Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie ma mocnych - Peter Gabriel
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.09.2018, 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Up-1,25
So+1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt

PostWysłany: 16.09.2018, 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

So -1,25
Security +1

Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2018, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po dramatycznej walce do ostatnich sił z atletycznie zbudowanym zawodnikiem z lat 80 brązowym medalistą zostaje, ciągle do tej pory pnący się do góry „Up”. Na każdego w końcu przychodzi koniec.

Głosowało 14 osób (w tym posiłki ze Stalinogrodu pierwszy raz w tej odsłonie), „Up” wylatuje z -17,25 punktami.

Przykro mi, ale na tej płycie nic mi się nie podoba. Wielu z Was zacięcie jej broniło, nie będę więc wypisywał wszystkich mankamentów, ale chętnie dowiedziałbym się co Was tu tak urzekło na „Up”.

Może trochę zapada mi w pamięć The Barry Williams Show, ale też tylko początek:

https://www.youtube.com/watch?v=GvulRNqISlM

El Grande Finale:

1982 - Peter Gabriel 4 – Security -1,5
1986 – So -15,5

WIĘC niech wygra lepszy!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz

PostWysłany: 16.09.2018, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1982 - Peter Gabriel 4 – Security -1,25
1986 – So +1

Odrobienie strat jest chyba już niemożliwe, ale trzeba walczyć do końca. Ciutek, ciutek bardziej wolę So (ale dużo bardziej 3, Passion i Birdy Crying or Very sad
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 16.09.2018, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze przed rozpoczęciem strzelanki miałem wątpliwości, czy moim numerem jeden jest "Security" czy "Up", ale obie płyty dokładnie sobie porównałem w trakcie plebiscytu i doszedłem do wniosku, że jednak "pamiętając o umowności i gustowności najlepszości, że Up jest najlepsza". Przebija z niej artystyczna dojrzałość, a zarazem nie czuć stęchlizny przerabiania po raz kolejny tego samego. Charakterystyczny dla Gabriela eklektyzm przyjął tutaj najlepszą formę. Owszem, lubię też i "The Barry Williams Show", ale kilka kawałków z tej płyty cenię jeszcze bardziej, zwłaszcza "Growing Up", "Sky Blue" oraz "Signal to Noise". Jest to album niedinozaurowy i może dlatego razi tych, którzy nie przepadają za wychylaniem się poza lata 80-te i eksplorowaniem współczesnej muzyki? Choć, z drugiej strony, o "Blackstar" Bowie'ego należałoby napisać to samo, tymczasem w strzelance do DB nie było tak skomasowanego ataku na "Blackstar" od wczesnych rund, tak jak tutaj strzelano do "Up". Summa summarum, trzecia pozycja to jeszcze i tak przyzwoite miejsce, a ponieważ w momencie, kiedy oddawałem ostatni głos poprzedniej rundy, nie było już matematycznej szansy wybronienia mojego faworyta, to w końcówce wspieram "Czwórkę".

So -1,25
Security +1
Powrót do góry
Duch 1532

PostWysłany: 16.09.2018, 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sad

4 +1
So -1,25

(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.09.2018, 05:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

So -1,25
Security +1
Powrót do góry
Crowley

PostWysłany: 17.09.2018, 07:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Security +1
So -1

K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 17.09.2018, 08:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Gabriel 4 – Security +1
So -1,25

I wszystko jasne Wink
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.09.2018, 08:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Security +1
So - 1

Ostatnio zmieniony przez Heartbreaker dnia 17.09.2018, 13:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 17.09.2018, 08:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wszystko już jasne - zresztą obie te płyty uważam za perły w dyskografii Petera, trudno byłoby mi się zdecydować, która jest lepsza. Muzycznie zawsze bliżej mi było do Czwórki i pewnie te paręnaście lat temu nie miałbym żadnych wątpliwości. Odkąd jednak dysponuję w miarę niezłym sprzętem, to razi mnie brzmienie tego albumu. "So" pod tym względem wypada u mnie dużo lepiej, a i muzycznie to majstersztyk - uważam ją za jedną z najlepszych płyt szeroko rozumianego pop-rocka w historii. Dlatego, żeby nie było tak jednostronnie - mimo iż wyrok już podpisany...

Security -1,25
So +1

Leptir
box

PostWysłany: 17.09.2018, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Jest to album niedinozaurowy i może dlatego razi tych, którzy nie przepadają za wychylaniem się poza lata 80-te i eksplorowaniem współczesnej muzyki?

Cóż moim osobistym zdaniem Gabriel przynajmniej od Dwójki był niedinozaurowy. Oczywiście biorąc pod uwagę czasy, w których swoje kolejne płyty wydawał. Dwójka to przecież rok 1978 - więc od tego czasu sam mógł wyznaczyć własne standardy dinozaurowatości. Smile Gabriel zawsze starał się podążać za nowinkami muzycznymi - na Dwójce czerpał z nowej fali, Trójka i Czwórka na swój sposób wpisywały się w nurt free funku reprezentowanego m.in. przez Talking Heads, kolorową trylogię King Crimson, czy projekty Billa Laswella. Od "So" zaczął łączyć pop i rocka z World Music, "Up" - jak już pisałem - jest dla mnie rekapitulacją wielu wątków z jego kariery - przyznaję, że w nowej szacie brzmieniowej. W tym sensie eksplorowanie Gabriela jest jednocześnie śledzeniem rozwoju muzyki rozrywkowej od końca lat 70.
Monstrualny Talerz

PostWysłany: 17.09.2018, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heartbreaker napisał:
Security +1

Heartbrejkerze drogi, Kapituła Strzelankowa już dawno temu orzekła, że sam głos na plus jest niedozwolony, dodaj więc minusa na So, albo i na odwrót wedle woli.
Powrót do góry
Layla
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.09.2018, 08:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

So -1,25
Security +1

By się nie oślepło –

Emily Dickinson
Powrót do góry
Monstrualny Talerz

PostWysłany: 17.09.2018, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Security przede wszystkim postawiło na bezpieczeństwo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 16 z 18

Skocz do: