Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 13.11.2021, 01:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Młodzież bawi się.
W Tokio.

A Certain Ratio
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.11.2021, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Material – One Down (1982)

Funk. Disco. Trochę electro. Trochę soulu. Trochę wszystkiego. Chaos i fantazja. Znak czasów i obraz epoki. W creditsach przeróżni gracze – m.in. Whitney Houston (w Memories po raz pierwszy na głównym wokalu – ważna chwila), Archie Shepp, Fred Frith czy Nile Rodgers z Chic. Może i płyta jest trochę nierówna (druga strona lepsza), może i brakuje tu bardzo wysokich lotów (choć do przynajmniej połowy kawałków chce się wracać), ale całość buja całkiem nieźle. Mam wrażenie, że fakt, że wzięli się za to muzycy z innych (różnych) światów jest słyszalny, ale dla mnie to nie problem (aczkolwiek ktoś może – może, ale nie musi – wysunąć zarzut o nieautentyczności) – w efekcie nad zarejestrowanym materiałem unosi się lekko tripowa aura.

Jeśli ktoś ma podejrzenia biegnące w stronę Wieczoru płytowego, to ja w tym miejscu nie będę nic dementował Wink (potem jeszcze bisowałem ten album). Wcześniej znałem jedynie debiut Material (bardzo dobry!). One Down ustępuje Memory Serves – i w kontekście poprzednika zaskakuje swoją zawartością. Niejednego pewnie negatywnie. Tymczasem ja nie poczułem się zawiedziony. W gruncie rzeczy: polecam.
Maciek
box

PostWysłany: 18.11.2021, 16:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł - dzięki za tę wrzutkę. Ostatni WP sprawił mi ogromną przyjemność, świetnie się słuchało tego…materiału. Wink
Muzyka prawie w ogóle się nie zestarzała.
Linia programowa Wieczorów Płytowych to idealny przykład, że dobra muzyka nie zna gatunków. Sa tam rzeczy nowsze, starsze, jazz, rock, klasyka, funk.
Kolejny dowód na to, że Forum Dinozaurów bez jazzu, soulu, muzyki mniej oczywistej czy rzeczy nowszych byłoby jakimś muzycznym kikutem w stylu Fu Durów. Wink
Maciek
box

PostWysłany: 24.11.2021, 09:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę nie do końca w temacie, bo kontekst jest dużo szerszy niż tylko funk.
Winylowe wykopaliska z Tajlandii. Bardzo ciekawe Źródła z wczoraj:
https://www.polskieradio.pl/8/478/Artykul/2853386,Buszujemy-w-antykwariatach-plytowych-Bangkoku

Ale kto dotrwa do końca audycji, ten posłucha czadowego, tajskiego coveru Jamesa Browna (czyli nie offtopuję Wink).
I&I
digipack

PostWysłany: 25.11.2021, 22:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ibrahim Electric - 2004

Dania, Kopenhaga, jazz, soul, r'n'b, hammond. No i Stefan Pasborg na perkusji.
Z gracją, powabem i feelingiem.

W necie zdjęcia płyty nie ma do skopiowania, załączam wtręt do zespołu i ujęcie Pasborga z wiki danish

Endangered Beat
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 25.11.2021, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za ciosem jeszcze jeden Pasborg i koledzy.

Ibrahim Electric - Ibrahim Electric meets Ray Anderson [2004]

Ładunek nie mniej dobry. A może i lepszy.

Fela
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 26.11.2021, 00:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Los Amigos Inbvisibles - The Venezuelan Zinga Son, Vol. 1 [2004]

Najlepszy czas dla zespołu. I jedna z najlepszych ich płyt, czyli lekko, dyskotekowo i latinowo.

Brzmi bombowo, niezależnie od źródła dzwięku Wink

Una Disco Llena
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 26.11.2021, 07:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I - dzięki, dorzucam powyższe do kolejki Smile

PS:
Cytat:
Ale kto dotrwa do końca audycji, ten posłucha czadowego, tajskiego coveru Jamesa Browna

Jeśli komuś się nie chciało słuchać audycji, to podrzucam Browna z Tajlandii. Zróbcie sobie dzień w 2 minuty Wink
https://youtu.be/pKJaaYbbpiA
I&I
digipack

PostWysłany: 28.11.2021, 01:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prince Lincoln Thompson - Natural Wild [1980]

Jedna z pierwszych płyt reggae, którą poznałem poza BMarley'em. Będę się powtarzał, ale wtedy Włodek Kleszcz szalał w PR II (przełom karnawału solidarności i nocy generała).

Specyficzny sposób śpiewania (płaczliwy) i może się nie podobać. Ale całość w sensie kanonicznym bez zarzutu.

Mechanical Devices
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 28.11.2021, 02:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złota era, złota skała Wink

Blackbeard (Denis Bovell) - Strictly Dub Wize [1978]

Dub - reggae wize. Jedna z najznakomitszych postaci z tej ferajny. Duża znajomość rzeczy w rękach.

Inne płyty Bovella wielce są polecane.

Proba sił nr 1099
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 28.11.2021, 04:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1977
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 28.11.2021, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koncertowe nagrania Marleya z tego okresu są absolutnie pierwszorzędne. Muszę jednak powiedzieć, że jeżeli chodzi o płyty studyjne rege z tego rocznika - to equal rights and justice każą mi wskazać, że u mnie wygrywa Peter Tosh!
I&I
digipack

PostWysłany: 30.11.2021, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo bardziej rockowy, mniej funkowy.

Tosh - rzecz jasna.
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 01.12.2021, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clare Fischer - Salsa Picante (1979)

Matulo, ale oni tu pięknie pocinają:
https://youtu.be/7xqgzOwK4z0
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53
Strona 53 z 53

Skocz do: