Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o przyrodzie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.04.2021, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Między myśliwymi a kłusownikami większej różnicy nie ma. Zabijać zwierzęta dla przyjemności?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
digipack

PostWysłany: 27.04.2021, 16:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czuję, że temat zmierza ku działowi PRYWATNE Cool

"Przy muzyce o zabijaniu zwierząt"?...

O filmie "Pokot" się nie wypowiem, bo ostatecznie nigdy go nie obejrzałem. Wielokrotnie trafiałem na fragmenty i rzeczywiście wizualne piękno jest uderzające, podobnie jak irytującość głównej bohaterki. Ale może ona ma taka być, więc nie wiem, czy to dobrze czy źle dla filmu.
Leptir
box

PostWysłany: 27.04.2021, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Filmu nie oglądałem, czytałem natomiast książkę na podstawie której został nakręcony - podobała mi się. Urządzanie polowań w dzisiejszym świecie jawi mi się natomiast bezsensownym barbarzyństwem.
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.04.2021, 17:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Filmu nie oglądałem, czytałem natomiast książkę na podstawie której został nakręcony - podobała mi się. Urządzanie polowań w dzisiejszym świecie jawi mi się natomiast bezsensownym barbarzyństwem.

j.w.
B.J.

PostWysłany: 27.04.2021, 18:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Panowie, za poparcie mej tezy przykładami. Cool
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.04.2021, 18:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sytuacji, w której człowiek ma kontrolę nad przyrodą: na przykład nad tym, niechby częściową, gdzie są lasy, musi mieć też jakąś kontrolę nad liczebnością i zdrowiem zwierzyny. To, że współcześnie większość myśliwych to barbarzyńcy, nie oznacza jeszcze, że barbarzyństwem jest polowanie samo w sobie. Jest niekiedy konieczne, kiedy sprawuje się nad przyrodą opiekę, i tyle. Odmienne twierdzenie jest skrajnym przykładem złego rodzaju naiwności. Ja nie byłbym najpewniej do polowania zdolny, tak jak nie mógłbym być żołnierzem czy lekarzem, ale to nie skreśla z zasady żołnierzy i lekarzy. Barbarzyńskie, owszem, są masowe fermy, to wszelako zupełnie inna sprawa.

Leptirze, Białystoku, z ciekawości: jadacie mięso (ja, swoją drogą, ostatni raz jadłem w 2018 roku)? Jeśli tak, to czy jadacie zwierzęta dręczone przez człowieka przez kilka ostatnich mgnień życia, czy te przez całe, w niewoli?
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 27.04.2021, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podkreślanie, że przez 30 czy 40 lat jadłem mięso a od 2 czy 3 nie jem, prowadzi, że taka dyskusja zmierza w jednym kierunku, no chyba że to tylko luźna nic nie znacząca uwaga.
Duch 1532

PostWysłany: 27.04.2021, 20:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Luźna, nic nie znacząca uwaga; nie uważam jedzenia mięsa za złe. Znaczący wydaje się natomiast brak odpowiedzi na zadane pytanie; bo jeśli ktoś uważa, że polowanie samo w sobie jest niegodziwe, a zarazem jada mięso, to coś tutaj nie gra. Chyba że chodzi o konkretny rodzaj polowań, ale wówczas zdanie: [u]rządzanie polowań w dzisiejszym świecie jawi mi się natomiast bezsensownym barbarzyństwem jawi mi się jako niezbyt sprawiedliwe uproszczenie.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 27.04.2021, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W komercyjnym strzelaniu do żubra w Waliłach widzę pewien związek z kibolską ustawką. Świat "usprawiedliwionej" przemocy jest mi jakoś obcy.
Duch 1532

PostWysłany: 27.04.2021, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pewien owszem, ale nie taki znów duży: jeśli kibol chce się bić z kibolem, to niech się biją (byle na wyobcowanym terenie). Żubr z kolei ani zgody nie wyraża, ani niczemu nie zawinił. Twierdzenie jednak, że na tym polega myślistwo, jawi mi się cokolwiek niemądre. I jest nieusprawiedliwioną przemocą, dla przykładu, wobec leśników, którzy strzelają do chorego jelenia albo do synantropijnego, a przez to bardzo niebezpiecznego niedźwiedzia. Usprawiedliwioną przemocą jest też między innymi wychowanie dzieci czy uczenie ich wbrew ich woli: w końcu trzeba je, te dzieci, przemóc. A może jednak tego nie robić? Szanujmy słowa i unikajmy wielkich kwantyfikatorów...
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 27.04.2021, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jest w nadleśnictwach instytucja łowczego. Do odstrzału jakichś pojedynczych sztuk wystarczy tych kilku ludzi na okręg. Koła myśliwskie są już niepotrzebne. Poza tym gdyby nie dokarmiali zwierzyny to by nie było problemów ze zbyt dużą populacją dzików, jeleni itp.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 27.04.2021, 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:

Tysiące ludzi film ten ubogacił i pozwolił przyjąć postawy jedynie słuszne.

Też mnie ubogacił w bardzo przyjemne doznania estetyczne. A że zieje pustką to inna sprawa.

Leptir napisał:
Filmu nie oglądałem, czytałem natomiast książkę na podstawie której został nakręcony - podobała mi się.

W wieu opiniach czytałem właśnie że film jest dobrym wizualnym dopełnieniem książki ale mu do niej daleko. Chyba po nią sięgnę w wolnej chwili.

WOJTEKK napisał:
Między myśliwymi a kłusownikami większej różnicy nie ma. Zabijać zwierzęta dla przyjemności?

Wikipedia, polecam, tam trzeba wpisać : myślistwo a później kłusownictwo Wink

Piszesz tu superlatywy o szczepionkach, które zostały wymyślone kilka, kilkanaście miesięcy temu, nie potrafisz zrozumieć czemu ludzie mają co do nich wątpliwości a sam nie rozumiesz mechanizmów znanych i rozwijanych od setek lat, które w naszym społeczeństwie dodatkowo mają bogatą tradycję?
Twoja wypowiedź mniej więcej ma taki sens jak stwierdzenie że między lekarzem a szarlatanem leczącym ludzi bimbrem większej różnicy nie ma.

Tu masz krótką pogadankę człowieka, który o polowaniu wie wszystko i pewnie jakbyś poszedł na jego dwa wykłady to byś wszystko zrozumiał.
https://www.youtube.com/watch?v=P-0j_kVBP6c&t=730s

Jak nie masz kilkudziesięciu minut to w telegraficznym skrócie tak cele łowiectwa określił Tomek:
1. Zachowanie wszystkich rodzimych gatunków zwierząt
2. Utrzymanie i zagospodarowanie biotopów umożliwiających egzystencję dzikim zwierzętom
3. Zachowanie właściwej jakości osobniczej i dobrej zdrowotności osobników
4. Ograniczenie szkód oraz zharmonizowanie egzystencji zwierząt z zadaniami rolnictwa, leśnictwa i rybactwa
5. Łagodzenie konfliktów między ludźmi i dzikimi zwierzętami
6. Wykorzystanie twórczych sił przyrody poprzez użytkowanie populacji zwierzęcych
7. Wzbogacenie możliwości konsumpcji poprzez dostarczenie dziczyzny
8. Zaspokojenie myśliwym potrzeb kontaktów z przyrodą

A jak to wciąż wydaje Ci się czarną magią to powiem tak prosto jak się tylko da. Przykład - jak nie będziemy regulować populacji dzików to...
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25578487,dzik-zaatakowal-dwoje-spacerowiczow-w-rejonie-lasu-borkowskiego.html
Na Klinach w Krakowie takie akcje to standard.

Przykład 2 - Jak nie będziemy regulować populacji dzików to będą robić jeszcze większe spustoszenie w uprawach np ziemniaków. Plony będą mniejsze, ceny wyższe. Teraz odszkodowaniami zajmują się koła łowieckie. Chcesz za to płacić czy chcesz jeść eko ziemniaki przywożone z drugiego końca świata (to już wyższe stadium ekologii, chyba że ktoś je wiezie rowerem)?

WOJTEKK napisał:
Koła myśliwskie są już niepotrzebne.

Ponawiam pytanie, będziesz płacić rolnikom za straty? A może ekolodzy zapłacą?

Nie mówię że każdy musi być ekspertem, że polowanie trzeba popierać albo nie ale Wojtek masz jakiekolwiek blade pojęcie o tym co piszesz?
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 28.04.2021, 04:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja ponawiam sugestię, żeby nie dyskutować o tych sprawach w jedynym na forum wątku filmowym. To jest bardzo ciekawy wątek i włączę się do takiej dyskusji, ale.
Białystok

PostWysłany: 28.04.2021, 06:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Jak nie masz kilkudziesięciu minut to w telegraficznym skrócie tak cele łowiectwa określił Tomek:

8. Zaspokojenie myśliwym potrzeb kontaktów z przyrodą

Puszczę Knyszyńską penetruję z plecakiem, w którym mam mapę, termos z kawą i piernik domowej roboty. Dubeltówka mi do szczęścia potrzebna w kontakcie z przyrodą nie jest. Tego typu argumentacja to czystej wody manipulacja.
Gacek

PostWysłany: 28.04.2021, 08:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Puszczę Knyszyńską penetruję z plecakiem, w którym mam mapę, termos z kawą i piernik domowej roboty. Dubeltówka mi do szczęścia potrzebna w kontakcie z przyrodą nie jest. Tego typu argumentacja to czystej wody manipulacja.

Nie chcę nic mówić ale na manipulację zakrawa takie cytowanie. Punkty jak myślę profesor uszeregował od najważniejszych. Zbywasz całą dyskusję i bagatelizujesz cytując tylko ostatni, najmniej ważny.

Mi też do szczęścia dubeltówka nie potrzebna. Ale nie wiem czy wiesz że myśliwi nie spacerują z dubeltówką po puszczy Rolling Eyes
Bardziej mnie interesuje jakbyś rozwiązał pozostałe zagadnienia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

Skocz do: