Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 208, 209, 210, 211  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
digipack

PostWysłany: 13.01.2022, 23:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tę unikalną recenzję Memento (właściwie nie recenzję... esej?). Utwierdza mnie ona w przekonaniu, że cokolwiek czytam/słyszę o tym filmie, bardzo mnie pociąga. Z jakiegoś powodu tylko sam film mi nie utrzymał tych oczekiwań. Miałem wrażenie, że problemem był główny bohater, który ostatecznie niespecjalnie mnie interesował, wydawał mi się płaski i bez wyrazu. A że jest totalnie w centrum historii, musiało to wpłynąć na tąpnięcie zainteresowania.

Ale może powinienem zobaczyć jeszcze raz.

Zamiast tego obejrzałem sobie dziś na youtubie jeden z najlepszych początków filmu ever. Wydaje się, że to może być najpiękniejsze, najbardziej artystycznie doskonałe, wykorzystanie czołówki w filmie:

The Draughtsman's Contract

Pamiętam, kiedy oglądałem to po raz pierwszy - myślę, że ponad połowy dialogów nie rozumiałem, ale siedziałem z rozdziawioną gębą. Rozumienie jest tu drugorzędne, bo i tak wszystko najważniejsze jest pomiędzy wierszami w tej grze pozorów.
I ta muzyka Exclamation
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.01.2022, 08:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Dlatego mnie to tak śmieszy, pandemia zaśmieciła świat maseczkami milion razy bardziej niż wszystkie słomki razem wzięte.

A Dunkierkę trochę się wstyd przyznać muszę wreszcie obejrzeć.

Robię mały remont (który nie chce się skończyć) i jakie tam są ilości plastików, papierów, a często jedno przyklejone do drugiego... Ale szczytem była narożniki do listw przypodłogowych, które zapakowane były po trzy w plastiko-papierze, a potem jeszcze każdy z nich był obklejony plastikiem, tego się nawet nie dało wyciągnąć z tych wielo-zabezpieczeń. Ale krucjaty antynarożnikowej jakoś nie ma...

Z Dunkierką mam tak samo - zupełnie zapomniałem, że to było, trzeba nadrobić.
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 14.01.2022, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Robię mały remont (który nie chce się skończyć) i jakie tam są ilości plastików, papierów, a często jedno przyklejone do drugiego... Ale szczytem była narożniki do listw przypodłogowych, które zapakowane były po trzy w plastiko-papierze, a potem jeszcze każdy z nich był obklejony plastikiem, tego się nawet nie dało wyciągnąć z tych wielo-zabezpieczeń. Ale krucjaty antynarożnikowej jakoś nie ma...

Ja jestem technikiem od plastików, obsługuję i grzebię we wtryskarkach. Powiem tylko, że skala na jaką produkowany jest plastik we wszystkich jego odmianach jest nie-wy-ob-ra-żal-na!!! Mój zakład dziennie produkuje kilka ton! Dziennie! A takich zakładów są setki, jeśli nie tysiące! Gdzie to idzie? Komu to potrzebne? Pudełka na nożyki, które można zastąpić grubą tekturą, sklepowe wieszaki na dłuta i śrubokręty - to samo! Masa innych rzeczy jeszcze. Tego się nie da policzyć, aż mi się chce zacytować Kurdej-Szatan...

A co do filmów to Squid Games dostaje drugi sezon, oby nie schrzanili!
Powrót do góry
Gacek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.01.2022, 13:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy off top się wyklarował.
Najciekawsze jest co innego - przerzucanie winy za taki stan rzeczy na nas konsumentów. Jakby to była moja wina że producent pakuje wszystko w plastik, nawet produkty bio! Ja tego mogę nie kupić ale co to zmienia ?
Nóż się w kieszeni otwiera jak się patrzy na ekoterroryzm, który to nas posądza o to że świat jest zaśmiecony.

Prosty przykład ode mnie z pracy. Dziesiątki zestawów śrubokrętów czy innych narzędzi, które producent pakuje w grube plastikowe opakowania. Czy ktokolwiek widział kiedyś elektryka trzymającego śrubokręty w plastikowej walizce ? Każda taka walizka na dzień dobry trafia do śmieci. Pewnie można by z niej zrobić z tysiąc słomek. Gdzie jest ekologia ?
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 14.01.2022, 15:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całkowicie zgadzam się z Gackiem. Co do plastiku jeszcze i jego przerobu, generalnie jakieś 80% można przerobić tylko 2, maximum 3 razy bo traci swoje właściwości. To po przerobie , wysyłane jest jako czarny granulat do wyrobu najtańszego dziadostwa z prostego powodu, że ciężko jest użyć do tego innego pigmentu niż czarny, najmniej toksyczny. Czyli pudełka, wieszaki i inne rzeczy które wyrzuca się zaraz po zakupie. Później leżakuje to sobie na wysypiskach i czeka na, właściwie to nie wiem na co. Może by pomogło odpowiednie sortowanie, plastik spożywczy np. butelki po mleku, nakrętki, kapsle, opakowania po serach itd, spokojnie można przerabiać i robić z nich np. zabawki. Plastik przemysłowy na czarny granulat. Ale nikt tego tak nie sortuje, wszyscy wywalają (zresztą ja też) do jednego kosza z napisem plastik i heja. To co zniszczy tą planetę to właśnie zalew śmieci z kompletnie nieprzerabialnego plastiku przemysłowego, którego setki ton codziennie wywalane są na wysypiska. Fakt, że ten właśnie plastik pozwala mi wyżywić rodzinę, ale jak się na to spojrzy od środka to skóra cierpnie.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 14.01.2022, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Wami. I też z tym, że słomki - jakkolwiek zapewne są dość bezsensownym sposobem zaśmiecania - mają nikłą szkodliwość ekologiczną w porównaniu do tysiąca innych rzeczy.

Zastanawiam się natomiast, jaka jest szkodliwość forumowa tego off-topu w jedynym wątku filmowym, skoro mamy specjalny, skądinąd kontrowersyjny, wątek specjalnie dedykowany podobnym rozkminom nt. problemów współczesnego świata Razz
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2022, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wulkan: Los Angeles
Eruption: LA (2018)

Na taki dzień czeka się całe życie, a kiedy on przychodzi i tak nie jest się gotowym. Ale stało się... Pierwszy kwadrans był bardzo słaby, potem było już tylko gorzej. W ten sposób udało mi się obejrzeć najgorszy film w życiu, a przecież wiecie, że lubię złe filmy. Z tego jednak nawet szyderstwo jest zbyt nużące.
Dlaczego więc oglądałem do końca? Bo nie mogłem w to uwierzyć.
Nie próbujcie tego. Nie warto.

esforty
digipack

PostWysłany: 17.01.2022, 23:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 1997 już był jeden Wulkan. Z Tommym Lee Jonesem, też Evil or Very Mad dobry Evil or Very Mad
Crazy
digipack

PostWysłany: 17.01.2022, 23:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie to dziwne, bo nie wiem, czy widziałem kiedyś jakiś dobry film (fabularny) z wulkanem w istotnej roli. A taki ładny temat.

Całkiem inaczej z morzem - o tym to nakręcono pięknych historii, że ho ho. Np. wczoraj obejrzałem (po raz chyba trzeci, ale mam wrażenie, że to było najlepsze i najbardziej uważne oglądanie, może dlatego, że z własnej płyty wreszcie) Sekrety morza (Song of the Sea) Toma Moore'a. Jest to nieprawdopodobnie piękna historia, piękna Pieśń, piękna animacja, pięć gwiazdek.
Gacek

PostWysłany: 18.01.2022, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Zastanawiam się natomiast, jaka jest szkodliwość forumowa tego off-topu w jedynym wątku filmowym, skoro mamy specjalny, skądinąd kontrowersyjny, wątek specjalnie dedykowany podobnym rozkminom nt. problemów współczesnego świata Razz

Może któryś admin przeniesie te nasze kilka postów w wolnej chwili? Chętnie bym jeszcze poczytał przemyślenia naszego kolegi Michała jak wygląda "od kuchni" temat przetwarzania plastiku.

A ja ostatnio włączyłem kilka razy wieczorem TV i przypomniałem dwa dobre filmy.

Pianista
Nic się nie zmieniło nadal jest to świetne kino ale zauważyłem coś ciekawego. Montaż tego filmu jest bardzo prosty i zupełnie staroszkolny, chyba mam już przesyt efektów specjalnych, kosmicznych wybuchów, slow motion i tego typu rzeczy. Pianista to obraz który równie dobrze mógł powstać 20 i 30 lat wcześniej. Czysta magia kina bez żadnego picowania.

Wołyń
Jak przy poprzednim obrazie, nic nie stracił ze swojej mocy. Pewnie można było coś zmienić, ludzie wytykają pewne potknięcia ale wydaje mi się że temat tak złożony trudno przedstawić lepiej. Smarzol naprawdę zrobił najlepsze co się dało zrobić. Tak sobie myślę że wszystkie zagraniczne slashery i inne bzdury to przy tym filmie się chowają choć z wiadomych przeczyn to porównanie nie na miejscu.
Jedyne co wyczytałem i mam pewne wątpliwości - ktoś napisał dość sporą rozprawkę o tym, że cała akcja była sterowana z góry i to nie tak do końca bandy chłopów robiły rzeź, w filmie to zostało bardzo uproszczone.

B.J. napisał:

Dlaczego więc oglądałem do końca? Bo nie mogłem w to uwierzyć.
Nie próbujcie tego. Nie warto.

Wiesz jak działają takie słowa? To jest woda na młyn dla każdego kinomana Cool
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 18.01.2022, 18:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Pianista

Wołyń

Jakbym zrobił listę najważniejszych dla mnie filmów XXI wieku to niemal na pewno oba by były w pierwszej dziesiątce.
Gacek

PostWysłany: 19.01.2022, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie bym również te filmy ocenił wysoko ale czy w 10?
O ile Pianista może by się załapał to Wołyń.... jakby to powiedzieć. Chyba zbyt makabryczny żebym go rozpatrywał w kategoriach jakiegoś topu chociaż miejsce mu się pewnie należy.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 21.01.2022, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieoczekiwanie odświeżyłem Once (bez pierwszego pół godziny). Cudowny film, cudowne piosenki. Glen Hansard i Marketa Irglova tworzą niezapomnianą parę, równie pięknie razem śpiewają, jak i się na siebie patrzą Wink Chemia ekranowa totalna, zresztą przełożyła się na życiową potem.

Bardzo lubię ten film.

Miluješ ho?
Crazy
digipack

PostWysłany: 22.01.2022, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na marginesie plebiscytu 77 poszedłem dziś do kina Iluzjon na Saturday Night Fever, którego chyba nigdy wcześniej nie widziałem. Zgodnie z przewidywaniami, film jest bardzo zły Wink Warstwa fabularno-dramaturgiczna, prowadzenie postaci, ich zachowania i ewentualne motywacje - wszystko z kina klasy B, a nawet, nie bójmy się tego słowa, z klasy G.
No i aktorstwo Very Happy
A jednak, paradoksalnie broni się! Bo jego głównym tematem i jedynym, co ma tam znaczenie, jest taniec i muzyka. I w tych momentach, w których ci niegramotni bohaterowie zanurzają się w taniec i muzykę, zaczyna z nich przebijać jakaś wewnętrzna prawda i nagle z filmidła robi się Film.
Cieszę się, że poszedłem.

Swoją drogą, jutro wieczorem w Iluzjonie Blue Velvet!
esforty
digipack

PostWysłany: 23.01.2022, 09:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Saturday Night Fever i potem Blue Velvet Question

To jakiś cykl, jest tu myśl przewodnia?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 208, 209, 210, 211  Następny
Strona 209 z 211

Skocz do: