Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa Lepsza(?) Elektronika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 29.09.2021, 08:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Cure, nie wiedziałem o tej audycji. Chętnie posłucham podcastu.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.10.2021, 07:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy może być coś bardziej kosmicznego w muzyce, niż bezpośrednia sonifikacja danych z czarnych dziur, czego dokonał belgijski matematyk i muzyk dr Valery Vermeulen? Projekt nosi nazwę Mikromedas AdS/CFT 001:

https://muno.pl/news/czarne-dziury-w-muzyce-elektronicznej-czyli-jak-powstal-album-prosto-z-kosmosu/
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.10.2021, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu nie ma ani grama bezpośredniego kosmosu. To nie "dane z czarnych dziur", tylko modele symulacyjne Smile. Ale chętnie bym zobaczył szczegóły, co konkretnie zostało wykorzystane i jak przetworzone.

Generalnie, to zresztą i tak tylko chwyt marketingowy - a muzyka albo się obroni, albo nie. Próbki zbyt skromne, żeby wyrobić sobie opinię.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 21.10.2021, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar, dzięki za typ, brzmi ciekawie, będę sprawdzał. Smile

Od razu skojarzyło mi się to z polską grupą Voices of the Cosmos, którą tworzą X-Navi:Et (czyli Rafał Iwański) oraz Electric Uranus (zawsze podziwiałem jego odwagę do wyboru pseudonimu, szczególnie w kontekście anglojęzycznych odbiorców Wink). W dużym skrócie, twórczość grupy zbudowana jest na sygnałach/dźwiękach odebranych „z kosmosu” przez radioteleskopy (tak to się chyba nazywa?), do których muzycy dogrywają swoje dźwięki. Wbrew pozorom efekt tego połączenia jest bardzo „klasyczny”. Mam pierwszą i drugą płytę, słuchałem też trójki i czwórki (czyli Interstellar Space) i i tylko trójkę oceniam nieco poniżej dobrego poziomu, a pozostałe oceniam dobrze i bardzo dobrze. Warto rzucić uchem:

https://voicesofthecosmos.bandcamp.com/music
Bednaar

PostWysłany: 21.10.2021, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Tu nie ma ani grama bezpośredniego kosmosu. To nie "dane z czarnych dziur", tylko modele symulacyjne Smile
.

No wiesz, jestem biologiem, więc mam prawo się nie orientować w temacie czarnych dziur Wink Ale próbka brzmi intrygująco, jak również źródło inspiracji.

Dzięki Maćku, sprawdzę te dźwięki z kosmosu Smile
W sumie Vangelis też na ostatniej płycie inspirował się kosmosem.
W sierpniu zapodałem też w tym wątku info o płycie Konrada Kucza - Cosmo.
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.10.2021, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na zimowe propozycje bananamoona zwróciłeś uwagę? W wątku "konkurencyjnym", co prawda, ale tematycznie wstrzelone w samo centrum Smile.
.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 21.10.2021, 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
A na zimowe propozycje bananamoona zwróciłeś uwagę? W wątku "konkurencyjnym", co prawda, ale tematycznie wstrzelone w samo centrum Smile.
.

Dzięki, jakoś mi umknęło, lecę zatem w kosmos; )
Leptir
box

PostWysłany: 21.10.2021, 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

No wiesz, jestem biologiem, więc mam prawo się nie orientować w temacie czarnych dziur Wink

No, w przeciętnym organizmie też by się kilka znalazło... Wink
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.10.2021, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aż mi się przypomniało Smile:

Stanisław Lem napisał:
OBLICZE: Czy macie nieparzystą głowę i osiem do dziewięciu otworków?
CHYBEK: Zaraz policzę.
PROFESOR: Nie trzeba, kolego! Tak, to się zgadza.

(z Wyprawy profesora Tarantogi).
.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 21.10.2021, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mi się to przypomniało... Wink
https://www.youtube.com/watch?v=jrVVmALJNMk
Maciek
box

PostWysłany: 08.11.2021, 15:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrzucam kopię bezpieczeństwa wpisu z innego tematu, bo choć miejsce tej płyty jest w tym wątku, to wyjątkowo lobbuję nią w temacie z płytami roku 2020, żeby zwiększyć zasięgi. Wink

Robin Guthrie & Harold Budd - Another Flower (2020)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

Skocz do: