Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 30.12.2021, 23:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yamaha od Gorana ładnie działa więc Marantz poszedł niedawno do szpeca.
Okazuje się że wzmacniacz jest technicznie sprawny i moje problemy prawdopodobnie wynikały z innych przesłanek choć wiek urządzenia też daje się we znaki. Przy okazji jednak wyszło coś innego.
Okazuje się że na wzmacniaczu od spodu jest niewielka nalepka z napisem INSPECTED NG PL.
Kogoś by to zastanowiło? Pewnie nikogo poza serwisantem sprzętu a ten powiedział że identyczne nalepki umieszczał Panasonic na produktach, które nie przeszły kontroli jakości i nie powinny trafić do normalnej sprzedaży. Identyczna nalepka na Marantzie raczej nie znaczy że wszystko jest cacy.
Co jednak jeszcze ciekawsze we wzmacniaczu na płycie jest niezły bigos, spora część lutów jest poprawiana i to nie do końca profesjonalnie. Widać to nawet jak się dobrze przyjrzeć przez otwory w obudowie.
No i co z tego ktoś zapyta? Stary strup i tyle. Tylko ten strup miał jednego właściciela od nowości a później w spadku niejako otrzymałem go ja. Szybki telefon do brata.... 100% nigdy nikt w tym wzmacniaczu nie grzebał i nic nie naprawiał ani nie był na gwarancji. Kupiony w salonie Hi Fi w Krakowie. Nowy, w oryginalnym pudle.

Wnioski pozostawię dla siebie.
Za to znów sprawdza się że kupując cokolwiek trzeba obejrzeć 20 razy i zajrzeć nawet do przysłowiowej d...y (czyli w tym przypadku w obudowę) bo można się później zdziwić Cool

Swoją drogą jak posłuchałem jak u nas działały serwisy wiodących producentów sprzętu RTV AGD jeszcze na początku lat 2000... powiedzieć że byliśmy krajem 3 świata to jakby nic nie powiedzieć Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.12.2021, 23:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli miałeś produkt niepełnowartościowy. Zastanawiające i smutne zarazem, że taki egzemplarz trafił do naszego kraju.
Gacek

PostWysłany: 31.12.2021, 19:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Technicznie był sprawny i wątpię czy miało to przełożenie na jego pracę ale to tak jakby kupić nowy samochód z salonu ale z naprawami blacharskimi.
Pewnie wiele osób by się skusiło ale po odpowiedio atrakcyjnej cenie a nie jako pełnowartościowy produkt.
Nie chodzi o to że ten egzemplarz trafił do kraju, jak sugeruje nalepka został sprawdzony więc wszystko było do tego momentu OK ale nie przeszedł kontroli pozytywnie więc powinien w najlepszym wypadku być sprzedawany poza oficjalną dystrybują albo przynajmniej po rabacie.

W tym momencie to już tylko historia ale piszę tak w ramach ciekawostki, może ktoś kupując sprzęt grający nieco bardziej się mu będzie przyglądał. Kto wie ile pogonili tego typu egzemplarzy, nierzadko za ciężko zarobioną przez kogoś kasę. Podobno wtedy to była wolna amerykanka i dystrybutorzy w Polsce bardzo często sami naprawiali ten sprzęt a nie jak teraz że mamy gwarancję producenta. Pewnie teraz takie akcje by nie przeszły.

A swoją drogą osłuchałem się z Yahamą trochę i kiedyś podepnę sobie jeszcze tego Marantza na chwilę posłucham jak różni się brzmienie (a charakterystyka z pewnością jest inna bo wcześniej to odczułem).
Yamaszka faktycznie daje mocny bas, do elektroniki, industrialu ma fajne brzmienie. Ostatnio słuchałem trochę Możdżera i tutaj opcja Pure Direct się sprawdza bardzo dobrze, za to do rocka to zdecydowanie zbędny bajer. Ciekawi mnie jeszcze jak grają wyższe modele Yamahy z tej serii.
Powrót do góry
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 31.12.2021, 20:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchałem kiedyś w salonie audio w pokoju odsłuchowym Yamahy AS-1100, czyli w miarę nowy klocek, wtedy za ok 7000 z kawałkiem.
No ładnie to się prezentuje wizualnie, nie powiem - "wycieraczki" robią robotę.
Jak to gra - transparentnie, szczegółowo, dosyć jasno, sterylnie. Nic tam nie zamula.
Czy wybrałbym ten model? nie wiem. Za taką kasę musiałbym go sprawdzić w domowym otoczeniu, ale wtedy nie miałem takich zakupowych planów Wink
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 31.12.2021, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizualnie i pod względen obsługi nie mogę powiedzieć złego słowa. Taki wzmacniacz to ozdoba każdego salonu Razz
Charakterystyka brzmienia jest specyficzna, dla kogoś to będzie wada a dla kogoś innego zaleta. Ciekawi mnie jak przy nieco bardziej rozbudowanych kompozycjach radzą sobie wyższe modele bo tutaj właśnie lekko mi brakuje tej "transparentności" przy nieco bardziej rozbudowanym repertuarze.
Ogólnie Yamaha to z tego co widzę nie jest sprzęt aż tak u nas popularny jak Pioneery, Technicsy czy inne Marantzy.
Stosunkowo niewiele jest opinii o straszych Yamahah jak szukałem na forach. Puryści pewnie wolą szukać złotego graala i nie idą w takie banały a dla przeciętnego słuchacza odnoszę wrażenie to też nie jest sprzęt pierwszego wyboru.
Z drugiej strony jest tego sporo na aukcjach i ogólnie opinie krążące o marce sugerują że to solidne urządzenia.
Powrót do góry
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 31.12.2021, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daleki znajomy przesiadł się z Twojej 300 setki na 700 setkę i sobie chwali, zaznacza, że jest różnica na plus.
Powrót do góry
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.01.2022, 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chcę wymienić wkładkę w swoim gramofonie. Mam gramofon WEGA JPS 350P z oryginalną wkładką (zdaje się że jest to VL-32 z igłą ND134G).

Jest to moja pierwsza wymiana wkładki. Szukam modelu do 1000zł. Zna się ktoś na tym na tyle, żeby mi doradzić jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę?
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 10.01.2022, 17:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko igłę czy całą wkładkę? Igła to 3 sek. i po sprawie. Wkładka to już cała operacja ale ja jeszcze u siebie tego nie robiłem.
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.01.2022, 18:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cała wkładka. Z igłami jest ten problem, że wszystkie nowe jakie kupiłem grały wadliwie (np. jeden kanał słabo chwytał rowek czy coś) więc lecę na starej.

Problemy z igłami skłoniły mnie do wymiany wkładki, a przy okazji powinienem zyskać lepszą jakość dźwięku Smile
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.01.2022, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@SafeMan Jeżeli to Twoja pierwsza wymiana wkładki, to nie szalej zbytnio i kup jakiś podstawowy model: Audio-Technica AT-91, AT-95 ewentualnie nieco droższy Ortofon OM5e - ja miałem tego Ortofona i bardzo go sobie chwaliłem. Kupiłem kiedyś gramofon Elac Miracord 42 z wkładką z wyższej półki Nagaoka JT-511, ale igła była mocno zużyta (oglądałem ją pod mikroskopem), w dodatku sama wkładka generowała wyładowania, bo jej metalowa obudowa zbierała ładunki elektrostatyczne. Z plastikowym Ortofonem nie było takich problemów, a dźwiękowo wcale nie było gorzej, niż ta Nagaoka (która zresztą jest ciężka do zdobycia). Generalnie można zakupić samą igłę, ale to mniej więcej 80% ceny całej wkładki, dlatego rzadko w sprzedaży są same igły (tak mnie poinformował sprzedawca Ortofona - wtedy chyba Audio Klan, obecnie E.I.C.). W przypadku tego Ortofona nie miałem też żadnych problemów z igłą (tzn. tych problemów, o których pisałeś).
PS. A, teraz widzę że masz Sony VL-32 - racja? To wkładka za ok. 100 zł, zatem teoretycznie zmieniając na prawie 3 razy droższego Ortofona powinieneś mieć poprawę dźwięku.
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 11.01.2022, 13:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady, Bednaar. Mógłbyś rozwinąć myśl, żebym zbytnio nie szalał? Szczerze powiem, że nakręciłem się na Audio-Technica VM540ML (https://www.ceneo.pl/50315645#).
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.01.2022, 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cenowo, bo ja np. nie mam zbyt wysokich zdolności manualnych i bałbym się, że uszkodzę wkładkę przy jej montowaniu. Jak dla mnie wystarczyłaby AT-95 lub OM5e (https://www.ceneo.pl/1666730#tab=click), ale to Twój wybór. Tej spod linku nie znam, byłaby ponad 3 razy droższa od gramofonu, o którym pisałem Wink
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 11.01.2022, 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie ja jestem wręcz upośledzony manualnie, więc już znalazłem miejsce, do którego pojadę z gramofonem i mi facet wymieni i skalibruje wszystko jak trzeba Smile

Poruszyłem ten temat na forum typowo gramofonowym i generalnie chwalą tę wkładkę, więc chyba się na nią zdecyduję.

...po kolejnej wypłacie Very Happy
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.01.2022, 23:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A skoro tak, to spoko bierz tę wkładkę. Z wyglądu podobna do mojej Nagaoka.
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.01.2022, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpuściłem tę Audio-Technica, bo mnie nastraszyli, że bez regulacji wysokości ramienia w gramofonie może być problem z dobrym ustawieniem tej wkładki.

Zamówiłem właśnie Nagaoka MP-110, zapłaciłem 830 zł. W przyszłym tygodniu, jak dojdzie, to jadę z gramofonem do serwisu na wymianę oraz ogólny przegląd.

A za tydzień - będzie słuchane! Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Następny
Strona 91 z 92

Skocz do: