Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aktywności na forum
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 13.04.2021, 14:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Dla przykładu Telemann uchodził w XVIII wieku za kompozytora pierwszej wielkości
To był pewnie wynik lansowania w telewizji. Wink
A poważnie - fakt, zresztą świadczy o tym to, że Bach wcale nie był pierwszym wyborem, gdy obsadzano posadę kantora w kościele w Lipsku. Dopiero gdy kilku innych odrzuciło tę fuchę (zdaje się, że również Telemann) - wybrano Bacha.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.04.2021, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ówczesną "telewizją" były dwory mniej lub bardziej hojnych władców. Smile I oczywiście, już w czasach Telemanna i Bacha na rynku usług muzycznych istniał marketing i na dodatek był silnie rozwinięty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akond
epka analogowa

PostWysłany: 13.04.2021, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Mozart akurat był za życia bardzo kasowym artystą, tylko, że ile kasy miał, tyle puszczał.

Ale tylko do czasu. Pod koniec życia na ogół już nie bardzo miał nawet co puszczać.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.04.2021, 15:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miał nie miał, jemu wiecznie na plecach wierzyciele siedzieli. Jego miał od nie miał to byla czasem kwestia godzin...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 13.04.2021, 15:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pod koniec życia Mozarta sporo kasy kosztowało go leczenie żony - miała problemy z nogami i wyjeżdżała do Baden na leczenie - szczególnie po szóstej ciąży. Jednak Wojtek ma rację - szastał forsą bo chciał się wkupić do wiedeńskiej elity (co mu się nigdy do końca nie udało).
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.04.2021, 15:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
- drogi Crazy (i inni)

Uważam, że właściwe do poznawania muzyki, są celowe, merytoryczne wątki w zakładce Muzyka - tam można bez pośpiechu i dogłębnie rozwijać "merytorykę" wybranej estetyki dźwiękowej, polecać swoje ulubione płyty, szeroko o nich pisać (całe szczęście, że gharvelt wprowadził wymóg opisywania w kilku słowach albumów w zestawieniach rocznych...ale to moim zdaniem, wciąż zawężona charakterystyka "normalnej" rekomendacji), zwierzać się ze swoich fascynacjach, dać upust uniesieniom, wikłać się w dyskusje (których jak na lekarstwo - właściwie ich nie ma, nie licząc powracających jak bumerang licytacji, która płyta Genesis jest "najlepsza")...a przy okazji chronić zakładki przed chamstwem menstrualnych trolli, bo one (wątki), swoją celowością zniechęcają niezorientowanych w dżezie, folku, afro, klasyce, rocku...(proszę wybrać gatunek, który nie ma dla Was większego znaczenia)...pieniaczy.

...ale wątki obumierają

No cóż tak jest. Wątki tematyczne umierają, większość już została napisana? A szkoda. Plebiscyt jest tylko (dla mnie ) zabawą I tak mam swoją muzykę i jeszcze pomimo ponad 40 lat jej słuchania nie wszystko spenetrowałem, ot tak z czystym sumieniem.
Ja od jakiegoś czasu już słucham utworów z lat 1890-1930 czyli korzeni amerykańskiej muzyki rockowej. Parę książek poczytałem na ten temat i nawet sobie pomyślałem aby coś o tym napisać,... tylko dla kogo? Wiele wpisów tematycznych jest raczej dla samego siebie. Masz rację bananamoon i akondzie w tym co piszecie tylko z drugiej strony tak sobie myślę, że jeśli dzięki plebiscytom jednak koś kiedyś sięgnie po polecany przeze mnie tytuł to i dobrze.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crazy
remaster

PostWysłany: 13.04.2021, 16:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
tylko dla kogo?

A dla kogo ja piszę wątek o Armii? Myślałem, że to takie ot, blogowanie, a jednak okazuje się, że nie do końca.

Myślę, że wątek korzenny byłby bardzo ciekawy. Nie wiem, czy będę w stanie go na bieżąco czytać ze zrozumieniem. Ale - przyznaję - jakiś czas temu odpadłem z niesamowitych wpisów mahavishnuu o rozwoju modernizmu, nie dałem rady ich śledzić. Czy to znaczy, że z mojego punktu widzenia się marnują? Nie, liczę na to, że najdalej na emeryturze wszystko przeczytam i wszystkiego odsłucham Very Happy Serio cały czas czuję się uczestnikiem tego wątku i bardzo się cieszę, że on jest!

Kto wie, może ktoś za 5 lat czy ileś tam sięgnie po moje linki z wątku armijnego albo Twoje o płycie z 1922 roku Wink
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.04.2021, 16:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Źle to sformułowałem. Bardziej chodzi mi o to że jestes czymś zafascynowany i chesz się tym szybko podzielić bo to takie fajne a tu.... jestes jedynym który coś pisze. Ale rozumiem przecież każdy z Nas ma swoje fiołki Smile
I o nich popisuje a jeden to przeczyta drugi nie.
A tak naprawdę to najlepiej zarezerwować sobie czas w okolicy 15 sierpnia i przyjechać do Korfantowa na długie nocne i dzienne gadki o muzyce. Jak co roku serdecznie zapraszam!!!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
digipack

PostWysłany: 03.05.2021, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

A tak naprawdę to najlepiej zarezerwować sobie czas w okolicy 15 sierpnia i przyjechać do Korfantowa na długie nocne i dzienne gadki o muzyce. Jak co roku serdecznie zapraszam!!!

I to jest rzecz warta Grzechu Wink

Ja się wstępnie piszę, jeśli coś tam, coś tam się nie zepsuje. Ale wrzucam to do kalendarza na musową imprezę.
Z Krakowa, poprzez Śląsk mogę zabrać 4 osoby. Ale w aucie do momentu dojazdu dyryguję ja (muzycznie też). Reszta wasza.

PS Wiem, że za wcześnie, ale co to szkodzi Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: