Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2021 - Witajcie w drugim roku zarazy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
remaster

PostWysłany: 26.02.2021, 09:14    Temat postu: Płyty roku 2021 - Witajcie w drugim roku zarazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shame- Drunk Tank Pink 2021
Postpunkowy Frankenstein ( bo czego tu nie ma?) ożywiony pasją członków zespołu. Zaznaczę, że z Londynu, bo nie wiedzieć czemu, kiedy słuchałem tego pierwszy raz myślałem, iż to amerykański band(?).
Jakby powiedzieć, że całość odmładza (no, tych co im gatunek coś "zrobił" z gustem muzycznym), to ten epitet nie wyczerpuje możliwości odsłuchu.
Wspomnienie o Black Midi, takie nienachalne, też może być uprawnione Wink
szbe
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 27.02.2021, 13:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nawet nie zdążyłem założyć wirtualnego notesu 2021; ale pierwsze odsłuchy za mną!
Wczoraj nowa płyta Nicka Cave'a i Warrena Ellisa

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 27.02.2021, 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za cynk - właśnie słucham, wykorzystując czas przed startem Stękałów w Obesrsdorfie.
Na razie jest b. dobrze😀
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 28.02.2021, 01:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Black Country, New Road - For the first time
Skoro Black Midi było wspominiane, to zostajemy blisko w temacie.
Debiut londyńskiego septetu. Jeśli lubicie King Gizz, King Crimson i Major Parkinson, jazz, psychodelic, post-punk, rock eksperymentalny i co tam jeszcze - dużo, dużo więcej, to dla Was. Jak dojrzale te dzieciaki grają! Usłyszałem ich i o nich jakiś czas temu w NPR i od razu wiedziałem, że zostaną ze mną na dłużej. Może i z Wami?
Powrót do góry
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.02.2021, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Dziękuję za cynk - właśnie słucham, wykorzystując czas przed startem Stękałów w Obesrsdorfie.
Na razie jest b. dobrze😀
Też właśnie słucham. Na razie mam wrażenie, że to takie Ghosteen, które wyszło.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.02.2021, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Azmari - Samā'ī

Debiutancki album belgijskiej formacji. Szóstka muzyków tworzy głównie w stylu ethio-jazz, sięgając też do innych tradycji z różnych części świata (muzyka turecka czy elementy dub) - można by nawet rzec, że mniej jazzu, a więcej Bliskiego Wschodu oraz Południa. Właściwie to nawet dobrze, całość spójna, przyzwoicie zagrana i wg mnie bez kamasizmów Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.02.2021, 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No a jak ten Cave z Ellisem? Dobre?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.02.2021, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak Cave w ostatnich latach, nie tak daleko od ostatnich dwu płyt Bad Seeds. Jak pisałem: to trochę jakby Ghosteen się udało. Głos Cave'a w dobrej formie, a nie tak dawno bywało z tym różnie.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 01.03.2021, 00:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno mi tak od razu coś więcej napisać... ale pierwsze wrażenia po pierwszym wysłuchaniu nowej płyty King Gizzard & The Lizzard Wizzard - L.W. mam doskonałe. K.G. mi się podobała, ale tak ot, natomiast tutaj jestem pod DUŻYM wrażeniem. W większości jest dość lekko i zwiewnie; pobrzmiewają nuty orientalne; dużo wysokich, wręcz falsetowych wokali. Ale jakby komuś było za lekko, to ostatni numer, pt. K.G.L.W. go ustawi z powrotem na ziemi!

Na dobry początek proponuję Static Electricity. Tak brzmi ta płyta właśnie, a załączony utwór najbardziej po pierwszym utworze utkwił mi w głowie.

Hmm... pachnie płytą roku?...

--

Cytat:
Shame- Drunk Tank Pink 2021
(...)
Wspomnienie o Black Midi, takie nienachalne, też może być uprawnione

Po pierwszej połowie płyty krzywiłem się na to porównanie, bo muzyka zdawało mi się taka w miarę prosto postpunkowa, pozbawiona tego wizjonerskiego szaleństwa, które wydawało mi się charakteryzować płytę Schlagenheim. Ale w środku pojawia się znakomity utwór pt. Snow Day a potem jest dalej ciekawie, a nawet bardzo ciekawie.
gharvelt

PostWysłany: 01.03.2021, 01:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chciałem się wychylać pierwszy, czekając aż zrobi to ktoś inny, ale skoro już pojawiła się pierwsza opinia, to też dorzucę swoje trzy grosze. Przesłuchałem kilkukrotnie L.W. i niestety, zachwycony nie jestem. Płyta wydaje mi się zbyt mało charakterystyczna, trochę sprawiająca wrażenie odrzutów z sesji (choć zespół deklarował, że niczego nie odrzucał Wink ), w dodatku ulubionym kawałkiem pozostał ten otwierający, który znałem już wcześniej z singla - więc brak elementu zaskoczenia. Wprawdzie moja ocena dla tego albumu (7/10) wydaje się wciąż dość przyzwoita, to jednak biorąc pod uwagę poprawkę bezkrytyczny stosunek mojej osoby do twórczości grupy, spodziewałem się raczej, że bardziej obiektywnie podchodzący słuchacze wykażą jeszcze mniej entuzjazmu. Stąd jestem zaskoczony tak odmiennym wrażeniem Smile
SafeMan
singel kompaktowy

PostWysłany: 01.03.2021, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też słucham L.W.. Właściwie dziś zrobiłem sobie sesję mikrotonową słuchając pod rząd wszystkich trzech części explorations into microtonal tuning i stwierdzam, że każda kolejna część jest coraz słabsza. Oceniam je wszystkie wciąż wysoko (10/10, 9/10, 8/10), jednak zdaję sobie sprawę z nieobiektywności moich ocen Smile

K.G. + L.W. najlepiej by się sprawdziło jako jeden album z najlepszymi kawałkami, resztę wywalić jako odrzuty.

Uwielbiam pracować zdalnie właśnie ze względu na to, że mam mnóstwo czasu na słuchanie muzyki Very Happy
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 01.03.2021, 14:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nienawidzę pracować zdalnie mimo tego, że mam mnóstwo czasu na słuchanie muzyki.
Właściwie jest to jedyny plus, jaki widzę, no może jeszcze, że nie jestem tak chronicznie niedospany.

Co do Kinga Gizzarda - mi się niespecjalnie podoba Microtonal Banana, który tu na forum ma największą atencję. Więc w zasadzie mam na odwrót, niż Ty, Banana < K.G. < L.W. Wink
Ale postanowiłem, że jeszcze będę tej nowej słuchał, bo wiele osób coś kręci nosami, więc może po prostu wczoraj miałem dobry nastrój, a płyta powinna przejść test słuchania przy złym nastroju!
SafeMan
singel kompaktowy

PostWysłany: 01.03.2021, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jeszcze będę katował L.W. i zobaczymy, czy zyska, czy straci Smile
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 01.03.2021, 14:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam pracować zdalnie z wielu powodów, przy czym najbardziej dlatego, że mogę przebywać w izolacji, nie spotykając się z nikim. Ale zdecydowanie więcej czasu na słuchanie muzyki to też niebagatelny atut Smile Chroniczne niedospanie niestety pozostało, bo strefa czasowa wciąż ta sama...

Ciekawy pomysł z tym słuchaniem w zależności od nastroju, właściwie nawet nie zwracałem na to zbytnio uwagi - zweryfikuję przy kolejnych odsłuchach. Oczywiście dotyczy to nowo poznawanych albumów, bo np. w przypadku FMB akurat żadnych testów nie potrzebuję. Jak dla mnie to jedna z tych kompletnych płyt, bez zbędnego dźwięku, a po tylu dziesiątkach (bądź nawet większej ilości) godzin z nią spędzonych wnioskuję, że tak już zapewne zostanie na zawsze.
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 01.03.2021, 15:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba mały off top się zrobił odnośnie zdalnej pracy, a może nie, bo temat też podwójny Very Happy .

Ja chyba jednak wolę pracę w biurze, mimo dojazdów komunikacją, a może właśnie dzięki nim. Bo lubię rano wstać, zresztą sam się budzę i nie mam z tym problemów, sprawnie się ogarnąć i przejść po powietrzu. W domu to jednak wszystko rozwleczone no i jeszcze dzieciaki rozpraszają, bo one też na zdalnym. Smile W sumie to też tego czasu na słuchanie nie było więcej, bo człowiek nie mógł się skupić. Ale od pewnego czasu już nie mamy pracy zdalnej, więc i wyboru nie ma.

A odnośnie tegorocznych płyt u mnie na razie na topie:
Steven Wilson - The Future Bites - generalnie zgadzam się z tym co sam autor powiedział, że zmiany są konieczne i lepiej nie tworzyć "rocka progresywnego trzeciej kategorii, niż pierwszorzędnej muzyki innego gatunku". Pewnie nie miałby już nic ciekawego do zaprezentowania w swojej dawnej stylistyce, chociaż z tą "pierwszorzędna muzyką" też bym nie przesadzał. Jest inaczej, chociaż z drugiej strony słychać, że to SW chociaż jakiś odmieniony (czyt. "zakochany", mimo, iż wcześniej tak się wystrzegał) Smile
https://www.terazmuzyka.pl/steven-wilson-ostro-odpowiada-ludziom-ktorzy-skrytykowali-jego-album-za-popowe-brzmienie/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: