Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe jak stare, czyli o "retro rocku"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2012, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacku tak się składa, że o muzyce staram się wiedzieć bardzo dużo. Bardzo dużo czytam, znam chyba wszystkie najważniejsze polskie strony i fora, kupuje wszystkie pisma (nawet Metal Hammer !!!!), nierzadko też zaglądam na strony anglojęzyczne. I często spotykam się z opisami nowych płyt rockowych typu "grają jak Floydzi w swym najlepszym, psychodelicznym okresie", "mają riffy rodem z Black Sabbath", "wzorują się na Camelu", "przypominają najlepsze czasy Genesis" i tak dalej. No i oczywiście szukam tych płyt u znajomych czy odsłuchuje fragmentarycznie choćby w sklepie nie dla idiotów. I zwykle w tych moich matematycznych 95% nachodzi mnie refleksja: matuchno, gdzie oni tam słyszą starych floydów, czy riffy Iommiego. I po którymś takim rozczarowaniu człowiek ma po prostu dosyć dalszych poszukiwań, bo to nic innego jak strata czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.07.2012, 16:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A no niestety ale największą krzywdę muzyce robią sami recenzenci. Sam staram się mocno ważyć słowa jak coś piszę żeby ktoś nie był zawiedziony po przeczytaniu mojej recenzji.
Co nie zmienia faktu że tak się dziś rekomenduje muzykę szczególnie w jakichś katalogach czy reklamówkach.
Ale dla tych 5 % warto naprawdę zrobić wiele bo mamy dziś trochę zdolnych muzyków Wink
Powrót do góry
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.07.2012, 17:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muzyka sprzed 40 lat ma jednak nieco łatwiej niż obecna. Bo nawet jeśli dana płyta nie była zbyt udana artystycznie, to zawsze można pochwalić ją za klimat, a jej wartość zwiększa status nkr-u, tudzież zaginionej perełki hard-rocka lub prog-rocka, pierwszy raz oficjalnie wydanej na cd. I weź tego człowieku nie kup Smile
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2012, 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja staram się być na bierząco z nowymi płytami,jednakże nie kazdy gatunek
mi odpowiada więc nie słucham. Jednakże nie stronię od nowości a prog wolę ten świeższy a mniej kanoniczny.
Powrót do góry
Procella
album CD

PostWysłany: 11.08.2012, 08:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tej jesieni mają się ukazać nowe płyty Witchcraft i Graveyard. Próbki Witchcraft można już posłuchać tutaj.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.11.2021, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KADAVAR For The Dead Travel Fast (2019)

Za sprawą pogodnie ironicznego jak zwykle Maćka najpierw cytuję sam siebie:

Śledziłem rozwój tego niemieckiego hard rockowego trio od początku istnienia, grali nieźle, retro, ale nie mogłem się do końca przekonać aby postawić sobie jakiś album na półce. Dopiero ten mi się na tyle spodobał, że stoi obok Leaf Hound i Led Zeppelin.

Wcześniej grali mocno ale jednak dosyć monotonnie. Tutaj jest inaczej, ktoś napisał, że skrzyżowali Black Sabbath z psychodelią Pink Floyd i melodyką The Beatles. Może to i prawda. Niby podobnie gra Bigelf, ale jednak znacznie lżej. Płyta jest bardzo równa, co wcześniej też nie było atutem a najlepszy numer zostawili na sam koniec, potężnie brzmiący Long Forgotten Song, słucha mi się go wybornie.

Oczywiście Kadavar nie tworzy nic nowego, to muzyka dla 50 latków szukających wyłącznie tego co było dawno temu, ale dla mnie to i tak teraz bezapelacyjnie album roku 2019 Razz

Co jeszcze.

Okładka to oczywiście zamek hrabiego Draculi w Bran niedaleko Braszow (niestety jeszcze do niego nie dotarłem), wpisująca się w mroczny klimat płyty.

Tytuł albumu For The Dead Travel Fast zaś został zaczerpnięty z twórczości niemieckiego poety Gottfrieda Augusta Burgera.

Poprzednie albumy wydawały mi się źle wyprodukowane, tutaj trafili z głośnością i odpowiednim brzmieniem każdego z instrumentów.

Myślę, że gdybym wszedł w 1994 r. do sklepu M. w W. ze starym rockiem to uznałbym, że to jedna z najlepszych niemieckich hard rockowych nieznanych płyt, zbliżająca się do Scorpions - Lonesome Crow czy debiutu Lucifer's Friend, a o klasę lepsza niż powiedzmy pochodzące z ojczyzny Goethego Armaggedon, Dschinn, Gift czy Reaction. No ale raz, że trio z Berlina wydając ten album było mądrzejsze o 50 lat od wydania debiutu Led Zeppelin a dwa muzycy mieli prawo rosnąć na robocie, w przeciwieństwie do tamtych zespołów jednej czy dwóch płyt.

Procella i Majkel, jak jeszcze nie macie go, to koniecznie stawiać na półkę Wink
Maciek
box

PostWysłany: 25.11.2021, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok, dzięki za ten wpis. Obiecuję posłuchać!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: