Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3096, 3097, 3098 ... 3104, 3105, 3106  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2021, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham sobie jednej z moich ulubionych płyt w ogóle, bo dawno nie słuchałem i uznałem, że warto ściągnąć CD z półki:

Peter Gabriel - Passion
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
docent_chleb
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.10.2021, 09:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mother Tongue "Mother Tongue" 1994

Debiutancka płyta kalifornijskiego zespołu, klimaty jak z Red Hotów, czyli Hendrix, funk, punk i co tam jeszcze Wink Jeden z ich pierwszych gitarzystów (nie gra na płycie, są tutaj tylko dwa jego numery) - Jesse Tobias grał nawet w RHCP, ale krótko, zastąpił go po miesiącu Dave Navarro.

https://www.youtube.com/watch?v=VBRu6g9tZ1E&t=171s
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 14.10.2021, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Słucham sobie jednej z moich ulubionych płyt w ogóle, bo dawno nie słuchałem i uznałem, że warto ściągnąć CD z półki:

Peter Gabriel - Passion

Jedna z moich ulubionych również.
Gabryś coś ostatnio przebąkiwał, że nowa płyta jest bliżej niż myślimy. Ciekawe, co tam wysmaży. Oby nie było żadnego drapania po plecach Wink
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.10.2021, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:

Death do wbijania gwoździ jak znalazł, chociaż tu wahałem się między tym a Majstrem od papy Very Happy

Z doświadczenia całkiem niedawnego powiem że jak chodzi o wytop papy to najlepszy jest Rammstein z debiutu, chociaż przy tytułowym to wypsztykałem chyba z pół butli bawiąc się palnikiem Twisted Evil

Doogie White & La Paz - Granite

Stary dobry hard rock, trochę w stylu późniejszego UFO. Dla żółtodzioba pewnie średniak ale jak ktoś lubi takie klimaty to posłucha z przyjemnością.
https://www.youtube.com/watch?v=br8EZyBs8qY
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 14.10.2021, 15:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:

Debiutancka płyta kalifornijskiego zespołu, klimaty jak z Red Hotów, czyli Hendrix, funk, punk i co tam jeszcze Wink Jeden z ich pierwszych gitarzystów (nie gra na płycie, są tutaj tylko dwa jego numery) - Jesse Tobias grał nawet w RHCP, ale krótko, zastąpił go po miesiącu Dave Navarro.

https://www.youtube.com/watch?v=VBRu6g9tZ1E&t=171s

Bardzo dobra płyta! Ciekawe czy RATM ją słyszeli przed nagraniem swojego debiutu? Niektóre fragmenty wskazują, że mogli coś podsłyszeć.
Wczoraj próbowałem propozycji Piotra, czyli płyty Spiderland wydanej przez Slint w 1991 i tam się jednak odbiłem od ściany, ale tu wszystko mi gra, łącznie ze wspólczesnymi postpunkowcami, u których też dużo tych grooviastych momentów, które serwuje ekipa Mother Tongue.
No i warto przywołać szerszy kontekst okładki.

akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.10.2021, 15:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Wczoraj próbowałem propozycji Piotra, czyli płyty Spiderland wydanej przez Slint w 1991 i tam się jednak odbiłem od ściany

Nie znałeś jej?

Ja przy pierwszym podejściu (a może nawet dwóch) też się odbijałem. Ale jak wróciłem po latach, mając w uszach już nieco więcej różnych post-ów, to przyswoiłem mocno i bezproblemowo. Dzisiaj Slinta cenię wysoko.
.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 14.10.2021, 16:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
A już się obawiałem, że nie znajdę z Tobą żadnych wspólnych klimatów muzycznych

Zawsze się coś znajdzie, zależy jak głęboko się sięgnie, jestem pewien że więcej by się znalazło Wink

Bednaar napisał:
a tu proszę, Bart pankroka słucha Smile

Kiedyś słuchał więcej, teraz mniej, ale słucha, nawet punkrockowy wątek na tym forum założył (w którym już nie pisze). Ale jak jakiś dobry koncert jest w pobliżu, to nie ma zmiłuj.
Zresztą jak bym nie kupił tych biletów, to kilka dni później dostałbym je na urodziny. Jak się pochwaliłem żonie, to mi odpisała:

"I love you.
But you kill my birthday present ideas"
Laughing
Powrót do góry
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.10.2021, 17:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Bardzo dobra płyta! Ciekawe czy RATM ją słyszeli przed nagraniem swojego debiutu? Niektóre fragmenty wskazują, że mogli coś podsłyszeć.

Maćku, chyba jednak nie mogli podsłuchać, bo swój debiut wydali 2 lata wcześniej.
Ale co do Slinta przyjmuje się, że to oni wraz z poźniejszym Talk Talk są założycielami post rocka i dla mnie też od razu stworzyli niedoścignione pozycje w tym gatunku (podobnie mam zresztą z King Crimson, czy Black Sabbath w swojej lidze) Smile. Tylko tak jak pisze akond spróbuj ponownie za jakiś czas. Nie tylko Wy się odbiliście od ściany, ja też. W ogóle ta płyta w 91 przeszła bez echa, ale jak widać na przykładzie BCNR, końca inspiracji nią na razie nie widać...
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 14.10.2021, 17:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Maćku, chyba jednak nie mogli podsłuchać, bo swój debiut wydali 2 lata wcześniej.

Rety, zakiwałem się, dziękuję za sprostowanie. Exclamation
Za dużo informacji w krótkim czasie, zmylił mnie rok omawianej płyty Slint (nie, akondzie, nie znałem ich kompletnie Embarassed) i mój kompletny brak pamięci do dat. Przyznaję, że spodziewałem się (to o Slint) właśnie jazdy ala BCNR lub Squid, a tu nagle tyle głębi i muzycznych rozmyślań. Za jakiś czas postaram się, za waszą namową, skalibrować opytkę i zrobić kolejne podejście. Skoro zestawiasz ich z Talk Talk, za których dam się pokroić, ro nie da mi to teraz spokoju. I dobrze. Wink
docent_chleb
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.10.2021, 17:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

W sprawie RATM to byli nawet tacy z Utrechtu co parę lat wcześniej podobnie kombinowali Wink
Ale wracamy na kalifornijskie ulice, teraz z półki do cedeka ląduje Weapon of Choice z płytką Nut-Meg Sez "Bozo the Town z 1995 roku. Muzyka dla fanów Fishbone, Living Colour, Limbomaniacs...

Zespół prowadzony przez znakomitego basistę Lonnie Marshalla (jego brak Arik też grał krótko w Red Hotach Smile)

https://www.youtube.com/watch?v=Lj6BmdgZGG0
Powrót do góry
docent_chleb
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.10.2021, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
W ogóle ta płyta w 91 przeszła bez echa, ale jak widać na przykładzie BCNR, końca inspiracji nią na razie nie widać...

Miałem ją wtedy (może w '92) w kolekcji, ale się pozbyłem, bo wtedy troszkę płytami rotowałem Smile Chyba jednak w 1992, bo kupiłem wtedy też debiut Seam.
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.10.2021, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:

Tak sobie właśnie zapodałem... kur..ka dobre!
Wchodzę na RYM, myślę że pewnie z tysiaka ma albo kilka... 99 ocen Shocked
A na forum jednak kilka osób zna. Szacun Cool
Powrót do góry
docent_chleb
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.10.2021, 18:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zna i ma na półkach, takie wariactwo małe Smile na RYM w ogóle nie zaglądam.

Idzie wieczór, zwalniamy tempo.

Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.10.2021, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Skoro zestawiasz ich z Talk Talk, za których dam się pokroić, ro nie da mi to teraz spokoju.

Od strony czysto muzycznej, to nie jest trafne zestawienie. Ale to dlatego, że post-rock jest zdefiniowany w sposób mocno rozmyty. Rozmyty jak późne Talk Talk Smile (też przepadam!).

A może ktoś by się odważył założyć wątek specjalistyczny?
.
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.10.2021, 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Maciek napisał:
Skoro zestawiasz ich z Talk Talk, za których dam się pokroić, ro nie da mi to teraz spokoju.

Od strony czysto muzycznej, to nie jest trafne zestawienie. Ale to dlatego, że post-rock jest zdefiniowany w sposób mocno rozmyty. Rozmyty jak późne Talk Talk Smile (też przepadam!).

A może ktoś by się odważył założyć wątek specjalistyczny?
.

Niespecjalnie muzycznie mi się kojarzy Talk Talk ze Slint ale jestem z frakcji betonowej. Razz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3096, 3097, 3098 ... 3104, 3105, 3106  Następny
Strona 3097 z 3106

Skocz do: