Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o pogodzie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.01.2021, 23:21    Temat postu: Przy muzyce o pogodzie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo, wątek do rozmów o pogodzie - w sensie, naprawdę o pogodzie, a nie że jakiś small talk Wink (moderator)

U nas zimno realne. Wyszedłem przed chwilą z psem przy real feel -22. Gdyby był wiatr to bym miał przedsmak K2.
Freefall

PostWysłany: 16.01.2021, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś taka temperatura to nie było nic sensacyjnego, a teraz...

Cytat:
Gdyby był wiatr to bym miał przedsmak K2.

Tylko tlenu trochę więcej niż tam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 16.01.2021, 23:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Białymstoku w 1990 czy 1991 było około minus 35. Największe mrozy w życiu pamiętam z zim 86-92. Minus 30 było co i raz. Potem już takich nie było.
Freefall

PostWysłany: 16.01.2021, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zima 86/87! Cały styczeń trzymały takie mrozy! -20 - 30 st.
No i zima 1978/79 - w Sylwestra to chyba metr śniegu spadł. Na balkonie śnieg był powyżej barierki. Później już takiego nie widziałem...
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 17.01.2021, 08:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zima 2005/2006, na Śląsku przez cały tydzień było -30.
Pamiętam doskonale, bo dojeżdżałem wtedy do pracy autobusem (o ile akurat nie zamarzł), a potem czekało mnie jeszcze kolejne 30 minut marszu. Może nie była to droga do pracy na miarę tej, którą pokonywał Jacek Żytkiewicz, ale momentami było blisko. Wink
Leptir
box

PostWysłany: 17.01.2021, 10:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam też zimę 1993/94, byłem wtedy w Beskidzie Sądeckim i temperatura spadała do -30.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2021, 10:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EEE, takie tam wspomnienia weteranów wojen w piaskownicy Very Happy W Bieszczadach takie rzeczy to na porządku dziennym. Przynajmniej do zimy 2011/2012, bo potem to już zim prawie nie było. Za to teraz śniegiem wali juz od piątku i jest go całkiem sporo. I nawet mróz jest kolo 10 stopni. ale od wtorku ma przyjść takie ocieplenie, ze to spłynie w kilkanaście godzin.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 17.01.2021, 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Przynajmniej do zimy 2011/2012, bo potem to już zim prawie nie było.

2012/13 chyba? to była ta ostatnia długa, a nawet bardzo długa, zima.

Tych dwóch, co schodzili w nocy, podobno już dotarło do bazy. Reszcie chyba też się uda, prawda?...
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2021, 16:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie - 2011/2012 - wtedy u nas waliło po 25-28 stopni przez kilkanaście dni, a na przystanku zanim autobus przyjeżdżał to tańczyłem do Slade'ów (zestaw The Best w playerku). Pamiętam że ten rok, bo recenzję debiutu Icehouse popełniłem mniej więcej wtedy i chyba właśnie z tego powodu Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.01.2021, 17:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2012/2013. Z całą pewnością. Jechałem w październiku do Warszawy — wtedy i w żadnym innym roku, żadnym innym miesiącu — i złapał mnie tam śnieg.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 17.01.2021, 17:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie neguję 2011/12, bo w tamtym czasie poważne zimy były regularnie. Ale...
Duch 1532 napisał:
2012/2013. Z całą pewnością. Jechałem w październiku do Warszawy — wtedy i w żadnym innym roku, żadnym innym miesiącu — i złapał mnie tam śnieg.

... 12/13 to była nie tyle wyjątkowo ciężka czy mroźna zima, bo chyba nie - ale niesamowicie długa, również w Warszawie. Zaczęła się właśnie w październiku, kiedy zasypało Ducha (pamiętam w okolicach Dnia Nauczyciela drzewa, jeszcze z liśćmi, którym pod wpływem ciężaru śniegu łamały się konary) i trwało, z krótkimi przerwami na kolejne roztopy (bo oczywiście żadnego white christmas nie było Wink) do Wielkiej Nocy (na pewno 2013), kiedy to proboszcz odwołał parafialną Drogę Krzyżową w Wielki Piątek, bo znowu zaczął padać intensywny śnieg i zamiast tego poszedłem do lasu jeździć na biegówkach Wink Lany Poniedziałek 1 kwietnia był niezłym wcieleniem Prima Aprilisu!
Freefall

PostWysłany: 17.01.2021, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
... 12/13 to była nie tyle wyjątkowo ciężka czy mroźna zima, bo chyba nie - ale niesamowicie długa, również w Warszawie.

Długa może i owszem, bo rzeczywiście na Wielkanoc leżał śnieg. Ale pamiętam (o ile to ta zima była), że przyszła późno, a mrozów specjalnych nie było Smile.
Dzisiaj ponoć - 13 C w stolicy, kiedyś to w zimie norma była.
Wybrałem się dziś na spacerek, nieduży, bo tylko 21 km i szczerze mówiąc to trochę mi ciepło było, ale rozsądek podpowiadał mi, żeby nie rozbierać się zanadto i nie skończyłem, jak ta niewiasta pod Babią górą z hipotermią Wink.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 17.01.2021, 19:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Dzisiaj ponoć - 13 C w stolicy, kiedyś to w zimie norma była.
Wybrałem się dziś na spacerek, nieduży, bo tylko 21 km

Shocked Shocked Shocked Aż ciężko mi uwierzyć, że da się tyle przejść w taki mróz. Ja zamknąłem się na cztery spusty i do wtorku, kiedy powinno nadejść ocieplenie, nigdzie się nie ruszam. Na takie spacerki potrzebuje temperatury co najmniej 20-25 na plusie Wink
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.01.2021, 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie ciężki mróz -14 nos zamarza....
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freefall

PostWysłany: 17.01.2021, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Aż ciężko mi uwierzyć, że da się tyle przejść w taki mróz

I powiem ci, że to żaden problem. Gdyby nie to, że głód ścisnął mi trzewia,a poza tym chciałem spokojnie obejrzeć skoki w Zakopanem, to przeszedłbym więcej Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: