Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ostatnia piosenka
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
digipack

PostWysłany: 23.10.2019, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
"Always Look on the Bright Side of Life". Może to byłoby odpowiednie zakończenie zamiast męczyć ludzi jazzami?

To brzmi jak dobry pomysł!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.10.2019, 16:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już dawno wybrałem tę dla siebie: Laibach, Opus Dei.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 01.08.2021, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ostatnia piosenka? Szczerze mówiąc, byłoby to albo Always Look At The Bright Side Of Life jak to kolega wyżej wspomniał, albo Machine Gun Brotzmanna, żeby strollować każdego na pogrzebie.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 01.08.2021, 21:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciężki wybór, bo to mój ulubiony typ piosenek. Aczkolwiek nie będę miał pogrzebu, a po kremacji moje prochy spoczną na czyimś kominku, albo gdzieś w lesie czy rzece. Jednak teoretycznie mówiąc, na pewno wysoko na liście znajdowałby się utwór Footsteps z płyty Freightened zespołu Voices: https://www.youtube.com/watch?v=L43fEr77Bm0&list=OLAK5uy_kviGuzaE-QWN47sOSHpj1sfPDv_l3xGbY&index=11
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.08.2021, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie byłaby to pierwsza kompozycja Coltrane'a z A Love Supreme, czyli Part 1: Acknowledgement. A potem, jakby czas pozwolił, utwór Nick Cave & the Bad Seeds - Death Is Not the End autorstwa Boba Dylana.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 02.08.2021, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie widzę że są dwie drogi albo poważnie i nastrojowo albo coś z jajem Laughing
Kiedyś myślałem że najlepszym wyborem byłby Epitaph ale to zbyt patetyczne.
Wydaje mi się że głównym i najważniejszym punktem powinna być Kołysanka Michała Lorenca. A po chwili albo Always Look At The Bright Side Of Life albo... może Peace - An End. Tak, jednak King Crimson musi być.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 02.08.2021, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony, ryzykując bycie nieoryginalnym - ale dla tej piosenki warto - to wesoło by się żałobnikom mnie żegnało popijając single malt scotch do klasyka Over the rainbow, tyle że nie w oryginalnym wykonaniu Judy Garland, a w przejmującej i magicznej, najbardziej chyba kochanej na świecie, wersji Israela Kamakawiwo'ole.

Ta piosenka Dorotki z Wizard of Oz jest często odbierana jako alegoria przejścia na drugą stronę (tęczy)... https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 03.08.2021, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie, to czemu by nie puścić Crazy Froga...

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: