Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Max 357 - powrot Kaczkowskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 20.03.2021, 15:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji Retromaniaku to pozdrawiam serdecznie, bo ja też z grodu nad Brdą. Wychowany na Kapach, dziś na Osowej Górze. No i chyba jeszcze Wojtekk ma wiele wspólnego z tym miastem, bo zdarzało nam się kiedyś rozmawiać o bydgoskich sklepach muzycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.03.2021, 17:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Studiowałem tam i pracowałem w latach 1988 - 1995, a i byłych teściów tam mam. Najpierw mieszkałem na Nowym Fordonie, potem na Osowej Górze, a na koniec na Komuny Paryskiej, niedaleko szpitale Biziela - chadzałem na giełdę na Chemiku i na żużel na Polonię.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 20.03.2021, 19:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
chadzałem na giełdę na Chemiku i na żużel na Polonię

No to mogliśmy się spotkać. Może nie na meczu, bo to były złote czasy bydgoskiego żużla i wtedy tam były tłumy ludzi. Nawet miałem karnet w tamtych czasach. Tak na marginesie to Polonia fajnie się odbudowuje pod ręką Jurka Kanclerza. Ale na Chemiku to już prędzej. Jeszcze wtedy giełda była na koronie, bo od wielu lat już na placu przed bramą. Było tam dwóch ludków u których zawsze można było fajne płyty dostać i nie mówię o sprzedawcach ruskich piratów, bo i tacy tam stali.
Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 20.03.2021, 22:39    Temat postu: Max 357 - powrot Kaczkowskiego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jestesmy we trojke z Bydgoszczy. Na Chemiku tez bywalem, jak przywozilem kompakty z Niemiec. Pracowalem kiedys w fabryce Warnera w Alsdorfie. Mialem oczywiscie plytki na procent. To byly czasy.
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 20.03.2021, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retromaniaku, a pamiętasz sklep Nora na Gdańskiej (dawne Aleje 1-maja)? Kamienica tuż przed Radiem Pomorza i Kujaw. Wojtekk pamięta, kiedyś o tym wspominaliśmy. Very Happy. Tam były płyty, trochę winyli tam kupiłem. Mój pierwszy LP Motorhead do dziś mam z tego sklepu + kilka innych.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 21.03.2021, 06:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drodzy byli.

Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 21.03.2021, 11:24    Temat postu: Max 357 - powrot Kaczkowskiego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz racje, byli drodzy. Ale byl tez sklep na Marcinkowskiego, pozniej na Dworcowej, gdzie sprzedawal gosc z Radia Pomorze (Adam Drozdzik). No i jeszcze Na Nowym Rynku po schodach w dol. Imienia goscia nie pamietam...
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 21.03.2021, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adama to pamiętam, ale z Laser Fana na Pomorskiej - to była wtedy taka pierwsza duża wypożyczalnia kompaktów i sklep. Później faktycznie przenieśli się na Dworcową. Nie wiem czy na Rynku dobrze kojarzę, ale tam był chyba Jurek. Było ich dwóch, jeden miał takie dłuższe, jasne włosy. Niestety te placówki już od dawna są tylko wspomnieniem. Był jeszcz dobry sklep obok sądu na Wałach.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 21.03.2021, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
WOJTEKK napisał:
chadzałem na giełdę na Chemiku i na żużel na Polonię

No to mogliśmy się spotkać. Może nie na meczu, bo to były złote czasy bydgoskiego żużla i wtedy tam były tłumy ludzi. Nawet miałem karnet w tamtych czasach. Tak na marginesie to Polonia fajnie się odbudowuje pod ręką Jurka Kanclerza. Ale na Chemiku to już prędzej. Jeszcze wtedy giełda była na koronie, bo od wielu lat już na placu przed bramą. Było tam dwóch ludków u których zawsze można było fajne płyty dostać i nie mówię o sprzedawcach ruskich piratów, bo i tacy tam stali.

Jeden tak z Torunia, na UMK pracował - chyba... jak się schodziło z korony to za bramą zaraz w prawo.

Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 21.03.2021, 14:40    Temat postu: Max 357 - powrot Kaczkowskiego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby sie ktos z was nudzil, to zapraszam na dzisiejszy Max 357 o 21ej, oczywiscie w radiu 357 (bezplatana aplikacja). Napisalem mu pare propozycji z piatkowych nowosci:
SINGLE:
Alanis Morissette - Predator - 04:35
Black Stone Cherry - Again - 03:56
Dewa Budjana, D. Weckl, J. Johnson, M. Asato - Swarna Jingga - 06:50
Eric Bibb, Eric Gales - Whole World's Got the Blues - 05:33
Julia Stone - Fire in Me - 02:34
Kayak - Waiting - 04:04
Nad Sylvan - The Hawk - 04:09
Neil Young, Graham Nash - Birds (Demo) - 03:36
Paula Cole - Wayfaring Stranger - 04:36
T Bear, Walter Trout, Stephen Stills - Give It Up - 04:07
ALBUMY:
Lana Del Rey - Chemtrails Over the Country Club
Eduardo Kusdra - Watching the World from a Window
Laughing Stock - Zero Acts 1 & 2
Saxon – Inspirations
Ringo Starr - Zoom in (EP)
Sting – Duets
The Who - The Who Sell Out (Super Deluxe)...
No i z ostatniej chwili, zapomniana troche plyta Strawbs "Settlement". Pisalem o niej wlasnie na naszym forum...
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 28.03.2021, 18:30    Temat postu: Max 357 21.03.21 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj oczywiscie o 21ej jak zwykle w Radio 357, Piotr Kaczkowski zaprezentuje w 2-godzinnej audycji nowosci plytowe i wybrane przez sluchaczy ulubione utwory. To bedzie audycja Nr.9. Mam troche opoznienia, ale postaram sie wam z czasem przypomniec program poprzednich Max 357. Teraz przedstawiam zestawienie z ubieglego tygodnia (Max 357 Nr.8):
Cheerio - Jethro Tull - Broadsword and the Beast - 01:16
Je Suis Desole - Mark Knopfler - Golden Heart - 05:15
Take Me for a Little While – Coverdale/Page – Coverdale Page - 06:16
Immigrant Song - Saxon - Inspirations - 02:05
Paint It Black - Saxon - Inspirations - 03:18
Creep - A.A. Williams - Songs from Isolation - 03:47
Kruk – Be There (If You Want to) – Be There - 04:36
Don’t Leave Me This Way – Coverdale/Page – Coverdale Page – 07:53
Shake My Tree – Coverdale/Page – Coverdale Page – 04:54
I’ll Be the One - Thunder – All the Right Noises – 04:28
Your Mom - Serj Tankian - Elasticity - 03:18
Rivers (A Capella) - Epica – Omegacoustic - 04:34
The Ides of March - Myles Kennedy - The Ides of March - 07:39
Electric Yerevan - Serj Tankian - Elasticity - 03:46
Film - Bajzel - Film - 02:21
Destruction - Thunder – All the Right Noises – 05:01
Hold The Line - Saxon - Inspirations - 03:47
Rudiger - Mark Knopfler - Golden Heart - 06:04
You Shine – David Knopfler – Songs of Loss and Love – 04:26
Lovesong - A.A. Williams – Songs from Isolation - 04:09
Max - Paolo Conte - Aguaplano - 03:45
Fragilidad - Sting - ...Nada Como El Sol - Selecciones Especiales En Espanol Y Portugues - 03:52
Korowód - Voo Voo - Anawa 2020 - 06:18
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 03.04.2021, 18:32    Temat postu: Max 357 28.03.21 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Program audycji Max 357 Nr.9 z 28.03.21:
We All Fall in Love Sometimes - Elton John - Jewel Box - 04:17
Locomotive Breath - Jethro Tull - Aqualung - 04:26
Aqualung - Jethro Tull - Aqualung - 06:36
Only a Song - Van Morrison - Only a Song - 04:00
Na bezsenną noc - Joanna Vorbrodt – 04:51
'Til Tomorrow - Adrian Smith, Richie Kotzen - Smith/Kotzen - 05:39
I Wanna Stay - Adrian Smith, Richie Kotzen - Smith/Kotzen - 05:13
Children of the Sun - Dead Can Dance - Anastasis - 07:33
John the Revelator - Queen Esther - Gild the Black Lily - 03:33
I've Seen That Movie Too - Elton John - Goodbye Yellow Brick Road - 05:57
Made of Stone - Kruk – Be There – 06:09
Storm - Silver Lake by Esa Holopainen, Håkan Hemlin - Storm - 04:14
A Witness to Ruination (Live) - Twitch of The Death Nerve - Beset by False Prophets - 03:36
Glory Road - Adrian Smith, Richie Kotzen - Smith/Kotzen - 04:54
Pink Pepper - Pink Freud - Piano Forte Brutto Netto - 05:44
The Gunner's Dream - Pink Floyd - The Final Cut - 05:18
Two Suns in The Sunset - Pink Floyd - The Final Cut - 05:15
Soon - Patrick Moraz - Tales from Yesterday - A View from The South Side of the Sky - 05:25
Love Theme - Vangelis - Blade Runner (Music from The Original Soundtrack) - 04:55
Into My Arms - A.A. Williams - Songs from Isolation - 05:28

Byly dwie prapremiery polskich wykonawcow: Joanna Vorbrodt i Kruk z Wojtkiem Cugowskim. Byl koncertowy thrash metal grupy Twitch of The Death Nerve, byly dwa single jako zajawki plyt, ktorych jeszcze nie ma:Van Morrisona i Silver Lake by Esa Holopainen (gitarzysty Amorphis). No a reszta to mieszanina staroci i nowosci. Znakomite komentarze Kaczkowskiego. Te 2 godziny to zdecydowanie za malo...
Jutro oczywiscie swiateczne wydanie Maxa jak zwykle o 21ej. Zapraszam
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 08.04.2021, 16:01    Temat postu: Max 357 Nr.10 (04.04.21) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W wielkanocna niedziele pewnie niewielu z was moglo sluchac Kaczkowskiego. U mnie jak zwykle Tracklist tej audycji:
Cherio – Jethro Tull (sygnal audycji)
One More Kiss, Dear - Vangelis - Blade Runner (Music from The Original Soundtrack) - 03:59
The Friends of Mr. Cairo - Jon & Vangelis - The Friends of Mr Cairo - 12:09
Supernova - M. Oceans - 05:40
Shake the Cage (für Theo) - Glasvegas - Godspeed - 04:56
Waiting for A Train - Flash and the Pan - Collection - 03:44
Welcome to The Universe - Flash and the Pan - Collection - 08:43
Godspeed - Glasvegas - Godspeed - 04:31
Dark Broken Souls - Kruk - Be There - 04:36
To Those in Power - Kruk - Be There - 05:42
Suite 1 & 2: Everlong, All the Madmen - Cactus - Tightrope - 07:30
Paint the Sky with Blood - Bodom After Midnight - Paint the Sky with Blood - 04:26
You Can't Judge a Book by the Cover - Cactus - Cactus - 06:31
Poison in Paradise - Cactus - Tightrope - 05:31
Let's Get It On - Marvin Gaye & Pink Floyd - Requiem for A Dream – 13:10
Rollin' Stone - Muddy Waters - The Chess Box - 03:08
In My Dreams - Gary Moore - In My Dreams - 05:42
Take It to the Limit - Queen Esther - Gild the Black Lily - 04:37
Kaczkowski lubi zaskakiwac sluchacza. Gra przedpremierowe kawalki, nie podajac nawet ich tytulow. Troche mnie czasu kosztowalo "dochodzenie" w sprawie bydgoskiego m.oceans i nowego Kruka. Zmierzylem dlugosci prezentowanych nagran i porownalem z informacjami z sieci. Z powodzeniem
Wracajac do programu: oprocz polskich prapremier, nowe plyty Glasvegas (Szkotow grajacych alternatywngo rocka), Cactus (tym razem w bluesowym repertuarze) i Queen Esther (80-letniej juz, legendy muzyki gospels). Byly dwa single zapowiadajace duze plyty (Bodom After Midnight , Gary Moore). Ze staroci duzym zaskoczeniem bylo dla mnie 13-minutowe nagranie Marvin Gaye'a zmiksowane z Pink Floyd!!
Podaje link dla fanow audycji...
https://open.spotify.com/episode/4vYclZuk50NqoPrhBXpBek?si=5b4maZH6R-eNcmjOyufutg
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 19.04.2021, 12:08    Temat postu: Max 357 Nr.11 11.04.21 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i stalo sie!!!
W zeszlym tygodniu podalem wam linka podcastu "Audycje" na Spotify, pod ktorym mozna odsluchac nagrane audycje Max357. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy jak co tydzien, chcac podsluchac kolejnosc utworow, zlapac czasy prapremierowych kawalkow, zorientowalem sie, ze cale archiwum dotyczace Radia 357 (rowniez stare audycje Niedzwieckiego) zniknelo z podcastu "Audycje". Szukalem we wszystkich mozliwych miejscach na Spotify - na prozno. Slynne pytania: komu to przeszkadzalo? kto za tym stoi? Do Kaczkowskiego tez w tej sprawie juz pisalem - bez odpowiedzi. Wkurzajace, ale musze z tym sie pogodzic...
Przy pomocy zaprzyjaznionego fana Maxa357 udalo mi sie mimo wszystko zlapac Trackliste. Przy prapremierach beda braki (czas utworu, tytul nagrania). No i utwory nie bedace na listach Spotify, moga tez od czasu do czasu brakowac. Jak slucham Kaczkowskiego live, to moge zrobic notatki, ale jak jestem w pracy, to jest to niemozliwe. Dlatego przyjmijcie moj "znak zapytania" jako taki wlasnie domniemany kawalek...
No dobra, to teraz tracklist audycji Nr.11

Jethro Tull - Cherio (sygnal)
Bylas tu - Krzysztof Krawczyk - The Very Best Of Vol.1 (Krzysztof Krawczyk Antologia) - 03:22 (nagrane na nowo; byc moze Kaczkowski odtworzyl orginal; wspomnienie po zmarlym)
Elevation - Cactus - Tightrope - 04:44 (kolejny tydzien przesluchujemy nowy udany album)
I'm Tore Down - Freddie King - Getting Ready... (World) - 04:13
Done Somebody Wrong - Elmore James - Shake Your Money Maker: The Best of … - 02:19
More - It It Anita - Sauvé - 02:45 (belgijski indie-kwartet z Liege, z 4 plyty)
Steppin´ Out - Memphis Slim - At His Best - 01:59
How Soon Is Now? - The Smiths - Hatful of Hollow - 06:48
Ruby Tuesday - The Rolling Stones - Between The Buttons - 03:16 (bootlegowe nagranie z prywatnych zbiorow Kaczkowskiego)
Thunder Force - Corey Taylor, Lzzy Hale, Scott Ian, Dave Lombardo, Fil Eisler, Tina Guo - Thunder Force (Music from the Netflix Film) - 03:41 (heavymetalowy poczatek sciezki dzwiekowej nowego filmu)
Helloween - Skyfall - 07:19 (singiel zapowiadajacy duza plyte 18.06.21, fajny clip https://youtu.be/gLV530n3kMw)
Primal Fear, Tarja - I Will Be Gone - 04:27 (akustyczna wersja z udzialem Tarji z nowej Epki niemieckich wetranow heavy metalu)
Leafy - Dry Cleaning - New Long Leg - 03:08 (post-punkowy zespolu z Londynu nagrywajacy dla wytworni 4AD)
Lunar - Chroma Key - You Go Now - 03:14
Lisa Gerrard, Jules Maxwell - Deshta (Forever) - 05:13 (kolejny, zjawiskowy singiel Lisy Gerard)
The Summer Looks Good On You - Cheap Trick - In Another World - 03:56 (niespodziewany powrot amerykanskich weteranow, graja od 47 lat)
Another World - Cheap Trick - In Another World - 04:02 (i tytulowy utwor na dokladke)
Paint It, Black - The Rolling Stones - Live, Archive -? (bootlegowe nagranie z prywatnych zbiorow Kaczkowskiego)
Prince - Welcome 2 America - 05:23 (nowy singiel z nigdy nie wydanej plyty z 2010 roku – premiera 30.07.21)
KALEO - Skinny - 03:42 (nowy singiel islanckiej grupy Kaleo z nadchodzacego albumu "Surface Sounds" 23.04.21)
Kruk - Dark Broken Souls - Be There - ? (przedpremierowe nagranie z nowego albumu grupy 14.04.21, ale na Spotify go nie ma)
One More Kiss Dear (Don Percival) - Pop Music Workshop - Pro Backing Tracks D, Vol.20 - 03:45 (dziwny kawalek zapomnianego juz Don Percivala; nie wiem z jakiej okazji byl prezentowany)
Trudno tak (razem byc nam ze soba) - Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz - Duety - 04:23 (wspomnienie po zmarlym)

Jak zwykle utwory bez mojego komentarza pochadza ze starszych, znanych powszechnie plyt...
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 20.04.2021, 18:22    Temat postu: Max 357 Nr.12 18.04.21 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednak pan Piotr chyba pomogl w mojej sprawie. Archiwalne nagrania Max 357 wrocily na podcast "Audycje". Wielkie dzieki!

Od razu wrzucam trackliste Max 357 Nr.12 z 18.04.21 wraz z moimi komentarzami:
Jethro Tull – Cherio (sygnal audycji)
Midnight, The Stars and You - Al Bowlly, Ray Noble & His Orchestra - The Shining - The Complete British Dance Band Soundtrack - 03:28 (80 lat od smierci wykonawcy; z filmu Stanleya Kubricka z 1980 roku)
Heat Above - Greta Van Fleet - The Battle at Garden's Gate - 05:41 (poczatek nowej plyty braci Kiszka)
Tears of Rain - Greta Van Fleet - The Battle at Garden's Gate - 03:50 ("Angie" + "Hotel California&", czy to jest zle , ze cos jest do czegos podobne - i tu byl cytat z Iana Andersona; odsylam do odsluchania na podcascie)
Odwet - Dezerter - Kłamstwo to nowa prawda - 02:46 (zadziornie, bojowo, typowy Dezerter z nowej plyty)
Mariusz Duda - Claustrofobic Universe - 05:57 (instrumental elektroniczny,eksperymentalny; plyta wyjdzie jako zestaw plikow i na kasecie)
Sylvan - Go Viral (Radio Version) - 04:00 (singiel niemieckiej kapeli progresywnej z Hamburga)
Magnolia - The Soord Sessions - The Pineapple Thief - The Soord Sessions 1 - 4 (Sampler) - 04:01 (z zapowiedzia Bruce'a Soorda, szefa Pineapple Thief zagrana w domu, akustycznie na gitarze)
(What If God Was) One of Us - Judith Owen - (What If God Was) One of Us - 03:30 (wokalistka, pianistka, rudowlosa, wystapila w W-wie dla kilkudziesieciu osob)
In The Hall of the Mountain King - The Offspring - Let The Bad Times Roll - 01:00 ("lufcik na muzyke powazna"; skoczny instrumental piora Edwarda Griega)
Hassan Chop - The Offspring - Let The Bad Times Roll - 02:20 (znowu skocznie i krotko - typowy dla zespolu)
The Weight of Dreams - Greta Van Fleet - The Battle at Garden's Gate - 08:51 (zakonczenie plyty; swoista odpowiedz na "Schody do nieba")
Am I Going Insane (Radio) - Black Sabbath - Sabotage - 04:16 ("Radio - chodzilo o rym w tym utworze i wysmianie wytworni plytowej", w planie wznowienie Sabotage oczywiscie z dodatkami)
Gojira - Into The Storm – 05:02 (z Francji, w "Kuzni" - dla przyp. tak nazywa Kaczkowski metalowe brzmienie)
Neaghi - Whisper of Your Wings - 04:44 (17-letnia dziewczyna Agata Lesiecka w 2017 umiera na glejaka; jej marzeniem - wydac ksiazke o upadlym demonie Neaghi; udalo si sie - przytulila ja w ostatnim dniu swojego zycia ; o tym opowiada ten utwor, nowy singiel metalowcow z Polski )
Myles Kennedy - Get Along - 04:13 (kolejny singiel zwiastujacy nowa plyte)
Frantic Vibe - Lost Glimpse - 04:15 (po kilku tygodniach w poczekalni autora wreszcie odtworzony nowy singiel metalowcow z USA)
Tool - No Quarter - Salival - 11:27 (Maynard James Keenan mial 17.04. 57-e urodziny, fenomelna wersja LZ)
A teraz zestaw kolysanek:
Offspring - Lullaby - 01:13 (tak konczy sie ich nowa plyta)
Niski Szum - Kolysanka - 02:26 (na poczatek efekt przeciekajacego namiotu, odglosami przyrody - eksperymentalny instrumental polskiego zespolu)
Al Bowlly - By the Fireside - The Very Thought of You - 03:21 (w 80a rocznice smierci wokalisty)
Al Bowlly - Brother Can You Spare a Dime - Somewhere over the Rainbow - 00:51
Al Bowlly - Close Your Eyes - Cementary Celebrations - 03:18
Voo Voo - Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic (wersja wiosenna 2021) - 04:52 (nowa wersja znanego tekstu sprzed wielu lat)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: