Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1967 (edycja 2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 10.08.2021, 23:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Demarczyk to różnie bywa - u mnie 40-50 lat temu ( niektórzy to pewnie tyle lat nie mają Smile nie załapałaby się do 50-tki a teraz znalazło się miejsce na pudle.
A zatem młodzi (?) szansa jeszcze przed Wami ! - gorzej ze starszymi.

Jeśli idzie o Doorsów to załapałem się na ich pierwszy ( chyba ) renesans w 10 lat po śmierci Jima (Czas Apokalipsy - The End rozwalił mnie ) , potem był długi ( kilkudziesięcioletni ) okres zapomnienia aż wreszcie zobaczyłem na żywo DOORS OF XXI CENTURY i stare wspomnienia ożyły - dlatego ich zwycięstwo bardzo mnie cieszy ( mimo , że sam pozostałem wierny swej pierwszej miłości THE BEATLES )
Crazy
digipack

PostWysłany: 11.08.2021, 07:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie właśnie The Doors byli tą pierwszą, najstarszą miłością, i też pozostaję wierny Smile

A The Doors - The Beatles - Jimi Hendrix - notabene ci właśnie artyści, którzy w roku ów wydali po dwie wspaniałe płyty - to moje trzy największe miłości. Były czasy, gdy mógłbym podmieniać Zeppelinami, Flojdami, Jethro, ale obecnie od jakiegoś już ustabilizowanego czasu, to by była właśnie ta trójka. Nie ma więc zdziwienia, że 1967 to dla mnie rok wszechczasów.

Dżejdżej napisał:
Jeśli idzie o Doorsów to załapałem się na ich pierwszy ( chyba ) renesans w 10 lat po śmierci Jima (Czas Apokalipsy - The End rozwalił mnie )

Ja się załapałem wcześniej, za sprawą pewnego ważnego znajomego czasów mojej młodości, ale za to moi koledzy załapali się gremialnie na drugi (chyba) renesans, za sprawą filmu Olivera Stone'a. I wtedy nagle nie byłem z moją miłością sam - wymienialiśmy się kasetami jak szaleni, wszyscy śpiewaliśmy na szkolnym korytarzu 'break on through to the other side!', a na imprezach zamykaliśmy się w ciemnym pokoju i włączaliśmy The End Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.08.2021, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wziąłem udziały w zabawie, głównie za sprawą zaniedbań w wydawnictwach jazzowych. Nie zdążyłem wszystkiego sobie odświeżyć i poznać. Pisałem zresztą na PMkach, że pewnie wygra Pink Floyd, więc sprawa jest przesądzona, tym bardziej cieszę się, że ten beton floydowy nieco skruszał. To świetna płyta, ale nie najlepsza w roczniku.

Podium naprawdę w porządku, choć ja za Jimiego wrzuciłbym tam Velvetów z Nico. Tak samo nie przyznałbym wielu punktów Moody Blues, a już w ogóle Cream. Do dziesiątki wrzuciłbym jakiegoś dżeza i Jeffersonów. Szkoda, że Dylan tak nisko. Jak jemu się oczy zamkną, to wam się otworzą, niewdzięcznicy!
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.08.2021, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc 1967 to taki rocznik, że w co byś kamieniem nie rzucił to klasyk. I jeśli coś załapało się do pierwszej 20stki to szacun i akademia. A ten Dylan jest bardzo dobry, ale nieco niepozorny . Może trochę umknąć. Ale to, że Gregg na niego nie głosował...?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.08.2021, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
Szkoda, że Dylan tak nisko. Jak jemu się oczy zamkną, to wam się otworzą, niewdzięcznicy!

To był ten album Dylana, którym mnie do siebie - po wielu średnio owocnych próbach - naprawdę przekonał. Więc na mojej hipotetycznej liście byłby wysoko, ale ja niegłosujący...
.
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.08.2021, 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Bo do Demarczyk to trzeba dorosnąć.

Z tym się zgodzę. I do dzisiaj jestem wdzięczny mojemu Ojcu, że w moich latach studenckich - gdy jeszcze zdecydowanie do Demarczyk dorośnięty nie byłem - podarował mi bilet na jej koncert. Sam koncert wprawdzie nie spowodował natychmiastowego dorośnięcia, ale ziarno świadomości, że jest to coś wielkiego, zasiał. Dziś pozostały mi tylko wyblakłe wspomnienia, ale i tak przywołujące dreszcz rzadkiej ekscytacji.
.
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.08.2021, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
u mnie 40-50 lat temu ( niektórzy to pewnie tyle lat nie mają

Niektórzy nawet są jeszcze przed 30 Wink
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 11.08.2021, 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Niektórzy nawet są jeszcze przed 30

Ja jestem przed 18, więc duża szansa że obecnie najmłodsza tu osoba Very Happy

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.08.2021, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:
Ja jestem przed 18,

Serio? To co robisz na forum dinozaurów? Laughing
Fajnie, że w tak młodym wieku słuchasz takiej muzyki, raczej nieczęste zjawisko, ale mogę się mylić Wink
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 12.08.2021, 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dałem sobie kilka dni na refleksję i obszerne podsumowanie plebiscytu. Ale co tam...

Jest bardzo dobrze.

Dzięki Artur.O Exclamation
B.J.

PostWysłany: 12.08.2021, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... aczkolwiek w sprawie Mela Browna toście mnie wszyscy srodze zawiedli Exclamation
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.08.2021, 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Przy okazji, wspomnę, że gdyby wydawnictwu:
Demarczyk, Ewa - Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego
ofiarowano, choć trochę, realizacyjnej/producenckiej troski byłaby klejnotem polskiej fonografii o zasięgu światowym (pamiętam o jej francuskim sukcesie), a tak, jest tylko w naszym, obszarze językowym.

Tak na marginesie, bo może nie wszyscy znają - maleńki cult following w szerokim świecie funkcjonuje. Oto dowód:
https://faunfables.bandcamp.com/track/taki-pejaz

Zespół Faun Fables miał w repertuarze jeszcze Karuzelę, można chyba znaleźć na Spotify.
.
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 12.08.2021, 18:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Dżejdżej napisał:
u mnie 40-50 lat temu ( niektórzy to pewnie tyle lat nie mają

Niektórzy nawet są jeszcze przed 30 Wink
Adrithgor napisał:
Adi napisał:
Niektórzy nawet są jeszcze przed 30

Ja jestem przed 18, więc duża szansa że obecnie najmłodsza tu osoba Very Happy

Jest zatem szansa na ciągłość generacyjną - w końcu dinozaury kiedyś też były młode , choć nie wiem jakiego wieku dożywały Wink
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.08.2021, 18:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
w końcu dinozaury kiedyś też były młode , choć nie wiem jakiego wieku dożywały

Wedle aktualnego stanu wiedzy - kilkudziesięciu lat. Są przypuszczenia, ale bez twardych dowodów, że niektóre mogły dożywać setki. Czyli z grubsza podobnie, jak dinozaury tutejsze Smile.
.
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 13.08.2021, 00:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Serio? To co robisz na forum dinozaurów?

Przygotowuję się Very Happy

Adi napisał:
Fajnie, że w tak młodym wieku słuchasz takiej muzyki, raczej nieczęste zjawisko, ale mogę się mylić

No faktycznie nieczęste zjawisko, niestety się nie mylisz Sad

Dżejdżej napisał:
Jest zatem szansa na ciągłość generacyjną

No cóż, jest też szansa na wymarcie...

W sumie z "naszą" muzyką jest trochę jak z dinozaurami, ciągle dokopujemy się do rzeczy sprzed wielu lat i poszerzamy wiedzę w tym temacie. Całe szczęście, że wiedza na temat rocka i jazzu nie zmienia się co kilka lat na postawie coraz to nowszych odkryć.
To dość głupie przemyślenie, ale kto wie czy się nie dokopiemy do dzieła, na którym dany zespół grał jak Beefheart, tylko, że w czasach Elvisa. W muzyce czegoś takiego nie ma, ale w świecie dinozaurów to wygląda to mniej więcej w ten sposób.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Następny
Strona 31 z 33

Skocz do: