Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.11.2021, 12:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Zastanawiam się czy warto kupić jaki nowszy model np Denona.
https://allegro.pl/oferta/denon-pma-500ae-porzadny-wzmacniacz-stereo-hifi-11430110947#
Sprzęt nastoletni a nie np 30 letni. Cena rozsądna. Pytanie tylko czy to wystarczający powód żeby się nim zainteresować?

Hmm... jak kupowałem 13 lat temu AKG K530LTD, to w sklepie wypróbowywałem ich na tym właśnie Denonie. Sam wzmacniacz gra poprawnie, ale nic ponadto. Tzn. brać można, ale jakichś uniesień się nie spodziewaj. W sumie napisali prawdę: solidny, porządny... ale nie jest w stanie zauroczyć brzmieniem. To taki zwykły, podstawowy grajek, wtedy najtańszy model w ofercie Denona. Podobnie nieco droższy PMA-700AE (tylko trochę większa moc). Postęp to dopiero PMA-1500AE. Jest na Allegro, cena 1400 zł:
https://allegro.pl/oferta/denon-pma-1500ae-11058228540
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 25.11.2021, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Taki SL-PG590 leży gdzieś u mnie w domu, czasem się zająknie na płycie, a czasem odtworzy ją w całości, różnie z nim bywa. Generalnie go nie używam.

Ale sobie o nim przypomnisz jak się kiedyś (odpukać) sypnie główny napęd Laughing
docent_chleb napisał:

Fachowiec, praktyk często widzi co i jak jest zbudowane, wszystko prawda, ale niestety niektórzy mają problem ze słuchem i nie słyszą różnicy w brzmieniu odtwarzaczy. Kwestia potrzeb, jedni są zadowoleni, że słyszą linię melodyczną, inni mają bardziej wyrafinowane potrzeby.
Praktyczność, użytkowość, niezawodność to jednak pożądane cechy sprzętu audio.

Masz absolutną rację. Ten fachowiec słyszy tyle ile jest w stanie z racji zużycia słuchu i wieku i jest tego świadom ale... jest totalnym realistą i wie jak wiele rzeczy działa od podstaw stąd jakbyś mu wypalił o kablach za 3 tysiące to po kilknustominutowym wykładzie z rozrysowaniem na to jak się zderzają atomy i jak rozchodzi się fala dźwiękowa pewnie byś się poddał Razz
Bardzo mu ufam w tematach czysto technicznych. Odbiór dźwięków to faktycznie sprawa indywidualna.
docent_chleb napisał:

Przepraszam, musiałem pomędrkować, w końcu mój nick do czegoś zobowiązuje Wink

Przecież po to jest forum Wink

Bednaar dziękuję bardzo za cenną podpowiedź. Miałem takie podejrzenia właśnie ale mnie w tym utwierdziłeś. Szukam jednak czegoś co zabrzmi lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2021, 07:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek - nie ma za co. Tak później pomyślałem sobie, że w zasadzie ten Denon PMA-500AE bardzo przypomina wzmacniacze Technicsa: solidny, niezawodny, ale dźwięk tylko na szkolną trójkę.
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2021, 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Mit jest taki że Marantz kupiony a ze 2 lata po Technicsie, kosztujący pewnie z 2 razy tyle padł dokumentnie kilka lat temu (laser zdechł zupełnie) a irytujący i kapryśny był od bardzo dawna.

No proszę, a mój Marantz mini ma już 11 lat i zero problemów z odtwarzaniem CD. Najbardziej niezawodny CD, jaki do tej pory miałem. Mam jeszcze Denona DCD-485. Ma ok. 15 lat i bez problemów czyta płyty, ale tacka wysuwa się i od razu wsuwa - zepsuł mu się wyłącznik krańcowy, już raz miałem z tym problem, pięta achillesowa tego odtwarzacza.
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2021, 13:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, cóż to jest 11 lat niezawodności odtwarzacza CD Wink
Chociaż wiem, że w obecnych czasach to jest całkiem dobry wynik, wsadzają wszędzie te komputerowe napędy i afera gotowa Wink
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2021, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Panowie, cóż to jest 11 lat niezawodności odtwarzacza CD Wink

Cóż, na razie ma 11 lat, no i zero awarii (odpukać) - pożyjemy zobaczymy Smile
A ten Denon od samego startu miał problemy. Kupiłem nowy na Allegro i już było z nim coś nie tak - z tego co pamiętam, z zamykaniem płyty. Plus laser zaczął przeskakiwać, ale ma tani KSC-213 więc wymiana była bezproblemowa i załatwiła sprawę. Dobrze, że sprzedający sfinansował mi wtedy koszty naprawy. Poprzednio miałem strasznie kapryśne Onkyo Integra DX-6850 - piękny dźwięk, ale co z tego, jak przeskakiwał na każdej płycie. Jeszcze wcześniej Pioneer PD-201, któremu coś szurało w napędzie. Ten Marantz to pierwszy CD, z którym nie mam problemów. W zasadzie to amplituner-CD z USB, ale płyty czyta bezbłędnie.
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2021, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem fotkę swojego pierwszego Rotela - model RA 930AX, dobry był herbatnik Smile
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2021, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj do mnie zapukał ten jegomość

Jutro przychodzą kabelki, ja mam podpięte wszystko takimi:

Po co jest to wejście USB w tym DACu?

Ostatnio zmieniony przez MichalP dnia 26.11.2021, 22:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2021, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb: Ładny Rotel i CD-ek Sony ES Smile O, i jeszcze Luxman - na podobnym z kolei ponad 20 lat temu testowałem w salonie audio podczas zakupu swoje głośniki Tannoy M1, oczywiście grają u mnie do dziś. O, tutaj mam swoje graty gabinetowe, z nieszczęsnym Denonem jako źródło, choć częściej po prostu do Rotela podłączam laptop i słucham Spotify.

MichalP - zmniejsz zdjęcie kabelka, bo się podstrona rozjeżdża Wink Edit: już OK , dzięki:)
USB jest chyba po to, by można było podłączyć komputer i wtedy korzystać z DAC jako karty dźwiękowej.

Ostatnio zmieniony przez Bednaar dnia 27.11.2021, 10:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 27.11.2021, 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Bednaar dziękuję bardzo za cenną podpowiedź. Miałem takie podejrzenia właśnie ale mnie w tym utwierdziłeś. Szukam jednak czegoś co zabrzmi lepiej.

Gacek, akurat Goran sprzedaje nową Yamahę AS-301 - może Ciebie zainteresuje?
Gacek

PostWysłany: 27.11.2021, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde tu ludzie pół sprzętu wymienili, dwie żony, cztery samochody a ja dalej szukam Laughing

Wracając jeszcze do Marantza i Technicsa. 11 lat to jest dużo i nie dużo, jeżeli tyle śmiga i nie sprawia problemów obstawiam że jeszcze się nim pocieszysz.
Nie twierdzę też że Marantz jest zły czy gorszy na podstawie jednego egzemplarza ale... uważam że jak kupujemy tańszy napęd Technicsa i droższy - rzekomo lepszy Marantza i ten droższy wytrzymuje nie bez problemów połowę żywotności tańszego to nie jest dobra reklama. A pamiętam jak kiedyś mój wspomniany kolega pragmatyk mówił że Marantz jest może i dobry ale nie warty swojej ceny... z nim jak z mamą, on ma zawsze rację Wink
A tak w ramach ciekawostki wczoraj dzwoniłem do gościa sprzedającego wzmaka i uciąłem pogadankę o sprzęcie audio. Opowiedział mi dokładnie taką samą historię o Marantzie, ten sam schemat. Czytał trochę kapryśnie, później wypluwał CDRy a niebawem nawet oryginały już były nie papu.
Widać coś było z optyką nie tak w tych napędach.
Podsumowując mimo mojej sympatii do tej marki i dobrych wspomnień z brzmienia i obsługi uważam że to nie jest sprzęt wart swojej ceny. Liczyłem że to jest solidna i niezawodna Toyota a za cenę Toyoty dostałem może i ładnego ale kapryśnego Citroena.

Bednaar napisał:

Gacek, akurat Goran sprzedaje nową Yamahę AS-301 - może Ciebie zainteresuje?

Właśnie zerkałem, jest to nowy sprzęt a więc jest to dla mnie plus i minus zarazem.
Odpada mi kwestia sprawności bo raczej na forum nikt kitu nie będzie żenił a sprzęt jest jak na nasze realia prawie nowy. Kurde zastanawiam się ale cena jest trochę poza moim budżetem choć jest rozsądna.
Przyznam że mam już ładne Onkyo A8840 na oku za połowę z tego i chyba się wybiorę go obejrzeć.
Bednaar jak zawsze pomagasz tak tym razem wbiłeś mi ćwieka Laughing
Z jednej strony widzę że nowożytny sprzęt Yamahy jest trochę u nas mało popularny i ciężko o wiele opinii o nim z drugiej brat ma wzmaka Yamahy i od lat jest z niego bardzo zadowolony choć sam nie zbadałem nigdy dokładnie brzmienia tego klocka bo nie za bardzo na czym.
Kurde muszę to przemyśleć bo jednak perspektywa kupna nowego i sprawnego sprzętu jest kusząca Rolling Eyes
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 27.11.2021, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak trochę w obronie Technicsa - marka (właśność koncernu Matsushita, podobnie jak Panasonic) zniknęła z rynku z powodu jakichś nieprawidłowości w księgowości, ale jakiś czas temu powróciła, tym razem nie jest to tanie hi-fi, a sprzęt - jak na moje oko - z półki tej samej, co np. Rotel. W ogóle Technics robił też niezłe słuchawki, np. legendarne RP-F30, które niektórzy z powodzeniem używają od tylu lat, co liczba w oznaczeniu modelu. W ofercie m.in. ciekawe słuchawki z dwoma przetwornikami na ucho - dodatkowy tzw. super-tweeter do poprawienia górnych rejestrów. Cena niestety wysoka - ok. 3600-3700 zł. Ale recenzja na blogu audiofanatyk.pl niezbyt pochlebna. Np. niby słuchawki zamknięte, ale mają otwory dyfuzyjne, więc z izolacją słabo - recenzent porównał z moimi AKG K271, które jako słuchawki typowo zamknięte dużo skuteczniej izolują od dźwięków otoczenia.

Gacek

PostWysłany: 28.11.2021, 01:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy całej sympatii do marki trochę nie rozumiem ich taktyki na przestrzeni lat. Mogę się mylić ale z tego co wiem Technics początkowo to był sprzęt wysokiej klasy ale z czasem chyba coraz bardziej schodzili w niższe rejony średnie. Pod koniec działalności to chyba bardziej celowali w produkty budżetowe. Wzmacniacze z lat 90 (być może z jakimiś wyjątkami) to nie były dobrze grające urządzenia, odtwarzacze płyt w tych czasach też raczej nie były kierowane do jakichś ultrasów. Ot solidna budżetowa średnia, która nie bez powodu u nas się dobrze przyjęła .
Podobno zrobili kilka DJskich rarytasów, jakieś gramofony, słuchawki.
Teraz wracają z kosmicznie drogim sprzętem ale czy puryści kupią takie cuda marki która w latach 90 celowała ze swoimi produktami w przysłowiowego Kowalskiego?
Tak samo nie rozumiem jak teraz firmy budują swoje marki. Tak jest ze wszystkim, to samo na rynku motoryzacyjnym, groch z kapustą byle coś sprzedać.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 28.11.2021, 09:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobne odczucia. Z początku zaciekawiły mnie np. te słuchawki, bo rzadko spotkać słuchawki dwudrożne (choć sam mam takie dokanałówki: armatury do średnich i wysokich plus dynamiki do basów), ale recenzent na audiofanatyk.pl ma mieszane uczucia. Dużo bardziej opłacalne są moje 8 razy tańsze AKG. A w tych rejonach cenowych, co ten Technics - Beyerdynamic T5p. Te słuchawki Technicsa są po prostu przekombinowane.
Ciekawe, czy z pozostałymi urządzeniami Technicsa jest podobnie. Są to DAC-i, streamery itp.
Technics to chyba teraz taki elektroniczny Citroen. Wolę Toyotę Wink
Bednaar

PostWysłany: 02.12.2021, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, że moje nowe słuchafony AKG K271 MkII mają wymienny kabelek, zamówiłem do nich przewód lepszej jakości, ręcznie robiony przez pewnego Audiofanatyka, specjalistę od słuchawek, szczególnie AKG:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-ac2-do-akg-jack-35-mm-mxlr-3-pin/

Zresztą rozumiem fascynację tą firmą, która ma w historii parę legendarnych, nietuzinkowych modeli:
- AKG K1000 - praktycznie głośniki na głowę;
- AKG K340 - hybrydowe, elektretowo-dynamiczne, z pięcioma membranami biernymi na słuchawkę;
- AKG K280 Parabolic - słuchawki kwadrofoniczne;
- AKG K290 Surround - rozwinięcie K280,
- no i studyjny klasyk, chyba najpopularniejsze słuchawki w studiach nagraniowych na świecie: AKG K240, które doczekały się wielu wersji: Monitor, DF, Sextett, Studio i MkII. DF to po prostu Diffusion Field - ta wersja ma symulować granie monitorów bliskiego pola. Sextett to od "szóstki": membrana aktywna plus 5 membran biernych. Monitor to już zwykła wersja. Te wszystkie trzy wersje są już nie produkowane, były one 600-ohmowe. Obecnie w sprzedazy są wersje 55-ohmowe Studio i MkII, które róznią się tylko kolorem (Studio: złote emblematy, MkII: granatowe) i wyposażeniem (Studio: tylko słuchawki, MkII: dodatkowa para zapasowych nauszników welurowych, na słuchawkach domyślnie są skórzane i dodatkowy kabel spiralny 5-metrowy prócz prostego 3-metrowego). AKG K240 Studio to obecnie moim zdaniem najbardziej opłacalne słuchawki pełnowymiarowe: cena ok. 260 zł, jakościowo niewiele odbiegają od słuchawek kilkukrotnie droższych, np. porównywałem je z ortodynamicznymi Hifimanami HE-400se za 800 zł i niewiele im ustępują. Moje K271 MkII to po prostu ich zamknięta wersja. Dźwiękowa szkoła AKG: lekka przewaga środka pasma nad skrajami, czyli trochę takie "brytyjskie" brzmienie, plus duża przestrzeń. Szkoda tylko, że właściciel marki koncern Harman zamknął już kilka lat temu główny zakład w Wiedniu i produkcja przeniosła się do Chin - ale wciąż jakość jest wysoka. Moje K530LTD mają 13 lat i wciąż grają, tylko nieznaczne pęknięcia plastiku plus nadpruty prawy pad (welurowy) skłoniły mnie do zakupu następcy, który ma pancerną konstrukcję. Pod względem trwałości słuchawek dwie firmy wiodą prym: AKG i Beyerdynamic, ale ten drugi to brzmienie z lekko wycofaną średnicą i wyeksponowanymi skrajami pasma - słuchałem DT770 i stwierdziłem, że to jednak nie moje brzmienie i że pozostaję przy AKG.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86
Strona 86 z 86

Skocz do: