Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 141, 142, 143  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.06.2007, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej oryginał. Wiem, że z pewnością na masową skalę były podrabiane 3 płyty Si Wana- Gnidrolog- Lady Lake, East Of Eden- Snafu oraz- Refugee i one są "w największej grupie ryzyka"

Co do zadośćuczynienia- to gdy rok temu wysłałem mu kulturalnego maila (jeszcze bez określeń typu Megaszuja) z pytaniem dlaczego oszukuje ludzi, zostałem wysłany na leczenie do psychiatry i nazwany per "homo sovieticus" (co ma piernik do wiatraka?, nota bene). Bol to tym bardziej, że gdy kupowałem w Megadiscu 6-7 lat temu, byłem biednym studentem i żeby zaoszczędzić na płyty przez miesiące żywiłem się głównie chińskimi zupkami (to nie przenośnia)....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEAKAR
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 07.06.2007, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:

Tego drugiego numerka brak.

Cześć, Andrzej to Ty ?, bo dawno mnie nie było i nie wiem who is who Very Happy
Sprawdż dokładnie, ten drugi numer jest bardzo mały > przyda sie lupa Smile
Pzdr.

P.S. Ja kupowałem jakieś 10 lat temu, za 90 zł.
Niedawno kupiłem też u niego REFUGEE - Live In Concert (60 zł.) - wygląda na oryginał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu

PostWysłany: 07.06.2007, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i jest jeszcze jeden świadek "pirackiej" działalności Leśniewskiego- czyli pan Darek Młynarski. Sam brał w tym udział, ale teraz (po wyrzuceniu z pracy) mówi wprost, jak to wyglądało naprawdę. Czyli że potęga Megadiscu została w dużej mierze zbudowana na piratach... Trochę to przypomina instytucję świadka koronnego, ale nie lepiej późno (przyznać się) niż wcale...
Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 07.06.2007, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy poczytać komentarze w katalogach Leśniewskiego, żeby stwierdzić, kto jest "homo sovieticus". Takiej propagandy (zachwalania gniotów) dawno nie widziałem. To czysto merkantylny człowiek, żerujący na zapotrzebowaniu na rarytasy. Na szczęście ode mnie nigdy nie dostał nawet złotówki Very Happy

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Windmill dnia 07.06.2007, 19:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEAKAR
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 07.06.2007, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
zostałem wysłany na leczenie do psychiatry i nazwany per "homo sovieticus"

To nieładnie, w tej sytuacji pozostaje robienie mu antyreklamy i przestrzeganie klientów oraz baczne przyglądanie sie kupowanym płytom.
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu

PostWysłany: 07.06.2007, 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli kupiłeś Refugee 10 lat temu to 100% jest to oryginał. Piratowanie zaczęło się w roku 2000, o ile dobrze kojarzę....
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.06.2007, 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śmieszna sprawa jest z TRC - pamiętam okres, gdy płyty tej "wytwórni" były współsygnowane przez Repertoire. Podobnie było też z Green Tree Records (to chyba też "wytwórnia" jest) - dwa loga. Jakby Repertoire chciał "cywilizować" te wydawnictwa.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Okechukwu

PostWysłany: 07.06.2007, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Green Tree- było na pewno legalną wytwórnią (podobnie chyba wczesne TRC) w latach 90. Po prostu ten Niemiec miał prawo do ograniczonego nakładu egz. Steel Mill, Hannibal, Catapilli itd. Na przełomie lat 90/2000 doszło do kuriozalnej sytuacji, że zaczął piratować sam siebie- tzn robić "dodruki" już bez licencji. To jeszcze nie byłoby tak źle, gorzej że bardzo pogorszyła się jakość poligrafii, no i zaczął wydawać płyty już absolutnie bez żadnych praw (nawet Niemeny jeśli się nie mylę). To jest chyba jedyny przykład przekształcenia się legalnej, uczciwej wytwórni w "rasowego" pirata...
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 07.06.2007, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja właśnie mówię o okresie późnych lat 90, tak około 1997-1999.
Okechukwu

PostWysłany: 07.06.2007, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A teraz nie ma już tego logo Repertoire? Nie wiem, bo piratów nie biorę do ręki...
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 07.06.2007, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz nie wiem, już parę lat wydawnictw TRC / GTR nie widziałem. Albo nie rzuciły mi sie w oczy Smile
Okechukwu

PostWysłany: 07.06.2007, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, że np. Won Sin i Progressive Line to było takie przegięcie pały, że nawet ja (wtedy jeszcze dość zielony jeśli chodzi o wytwórnie), zwróciłem uwagę, że coś tu jest nie tak... Oni grali takim schematem, że Leśniewski reklamował płyty (skąninąd dobre) jak Marsupilami, lub Culpeppers Orchard w Tylko Rocku- mówiąc, że od lat są niedostępne (zgodnie z prawdą), a kolega- Niemiec wypuszczał to za 2-3 miesiące na piracie. Marketingowo było to super posunięcie
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 07.06.2007, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt Shocked Teraz to skojarzyłem - ładnych parę takich płyt własnie było, zachwalanych przez Leśniewskiego w klimacie "rewelacja, w życiu bym się nie spodziewał, że to wydadzą na CD, sensacja i musisz to mieć". Cieszę się, że się nie skusiłem na te "sensacje".
Okechukwu

PostWysłany: 07.06.2007, 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja się skusiłem , niestety. Fakt że np. Marsupilami muzycznie nie można nic zarzucić.
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 08.06.2007, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz wszystko staje się jasne - niczym dla Jake`a w pierwszej części Blues Brothers w trakcie mszy prowadzonej przez wielebnego Kleofasa James`a. Wink

Ja z kolei o "wszystkim" dowiedziałem się ze swojego źródła. Zabawne jaki mały jest światek sprzedawców i właścicieli sklepów muzycznych. Ktokolwiek wykręci jakiś numer, to nie za długo będzie mógł to ukrywać. Tym większa szkoda, że zakończyło się to taką infamią, gdyż sam Leśniewski mógł imponować wiedzą na temat starego rocka progresywnego. Pamiętam lata temu z jaką niecierpliwością wyczekiwałem na jego kolejne Magical Mystery Tour drukowane w Tylko Rocku oraz na te kilka zdanek na dole strony pod nazwą "Stary Rock". Przyznam się, że wiele jego rekomendacji ( wówczas ) było dla mnie 100 % gwarantem muzycznej jakości. Prawie wszystkie płyty były trafione i na jego opinii mogłem polegać. Z czasem jego "konfesyjny" ton recenzji, coraz bardziej napastliwy, agresywny, nieznoszący sprzeciwu i miażdżący wszystko i wszystkich, którzy ośmielają się z nim nie zgadzać - zaczął mnie razić i wywoływać dużą niechęć. Później gdy dowiedziałem się o całym procederze, lub raczej całym pakiecie jego "chwytów marketingowych" wszystko zrobiło się czytelne i logiczne.

Wielokrotnie, jeszcze czytając Mystery Tours zachodziłem w głowę skąd on na to wszystko bierze pieniądze: częste wyjazdy za granicę, na niemieckie, brytyjskie giełdy płytowe, na wypady na koncerty na zachód, wyprawy do Japonii, kupowanie za kuriozalne pieniądze rzadkich i oryginalnych wynylowych płyt The Beatles, dochodzi do tego inne "rarytasy", winylowe białe kruki, nowości, boxy, DVD, itd itd,a normalnie żyć trzeba, żona, ( o ile się nie mylę ) córka itd. A sama lokalizacja Megadiscu - Nowy Świat też daje do myślenia, tanie czynsze tam na pewno nie są.

Nie chcę idiotycznie rozsiewać plotek, lecz i ja miałem okazję nasłuchać się o robieniu przez niego piratów, czy wręcz przegrywaniu za idiotyczne pieniądze płytek CDR dla naiwnych, kopiowaniu ( często niechlujnym ) różnych ciekawostek na video, DVD. Naturalnie zdanko "cudem wyrwaliśmy, dorwaliśmy kilka egzemplarzy", również zaczęło nabierać innego wymiaru. Wink

Pewnie niektórzy pamiętają słynną aferą z dość pokaźną partią płytek CDR z dołączonymi wydrukowanymi na kolorowym xero przodami i tyłami okładek, które krążyły po całej Polsce. Leśniewskiego to tak wkurzało, był bardzo pomysłowy jeśli chodzi o wyzwiska. Pirata bolało, że inni też tak mogą i są ciut mniej zachłanni ?. Od tego momentu machnąłem ręką na "oryginały". Jeśli mogę sobie pozwolić na oficjalnie wydaną - to świetnie, a jak nie to nie mam wyimaginowanych wyrzutów sumienia. Nie mam zamiaru komuś fundować "bażanciego życia" i wypraw do Japonii.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 141, 142, 143  Następny
Strona 4 z 143

Skocz do: