Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.10.2021, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

Ile razy spotkałem się z nieprzychylnymi komentarzami na temat wpisów traktujących o afro, funku, dżezie, improwizacji czy klasyce (choć, to mnie oskarża się o drwiny ze słuchaczy Pink Crimson).

A według Ciebie czy polecane przez Ciebie (czy kogoś innego) płyty wolno skrytykować? Można np. powiedzieć, że coś jest wtórne, nieciekawe, źle zagrane, "nie zgadzam się z przedmówcą" itp?

Ja uważam, że można, ale niejednokrotnie spotykała mnie za to krytyka (za rzekomy brak "otwartych uszu"). Ktoś poleca jakąś płytę, czasem słucham, czasem nie, czasem jest dobre, czasem nie. To chyba normalne jest, nie? Ty masz prawo krytykować KC, kto inny go broni, i na odwrót ty polecasz 90 mało istotnych płyt jako coś ogromnie znaczącego, mogę chyba wypowiedzieć się w tym temacie? Czy nie bardzo? Czy jakakolwiek krytyka, ba dyskusja jest zabroniona?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.10.2021, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bananamoon, myślę, że to nie do końca tak. Weź Konkurs chopinowski. W końcu na forum o dinozaurowo-rockowym charakterze, mamy coś koło 10 userów aktywnie go komentujących (w tym i Twoje posty!), włącznie z ortodoksyjnie - zdawałoby się rockowym - Wojtkiem. Mamy więcej postów niż na forum muzyki klasycznej (i znacznie wyższy - i ciekawszy! - poziom dyskusji).
http://symfonika.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=1199
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.10.2021, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale przecież 1000 razy zdarzało się, że ktoś coś proponuje (np. ja jakieś tam 5 ligowe fusiony, funki, soule czy B.J. disco) i jest to zlewane i ląduje na 283 miejscu z dwoma punktami. Taka kolej rzeczy. A cóż dopiero w czasach nowożytnych, gdzie rozrzut jest straszliwy i każdy słucha czegoś innego.
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2021, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
...Ty masz prawo krytykować KC, kto inny go broni, i na odwrót ty polecasz 90 mało istotnych płyt jako coś ogromnie znaczącego, mogę chyba wypowiedzieć się w tym temacie? Czy nie bardzo? Czy jakakolwiek krytyka, ba dyskusja jest zabroniona?

No może z tą różnicą, że ja zadałem sobie "trud" poznania muzyki Pink Crimson (tak mi się przynajmniej wydaje), a Ty nie masz pojęcia o żadnej z zaproponowanych przeze mnie płyt.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.10.2021, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to, że Nehring mię dziś wynudził, Pacholec zachwycił, a Rao czyni właśnie obojętnym to jest oznaką "braku otwartych uszu"? Wolno mi ich grę oceniać, komentować czy nie, mam łykać wszystko na "tak"?
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.10.2021, 12:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
...Ty masz prawo krytykować KC, kto inny go broni, i na odwrót ty polecasz 90 mało istotnych płyt jako coś ogromnie znaczącego, mogę chyba wypowiedzieć się w tym temacie? Czy nie bardzo? Czy jakakolwiek krytyka, ba dyskusja jest zabroniona?

No może z tą różnicą, że ja zadałem sobie "trud" poznania muzyki Pink Crimson (tak mi się przynajmniej wydaje), a Ty nie masz pojęcia o żadnej z zaproponowanych przeze mnie płyt.

A czy na Forum jest obowiązek poznania najnowszego albumu Ciccady albo Kadavar?
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.10.2021, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

No ale wyobraźmy sobie czysto teoretyczną sytuację, że dostąpiłbym jakimś cudem godności wstąpienia na pułap "pojęcia" o płycie z arabskim folkiem czy szansonami czy wtedy mógłbym ją ocenić?
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 14.10.2021, 12:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy na Forum jest obowiązek poznania najnowszego albumu Ciccady albo Kadavar?

Na szczęście nie ma takiego obowiązku. Cool Ale tu nie o obowiązek chodzi.
Frakcja rockowo-konserwatywna (nic do niej nie mam, szanuje, wiele z tych płyt mam na pólkach i z większością z frakcji byłbym w stanie rozmawiać o wspólnej muzyce dniami i nocami). Powiem więcej, konstruktywna krytyka też jest zawsze w cenie. Tu chodzi o zupełnie coś innego i nie wiem dlaczego ten główny temat sporu rozmywa się na boki. Co jakiś czas powraca mantra „znowu tyle jazzu, znowu tyle nowości, rock w odwrocie, nikt nie pusze o pudlach, retro, neo, psycho”. A przecież frakcja rockowo-konserwatywna nie składa się tylko z jednego przedstawiciela, więc zamiast narzekać, że inni piszą o muzyce, bez spoglądania na szufladki (ja widzę i słyszę muzykę, bezgatunkową, i przecież to nie mój problem, że komuś ucina zakres widzenia i słyszenia na wszystko, co nie jest rockiem), wystarczy zamienić co drugi wpis narzekający (lub piłkarski) i zwiększyć na forum proporcje muzyki, którą się lubi. Tematów z monologami jednego użytkownika, względnie dialogiem 2-3 osób jest tu mnóstwo. Na starym forum wywalałem długaśne recenzje płyt Pata i szczerze mówiąc, robiłem to głównie dla siebie, ale jak komuś się do czegoś przydały, to super!). Rozmowy o muzyce, względnie merytoryczne i wartościowe opisy ciekawych płyt to chyba działalność bezinteresowna? Dla mnie na pewno. Jak wyrzucam papierek do kosza, zamiast na trawnik, to też nie czekam, aż ktoś mi będzie bił brawo. Jak sobie popiszę o płytach i koncertach i raz na sto wpisów kogoś to zainteresuje, to jest to wystarczającą motywacją. Poza tym, na pewno wiele razy ktoś skorzystał z jakiejś rekomendacji i kupił jakąś płytę lub poszedł na koncert, ale o tym nie napisał, bo nie miał czasu, nastroju, chęci lub w ogóle nie był zarejestrowany na forum (a przecież nasze wypociny czytają setki niezarejestrowanych na FD osób!). No i skąd wiadomo, że za 5 lat na forum nie zjawi się np. użytkownik o nicku Czarnystok, dla którego archiwalne wpisy o retro rocku to będzie coś, czego szukał całe życie? Wink

Ostatnio zmieniony przez Maciek dnia 14.10.2021, 12:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2021, 12:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Monstrualny Talerz

Nie sposób w tym stylu "dyskutować".
Tym bardziej, ze wyrywasz / wycinasz z kontekstu moje zdania, skracasz je i komentujesz ich niezamierzoną lub poboczną treść (choć istnieje możliwość, że język mój, już giętki nie jest...).

Podsumowując.
Lubię muzykę (!), i rzadko krytykuję twórczość wykonawców, zespołów (choć niekiedy, w sytuacjach "skrajnych', zdarza się).
Zwróć uwagę, że lwia część moich wpisów, mówi pozytywnie o muzyce.
Jeśli już, to w formie żartu, mówię prowokującym / pobudzającym Pink Crimsonowym slangiem, aby zachęcić do "czegoś" innego / nieznanego.

Wyobraź sobie, że mam na pólkach podstawową dyskografię cede Pink Floyd.
Mam sporo analogów zespołu, a ostatnimi czasy nawet ich słucham.
Kiedyś tam, miałem sporo płyt King Crimson (także z podstawowej dyskografii), ale musiałem je sprzedać (płyty innych wykonawców także) - takie życie.
Najłatwiej było ją "puścić w świat".
Mam zabezpieczone cedeery z muzyką zespołu.
...zostawiłem sobie czerwony album na analogu.

Chyba tyle.

Miyu Shindo teraz gra.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 14.10.2021, 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić kogoś, jakiegoś machera np. od jazzu, który przesłuchał już wszystkie istotne płyty i po prostu siłą rzeczy nic już nie dorzuci. W jazzie od końca lat 70 nie wydarzyło się już nic, co warte byłoby dodania do "kanonu" w tej dziedzinie

No i tym sposobem pozbawilibyśmy się np. istotnej części dyskografii Stańki - w tym tak kanonicznych rzeczy, jak "Leosia" czy "Litania", nie mówiąc o całości sceny Downtown, Masady, Dave'a Douglasa, Thomasa Chapina, dalej kwartet Shortera, spora część płyt Dave'a Hollanda, nie mówiąc już o znaczącej części dorobku free improvu i wielu innych rzeczach. Co jak co - ale jazz, przynajmniej od lat 90. ma się bardzo dobrze.
Białystok

PostWysłany: 14.10.2021, 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko, że spór bo chyba to jednak nie klepanie się po rękach po udanym bloku pod siatką dotyczy plebiscytów i tam dla osób aktywnie uczestniczących i zainteresowanych bardziej "obrazkami" ma to jakieś znaczenie.

Z tego co zauważyłem prowadzenie zabaw to od dawna żmudna robota garstki osób, połączona z wyciąganiem za uszy chowających się po kątach i ta inicjatywa wynika z praktyki a nie wyłącznie z chęci zamknięcia się w Pink Crimsonach.

Są tematy o latino funku czy brudach i zgrzytach i kto chce ten może tam się wypowiadać do woli.
Maciek
box

PostWysłany: 14.10.2021, 12:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedzwiecki całe życie je mielone, to jego ulubione danie. Wolno mu? Jasne!
Czy dla niego każdy dzień, w którym nie zje mielonego jest stracony? Bardzo możliwe. Czy męczy ludzi, którzy jedzą inne potrawy mantrą, że wszystko co powstało po wynalezieniu mielonych jest bulwy warte? Otóż - nawet on, tak silnie zaszufladkowany człowiek tego nie robi! A ja też przepadam zarówno za karminadlem jak i karbinadlem, ale lubię różnorodność. Wink
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.10.2021, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Tylko, że spór bo chyba to jednak nie klepanie się po rękach po udanym bloku pod siatką dotyczy plebiscytów i tam dla osób aktywnie uczestniczących i zainteresowanych bardziej "obrazkami" ma to jakieś znaczenie.

Z tego co zauważyłem prowadzenie zabaw to od dawna żmudna robota garstki osób, połączona z wyciąganiem za uszy chowających się po kątach i ta inicjatywa wynika z praktyki a nie wyłącznie z chęci zamknięcia się w Pink Crimsonach.

Są tematy o latino funku czy brudach i zgrzytach i kto chce ten może tam się wypowiadać do woli.

Translator Google'a przetłumaczył mi tak: słuchajcie sobie tych zgrzytów ile wlezie, piszcie o nich w swoich wątkach ile chcecie, ale od zgłaszania ich do plebiscytów wara! skoro i tak sami nie zamierzacie głosować.

Prawidłowo, czy jakieś przekłamanie w interpretacji?
.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 14.10.2021, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej tak jak na ani rock ani metal.
Tytuł, wykonawca, opis i najlepiej głos.
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.10.2021, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Translator Google'a przetłumaczył mi tak: słuchajcie sobie tych zgrzytów ile wlezie, piszcie o nich w swoich wątkach ile chcecie, ale od zgłaszania ich do plebiscytów wara! skoro i tak sami nie zamierzacie głosować.
Prawidłowo, czy jakieś przekłamanie w interpretacji?

Plebiscyty zawsze na tym forum były, ale w prawdziwe ceremonie zmieniły się dopiero po przyjściu Gharvelta. To on nadał plebiscytom określoną specyfikę. Czy to źle? Wg mnie absolutnie nie - jest to rzecz naprawdę unikatowa (nie sam plebiscyt, bo tych jest dużo), ale rozmach i precyzja, z jaką są robione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118  Następny
Strona 114 z 118

Skocz do: