Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brzmienia Czarnego Lądu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
album CD

PostWysłany: 07.11.2021, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BLK JKS - 2021 - Abantu/Before Humans

Druga pełna płyta BLK JKS ma już 6 miesięcy. Ukazała się 12 lat po debiucie. W międzyczasie zespół - mimo wydania tylko kilku minialbumów - wyrobił sobie ważną pozycję na niezależnej scenie alternatywnej. Zespół jest doceniany w USA, gdzie koncertował i nagrywał CD i EPs. Muzyka to intrygująca, hipnotyzująca, wciągająca, inteligentna i oryginalna mieszanka jazzu, ska, reggae, ambience, kwaito i prog rocka.

Harare https://www.youtube.com/watch?v=GrYd5whR_-Q
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 09.11.2021, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja trochę nie na temat, ale też może nie do końca, bo chociaż Kuba to nie Afryka, to jednak o łączniku afrokubańskim możemy już w tym wypadku mówić. Przy okazji dzisiejszej eksploracji mojej skromnej przegródki z płytami kubańskimi odświeżam sobie taką pozornie zwyczajną płytę, którą kupiłem dawno temu w ciemno z powodu okładki, która bardzo mi się spodobała. Teoretycznie to zwyczajny swing i nowoorleański vibe, ale zagrany z całym tym afrokubańskim bagażem, co sprawia, że w warstwie rytmicznej robi się momentami bardzo ciekawie.
Zwyczajne-niezwyczajne easy listening z przytupem w nieoczywistych miejscach.
Leopoldo "Pucho" Escalante - Jazz Cuba

Odsłuchów niestety nie znalazłem, ale może jednak komuś się uda wygooglać.
https://www.discogs.com/release/5458459-Leopoldo-Pucho-Escalante-Grupo-Cubano-De-Jazz-Del-ICR-Jazz-Cuba
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.11.2021, 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idrissa Soumaoro et l'Eclipse de L'I.J.A. - Ampsa: Le tioko-tioko (1978)

Trafiłem przypadkiem niedawno i wciągnął mnie ten album na dobre. Rzeczywiście, Mali ma sporo do zaoferowania poszukiwaczom nowych dźwięków. Tutaj połączenie tradycyjnej kultury Mande z afrykańskim funkiem i pewną nutą psychodelii. Już pierwszy kawałek Fama Allah nie pozostawia obojętnym. Duża dawka pozytywnej energii, główny wokal oraz wsparcie chórków świetnie pasują do muzyki organowej i akustycznej gitary. Mam dziwne przeczucie, że krążek mógłby podejść nawet zagorzałym miłośnikom proga, zwłaszcza w tych fragmentach klawiszowych (nie wiem, czy to bardziej zachęta, czy zniechęta Wink ) Największy minus to niestety jakość nagrania, ewidentnie chałupnicza, dlatego trzeba się przełamać względem tych wszystkich szumów - ale warto.
I&I
digipack

PostWysłany: 27.11.2021, 15:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magic Malik Orchestra - 69*96 [Label Bleu, 2000]

Malik Mezzadri debiutuje, skupia wokół siebie interesujących muzyków, rezydujacych na stałe lub z doskoku w Paryżu i gra. I to jak.

Muzyka źródłowa wymieszana z elektronicznymi przeszkadzajkami, trochę jazzu, trochę może nawet fusion. B. dobra mikstura wyszła.
Lekka w odbiorze, relaksująca niesłychanie.

Próba sił
Powrót do góry
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 02.12.2021, 15:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Mdou Moctar - Afrique Victime [Matador, 2021]

Dobrą płytę nagrał Mdou.

Niedawno słuchałem, faktycznie - bardzo dobra
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

Skocz do: