Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieznany Kanon Rocka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 72, 73, 74  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.06.2007, 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Guruh to tylko pozorna prowokacja. Jeśli chodzi o walory techniczne, kreatywność i oryginalność materiał bije większość europejskich tuzów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEAKAR
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 10.06.2007, 15:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Jeśli chodzi o walory techniczne, kreatywność i oryginalność materiał bije większość europejskich tuzów...

Zgodziłbym się z tą opinią, gdyby płyta powstała na początku lat 70-ych. Owszem jest tam wiele nowych rozwiązań i pomysłów muzycznych dla gatunku, ale wyraźnie słychać, że muzycy dużo słuchali i uczyli się od "ojców" art/prog rocka.
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu

PostWysłany: 10.06.2007, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że bez Genesis, czy ELP ta płyta by nie powstała. Z drugiej strony- to nic jeszcze nie znaczy- King Crimson też prawdopodobnie by nie powstało, gdyby nie nagrania Beatles i Moody Blues. A jest lepsze od nich obu. Podobnie ma się sprawa z Mozartem, ktory wzorował się na Haydnie, lub Child in Time na Bombay Calling...

A tak na marginesie- skąd masz Guruh?
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 11.06.2007, 01:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
... King Crimson też prawdopodobnie by nie powstało, gdyby nie nagrania Beatles i Moody Blues. A jest lepsze od nich obu. ...

A w jakim kontekscie porownujesz The Beatlesow i KC?

mir
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 11.06.2007, 02:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie tyle porównuję, co stwierdzam, że bez Beatlesów nie byłoby prawdopodnie rocka progresywnego (i rocka w ogóle). Co nie zmienia faktu, że muzykami byli nieporównanie gorszymi od Crimson...
Powrót do góry
JEAKAR

PostWysłany: 11.06.2007, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:

A tak na marginesie- skąd masz Guruh?

Witam,
zachęcony Twoją rekomendacją przeszukałem sieć ... Smile
Jakość nie najlepsza (128 kbps), ale daje pogląd. Znalazłem też w 192, ale link już nieaktywny - poprosiłem o upload.
Pzdr.

P.S. Znalazłem informację, że poza kasetą, nagrania dostępne są na winylu.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 11.06.2007, 14:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak- niemiecki Shadocks to wydał i jest to legalne wydanie. Choć z drugiej strony dziwne jest wydawanie na winylu czegoś, co nie ukazało się na nim w epoce. Większość starych indonezyjskich zespołów takich jak Godbless, Gang Pegangsaan, Harry Roesli Band, czy Giant Steps wydawała albumy na kasetach, a nie winylach.. Ja mam Cdr skopiowany z indonezyjskiej kasety od Gatota Widayanto z ProgArchives. Brzmi zaskakująco dobrze jak na przegrwykę z kasety. Jeśli chces, mogę Ci przegrać...
Powrót do góry
JEAKAR

PostWysłany: 11.06.2007, 15:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Jeśli chces, mogę Ci przegrać...

Witam,
dziękuję bardzo za ofertę - jeśli nie uda mi się prosto ściągnąć ... Smile dam Ci znać na PM.
Pzdr.
Powrót do góry
Andy

PostWysłany: 11.06.2007, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Czy ktoś na tym forum zna rewelacyjną grupę z Indonezji Guruh Gipsy? Nagrali tylko jedną płytę w 77 roku równie fascy.

Okechukwu, w NKR-rze opisujemy plyty, ktore ukazaly sie do 1975r. Plyta o ktorej napisales zostala wydana w 77r. wiec nie miesci sie w przedziale czasowym. Na starym Forum mielismy temat "Egzotyczny Rock". Moze warto go odtworzyc i tam przeniesc wszystkie wpisy dotyczace Guruh Gipsy.
JEAKAR

PostWysłany: 11.06.2007, 18:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy napisał:
w NKR-rze opisujemy plyty, ktore ukazaly sie do 1975r.

Witam,
choć post nie jest adresowany do mnie, to jednak jako "wspólnik przestępcy" Very Happy - słowo wyjaśnienia. Jak mnie pamięć nie myli to twórcą wątka NKR był gong (dzisiejszy Włodek), dla którego magicznym rokiem był 1975 > stąd zapewne Twoja sugestia/uwaga. Może źle szukam, ale nigdzie nie jest napisane, że NKR kończy się na tej dacie - trudno więc egzekwować to od nowych Użytkowników.
Pzdr.

Edycja: sprawdziłem, jeszcze na Forum Twój Net - wątek NKR założył Andrzej > przepraszam.
Powrót do góry
Admin
Site Admin

PostWysłany: 11.06.2007, 19:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To fakt. Wydaje się, że tytuł nadałem w stanie "pomroczności jasnej", ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że brałem wtedy pod uwagę - bardziej wartość historyczną (audycje Beksy) niż poprawność semantyczną. Wyszło tak, że "kanoniczny" jest prawie każdy 18-latek, któremu w 1968 roku rodzice kupili gitarę. Podobnie było kiedyś w wątku Krautrock (chyba w poprzedniej lokalizacji forum). Tam warunkiem dodatkowym było imię 18-latka - Hans lub podobnie Wink.

Dodam, że już tutaj toczyła się dyskusja dotycząca NKR-owych problemów:
http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=7&postdays=0&postorder=asc&start=15
(ostatni post na tej stronie i strony następne).
Po należytym "ubiciu piany" - efektów nie widać, albo ja coś przeoczyłem.

Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEAKAR

PostWysłany: 11.06.2007, 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:

Dodam, że już tutaj toczyła się dyskusja dotycząca NKR-owych problemów
(...)
Po należytym "ubiciu piany" - efektów nie widać, albo ja coś przeoczyłem.

Cześć,
o tak, dyskusja była gorąca Smile - drobna propozycja, wystarczy dopisać rok graniczny 1975 w temacie wątka NKR i po problemie.
Pzdr.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 12.06.2007, 00:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tworzenie sztucznych granic typu 75 jest wybitnie nierozsądne. Przecież niemal cały stary hiszpański progres (wspaniały!) zaczał się po śmierci Franco- czyli w roku 75.
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 12.06.2007, 06:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Nie tyle porównuję, co stwierdzam, że bez Beatlesów nie byłoby prawdopodnie rocka progresywnego (i rocka w ogóle).

To bardzo ciekawe stwierdzenie. Chcialoby Ci sie teze rozwinac?

pzdr

mir
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 12.06.2007, 08:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, chyba każdy się zgodzi, że "Revolver" był pierwszym proto-progesywnym albumem w historii. Moim zdaniem, gdyby w pewnym momencie Beatlesi nie zdecydowali na tego typu eksperymenty- rock progresywny by nie powstał, a grupy takie jak Crimson czy Yes (ściślej rzecz biorąc muzycy owych grup) grałyby jazz...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 72, 73, 74  Następny
Strona 9 z 74

Skocz do: