Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Teraz Rock
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fiks
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 24.12.2014, 23:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na ten moment już się nie męczę,bo nie kupuję od ponad roku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 02.09.2021, 08:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jak ktoś jeszcze kupuje? Ja, jeśli jest ciekawy numer, bo uważam, że jednak to pismo powinno istnieć na rynku, wyboru poza nim wielkiego nie ma.
A we wczorajszym, jubileuszowym, z okazji 30-lecia, numerze ukazało się zestawienie najlepszych płyt lat 1991-2021. Oto ono:

1 Nirvana - Nevermind
2 Metallica - Metallica
3 Rage Against the Machine - Rage Against the Machine
4 The White Stripes - Elephant
5 Pearl Jam - Ten
6 Radiohead - OK Computer
7 Soundgarden - Superunknown
8 Red Hot Chili Peppers - Blood Sugar Sex Magic
9 System of a Down - Toxicity
10 Tool - Aenima
11 U2 - Achtung Baby
12 Queen - Innuendo
13 Guns n' Roses - Use Your Illusion I & II
14 Pantera - Vulgar Display Of Power
15 Iron Maiden - Brave New World
16 Pink Floyd - The Division Bell
17 Roger Waters - Amused to Death
18 Temple Of The Dog - Temple Of The Dog
19 Queens of the stone Age - Songs For the Deaf
20 Faith No More - Angel Dust
21 Black Sabbath - 13
22 Slipknot - Iowa
23 Alice In Chains - Dirt
24 Rammstein - Mutter
25 Sepultura - Roots
26 Nightwish - Once
27 Depeche Mode - Songs Of Faith And Devotion 
28 Porcupine Tree - Fear of a Blank Planet
29 Dream Theater - Metropolis Pt. 2: Scenes From a Memory
30 Muse - The Resistance
31 R.E.M. - Automatic For The People
32 Green Day - American Idiot
33 Nine Inch Nails - The Downward Spiral
34 Nick Cave and the Bad Seeds - Murder Ballads 
35 Korn - Follow The Leader
36 Linkin Park - Hybrid Theory
37 Greta Van Fleet - Anthem Of The Peaceful Army
38 The Strokes - Is This It
39 Arctic Monkeys - Whatever People Say I Am, That’s What I Am
40 Deftones - White Pony
41 Oasis - (What's the Story) Morning Glory?
42 Blur - Parklife
43 Opeth - Blackwater Park
44 The Black Keys - El Camino
45 David Bowie - Blackstar
46 The Mars Volta - De-Loused In The Comatorium
47 Type O Negative - Bloody Kisses
48 Avenged Sevenfold - Avenged Sevenfold
49 Megadeth - Countdown to Extinction
50 My Chemical Romance- The Black Parade
51 Primal Scream - Screamadelica
52 My Bloody Valentine - Loveless
53 Tiamat - Wildhoney
54 Smashing Pumpkins - Mellon Collie And The Infinite Sadness
55 King Crimson - Thrak
56 Lacrimosa - Elodia
57 PJ Harvey - Let England Shake
58 Coverdale/Page - Coverdale/Page
59 Paradise Lost - Icon
60 Gojira - The Way Of All Flesh

Oczywiście w numerze są jeszcze dodatkowe komentarze redaktorów do każdej pozycji. To tak apropo naszych plebiscytów i wielu pytań o kanon rocka. Jak widać płyty z XXI w. są w mniejszości do tych z lat 90-tych, warto też zwrócić uwagę na pozycję tak u nas cenionego Blackstar. Fajnie, że podobnie jak my w dekadzie, dostrzegli też PJ Harvey, to dla mnie niespodzianka na plus. A za miesiąc ma być podobne zestawienie z polskimi płytami.

PS. Crazy pewnie się cieszy, bo Toxicity nie dość, że wygrało swój rocznik, to jeszcze jest drugie w całej dekadzie Smile
Powrót do góry
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 02.09.2021, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, kupuję, ale niejako siłą rozpędu. Koszty wszak niewielkie i kilka interesujących mnie stron tam znajduje. Niestety podobnie rzecz ma się z Lizardem - o ile w początkach wydawania przyswajałem niemal 100% tekstu, dziś gdzieś między 40-50%. Poza tym cykl wydawniczy mi nie odpowiada, brakuje mi aktualnych recenzji. Generalnie brakuje mi właśnie pisma, gdzie połowa zawartości to byłyby ciekawe recenzje nowych płyt (ale i wznowień, jak choćby nowego 4-płytowego boxu z debiutem Claptona). Nawet kiedyś zastanawiałem się nad zebraniem ciekawej grupy osób i spróbowaniu czegoś własnego - tylko pytanie czy ktoś chciałby to kupować? Very Happy
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 03.09.2021, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomo! Dzisiaj, nawet, tygodnik, przegra z internetem.
Co dopiero kwartalnik ?!
W piątek rano, płyta w sklepie, a w południe recenzja na jakimś muzycznym portalu, tyle że podpisana nickiem (esforty, dajmy na to Wink ). Nie ma nazwiska, kompetencje mętne, więc hulaj dusza...
A w Lizardzie, się ludzie podpisują, ryzykują autorytet, no i nie samą recenzją pismo stoi...
Wchodzą w obszary różnorodne i w tym Ich siła, myślę. Między 40 a 70 procent zawartości, traktuję jako cenną.
Mój problem, to te <kobyły> o niemal Nieznanych Zespołach, pisane z dokładnością do koloru czapki z kocankiem, jaką nosił wokalista czy bębnista (uwaga! bębnista Wink ) w dzieciństwie i jaki to miało niepodważalny Rolling Eyes , wpływ na uprawianą estetykę Wink Wink .
Przepraszam szczerze, autorów tychże, za lekką drwinę Embarassed
Pismo, mnie potrzebne, będę nadal nabywał, bo ten Tylko Rock, jak czasami zerkam w sklepie z gazetami to już pewnie i nie 10% uważności generuje, ale to nie ja, jestem dla Nich targetem Crying or Very sad .

Ostatnio zmieniony przez esforty dnia 03.09.2021, 15:23, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.09.2021, 12:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie kupuję Tylko Rocka od wielu lat, teraz jedynie Jazz Forum - ale nieregularnie. Ale piszę tutaj ze względu na opublikowaną listę: mianowicie na miejscu 7. jest mój ulubiony band z Seattle: Soundgarden. Tylko mnie zawsze dziwi, dlaczego bardzo dobra, acz nieco komercyjna Superunknown jest powszechnie uważana za najlepszą ich płytę, a nie genialna Badmotorfinger? Rolling Eyes
Aptekarz
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 03.09.2021, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Nie kupuję Tylko Rocka od wielu lat, teraz jedynie Jazz Forum - ale nieregularnie. Ale piszę tutaj ze względu na opublikowaną listę: mianowicie na miejscu 7. jest mój ulubiony band z Seattle: Soundgarden. Tylko mnie zawsze dziwi, dlaczego bardzo dobra, acz nieco komercyjna Superunknown jest powszechnie uważana za najlepszą ich płytę, a nie genialna Badmotorfinger? Rolling Eyes

Myślę, że tak:

1) Superunknown jest łatwiej przyswajalna dla mas, w sumie każdy znajdzie tu coś dla siebie
2) to na Superunknown znalazły się najbardziej wałkowane kawałki, podobające się wielu osobom, jak widać także tym którzy tworzyli ten ranking.
3) jest długa, z rozmachem, kawałki zdają się wskazywać na szerokie inspiracje zespołu, przez co tworzy się iluzja, że to ambitny twór. A tak naprawdę po kawałku dziesiątym niewiele zaskakuje.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 03.09.2021, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie: za długa. I się rozłazi. Plus kawałek, który zwykle pomijałem, bo obecność w mediach spowodowała przesyt: Black Hole Sun. Badmotorfinger to konkretny, zwarty czad z grunge'owym numerem wszech czasów na czele: Jesus Christ Pose. Cały album trzyma w napięciu od początku do końca.
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 04.09.2021, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to ciekawe co piszesz Bednarze, bo skoro w tak przytłaczającej większości słuchasz Jazzu wydawałoby się, że spokojniejsze Black Hole Sun bardziej, by Ci pasowało niż czad Jesus Christ Pose. Czyli jak już słuchasz rocka, to musi być "mięcho"? Smile
Może coś w tym jest, bo ja na odwrót rzadko słucham Jazzu (i to dzięki temu forum), a jeśli już, to moją ulubioną płytą jest spokojne In a Silent Way.

kłapouch napisał:
Tak, kupuję, ale niejako siłą rozpędu. Koszty wszak niewielkie i kilka interesujących mnie stron tam znajduje. Niestety podobnie rzecz ma się z Lizardem - o ile w początkach wydawania przyswajałem niemal 100% tekstu, dziś gdzieś między 40-50%. Poza tym cykl wydawniczy mi nie odpowiada, brakuje mi aktualnych recenzji. Generalnie brakuje mi właśnie pisma, gdzie połowa zawartości to byłyby ciekawe recenzje nowych płyt (ale i wznowień, jak choćby nowego 4-płytowego boxu z debiutem Claptona). Nawet kiedyś zastanawiałem się nad zebraniem ciekawej grupy osób i spróbowaniu czegoś własnego - tylko pytanie czy ktoś chciałby to kupować? Very Happy

Mam podobne zdanie, bo niestety na te recenzje, ma duży wpływ marketing. Ja już rozumiem, że przykładowo ostatnie "dzieło" Pink Floyd musiało być płytą miesiąca i mieć 5 gwiazdek, a recenzja była jeszcze przed premierą płyty. Wiadomo, żeby pismo istniało w tych trudnych dla prasy czasach trzeba współpracować z wydawnictwami. Ale dlaczego chociażby nowatorski Black County, New Road miał reckę dopiero po 3 miesiącach i 4,5 gwiazdki (to już nie mogli dać 5)? Ze świecą szukać artykułu, czy wywiadu z nimi, bądź grupą Squid. W ogóle pewne zjawiska redaktorzy dostrzegają jakby z opóźnieniem, mało kreują. Może warto jakby któryś z nich pisał (ja przynajmniej o nikim takim nie wiem) na tutejszym forum celem poszerzania horyzontów i pewnie też reklamy pisma. Bo jak to już ktoś ostatnio wspominał gdzieś na forum, jeśli zamknie się w konserwie danego gatunku to można niestety nie przetrwać... Potrzebna jest świeża krew. Smile
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.09.2021, 10:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
bo skoro w tak przytłaczającej większości słuchasz Jazzu wydawałoby się, że spokojniejsze Black Hole Sun bardziej, by Ci pasowało niż czad Jesus Christ Pose. Czyli jak już słuchasz rocka, to musi być "mięcho"?

To wcale nie jest dziwne. Przecież dla słuchacza jazzu spokojniejszy rock bez pazura staje się zwyczajnie mdły i nudny - bo nie ma na czym ucha zawiesić.

A ja tego Badmotorfinger nawet nigdy nie słyszałem, muszę kiedyś z ciekawości sprawdzić. Ale Nirvanę i Pearl Jam na swój sposób lubię Smile.
.
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 04.09.2021, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
A to ciekawe co piszesz Bednarze, bo skoro w tak przytłaczającej większości słuchasz Jazzu wydawałoby się, że spokojniejsze Black Hole Sun bardziej, by Ci pasowało niż czad Jesus Christ Pose. Czyli jak już słuchasz rocka, to musi być "mięcho"? Smile

Czad to jedna rzecz, a druga - to "Black Hole Sun" jest kawałkiem prostym jak drut. A tymczasem, to właśnie chyba na płycie Badmotorfinger mamy największy popis umiejętności wszystkich członków zespołu - zarówno jeśli chodzi o technike, jak i o inwencję. A przecież to dla takich rzeczy słucha się dżezu. Smile

Natomiast, co do listy - skrajnie tendencyjna; w większości to takie największe hity sprzedażowe i zespoły z kategorii "pierwszy rockowy band gimnazjalisty" - i nie chodzi o to, żeby im jakoś mocno dokopać, tylko, że trudno jest uwierzyć, że nie wyszło prawie nic nieco bardziej wyszukanego, czy mniej oczywistego, co mogłoby być godne umieszczenia w takim rankingu, zwłaszcza, że miejsca starczyło na np. najnowsze Black Sabbath, czy tamtą płytę Coverdale'a z Pagem - rzeczy w zasadzie tylko dla fanów tych artystów. Pewnie i tak jest bardziej różnorodnie dzięki znajomemu z redakcji, który pewnie "przepchnął" do tego rankingu britpopowe zespoły jak Blur, Oasis i Arctic Monkeys. Wink
Leptir
box

PostWysłany: 04.09.2021, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego wątek o "Teraz Rocku" jest w dziale "Audycje"?
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 04.09.2021, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem, że to ze względu na dopisek w opisie działu - "lub czasopisma". Wink
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 04.09.2021, 19:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupowałem i kupuję nadal, mam wszystkie numery, w ogóle od lat 80. czytałem wszystko co było do przeczytania w sprawie rocka i poboczy (Non Stop, Magazyn Muzyczny, XL, Rock And Roll, Korek, Antena Krzyku itd.) Nie czytałem natomiast Jazz Forum, nie ze względu na treść, ale ze względu na usypiającą formę, czytając to pismo, czułem, że pachnę kiełbasą i mam sztruksowe spodnie , jak u Tymańskiego Wink
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 04.09.2021, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:

Dokładnie tak, rock to ma być rock, a nie smęty. Czasem mam ochotę na czad - dla odmiany. Ale raczej na jakiś hc/punk jak np. Fugazi, czy nu metal jak Luxtorpeda czy System Of A Down. Klasycznego metalu słuchałem kiedyś, dawno temu - teraz nie trawię.
@docent_chleb: Jazz Forum od jakiegoś czasu się zmieniło, nie jest tak konserwatywne, ale otwarte na nowości - w ostatnim numerze jest np. wywiad z Matyldą Gerber (sneaky jesus, Ślina).
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 04.09.2021, 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@docent_chleb: Jazz Forum od jakiegoś czasu się zmieniło, nie jest tak konserwatywne, ale otwarte na nowości - w ostatnim numerze jest np. wywiad z Matyldą Gerber (sneaky jesus, Ślina).[/quote]
wolę poczytać co tam się dzieje na https://www.jazzpress.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: