Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jethro Tull
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 15.12.2021, 12:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze - to samo niedawno pomyślałem - trafione w punkt !!!!! Very Happy

Trochę się wewnętrznie szamotałem - na początku gdy "klasyczne" Jethro szlag trafił m.in z winy Iana - Palmer i Barrie - mieli powiedzieć słynne - że Anderson mógł sobie dobrać jakichkolwiek innych muzyków a ludzie i tak "kupiliby" to jako Jethro Tull. Czas pokazał, że sprawa jest bardziej złożona - trochę tak i trochę NIE. Nie tak dawno była gorąca dyskusja i jeden "aspirujący" 14 letni forumowicz został lekko "zbesztany" za radykalne poglądy - że wiele projektów i zespołów już w latach 70 powinna sobie dać spokój bo rock to domena młodych a nie 30/40 latków - potem to już "zdrada" komercha i zaprzedanie się ideałom.

Znów to samo - i tak i NIE. Sam jestem daleki by jakimkolwiek grupom zakazać grać, nagrywać czy działać - inna sprawa - czy ich muzyka nadal na mnie tak działa jak dawniej. Pytanie - czy to się wykonawca zmienił, wypalił, skończył - a może ja jestem innym człowiekiem na innym etapie a może nasz umysł nasza dusza są zaprogramowane i mają ograniczoną "pojemność" pewnej stylistyki i pewnego sposobu grania / komponowania i więcej nie potrafią strawić i przyjąć ?. To ciekawe zagadnienie. To chyba chodziło o nowe albumy np Deep Purple. Mnie np zaskoczyło jak lata temu spodobał mi się i poszerzył mój prywatny kanon krążek Purpendicular - choć sam nie dawałem za band wówczas złamanego grosza - jakiś tam Steve Morse ?.....eeeee..... ? - Ritchie wróć Very Happy i takie tam frazesy. Posłuchałem - miałem dobry okres i przekonałem że zespół nadal świetnie gra i ma coś do powiedzenia. I tu dochodzimy do sedna - wiele grup np Wishbone Ash, Nazareth, Uriah Heep - nadal działą - i pięknie - ale pytanie - czy oni AUTENTYCZNIE mają coś do powiedzenia - czy tylko tak im się wydaje ?.

Genesis nieumyślnie ukręcili na siebie bata w tekście Fading Lights :

" Like the story that we wish was never ending
We know some time we must reach the final page
Still we carry on just pretending
That there'll always be one more day to go"

Czyli nadal to ciągniemy a może tylko udajemy że kolejnego dnia mamy coś do zrobienia ?. Ja nadrabiałem dawniej zaległości w dyskografii JT - od Rock Island zaczęło być pod górkę - już nie ten radosny styl, mniej świeżości, kompozycje przelatywały obok mnie, zwykłe rzemiosło, solidne granie ale magia uleciała - nic już potem tak nie działało jak chociażby odrzut z Broadsword - Mayhem Maybe - to potrafiłoby rozruszać każdą tawernę, karczmę rodem z Wiedźmina czy Kajko i Kokosza - i te skojarzenia wtedy pojawiały naturalnie w rozgrzanej muzyką i wrażeniami głowie - potem..... już nie było żadnych skojarzeń i była pustka i szarzyzna.

https://www.youtube.com/watch?v=9RzWE3SXqmQ
Retromaniak
singel kompaktowy

PostWysłany: 18.01.2022, 12:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/1APwlHY50vo

Premiera nowego albumu Jethro Tull „The Zealot Gene” już niedługo, bo 28 stycznia.

Póki co mamy kolejny singiel „The Zealot Gene” (tytułowy), z animowanym, dowcipnym wideoclipem.
Nic orginalnego, trochę w stylu późnych lat 70-ch, ze smykami, fletem, jakkby „marszowo”, ale nie jest źle.

Czytałem już recenzje nowego albumu. Są bardzo zachęcające. Poczekamy, zobaczymy...
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.01.2022, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic odkrywczego ale brzmi przyjemnie.
Miło że po prawie 20 latach Jethro Tull jeszcze coś wydaje. Znając Andersona można być pewnym że raczej wydawnictwo będzie trzymało poziom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
Strona 36 z 36

Skocz do: