Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziś pytanie? - dziś odpowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 100, 101, 102  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.11.2021, 18:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje najnowsze obszary muzyczne to dla forumowego majnstrimu nisza pełna cierni i niewidocznych zapadlin. Pokrzywy przy tym to masaż zdrowotny Wink
Maciek
box

PostWysłany: 05.11.2021, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wątpię Smile
Ale ja tak tylko w nawiązaniu do tego, czy lubi się coś, bo się to lubi, czy dlatego, że tak się gdzieś przyjęło.
Crazy
digipack

PostWysłany: 05.11.2021, 18:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wszystko nie usprawiedliwia jednak braku paprykarza szczecińskiego w owym sklepie Sad
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 05.11.2021, 18:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
To wszystko nie usprawiedliwia jednak braku paprykarza szczecińskiego w owym sklepie Sad

Były inne konserwy rybne marki RIO, ale nikt z pasztetowców tego nie brał, bo wszyscy się bali, że to jakiś Zeuhl. Wink
Leptir
box

PostWysłany: 05.11.2021, 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic tylko się zeuhlać...
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 05.11.2021, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Moje najnowsze obszary muzyczne to dla forumowego majnstrimu nisza pełna cierni i niewidocznych zapadlin. Pokrzywy przy tym to masaż zdrowotny

Ostatni split Ecclesia Satani z Bergerothem? Cool
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 29.11.2021, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo konkretne pytani.
Kilka (kilkanaście?) lat temu ukazała się płyta Boza Burrella. Jaki jest tytuł tej płyty, jaka wytwórnia ją wydała, i gdzie ewentualnie można ją kupić?
pratt
cylinder Edisona

PostWysłany: 30.11.2021, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może Waści chodzi o Celtic Groove Connection?
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 30.11.2021, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pratt napisał:
Może Waści chodzi o Celtic Groove Connection?

Dzięki za podpowiedź, ale nie. Moja żona mnie wkręciła Wink . Stwierdziła, że chciałaby płytę Boza Burrella. Po dwóch dniach szukania w internecie dzisiaj mnie olśniło. Nie chodziło o Boza Burrella tylko o Gordona Haskella Very Happy i płytę "The Lady Wants To Know"
pratt
cylinder Edisona

PostWysłany: 01.12.2021, 00:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie niedaleko - obaj grali wiadomo, gdzie i obaj grają wiadomo, gdzie.
Powrót do góry
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 03.12.2021, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego muzyka zespołu Lao Che mnie nie kręci?
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 03.12.2021, 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe pytanie Smile

Mogę się ustosunkować pobocznie. Gusła i Powstanie kręcą mnie totalnie i w plebiscycie dekady mogłyby obie wylądować w pierwszej piątce; to są takie płyty, że za każdym razem, gdy (rzadko) je włączam, powalają mnie na kolana.
Gospel bardzo lubię, choć już nie w takich kategoriach.

A potem... dlaczego muzyka Lao Che po Gospelu mnie nie kręci? Niektóre piosenki nadal podobają mi się bardzo, na Dzieciom chyba nawet głosowałem w dekadzie 10-19, przecież nikt mi nie kazał Wink, ale w dość obszernych fragmentach, zwłaszcza płyty Soundtrack i być może tej ostatniej (której nie znam, ale na koncercie mi się zupełnie nie podobało), stanowczo mnie to nie kręci. Dlaczego? Jedno to skręt kierunku elektroniki, takiej jakiejś... nudnej. Być może ten niesamowity sznyt autorski Spiętego, jego performerski, teatralny wokal, który bardzo lubię, nie pasuje mi zupełnie do tej formy muzyki, gryzie mi się to. Z drugiej strony, zawsze (a zwłaszcza na koncertach, a na paru miałem okazję być) wydawało mi się, że po odejściu Krojca została wielka dziura w brzmieniu - niby nie był to jakiś wielki gitarzysta, ale widać zawsze trafiał w te dźwięki co trzeba; Spięty na gitarze chyba nigdy nie nauczył się porządnie grać, w ramach utrzymania tej samej formy starszych piosenek nie udało im się znaleźć zastępstwa za brzmienie tej brakującej gitary, a rearanże radykalne zawsze mi się nie podobały (szczyt wszystkiego: wersja Prądu stałego/zmiennego na ostatnim koncercie - myślałem, że zasnę). To może tyle Wink

A Ty, dlaczego?
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 03.12.2021, 20:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy dzięki, toż to elaborat Smile
W Lao Che nie pasuje mi pewna "komiksowość" całości, takie to trochę studenckie, trochę dla Owsiaka, chyba nie dla mnie Wink
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 03.12.2021, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
toż to elaborat

Bo temat mnie kręci Wink

Tym samym w ciągu 48 godzin wysypałem 4/5 mojej pierwszej piątki dekady 2000-10. Pytanie, co jest tym brakującym ogniwem!

docent_chleb napisał:
"komiksowość" całości

Ja to odbieram jako teatralność i, chociaż fanem teatru nie jestem, łykam to, bo doskonałe teksty on pisze i świetnie je interpretuje.
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 03.12.2021, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta..., to ciekawe co piszesz, teatralność - to jest pewien trop.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 100, 101, 102  Następny
Strona 101 z 102

Skocz do: