Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Metal (nie tylko progresywny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.01.2021, 08:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Atheist "Elements"

Dziwaczny i pokraczny twór tzw. ciężkiej muzyki - dlaczego? - ponieważ to prostolinijny splot metalu, niby-thrashu, flamenco, samby, fusion, progresu, tanga i cholera wie czego jeszcze.
Dobry (chociaż stary) pomysł, aczkolwiek od strony wykonawczej (instrumentalnej) muzyka zajeżdża amatorką, szczególnie jeśli chodzi o przeforsowane, mało wyszukane partie gitar i jednostajnie hałasującą perkusję (co ciekawe, basista gra kilka poziomów ponad wspomnianymi).
A swoją drogą, co za pokraczne i naiwne nazwy przybierają te mjetallowe kapele.

Hejwi-Golum.

https://www.discogs.com/Atheist-Elements/release/1201376

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.01.2021, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

A swoją drogą, co za pokraczne i naiwne nazwy przybierają te mjetallowe kapele.

To fakt, mnie już sama nazwa kapeli zniechęca, zresztą w większości metal to nie moje klimaty.
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.01.2021, 09:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdzieś po sieci krąży żarcik-ankieta: kilkanaście par nazw, trzeba wybrać, co jest nazwą mebla z Ikei, a co skandynawskiego zespołu metalowego (pewnie da się wyszukać). Pouczające.
.
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.01.2021, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
To fakt, mnie już sama nazwa kapeli zniechęca, zresztą w większości metal to nie moje klimaty.

Ryzykowne, baaa, kuriozalne stwierdzenie - bez słuchania płyty, kierując się jedynie nazwą wykonawcy, odrzucasz muzykę?

Rozumiem, że z wiadomych względów nazwa Atheist Cię mierzi - dobrze, że to w końcu napisałeś - utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniu / umocniłeś mój pogląd, na temat osób emanujących chrześcijańską "tolerancją".
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 21.01.2021, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli że muszę posłuchać n-tej płyty metalowej, żeby po raz n-ty przekonać się, ze to nie moje klimaty? Sorry, szkoda mi na to życia. A wpis dotyczący "tolerancji" nieadekwatny. Człowieku, nie znasz mnie osobiście więc się nie wypowiadaj na temat mojej duchowości, bo nie masz o tym pojęcia.
W ogóle kuriozalne - z Twojego opisu wynika, że muzyka rewelacyjna nie jest: "zajeżdża amatorką", sam skrytykowałeś ich nazwę... Cóż, Tobie wolno, a mnie nie...
Rozumiem, że Ty nie odrzucasz wykonawców w rodzaju DJ Disco feat. MC Polo na podstawie samej nazwy Wink
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.01.2021, 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To Ty napisałeś o ateizmie - masz wewnętrzny problem z samą nazwą (która przecież nie jest niczym złym), a co dopiero z zaakceptowaniem osób, o innym od chrześcijańskiego światopoglądzie...świadczy o tym Twoja agresywna odpowiedź.

Z nazw wykonawców muzyki metalowej zażartowałem (jak się okazuje nieopatrznie), ale z Twojego poglądu odrzucającego muzykę "po nazwie" już nie (nie miałem na myśli podniesionego-konkretnego gatunku w odpowiedzi na Twoją wypowiedź).

Nie musisz niczego słuchać - i tak od lat obracasz się w kręgu kilku tych samych, nudnych wykonawców - nic mi do tego.
Chciałem jedynie napisać, że to głupota oceniać muzykę (kogokolwiek / cokolwiek) po nazwie, bez sprawdzenia zawartości (wartości).
To zatrważające, że etykietka uwiera i sieje "zamęt" (dawniej było nieszczęście ale zmienili, no bo jak to możliwe, żeby Bóg dawał nieszczęście - he, he).

A teraz wyobraź, że grupa o nazwie Jesus Was Guy gra ciekawszy dżez od Weather Report i Return To Forever razem wziętych - bojkotujesz?, bo tak Ci każe Twoja duchowość?

Bez odbioru.
Powrót do góry
Fiks
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.01.2021, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja gdybym był modem, to był dał bananamoon warna za te posty Shocked
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 21.01.2021, 15:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będzie żadnych warnów, natomiast zachęcam do unikania tematów światopoglądowych w wątkach do tego nie przeznaczonych, czyli we wszystkich oprócz jednego, umieszczonego w dziale zamkniętym. Offtopic chyba już się zakończył i dobrze.

akond napisał:
Gdzieś po sieci krąży żarcik-ankieta: kilkanaście par nazw, trzeba wybrać, co jest nazwą mebla z Ikei, a co skandynawskiego zespołu metalowego (pewnie da się wyszukać).

Zdaje się, że to ten quiz Smile Wbrew pozorom nie jest taki łatwy...

Temat nazw zespołów, nie tylko metalowych, rzeczywiście może poprawić humor. Na przykład lubię i polecam taką oto listę - oprócz samych nazw także krótkie, żartobliwe komentarze. Nie liczyłem dokładnie, ale wygląda na to, że dominują na niej ciężkie brzmienia, tj. metal, grindcore i pokrewne.
Bednaar

PostWysłany: 03.02.2021, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@bananamoon: A propos duchowości - fakt, niepotrzebnie się wypowiedziałem, zostałem przez Szanownego Kolegę oceniony powierzchownie i błędnie - ale lata mi to i powiewa. To jest forum muzyczne, zatem tematów religijnych nie będę już tu poruszać. Skoro mój wpis został uznany za agresywny - niech więc zatem moderacja wyrwie ten chwast.

Metalu nie lubię, tak jak np. Wojtek nie lubi jazzu - więc nie będe sie już wypowiadać na temat tego nurtu.
Ale czasem z sentymentu wracam do Black Sabbath, Anthrax czy Judas Priest.
Jakbym zwracał uwagę na same tylko nazwy, to z daleka bym omijał takie wydawnictwa, a tego nie czynię:

Mam tylko pytanie, skąd kolego bananamoon czerpiesz informacje, żeby wygłaszać takie osądy, jak poniżej zacytowany. Może to Ty jesteś tym Jacksonem, co się u mnie na chacie zamelinował? Wink

Cytat:
Nie musisz niczego słuchać - i tak od lat obracasz się w kręgu kilku tych samych, nudnych wykonawców - nic mi do tego.

Maciek
box

PostWysłany: 07.04.2021, 09:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy Łukasz Dunaj prowadzi w radiu 357 bardzo ciekawą audycję Włącz ten hałas. Kto kojarzy Dunaja lub wielokrotnie zachwalany przeze mnie Noise Magazine, ten raczej będzie z tym wszystkim na bieżąco, ale jeśli ktoś chciałby rzucić uchem na to, co działo się w polskim metalu (i okolicach) w ciągu ostatniej dekady, to wczoraj było bardzo dobre podsumowanie:
https://hearthis.at/moszhenryk/wlacz-ten-halas-007-06042021/

O ile te wszystkie Mgły, Furie, Kły itp. to nie do końca moja bajka, to muszę jednak przyznać, że polski metal ma czego słuchać. W podsumowaniu pojawił się też jeden z moich ulubionych polskich stonerów, czyli Palm Desert. Ogólnie wczoraj zagrał bardzo ładny zestaw. Nawet Kostrzewski dał radę.
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.10.2021, 08:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Bungle "The Night They Came Home"

Wygląda na to, że Mr. Bungle, w składzie, który nagrał bezkompromisowy album "The Raging Wrath Of The Easter Bunny Demo" (Mike Patton, Trey Spruance, Trevor Dunn, Scott Ian, Dave Lombard), na dobre porzucił zainteresowania misz-maszem popu, klezmerki, dżezu, disco, metalu, muzyki filmowej (obecnym na wcześniejszych płytach) i kontynuuje / odkrywa na nowo smak thrashowego czadu.

Halloweenowa płyta, zagrana w czasie światowej zarazy, jest rejestracją występu (głównie materiał z ostatniego albumu), transmitowanego internetowym strumieniem.
Mój egzemplarz płyty składa się z cede audio oraz defałde, choć kombinacji jest sporo i można kupić wydanie...z kasetą fałhaes (dwugodzinny film - teledyski, koncert, migawki zza kulis, wypowiedzi znanych muzyków...).

Zespół w znakomitej formie, przeżywa drugą młodość, kipi energią, wciąż żongluje stylistykami, chociaż trzyma się gitarowego, technicznego hałasu.
Muzyka, w której wszystko jest jak należy, w której wszystko bangla.

Bangla-Thrash.

https://www.discogs.com/release/19120288-Mr-Bungle-The-Night-They-Came-Home

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 15.10.2021, 08:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

O właśnie, generalnie za metalem nie przepadam, ale w wykonaniu wszelakich projektów Pattona - jak najbardziej jestem za. Fantomasy, Tomahawki, Bungle-bangle... no, nawet niszowe Faith No More. Plus Praxis: co prawda Pattona tam nie ma, ale klimaty podobne. No i jest Laswell, Buckethead i Brain.

Stronghold (omyłkowo opisany jako Cold Rolled / Iron Dub)

A teraz oczywiście proponowany przez bananamoon Mr Bungle ze Spotifaja:
https://open.spotify.com/album/7Gg1uNvY6GY933r4i9fRmG?si=tFFfdsyyTWyKNi9cJqeWJw

Beavis & Butt-Head powiedzieliby: "This kicks ass" - mała odmiana od dżezu Smile
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 15.10.2021, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

Wygląda na to, że Mr. Bungle, w składzie, który nagrał bezkompromisowy album "The Raging Wrath Of The Easter Bunny Demo" (Mike Patton, Trey Spruance, Trevor Dunn, Scott Ian, Dave Lombard), na dobre porzucił zainteresowania misz-maszem popu, klezmerki, dżezu, disco, metalu, muzyki filmowej (obecnym na wcześniejszych płytach) i kontynuuje / odkrywa na nowo smak thrashowego czadu.

Ciężko powiedzieć co teraz będą grać, bo "The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo" to też taka trochę zgrywa, ponowne nagranie swojej pierwszej kasety demo, materiał stary jak świat Smile ale tną równo Smile
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 02.12.2021, 16:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The People have spoken (and they are wrong): fani "znanego w kręgach, wpływowego" magazynu metalowego Revolver zagłosowali na najlepsze albumy w 2021 roku.

FAN POLL: 10 BEST ALBUMS OF 2021 https://www.revolvermag.com/music/fan-poll-10-best-albums-2021

Oczywiście najlepsze pozycje są na ostatnich miejscach #10-9. BTBAM + Archspire bez wątpienia zasługują na wyższe miejsca w top 10. Jeszcze fajnie że Ironi z Senjutsu znaleźli się na miejscu #8. Niestety, im bardziej w górę listy, tym więcej -w mniejszym lub większym stopniu- komercyjnego mainstreamu, nawet jeśli czasami jest on na granicy i całkiem przyjemny dla ucha (Ice Nine Kills z kontynuacją The Silver Scream - zresztą kolejne niskie miejsce #7).

Największe rozczarowanie: brak w zestawieniu płyty The Work Rivers of Nihil.
Powrót do góry
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 02.12.2021, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tych wszystkich metalowych płyt wydanych w 2021 muszę jeszcze posłuchać "Torn Arteries" zespołu Carcass.

Nowy Mastodon niby fajny, ale tak naprawdę nie wiem jaki jest, bo nie mogę go wysłuchać do końca, jest dla mnie za długi, to ponad 80 minut, prawie jak The Cure w dawnych czasach Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: