Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powitanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pratt
cylinder Edisona

PostWysłany: 18.11.2021, 09:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jak Wy to robicie przy tych tramwajach?

Mieszkamy z dala od ich tras (albo słuchamy z nieco mocniej odkręconym potencjometrem)...a propos, w pradawnych, beztroskich czasach studenckich pomieszkiwałem u kumpla (tenże, jak na lata 80' miał wypasiony sprzęt audio) w kamienicy na Kopcińskiego niedaleko Narutowicza. Lokalsi wiedzą, co to oznacza. Niewtajemniczonym powiem, że to trasa zjazdu tramwajów do zajezdni. Kamienica chodziła (chodzi do tej pory) w posadach do tego stopnia, że igła skakała w jego Danielu bardziej, niż wynikałoby to z rys na płytach, których słuchaliśmy. Nigdy nie przyzwyczaiłem się do tego i spać tam nie mogłem, nawet po suto zakrapianych imprezach. Pewno dlatego, że zawsze mieszkałem w okolicach raczej cichych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
digipack

PostWysłany: 18.11.2021, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha!!!
Z przystanku tramwajowego Rolling Eyes plac Reymonta ( dzisiaj jak miasto nie naprawia torowisk i nie ma gdzie jeździć tym szynowcom, jest cicho jak w leśniczówce. Ale na wszelki wypadek zapas 250W Confused, wygasza ryzyko, istotnie). Pozdrawiam i zapraszam do uczestnictwa w dyskusjach.
A tuszę, że spotkanie w realu blisko Very Happy Very Happy .
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.11.2021, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pratt napisał:
Cześć
zaglądam na to forum od wieków (tak, tak, jestem dinozaurem) przyglądając się z większą czy mniejszą (raczej większą) ciekawością dyskusjom różnorakim i pewno by tak pozostało, bowiem jestem - jak śpiewał pan Belladonna (jakże nieprzystające nazwisko do muzyki, którą wykonuje) - nieco antisocial, jeden wątek jednakowoż (no nie tylko ten, ale ten w szczególności) przykuł moją uwagę. Kącik audiofilski mianowicie i udzielający się w nim esforty. Ponieważ mam pewne audiofilskie ciągotki (z prozaicznych względów kilka poziomów niżej od wspomnianego) i mieszkamy w jednym mieście chętnie bym posłuchał, jak to brzmi. Mam nadzieję, że jak już zdobędę trochę zaufania na forum to okazja się znajdzie.
Nie traktujcie tego przydługiego przywitania, w którym wyjawiam moje pobudki jako bezczelność, na pewno od czasu do czasu będę się udzielał w wątkach muzycznych, niemniej będzie to udział stonowany.

Cześć, pratt Smile
Miło poznać Rodaka - tak się składa, że ja też z Łodzi i też (mocno lajtowy i słuchawkowy) audiofil - wygląda na to, że nasza łódzka ekipa robi się coraz mocniejsza, co rokuje na jakieś lokalne spotkania Smile
Maćku, ja akurat mieszkam na zupełnych obrzeżach Łodzi, na Złotnie, do najbliższego tramwaju mam jakieś 2 km. A jakby co, słucham na słuchawkach, niedługo zmieniam nawet na model zamknięty, więc hałas uliczny nie byłby mi straszny nawet na rogu Narutowicza i Kopcińskiego Smile
pratt
cylinder Edisona

PostWysłany: 18.11.2021, 17:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem, Ciebie też wyłapałem jako miłośnika pięknych realizacji.
A co do zanieczyszczenia hałasem są oczywiście gorsze rejony. Np. skrzyżowanie Al. Włókniarzy z Mickiewicza, tam żadne ANC, które testowałem nie dawało rady.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 18.11.2021, 22:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem audiofilem spod znaku zdartej kasety nagranej na kasprzaku, w dodatku nie jestem z Łodzi, ale jak będzie robić spotkanie, to znienacka wbijam na krzywy ryj Wink Ostatecznie połączenie kolejowe ze stolicą macie takie, że można jeździć codziennie do pracy i z powrotem, a do miasta Łódź mam dużo ciepłych uczuć od czasu wycieczki szkolnej, którą kilka lat temu tam zorganizowałem!
Bednaar

PostWysłany: 19.11.2021, 09:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Crazy będziesz mile widziany Smile

pratt napisał:
Wiem, wiem, Ciebie też wyłapałem jako miłośnika pięknych realizacji.
A co do zanieczyszczenia hałasem są oczywiście gorsze rejony. Np. skrzyżowanie Al. Włókniarzy z Mickiewicza, tam żadne ANC, które testowałem nie dawało rady.

Ja na mieście słucham na dokanałówkach, które niby jakoś tam izolują od hałasu, ale nie jest to pełna izolacja - choć i tak lepiej, niż pchełki, albo słuchawki otwarte. Próbowałem słuchać na Koss Porta Pro w autobusie - można zapomnieć. KPP to jedne z najładniej grających słuchawek przenośnych, ale nadają się tylko do słuchania w parku, w lesie, albo na pustyni. U mnie są jako zapasowe słuchawki domowe, głównie do słuchania przy komputerze.
Maciek
box

PostWysłany: 25.11.2021, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, crescent!
Z Tobą zawsze przybywa trochę nowej i dobrej muzyki!
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 25.11.2021, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Strzałkens! Postaram się sprostać oczekiwaniom, ale u mnie już nie ta werwa. Półksiężyc się też rozsypał. Straciłem kolejną bliską osobę kilka miesięcy temu. Ubywa mnie z każdym dniem...
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 25.11.2021, 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent, bardzo przykro to słyszeć. Nie lubię serwować truizmów, więc gdybyś kiedyś chciał coś wypić i posłuchać płyt na Śląsku, to znajdzie się dla Ciebie i jedno i drugie (adres na priv Wink).
crescent

PostWysłany: 25.11.2021, 23:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Maciek! Mam nadzieję, że faktycznie uda się kiedyś spotkać w realu. Może na Śląsku, a może na Mazowszu?
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 25.11.2021, 23:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Może na Śląsku, a może na Mazowszu?

Dawaj cynka, co tam koncertowo u Ciebie gra.
Crazy wisi mi chyba dwa piwa (Wink), to mamy po jednym na głowę. Wink
Crazy
digipack

PostWysłany: 26.11.2021, 00:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwa piwa jak najbardziej, zgadza się. Obecnie mogę oddać bez żalu, bo i tak smaku ich nie czuję Rolling Eyes
No ale na koncert żaden na razie też nie pójdę.
Za to czasu na pisanie na forum będzie sporo. Może w końcu pidżejski wątek się uda Exclamation
Maciek
box

PostWysłany: 26.11.2021, 00:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy, zdrowia! I dużo punka. Bo od punka, smakuje niejedna szklunka! Wink
Bednaar

PostWysłany: 26.11.2021, 07:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Strzałkens! Postaram się sprostać oczekiwaniom, ale u mnie już nie ta werwa. Półksiężyc się też rozsypał. Straciłem kolejną bliską osobę kilka miesięcy temu. Ubywa mnie z każdym dniem...

Wow, crescent - ale się cieszę, że jesteś. A jednocześnie przykro słyszeć o Twojej stracie. Dzięki Tobie wiele lat temu stałem się fanatykiem Art Ensemble Of Chicago. Welcome back Smile
Crazy - dużo zdrowia, zwalcz tego wirusa Smile
PS. crescent - masz kontakt z djmisiem aka afterc?
crescent

PostWysłany: 26.11.2021, 09:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Bednaar!

Bednaar napisał:
PS. crescent - masz kontakt z djmisiem aka afterc?

Nie mam. No, może telepatyczny, jak Daevid Allen z Bohaterem Zero z planety Gong Wink .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
Strona 81 z 82

Skocz do: