Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe jak stare, czyli o "retro rocku"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Procella
album CD

PostWysłany: 19.09.2011, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Za to hard-rockowa Abramis Brama - Nar Tystnaden Lagt Sig to jest rzecz warta uwagi

Zgadzam się, bardzo dobre.

Sprawdziłam też ostatnio Wolf People, ale jakoś mnie nie do końca wzięło. Może wejdzie przy kolejnym podejściu.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andrzej
digipack

PostWysłany: 30.06.2012, 21:41    Temat postu: Re: Nowe jak stare, czyli o "retro rocku" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procella napisał:
Ostatnio mnożą się zespoły, które starają się grać tak, jakby ciągle był rok 1970 (+/- ze dwa lata). Efekty bywają całkiem miłe dla ucha, a taka muzyka zdobyła pewną popularność. Wymienić można tu np. Graveyard, Witchcraft, Blood Ceremony...

Kurcze, przez pół soboty byłem pewien, że zdobyłem nową sprawność (fana doom metalu), a tymczasem na koniec dnia okazuje się, że to zwykłe retro Crying or Very sad.
Poszukam wykonawców wymienionych w tym wątku, który jakoś dziwnie przegapiłem.
Pzdr.
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.06.2012, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można jeszcze dorzucić grupę Noctum - płyta: Seance z 2011. Przypomina Witchcraft i oczywiście Sabbathów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Procella
album CD

PostWysłany: 01.07.2012, 09:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Noctum całkiem mi nie podeszło.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.07.2012, 11:06    Temat postu: Re: Nowe jak stare, czyli o "retro rocku" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:

Kurcze, przez pół soboty byłem pewien, że zdobyłem nową sprawność (fana doom metalu), a tymczasem na koniec dnia okazuje się, że to zwykłe retro Crying or Very sad.

Pzdr.

To, że to retro, nie wyklucza doomowości Wink Jednak żeby zostać fanem doom metalu, warto poznać klasyków tego nurtu, z Candlemass, czy Pentagram na czele. W koszyku retro znajduje się wszystko, co naśladuje brzmienia z przełomu lat 60/70, nie tylko doomowe rzeczy. Czyli retro, to zbiór znacznie większy niż doom Smile
Andrzej
digipack

PostWysłany: 01.07.2012, 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym doomem i chęcią zostania fanem to tak trochę żartowałem. Co nie zmienia faktu, że jestem zdziwiony (młody to zdziwiony Wink) - myślałem, że to jakaś ostrzejsza odmiana. Jeżeli ten Witchcraft jest doom, to ja bardziej boję się power-metalowców Evil or Very Mad.
Pzdr.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.07.2012, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Z tym doomem i chęcią zostania fanem to tak trochę żartowałem. Co nie zmienia faktu, że jestem zdziwiony (młody to zdziwiony Wink) - myślałem, że to jakaś ostrzejsza odmiana

Więcej słuchać a mniej myśleć Wink
Z nazwy czy z definicji ciężko wywnioskować czy coś jest ciekawe ale
pewne rzeczy wypada znać.

Candlemass jak wspomniał kolega Rufin to jest pozycja obowiązkowa. A jak chodzi o współczesny doom to pionierami są My Dying Bride najlepiej z czasów The Angel and the Dark River. Jeżeli nie słyszałeś to myślę że jest szansa że będziesz pozytywnie zaskoczony.... o ile doceniasz w muzyce smutek i patos.
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 01.07.2012, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mniej myśleć

Rzeczywiście, obcując z wieloma już rocznikami młodzieży studenckiej - dostrzegam trend, o którym wspominasz. Ja tam sobie pozostanę przy tradycyjnym "myśleniu" - jeżeli oczywiście pozwolisz Very Happy. Dodam, że Candlemass słucha w moim imieniu Majkel. Takie otrzymał plenipotencje.
Pzdr.
Gacek

PostWysłany: 01.07.2012, 12:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Cytat:
mniej myśleć

Rzeczywiście, obcując z wieloma już rocznikami młodzieży studenckiej - dostrzegam trend, o którym wspominasz. Ja tam sobie pozostanę przy tradycyjnym "myśleniu" - jeżeli oczywiście pozwolisz Very Happy. Dodam, że Candlemass słucha w moim imieniu Majkel. Takie otrzymał plenipotencje.
Pzdr.

I polecam też nie wyrywać słów z kontekstu bo czuję się jak na obradach sejmu Wink

A tak swoją drogą strasznie mnie dziwi opieszałość w poznawaniu nowej muzyki u starszyzny na tym forum.
Niemal taki opór jak u mnie do nauki Cool
Powrót do góry
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2012, 13:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gacek778 napisał:
A tak swoją drogą strasznie mnie dziwi opieszałość w poznawaniu nowej muzyki u starszyzny na tym forum.

Gacku to nie opieszałość. Ja się też raczej do forumowej starszyzny zaliczam, wszak zaczynałem przygodę z muzyką jeszcze w czasach Muzycznej Poczty UKF o 17.05, czyli gdzieś w drugiej połowie lat 70-tych. Ale tak się składa, że mam w swym otoczeniu sporo młodych ludzi, słuchających dziesiątek odmian współczesnego rocka. I mam tę możliwość, że dzięki ich uprzejmości pożyczam od nich setki (chyba jednak to już więcej niż setki) współczesnych płyt rockowych. Bardzo często też staram się dotrzeć do płyt współczesnych rekomendowanych na FD. Ot, dziś choćby słuchałem Storm Corrosion z 2012 roku, o czym wspominam w stosownym wątku. Nawet notuję w odpowiednim programie wszystkie te płyty, których słuchałem. Lub starałem się słuchać, bo często przerywam w połowie płyty. Po prostu nie daję rady, okropnie nudne to jest. Ale kilka dni temu na przykład kupiłem sobie CD zespołu Neon Pearl (prekursorzy T2) z 1967 roku. I co? I powaliła mnie ta cudowna płyta, pokochałem tę piękne, mocno psychodeliczne dźwięki, jakich (przynajmniej dla mnie) nigdy nie nagrają współcześni rockmani. Więc nie jest to tak, że omijam współczesnego rocka. Słucham, ale podobać to on mi się już raczej nie spodoba. Ujmę to matematycznie. Z tych setek przesłuchanych płyt może 5% chciałbym mieć w swych zbiorach Very Happy
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 01.07.2012, 13:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I polecam też nie wyrywać słów z kontekstu

Tu masz rację - tak tam sobie trenowałem pewne chwyty erystyczne Idea.
Cytat:

Ja faktycznie jestem niereformowalny i na mnie nie licz, ale może nie ma co uogólniać, kilku śmiałków z pewnością jest wśród nas.

Pzdr.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.07.2012, 13:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
gacek778 napisał:
Ujmę to matematycznie. Z tych setek przesłuchanych płyt może 5% chciałbym mieć w swych zbiorach Very Happy

Też mi się te proporcje zgadzają. Niestety...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2012, 13:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Też mi się te proporcje zgadzają. Niestety...

Wojtekk w Bydgoszczy jest fajny, prywatny browar na uroczej Wyspie Młyńskiej. W Toruniu otworzył się pierwszy prywatny browar Jan Olbracht. Jakbyś kiedyś zabłądził w te rejony Polski i chciał spróbować lokalnych produktów (na mój koszt, rzecz jasna) daj znać Very Happy Very Happy
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.07.2012, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecnie raczej "błądzę" po Polsce południowej - Dolny Śląsk - Podkarpacie.
Tak jeszcze 10 lat temu byłoby łatwiej, bo wtedy jeszcze miałem żonę z Bydgoszczy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 01.07.2012, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj no dobra dobra nie u wszystkich, ale jest trochę leserów na forum Laughing ]
Coś mi się zdaje że prędzej ja przebrnę przez awangardę niż niektórzy przez jakaś nową płytę Laughing

kłapouch widzisz i to jest wzorowa postawa. Nie musisz słuchać wszystkiego, nie musisz chwalić ale pewne rzeczy znać trzeba.
Dziś każdy może nagrać płytę i niestety jest sporo rzeczy przeciętnych ale jest naprawdę kupa świetnej muzyki w niczym nie gorszej od tych 2 ligowców z lat 70.
Każdy gatunek łącznie z tymi najbardziej ekstremalnymi ma coś do zaoferowania - tylko spora część społeczeństwa ma jakieś strasznie wyobrażenia o takiej muzyce.

Cytat:
Ja faktycznie jestem niereformowalny i na mnie nie licz, ale może nie ma co uogólniać, kilku śmiałków z pewnością jest wśród nas.

Dobrze że chociaż mówisz to wprost Wink
A uogólniać faktycznie chyba nie powinienem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: