Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 3161, 3162, 3163  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.01.2022, 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@ alternativepop
@ Bednaar

Niestety, nie mogę podać żadnych namiarów na wspomniane badania. Po raz pierwszy czytałem o tym w 1993/1994 roku – kłania się kultowa książka Joachima-Ernsta Berendta „Wszystko o jazzie”. Dokładnie rozdział poświęcony free jazzowi. Kilka lat później w jakimś czasopiśmie, może książce, było również trochę na ten temat. Żadne analizy, bardziej na zasadzie ciekawostki. Jeśli chodzi o wiek dzieci, to, sądząc z opisu, miały zapewne 6-8 lat.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alternativepop
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.01.2022, 19:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odsłuchuję kupioną dyskografię Yellow Magic Orchestra i naprawdę mam dużą radochę.

Aktualnie jestem przy płycie:

Yellow Magic Orchestra - Naughty Boys & Instrumental (2 CD) 1983

płytka instrumentalna chyba lepsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.01.2022, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Resina, czyli Karolina Rec.
https://www.youtube.com/watch?v=SoHNySvQVOU
Powrót do góry
alternativepop
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.01.2022, 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Budgie - Power Supply (LP) wznowienie z 2020

Płyta niezbyt dobrze oceniania, a wcale nie jest tak źle. Na fali NWOBHM Budgie nagrało płytę bardziej metalizującą. Choć jest tutaj też klimatyczna balladka "Time to Remember". Moim zdaniem płyta zasługuje na mocną czwórkę w skali szkolnej.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.01.2022, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielką zaletą synthtopu było moje przypomnienie sobie boskiej Sandry stąd też dziś 3 razy Exclamation pod rząd składanka przebojów The Essential

a wcześniej Sepultura Under a Pale Grey Sky - cza będzie zgłosić ad 2002.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 15.01.2022, 00:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw niesamowity NPR Tiny Desk koncert Idles - już w ciągu pierwszej minuty trwania wystepu wokalista robi się cały czerwony na gębie i wygląda, jakby miał eksplodować Very Happy

Potem, już bez wizji, katalog występów Ingolfa Wundera na Konkursie Chopinowskim w 2010, tym razem z pominięciem koncertu - płytę kupiłem sobie w kuluarach ostatniego Konkursu i przypominam sobie z wielką przyjemnością i II etap, którego słuchałem na żywo i inne fragmenty, znane mi z telewizji.

A teraz Let There Be Rock, które niby w międzyczasie wypadło ze strefy punktowania 1977, a teraz z odpowiednim impetem do niej wróciło. Ale co wywalą?!
alternativepop
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 15.01.2022, 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Chemical Brothers - Come with Us (Spot.) 2002

Przesłuch pod plebiscyt płyta 2002.

The Chemical Brothers - Dig Your Own Hole (CD) 1997

A tu płyta uznane za szczytowe osiągnięcie grupy i ogólnie big beatu. Płyta często wyróżniana w różnych zestawieniach typu "płyta wszechczasów", "płyta lat 90.". Żeby docenić trzeba mieć otwarty umysł na bity.

Mnie dzisiaj jednak chyba lepiej wchodzi ta bardziej popowa "Come with Us". W końcu też jestem dinozaurem Wink

Choć im dłużej słucham "Dig Your Own Hole", tym bardziej wciąga. Np. taki transowy kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=jvOge07GcO4

The Chemical Brothers - Exit Planet Dust (CD) 1995

Dzisiaj poranek z The Chemicals Brothers. Pora na debiut.

The Chemical Brothers - Surrender (CD) 1999

A to chyba najbardziej kasowa, trzecia w dorobku płyta Chemical Brothers. A na pewno pierwsza z tak dużym rozmachem. Na płycie gościnnie występują m.in.: Bernard Sumner (New Order/Joy Division), Noel Gallagher (Oasis) czy Jonathan Donahue (Mercury Rev, The Flaming Lips). No i jest tutaj jeden z najbardziej rozpoznawalnych numerów grupy pt. "Hey Boy Hey Girl".'
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 15.01.2022, 12:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Warhaus - We Fucked a Flame Into Being

Tom Waits, Barry Adamson, Hugo Race (to głównie po to, żeby esforty się złapał na przynętę Wink), ale oczywiście także Leonard Cohen. Świetna piosenkowa płyta w klimacie noir.
Nie mogę się uwolnić od tego numeru: https://www.youtube.com/watch?v=Nz2MY2Ogf0U
No i ten półgodzinny koncert, to jest klasa: https://www.youtube.com/watch?v=9LDg5RkXq30

Jestem na taaak!
Popchnijmy to dalej, dlatego cytuję z obrazkiem. Następnym przystankiem po T.W. B.A. i H.R., mógłby być David Lynch ( z clipem się wiąże). Złapmy na tę wędkę, inne ryby... Wink

Ostatnio zmieniony przez esforty dnia 15.01.2022, 12:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.01.2022, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magnum - The Monster Roars - robią swoje, czyli prawie godzina bardzo porządnego hard-rocka. Bardzo staroświeckiego. Tak jak lubię.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 15.01.2022, 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Who - My Generation (1965)

Zaskakująco przyjemnie się słucha debiutu The Who. Przerabiałem ostatnio pierwsze albumy Rolling Stonesów (do Out of Our Heads) i w mojej opinii brzmi to ciekawej, mniej archaicznie.
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.01.2022, 19:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Budgie "Nightflight" 1981.

Pewnie u niektórych forumowiczów można nadal znaleźć tonpressowki singielek "I Turned to Stone" - u mnie można Wink
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.01.2022, 19:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie również. Na stronie B jest She Used Me Up Wink
Jak ja za małolata orałem te solówkę z I Turned To Stone... Dostał ten singel w kość, oj dostał.
Powrót do góry
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.01.2022, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heartbreaker napisał:
U mnie również. Na stronie B jest She Used Me Up Wink
Jak ja za małolata orałem te solówkę z I Turned To Stone... Dostał ten singel w kość, oj dostał.

Też go katowałem na swoim Arturze Smile
Powrót do góry
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.01.2022, 20:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Whitesnake "Slip of the Tongue" 1989.

Płyta z czasów, kiedy Vai, nie był jeszcze tym Vaiem Smile
Powrót do góry
alternativepop
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 15.01.2022, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
W innej sprawie:

The Stranglers - Dark Matters
[...]
Reszta materiału na tym wydawnictwie, nie leżała nawet, obok oryginalnego The Stranglers.
[...]
The Stranglers w 2021 leży!

Natrafiłem na taki starszy post. I nie ma zgody! To jest dobra płyta i rzeczywiście po raz pierwszy od wielu lat czuć tutaj ducha starego Stranglers.

A poza tym niezły zbieg okoliczności, bo wieczorową porą też wałkuję Budgie.

A konkretnie taki zestaw przesłuchałem:

In for the Kill! (1974)
Bandolier (1975)
If I Were Brittania I'd Waive the Rules (1976)
Impeckable (1978)

Kiedyś uważałem, że Budgie skończyło się na "Bandolier". Tymczasem "If I Were Brittania I'd Waive the Rules" to jest nadal dobra płyta w starych duchu! Dopiero "Impeckable" jest już słabe.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 3161, 3162, 3163  Następny
Strona 3162 z 3163

Skocz do: