to:

1. Okładka jest dziełem Rogera Deana
2. Producentem jest Steve Howe
3. Większość materiału nagrano w 2019 roku
4. Dodano mnóstwo orkiestracji polepsząjc zdecydowanie brzmienie
5. Gościnnie zagrał na perkusji Jay Schellen

Tracklist:

CD1
1. The Ice Bridge (7:01)
2. Dare To Know (6:00)
3. Minus The Man (5:35)
4. Leave Well Alone (8:06)
5. The Western Edge (4:26)
6. Future Memories (5:08)
7. Music To My Ears (4:41)
8. A Living Island (6:52)

CD2
1. Sister Sleeping Soul (4:51)
2. Mystery Tour (3:33)
3. Damaged World (5:20)

Album można zamawiać od dzisiaj.

Do wyboru mamy rózne formaty:

1. Limited Edition Deluxe 2LP & 2CD plus Blu-ray Box-Set
2. 2CD- i Blu-ray-Artbook w limitowanym nakładzie
3. Gatefold 2LP & 2CD plus LP i Booklet
4. 2CD Digipak
5. 1CD
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 23.07.2021, 17:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dorzucam jeszcze jedną zapowiedź związaną z zespołem Yes. Swój pierwszy solowy album zapowiedział na 10 września wieloletni klawiszowiec tego zespołu Tony Kaye. Płyta zawiera emocjonalne odczucia muzyka po terrorystycznym ataku w Nowym Jorku we wrześniu 2001. Okładka także i tu zaprojektowana jest przez Rogera Deana i do tych wydarzeń graficznie nawiązuje.
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 02.08.2021, 02:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[img]https://photos.google.com/album/AF1QipM3vqMrdeXGSMgeFCbzuBxKHnBYgz7Lzuf2pcly/photo/AF1QipPr1N7XxiqH9FS6rdKkeYcPf8TA9DIn_Mm5Cdd6[/img]

To, co teraz się kryje pod szyldem znanym przez każdego fana rocka progresywnego zasługuje co najwyżej na miano marnego coverbandu...

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.10.2021, 10:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pracę miało mi umilać The Quest (dzisiaj premiera).

Wrażenia? Flaki z olejem. Tempa spacerowe. Kompletnie nic się nie dzieje... Nuda.
W połowie pierwszej płyty nie zdzierżyłem. Przerzuciłem na radiową Dwójkę.
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 01.10.2021, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=PbGEa7ju8bg

Również jestem świeżo po słuchaniu Ice Bridge. Na razie nie powiem by mnie porwało czy zaintrygowało. To bardziej brzmi jak taki projekt AOR`owców - weteranów rozmaitych zespołów prog-art-popowych - lata temu panowie Howe & Downes uczestniczyli gościnnie w takich - trudno wymienić i spamiętać wszystkie. Zabawne bo tylko mnie przewijający się główny motyw kojarzy się z Iron Maiden i Clansman ? Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=088YtEWsXfk

Potrzebuję więcej czasu by mieć skończony obraz tego krążka - ale obawiam się podobnie jak wielu z forum - że zostanie poczucie miałkości, obojętności, przypadkowego łatania wyświechtanych motywów i skrawków. Nie da się zaprzeczyć, że Davison czyni nieustannie wokalne postępy i niekiedy do złudzenia przypomina Jona - tylko czy jest w tej pogoni za "ideałem" - jest głębszy sens i nie lepiej by pokazał własną osobowość, styl i "głos".
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 02.10.2021, 14:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Davison czyni nieustannie wokalne postępy i niekiedy do złudzenia przypomina Jona

No posłuchajmy jak w tej chwili śpiewa orginał - Jon Anderson.

Zaprosiła go do jednego utworu grupa Trip The Witch. Fajnie się tego słucha i ogląda.

Data wydania: 24 września

Trip The Witch - "Saturn We Miss You" – (feat. Jon Anderson) - 03:32

https://youtu.be/HhXkczQxWBs

Recenzja płyty Trip The Witch jeszcze dzisiaj...
tryton65
longplay

PostWysłany: 08.10.2021, 12:20    Temat postu: Yes "The Quest" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po paru przesluchaniach nowy album Yes podoba mi sie coraz bardziej . Juz pierwsze nagranie "The Ice Brigde" powala energia i zagrywkami Howe . Klawisze Downesa sa bardzo agresywne i drapiezne . Nowej plytki Yes radze posluchac pare razy bo jest dosc trudna w odbiorze i dlatego radiowa Dwöjka wydaje sie lepsza . Na pewno nie jest Releyer ale .... Going ,Tormato , Drama ... tak ?Jedynie produkcja i bebny Whitea (jezeli on jeszcze gra) mogly byc lepsze . The Quest to plytka dla wytrwalych , posluchajcie pare razy i dopiero poten sluchajcie Dwöjki . Pozdrawiam .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 99, 100, 101
Strona 101 z 101

Skocz do: