Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzyka polska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 03.05.2021, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Takie pytanie dla znających się - ile i jakie nagrania pozostały po grupie Michaj Burano i Leske Rom? - doliczyłem się trzech.

Chyba więcej: http://polskibigbitinietylko.blogspot.com/search/label/Burano%20Michaj

Polecam ten blog. Smile
WOJTEKK

PostWysłany: 03.05.2021, 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
WOJTEKK napisał:
Takie pytanie dla znających się - ile i jakie nagrania pozostały po grupie Michaj Burano i Leske Rom? - doliczyłem się trzech.

Chyba więcej: http://polskibigbitinietylko.blogspot.com/search/label/Burano%20Michaj

Polecam ten blog. Smile

Czyli cztery. Dzięki!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbigu
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 08.05.2021, 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostro jadę Anna Rusowicz Przystanek Woodstock 2015projekt Flower Power. Ania odziedziczyła Boski dar po rodzicach co słychać i czuć. Jest tu też Whole Lotta Love z Natalia Przybysz w duecie,którą bardzo cenię i miałem krótką przyjemność rozmowy w
cztery oczy za kulisami sceny koncertu 1,5 roku temu. Bardzo miła i
ciepła osoba.
zbigu

PostWysłany: 08.05.2021, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj po polsku,grzebie w półkach: TSA Live,Fatum Mania Szybkość,,MaMa Heawy Rock &Rolling,mr Zoob,Captain Nemo In A Little While. Jednak troszkę nie po polsku.
zbigu

PostWysłany: 08.05.2021, 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr Zoob to jest świetna płyty trzeba przeżyć lata ,żeby zauważyć
Crazy
digipack

PostWysłany: 11.05.2021, 09:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We've had a beautiful off-top going on in the 2001 thread and I enjoy it as it is but just so it doesn't get lost, I'm leaving a trace here, too.

Taribo, to say I am impressed with your knowledge of Polish music would be WAY too little said. I'd never expect discussing Klaus Mittfoch or Siekiera with an Italian guy. Cheers!

Even if you clearly underestimate Armia Cool
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.05.2021, 09:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Even if you clearly overestimate Armia Cool
Maybe he does a bit Wink
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 11.05.2021, 12:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

You underestimate the power of Armia. If you do not come to your senses, you will meet your destiny!

Maciek
box

PostWysłany: 18.05.2021, 07:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Flash! With Dustin Carlson - Bujaka w gumiakach (2020)

Muzyka bez granic - punk, jazz, rock, drum and bass, w skrócie: power music.
Żeby ich jakoś zakotwiczyć, to tak mogłaby brzmieć Niechęć w Jarocinie z Ribotem na wiośle. Całe szczęście, że istnieje słowacka Hevhetia, która przygarnia do siebie polski margines (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Smile Coś dla I&I, któremu niedawno tak zagrali pod nosem w Alchemii:

Alchemia na żywo:
https://youtu.be/-q8cQ7tui1Q
https://youtu.be/3HvtMIOVjPA
https://youtu.be/trf6RiJkve8
Crazy
digipack

PostWysłany: 23.05.2021, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy w 1997 zespół 2 Tm 2,3 objawił się swoją debiutancką płytą pt. Przyjdź, a także swoją niezwykle ekspresyjną, ciężko brzmiącą odsłoną koncertową, było to mimo wszystko coś zadziwiającego. Wprawdzie od pewnego czasu było wiadomo, że mamy na scenie rockowej neofitów, którzy w swoich macierzystych formacjach nie raz dawali upust swoim religijnym uniesieniom (w tymże samym roku wyszedł Duch Armii, a pamiętajmy, że miał wyjść wcześniej, tylko wydawca nie chciał się znaleźć). No właśnie, nie chciał się znaleźć, bo jednak wielu ludziom to zdaje się oszołomstwem pachniało.

A tu wzięli i poszli na całość. Teksty sto procent z Biblii, a muzyka sto procent bez kompromisu. Bo to nie chodzi tylko o to, że momentami ta muzyka jest radykalnie ciężka i jeżeli w takiej stylistyce wyśpiewywane jest "On otwiera oczy, On uwalnia jeńców, tych, co mieszkają w ciemnościach", to rzeczywiście mogło być szokujące (zwłaszcza dla osób o pobożności, nazwijmy to, tradycyjnej) - ale bezkompromisowość tej muzyki objawiała się również w jej TOTALNYM eklektyźmie. Zespół, który utworzyli "metalowiec" (Litza), "punkowiec" (niby że Budzy) i "regowiec" (Maleo), wspierani m.in. przez "folkowca" grającego na różnych fujarkach (Joszko Broda) a także muzyka o wrażliwości nieledwie jazzowej (Marcin Pospieszalski) mógł pójść drogą wielu supergrup i zacząć rozmydlać wszystko we wszystkim, a zamiast tego postawił wszystko na ostrzu noża i stworzył dzieło, gdzie mamy obok siebie:

- bijącego po uszach metalowego walca z przesterowanym wokalem (Marana tha)
- cudownie lekki, melodyjny folk (Słuchaj Izraelu)
- hipnotyczno-transowe arcydzieło, przez osiem minut ogrywające ten sam riff przy wtórze kolejnych linijek tekstu niczym w litanii podsumowywanych słowami "Błogosławcie Pana", ale jakie wrażenie to robi śpiewane (deklamowane?) głosem jak dzwon Budzyńskiego... i jeszcze jakie ciekawymi dźwiękami w tle jest to poprzetykane! (mowa cały czas o Kantyku trzech młodzieńców)
- gęste, atmosferyczne rege (W obliczu aniołów)
- piękną pieśń z długimi pasażami instrumentalnymi o wyżej wspomnianej jazzowej wrażliwości (Psalm 8 )

a to nawet nie połowa.

Kiedyś miałem tę płytę za swoiście genialną, ale niesłychanie wprost nierówną (oceny jednostkowe wahały mi się od jednej gwiazdki do maksymalnych sześciu). Po latach bardziej doceniam tę różnorodność i nawet utwory, które w zasadzie mi się nie podobają, i płyty w tej stylistyce bym nie zdzierżył (a nie ukrywam - jest ich tu przynajmniej dwa), mają tu swoje niezaprzeczalne miejsce, tworzące tę jedyną w swoim rodzaju mozaikę. A może witraż? Jeszcze ta przepiękna okładka... której nie mogę znaleźć w wersji wklejalnej Rolling Eyes

Zatem tu:
okładka
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.05.2021, 07:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednak Duch u mnie wygrywa - właśnie zdecydowanie bardziej "zwarty", a mimo wszystko wydaje się, ze jeszcze bardziej "duchowy". Nie mniej oczywiście obie płyty stałyby w zdecydowanej czołówce roku 1997.

Czasem zadajesz pytanie czym jest ów niedefiniowalny rock progresywny, w kontekście braku zrozumienia dla wyborów czynionych przez dinozaury w plebiscytach - dla mnie RP to utwór "Psalm 8", czyli właśnie coś "ponad", jak perfekcja źdźbła trawy, kwiatu czy owocu czereśni.

"ptactwo powietrzne oraz ryby morskie,
wszystko, co szlaki mórz przemierza"
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.05.2021, 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wanda Warska "Pani Róża - Lata 60"

Zanieś swe prośby nad rzekę
Zanieś swe prośby do lasu
Ludzie w mieście nie mają czasu
Posłuchaj mnie posłuchaj mnie

Zanieś swe skargi na pola
Zanieś swe skargi na łąki
Tam przy drogach czekają świątki

Nie płacz na mokrych kamieniach
Nie płacz gdzie łez już jest pełno
Tam przy drodze czeka suche drzewo

Zapłaczesz i będzie piękniejsze
Ze wszystkich urośnie największe
Twoje troski będą dużo lżejsze

Zanieś swe skargi na łąki
Zanieś swe skargi do lasu
Drzewa w lesie mają dużo czasu

https://www.discogs.com/Wanda-Warska-Piosenki-Z-Piwnicy/release/11202646

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 03.06.2021, 12:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie do Kolegi Rockowego - czy jest jakaś możliwość, żeby "Passion" Seiferta ktoś WRESZCIE wydał na CD - w domyśle - GAD?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 12.08.2021, 14:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pierwszy, żeby rzucać w Kukiza kamieniem, ale jakoś dziwnie mi grają dzisiaj pamiętne słowa: PŁONĄ ZE WSTYDU NOCĄ.

Żeby nie bruździć, nie doszukiwać się i kamieniami nie rzucać, po prostu sobie włączyłem i popatrzyłem w te oczy sprzed 35 lat.

Nadal arcydzieło.

Bo moja ulica
jest w sercu miasta

bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 24.09.2021, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tymon i Trupy "Songs For Genpo"

Świetne piosenki!
Uważam, że to świetne piosenki!
...zresztą Tymon Tymański w różnorakich składach i konfiguracjach osobowych wracał (na koncertach i na płytach) z ochotą do tych kompozycji, zamieniając język tekstu, czy też aranżację.

Brzmieniowa archaiczność, brak wyrachowania, młodzieńcza naturalności, pozytywna naiwność, świadomość zapożyczeń, niedbała oryginalność, profeska kontra amatorszczyzna...

...wszystko to jakieś nierzeczywiste
radość i rozpacz mają ten sam smak...

Tymon Tymański - śpiew, gitara
Mikołaj Trzaska - saksofony, klarnet
Tomasz "Święty" Hesse - gitara basowa
Jacek Olter - perkusja
Marta Handschke - śpiew

https://www.discogs.com/Tymon-I-Trupy-Songs-For-Genpo/release/3118573

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

Skocz do: