Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1974 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 25.06.2020, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A Plebiscytów z których lat brakuje? 2003 - 2008? Tak to było? To może, żebyśmy nie zostali posądzeni o bezprawne niekonstytucyjne zachowania zrobić jakąś skróconą, korespondecyjną wersję tych wyborów, i tak raczej zainteresowanie będzie słabe, a emocje też nikłe. Jechać z tym po miesiącu, bez zbędnych celebracji, taki szybki szpil, w tle niech się dzieje porządny plebiscyt na 1968 czy 1975, a tu sobie na lajcie przelecimy co miesiąc jeden rok i np. można by gdzieś tam od października zacząć już oficjalną kampanię Dekady Zero i z wielkim sukcesem zakończyć rok 2020.

Np. lipiec 2003, sierpień 2004, wrzesień 2005 itp. W tych plebiscytach nie będzie akurat chodziło o dużą frekwencję, wiadomo, że jest ona nie do utrzymania, a wozów strażackich i tak nie mamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.06.2020, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jednak King Crimson za Genesis, bo ten zespół to jednak sporo ludzi kojarzy, a KC to raczej ci, którzy trochę się rockiem interesują.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 25.06.2020, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
a emocje też nikłe

chyba Twoje!!!
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 26.06.2020, 13:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A Plebiscytów z których lat brakuje? 2003 - 2008? Tak to było?

Co do tych roczników, to oczywiście warto by było je zrobić, ale skoro przez tyle lat nie było nimi zainteresowania, pewnie będzie trudno o chętnych... Dekada to sprawa jednorazowa i ma już większe szanse, szczególnie, że ta ostatnia cieszyła się sporym zainteresowaniem. A co do samego okresu, chociaż nie był on jakiś wybitny, to chyba jednak warto, żeby miał jakąś reprezentację na tym forum.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.06.2020, 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowni, jest taki wątek gra wstępna i tam proponuję kontynuować rozważania nt. organizacji dalszych plebiscytów rocznikowych itp.
Tak dla potomności Exclamation
esforty
digipack

PostWysłany: 29.06.2020, 16:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wreszcie, mogę i ja, Białystoku podziękować za opiekę nad i prowadzenie Plebiscytu 1974.
Głęboki ukłon kilkunastosekundowy(tyle jestem w stanie wytrzymać).
Nawet jeśli, dostrzegłem w pewnej chwili próbę zamiany roli Celebransa głównego* na Koncelebrę* Wink Wink
Taka rozległość listy, oferuje za ten trud Prowadzącego:

... tyle dobrego natomiast lewituje w okolicach 200 - 400...

Dzięki, także wszystkim uczestnikom, którzy, pomimo zarazy, wzięli i wysłali swoje listy mając maseczki na właściwej części twarzy Wink. Bo wyniki, nader intrygujące.
Do swojej listy wprowadziłem, dzięki rekomendacjom, cztery tytuły, których pierwotnie nie planowałem umieszczać, więc z takiej perspektywy moja ewolucja, już nie tak oczywista Embarassed .
Zapomniałem o Magmie i Santanie (Lotus). U mnie, gdzieś początek trzeciej "10".

Crazy napisał:

Białystok napisał:
73. Waits, Tom – The Heart of Saturday Night – 107 pkt
(Bart – 25 pkt, Okechukwu – 8 pkt, Gacek – 10 pkt, Layla – 5 pkt, Dawidsu – 24 pkt, I&I – 29 pkt, Crazy – 6 pkt)

Natomiast esforty, jak to, znowu Ci się Tom Waits nie zmieścił???

Od tej tu, wolę debiut i gdyby ukazał się w 74, to na listę by trafił ale w 73 Tom miał jeszcze większą konkurencję.
Dużo dobrego jazzu pomiędzy drugą i czwartą dziesiątką Very Happy .
Zasłużona pozycja Crime of century. Tu doskonale słychać, ile pracy i pomysłowości (tej której próżno szukać na pospolitej Breakfast...) włożono w produkcję wydawnictwa i że nie tylko czasem powstania wyprzedza Night at the opera Rolling Eyes.
Zwycięstwo Starless... nad Red, mnie cieszy bardzo.

*- terminy z porządku mszy katolickiej.
Maciek
box

PostWysłany: 09.02.2021, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
256. Evans, Gil – Plays the Music of Jimi Hendrix – 19 pkt
(esforty – 19 pkt)

Wczoraj w audycji Ptaszyna wybrzmiał fragment tej płyty. Okoliczność była smutna, bo był to hołd dla zmarłego niedawno Howarda Johnsona. Jego popisy na sfuzowanej tubie, to było coś! Od razu też postanowiłem sprawdzić kto docenił te popisy w rocznikowym zestawieniu. Wynik lekko rozczarowuje, ale tak czy inaczej brawa dla Howarda, Ptaszyna i kolegi esforty.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.09.2021, 13:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Tylko tego dziwoląga numer cztery jakoś nie bardzo lubię, jednak traktuję podobnie jak drugą część Moonchild - nie wiadomo, po co jest, ale skoro granie tego sprawiło im przyjemność, to nie będę narzekał

Shocked

Crazy napisał:
drugą część Moonchild - nie wiadomo, po co jest,

Shocked Shocked Shocked
Tak mogą myśleć chyba tylko miłośnicy jakiegoś prościutkiego rockowania albo punka w stylu Ramones. Zaraz, zaraz, kolega Crazy, coś mi świta...
Laughing
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 05.09.2021, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do usług! Smile
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.09.2021, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam uwielbiam drugą część Moonchild, ba, powiem więcej, jest to jeden z moich ulubionych fragmentów zespołu, a cały utwór to być może mój ulubiony z dorobku Karmazynowego Króla. Ta improwizowana część weszła mi gładziutko od samego początku, nigdy nie miałem z nią jakichś problemów.
Drugą część Moonchild nazywam Ciszą Wink
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62
Strona 62 z 62

Skocz do: