Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe jak stare, czyli o "retro rocku"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Procella
album CD

PostWysłany: 16.09.2011, 11:42    Temat postu: Nowe jak stare, czyli o "retro rocku" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mnożą się zespoły, które starają się grać tak, jakby ciągle był rok 1970 (+/- ze dwa lata). Efekty bywają całkiem miłe dla ucha, a taka muzyka zdobyła pewną popularność. Wymienić można tu np. Graveyard, Witchcraft, Blood Ceremony...

Co myślicie o tym zjawisku? I których zespołów z tego nurtu warto słuchać?

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.09.2011, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyznam się, że zdarza mi się namiętnie słuchać Bigelfa (zwłaszcza podczas letnich wakacji), Anekdoten (zimową porą), mniej namiętnie White Willow - początki i Anglagard.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.09.2011, 12:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna sprawa ten powrót do przeszłości. Zdecydowanie przedkładam retro nad neo.

Przoduje w takim graniu chyba Skandynawia, a przynajmniej co zerknę na kraj pochodzenia kapeli której słucham, zwykle jest to Norwegia, bądź Szwecja. Całkiem udanymi przykładami, prócz wymienionych wcześniej, są tu Sinkadus i Tangle Edge.

Ale już z Włoch pochodzi London Underground, który nawiązując do klasyki z początku lat 70-ych, sięga równocześnie trochę głębiej w przeszłość - do drugiej połowy lat 60-ych. I robi to całkiem zgrabnie.
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2011, 12:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właściwie nic nowego sie już nie wymyśli a wzorowanie sie na muzyce tamtego okresu, pod warunkiem ze to nie jest bezczelne kopiowanie, jest całkowicie rozsądne, Graveyard i ich tegoroczna płyta to dla mnie kandydat na płyte roku, prawie murowany faworyt;)
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 16.09.2011, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas w Polsce swego czasu istniał zespół Colt z Tomaszowa Lubelskiego.
W 2002 roku nagrali płytę "From the Fridge". Świetna to była płyta utrzymana w konwencji lat 70-tych.
Powrót do góry
Majkel

PostWysłany: 16.09.2011, 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taką płytę z empetrójami przygotowaną do auta, na której nagrałem sześć płyt tylko dwóch zespołów:
Dwie płyty belgijskiego Hypnos 69 - bardzo przyjazna dla ucha muzyka retro progresywna i czasem rock'n'rollowa z zadziornymi solówkami gitarowymi i fantastycznie brzmiącymi oldskulowymi klawiszami. W Skandynawii jeszcze tylko takie zespoły można spotkać. Bardzo lubię takie granie.
Nieco trudniejszą muzykę gra mój drugi zespół samochodowy Monkey3. Psychodelia a'la Hawkwind i wczesny Pink Floyd, trochę mocniejszych sabbathowych dźwięków. Podobnie, ale nieco lżej grali kiedyś Porcupine Tree. Ciekawostką jest to, że szwajcarskie Małpy nie śpiewają (bo w to, że są dodatkowo ślepe i głuche to nie wierzę Wink ). W każdym razie mnie ta muzyka porwała. Zobaczcie sami, jak wyglądają ich koncerty:
http://www.monkeythree.com/video
Wadą obydwu kapel jest ograniczony dostęp do ich płyt. Normalnie nawet w warzywniaku pod moim blokiem tego nie mają Evil or Very Mad
album CD

PostWysłany: 17.09.2011, 07:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
Hypnos 69
Która płyta jest najlepsza?

Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.09.2011, 07:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwie są bardzo dobre - Intrique of Perception i Timeline Trveller, pozostałe trzy niezłe/takie sobie

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Procella
album CD

PostWysłany: 17.09.2011, 09:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie wygrzebałam coś o nazwie Burning Saviours. Szwedzi (o było do przewidzenia). Niestety rozlecieli się po nagraniu trzech płyt.

http://www.youtube.com/watch?v=xrXAh4fDqzA
http://www.youtube.com/watch?v=hKXbSd9Eu6k

Powrót do góry
Majkel

PostWysłany: 17.09.2011, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procella napisał:
Majkel napisał:
Hypnos 69
Która płyta jest najlepsza?

Mnie się podobają wszystkie trzy, które mam. Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz więc niech będzie, ostatnia Legacy, bo to pierwsza ich płyta jaką słyszałem. Ściągnąłem sobie jeszcze Timeline Traveller i The Eclectic Measure. Po jednym, pobieżnym słuchaniu moje wrażenia są bardzo pozytywne, ale dopiero gdzieś za dwa tygodnie, jak mi empetrójkowa płyta ze dwa razy w aucie przeleci, będę mógł coś więcej powiedzieć.

PostWysłany: 17.09.2011, 10:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znam ich jedną płytę, ale bez rewelacji.

Za to hard-rockowa Abramis Brama - Nar Tystnaden Lagt Sig to jest rzecz warta uwagi

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 17.09.2011, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hypnos69 nagrał razem coś koło pięciu płyt

Powrót do góry
Majkel

PostWysłany: 17.09.2011, 10:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Hypnos69 nagrał razem coś koło pięciu płyt

No i kajś w barach Belgii razem z piwem i frytkami je sprzedają. U nas albo ceny z sufitu albo sieć zostaje Evil or Very Mad

Niedawno wspominałem o polskim zespole grającym świetne koncerty w klimatach hardrockowo - hippisowskich, co się Delhy Seed nazywa. Chopy są jakby przeniesieni jakimsik sposobem bezpośrednio z 1972 roku w nasze czasy. Z niecierpliwością czekam na ich pierwszą płytę Smile

PostWysłany: 17.09.2011, 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest jeden fajny zespół, często grający w naszym kraju, w sposób świadomy nawiązujący do zeppelinowego i heńkowego hard rocka. Power trio The Brew fantastycznie moim zdaniem wykonują evergreeny swoich (i moich Wink ) idoli. Dodać do tego bardzo przyjemny własny repertuar i każdy dinozaur powinien być z takich koncertów zadowolony. Mam dwie płyty i DVD Brytoli, szczególnie polecam The Joker, choć w pełni panowie realizują się grając na żywo. W przyszłym tygodniu powinien dotrzeć do mnie ich najnowszy album.

PostWysłany: 18.09.2011, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dudia napisał:
U nas w Polsce swego czasu istniał zespół Colt z Tomaszowa Lubelskiego.
W 2002 roku nagrali płytę "From the Fridge". Świetna to była płyta utrzymana w konwencji lat 70-tych.

Mam. Można powiedzieć, że to takie polskie Atomic Rooster i aż żal, że to jednorazowa impreza była, ech.

A retroprog uwielbiam, ale to chyba dla większości tu obecnych jest oczywiste Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: