Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Best of SYNTHPOP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 19.09.2021, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

Ciekawostka na marginesie, czy też wnioskujesz o dopisanie na listę?

Nie, skąd, nie dopisywać, płyt całych oni nie nagrywali, tylko dobre piosenki na syntezator i głos, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć na jakimś topie ejtisów, obok innych new romanticów - różnica tylko taka, że tamci jednak całe płyty nagrywali, starając się, by były dobre, a tu już chodziło tylko o singiel. Z Polskiego poletka kolejna niesamowita rzecz:

Bajm – Jezioro szczęścia
https://www.youtube.com/watch?v=uI3tMyDQmJo

Jak jestem u jednej rodziny na wsi to tam leci Radio Plus, gdzie Marek Sierocki puszcza takie dwugodzinne bloki fajnych ejtisowych kawałków, tam to wszystko idealnie pasuje obok siebie

gharvelt napisał:

Very Happy Takich rzeczy się tutaj nie spodziewałem.

To ja się właśnie cały czas pytam czego się spodziewałeś, skoro nie New Romantic? Tzw. synthpop (bezsensu nazwa, nie uznaję) jest tak ogromnie szeroka, że można do niej wrzucić prawie wszystko.

Kilka przykładów, które ostatnio przyszły mi do głowy:
Jon & Vangelis
Enya - Watermark
Clannad – Legend (i pewnie wiele innych soundtracków nagranych na syntezatorach)

Oczywiście broń Boże nie dopisywać!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.09.2021, 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@bananamoon - z Twoich zdjęć nju-romantiku/synth-popu najbardziej przypadły mi do gustu: The Woodentops - w podstawówce katowałem to na gramofonie Emmanuel - no i miniaturowy tygrys Wink
esforty
digipack

PostWysłany: 20.09.2021, 07:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
...

Kesrhaw, Nik - The Riddle
Ładny chłopiec, zawsze dobrze ubrany i z nienagannie ułożonym włosem...

W kwestii wyglądu:
Akurat ten Kershaw, to nie jest reprezentatywny przykład i za wiele nie można, zarzucić, chociaż i jego można było przyłapać z podwiniętymi rękawami marynarki Rolling Eyes
Ogólna refleksja zostaje taka:
Ci chłopcy, borykali się z nieobecnością ojca, zapewne(!), święcie wierząc, że wybierając look a'la <nowojorski alfons>, są w stanie zmienić świat
Rolling Eyes
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.09.2021, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Tymczasem dzisiaj znowu średnio na jeża - włączyłem pierwsze Tears for Fears, no i niewątpliwie lepiej, niż Duran Duran, ale... nie jakoś bardzo lepiej. Wygląda na to, że zostanę Monstrualnym Talerzem tego plebiscytu Wink

Nie talerzuj. Wink Słuchaj lepiej ich drugiej płyty!

bananamoon napisał:
Polecam gorąco bardzo ciekawą, pastelową, płynąca niespiesznie muzykę Tomasza Makowieckiego z albumu "Moizm" (na wiosnę ma ukazać się nowa płyta Makowieckiego).

W okolicach premiery Moizm cieszył się sporym uznaniem wśród moich znajomych, więc płyta ta obiła mi się o uszy. Teraz pochylę się nad nią uważniej. Dzięki za przypomnienie!

Wspominałem wcześniej w tym wątku album Lovely Fear (patrz: Bloom, Daniel - Lovely Fear Polska, wydano: 2015), nagrany z udziałem m.in. właśnie Makowieckiego. Wydawnictwa tego, jak zaznaczyłem, w całości nie słuchałem, lecz i tak pojawiło się ono na liście propozycji – i to był ostateczny impuls skłaniający mnie do przesłuchania go.

Electropop AD 2015, chwilami brzmiący niczym synthpop żywcem wyjęty z lat 80. Utwory warte wyróżnienia: Heartbreakers (śpiewa Makowiecki), Katarakta (Mele Koteluk), Lovely Fear (Iwona Skwarek). Pozostałe numery (w liczbie pięciu), jak dla mnie, dosyć przeciętne. Cała płyta wypada jednak ostatecznie całkiem przyzwoicie.
Powrót do góry
Taribo West
szpula

PostWysłany: 20.09.2021, 16:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Taribo West napisał:
I can suggest two italian albums(...)

I suggest another

Chrisma - Hibernation - it's between synth pop and new wave. Debut is very interesting - Kraftwerk and Suicide infulences - for example. Second is more "normal", but good too. Taribo - do You know this band?
Gharvelt - mam przetłumaczyc na polski, czy polecankę po angielsku też dopiszesz?

yes very good one i conder it more new wave than synth pop..
A little curiosity about this band. The leader of the band cut his finger off during a concert
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 20.09.2021, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Słuchaj lepiej ich drugiej płyty!

Z drugą nie mam problemu. Nirvana ani RATM to to nie jest Wink, ale bardzo przyjemnie mi się słucha. W ogóle raczej mam sentyment do Tears for Fears za sprawą właśnie Big Chaira i Seeds of Love. A ta pierwsza jakoś nie zaskoczyła.

Więc idę za radą I&I'a:

I&I napisał:
Zostaw to

Dzięki Very Happy Od razu bym dał na pierwszym!

Ale z Frankie'm się spróbuję!
Białystok

PostWysłany: 21.09.2021, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracając ze stadionu skakałem w radio po kanałach i trafiłem na utwór Diamentowa Kula formacji Lombard. Dawno tego nie słyszałem a to całkiem fajny polski synth pop.

Lombard - Diamentowa Kula
Maciek
box

PostWysłany: 22.09.2021, 06:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:

bananamoon napisał:
Polecam gorąco bardzo ciekawą, pastelową, płynąca niespiesznie muzykę Tomasza Makowieckiego z albumu "Moizm" (na wiosnę ma ukazać się nowa płyta Makowieckiego).

W okolicach premiery Moizm cieszył się sporym uznaniem wśród moich znajomych, więc płyta ta obiła mi się o uszy. Teraz pochylę się nad nią uważniej. Dzięki za przypomnienie!

Moizm to bardzo fajna płyta. Sporymi fragmentami stanowi ucztę dla fanów ładnych, ciepłych i głębokich barw parapetowych. Dodajmy, że gościnnie grają tam Skrzek, Komendarek i Bloom właśnie. Co do Blooma, to posłuchajcie Wojtka, a precyzując, posłuchajcie i zagłosujcie na Physical Love. Płyta jest tak dobra, że od lat mam dwa egzemplarze i żadnego nie sprzedam (ale mogę pożyczyć, jeśli ktoś chce posłuchać) . Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.09.2021, 06:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamp - Kamp - brak debiutanckiej płyty naszych miejscowych pogrobowców new reumatic/synth pop uważam za spore niedopatrzenie - bardzo rasowa plyta - brzmi odpowiednio, muzyka odpowiednia, chociaż lekuchno ciążąca w stronę soulu - coś tak jak wczesne ABC, jakichś wielkich hiciorów tam nie ma, ale jako całość słucha się bardzo dobrze.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 22.09.2021, 09:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tylko, już poglądowo!
Po, nieudanej, próbie desantu Devo , na listę, wycofałem się, ośmieszony Wink Wink .
Tymczasem, Taribo West przywołał formację Chrisma. On lobbuje drugi tytuł, ale ja, wczoraj, przysłuchałem się Chinese Restaurant:

Zabrzmiało (via Tidal), intrygująco, co najmniej.
Ta płyta, pod koniec lat 70-tych, na giełdach płyt warszawskich i łódzkich, miała status: Kultowa. To pokaz mocy, radiowych autorytetów (Kaczkowski, w tym przypadku). Wystarczyło widzieć, okładkę w realu (ja widziałem raz! Cool ), by zasłużyć sobie na 10 min. zainteresowania koleżeństwa. Ci co ją znali, nie z radia, a <z vinylu>, byli pokazywani palcami...
odrobinę przesadzam Wink
Ale autorytet prezentera to jedno, a jakość materiał to drugie. Że, to się nie rozpędziło, jak PKP Ekspres Odra (Wrocław - Warszawa, dla niewtajemniczonych), pozostanie jedną z ciekawszych zagadek fonografii.

I już z CD (first press), głośno i bezlitośnie, przejechałem się innym pociągiem po mieszkaniu sąsiada ( nie tego, jazzowego):

Art of Noise -In No Sense? Nonsense!
Bardziej producenckie sztuczki niż muzyka, ale też wciąga. Można się zastanawiać, ile razy użyto tytułu i jaki ma wskaźnik cytowań < Impact Factor> ( dzięki, Bednaar-ze! Tak, czytam też wątek o literaturze, a futbolowego nie czytam Cool ) w definiowaniu estetyki, tu omawianej.
W 2018 wydano remaster z odrzutami, tego tytułu(podwójny CD), podobno dopiero teraz nabrało to sensu. Tymczasem się nie natknąłem, ale po wczorajszym odsłuchu, chyba, przyłożę się lepiej do poszukiwań.
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 22.09.2021, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
A ten kocław to synth pop czy new romantic?

Der The Classix Pet "Szop" Flesh White Brown Boy Junior Twins Ha-Ha Strangler.

Wiesz WOJTEKK, fajowo, że przywołałeś postać Klausa Nomi.
Pomimo, że ostatnimi tygodniami zanurzony jestem na zabój w muzyce organowej Johanna Ludwiga Krebsa, twórczości Can oraz trzech paczkach "The Fred Records Story" od Freda Fritha, to bezwiednie (na opak) sięgnąłem po płytę Klausa Nomi "Encore..."
To przekrojowy zbiór twórczości artysty - od sfingowanej owertury, przejmującej arii Samson i Dalila, przez pop-cyrk-operę, celowo wykrzywioną kicz-piosenkę, elektronikę, po podniosły kower Can't Help Falling In Love.
Płyta po wysłuchaniu daje wrażenia ponadprzeciętnie niejednoznaczne i pozostawia w przeświadczeniu niejasnym / wymijającym - czy to na poważnie, czy ktoś robi sobie ze mnie jaja.

Zresztą wystarczy spojrzeć na okładkę...którą obserwuje Kot-Wave, Dis-Kot, Synth-Kot (he, he).

Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.09.2021, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trochę jaja, trochę na powaznie - czyli jak mniej wiecej cała sztuka.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 22.09.2021, 13:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Nie, skąd, nie dopisywać, płyt całych oni nie nagrywali, tylko dobre piosenki na syntezator i głos, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć na jakimś topie ejtisów, obok innych new romanticów - różnica tylko taka, że tamci jednak całe płyty nagrywali, starając się, by były dobre, a tu już chodziło tylko o singiel.

Oczywiście, znalazłoby się trochę takich wykonawców, którzy głównie zasłynęli z jednego-dwóch przebojów, i ciężko ich brać pod uwagę w TOPie płytowym. Choćby wspomniany wcześniej:

kłapouch napisał:
Fiction Factory - Throw the Warped Wheel Out - 1984 - też z przebojowym "(Feels Like) Heaven".
https://www.youtube.com/watch?v=KQBoeBgb0uk[/URL]

Przy okazji, wczoraj właśnie przypadkiem usłyszałem ten kawałek w bardzo nietypowych okolicznościach - akurat kiedy siedziałem na fotelu stomatologicznym Very Happy Pomyślałem sobie "jeszcze i tutaj dopadł mnie synthpop" i nawet chciałem się szeroko uśmiechnąć, ale akurat szerzej już ust otworzyć nie mogłem...

Monstrualny Talerz napisał:

To ja się właśnie cały czas pytam czego się spodziewałeś, skoro nie New Romantic? Tzw. synthpop (bezsensu nazwa, nie uznaję) jest tak ogromnie szeroka, że można do niej wrzucić prawie wszystko.

Różnych rzeczy się spodziewałem, np. co najmniej kilku płyt Yello. Póki co na liście widnieją tylko te dwie, które dodałem na samym początku, a żadnej innej nikt nie zaprezentował. Podobnie Spandau Ballet - to już akurat New Romantic, ale również zaskakujący brak. To takie dwa przykłady, pierwsze z brzegu.

WOJTEKK napisał:
Na jednej z list co ważniejszych artystów z okolic synth pop i new romantic przytoczonych jeszcze na początku wątku pojawiło się nazwisko
Klaus Nomi. Można go też znaleźć na liści bardziej prominentnych wykonawców Neue Deutsche Welle.

Jak już jedziemy z tym Neue Deutsche Welle, to może niebawem ktoś i Falco zaproponuje? W sumie, może to wcale nie taki zły pomysł.
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 22.09.2021, 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Zabrzmiało (via Tidal), intrygująco, co najmniej.
Ta płyta, pod koniec lat 70-tych, na giełdach płyt warszawskich i łódzkich, miała status: Kultowa. To pokaz mocy, radiowych autorytetów (Kaczkowski, w tym przypadku). Wystarczyło widzieć, okładkę w realu (ja widziałem raz! ), by zasłużyć sobie na 10 min. zainteresowania koleżeństwa. Ci co ją znali, nie z radia, a <z vinylu>, byli pokazywani palcami...
odrobinę przesadzam
Ale autorytet prezentera to jedno, a jakość materiał to drugie. Że, to się nie rozpędziło, jak PKP Ekspres Odra (Wrocław - Warszawa, dla niewtajemniczonych), pozostanie jedną z ciekawszych zagadek fonografii.

Wielkie dzięki dla esforty’go.
"Chinese Restaurant" – dawno zapomniana, a kiedyś rzeczywiście nagrana przeze mnie na ZK120 z Mini-Maxu Piotra Kaczkowskiego, wróciła w tej chwili na swoje miejsce - czyli na moją listę „1977” na Spotify. Przy okazji plebiscytu „Album Roku 1977 (Edycja 2021)” od razu wpisuję ją do mojego Top 40...

Chrisma - "Chinese Restaurant" 1977

9 / 37:35

Tracklist:

01. Thank You 4:17
02. Black Silk Stocking 2:36
03. Lola 2:51
04. C-Rock 5:30
05. What For 3:42
06. Wanderlust 2:18
07. Lycee 7:36
08. Mandoia 4:25
09. Thank You 4:17

Skład:

Christina Moser - Acoustic Guitar
Maurizio Arcieri - Synthesizer
G. Durini - Drums
E. Vevey - Electric Guitar, Acoustic Guitar
Niko Papathanassiou - Drums, Bass, Synthesizer, Keyboards, Timpani, Percussion

Mixed By – Dave Marinone, Niko Papathanassiou
Producer – Niko Papathanassiou
Programmed By – Keith Spencer-Allen

A tak w ogóle to ta płyta kryje trochę tajemnic.
Punkowy duet z Włoch nagrywa w londyńskim Nemo Studios.
Niko Papathanassiou, brat Vangelisa, album produkuje no i gra na wielu instrumentach.

Podobno na płycie grał również sam Vangelis. Są podobieństwa w instrumentarium i aranżacji niektórych utworów.
W końcu to on pod pseudonimem "Richard Broadbaker" skomponował Amore / Sweet Baby Sue - pierwsze single dla Chrismy. No a w 1980 roku zaprosił duet do nagrań "See You Later".
Tytuł "Chinese Restaurant" też kojarzy się z Vangelisem i jego albumem ”China”.
Kończący płytę utwór „Thank You” łączymy automatycznie z "Albedo 0.39".

Może dzięki tym spekulacjom płyta Włochów zdobyła takie uznanie?
No ja dałem się złapać...słucham jej teraz na okrągło!
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 26.09.2021, 02:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przygotowując swoją listę doszedłem do wniosku , że o wiele łatwiej byłoby wybrać pojedyncze utwory ( zwłaszcza z New Romantic) aniżeli całe albumy.
Synthpop to raczej gatunek przebojowy i mało tu zespołów albumowych - gdzie z ręką na sercu głosuję na całą płytę - czasami o pozycji zdecydują więc 1-2 utwory.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Następny
Strona 27 z 29

Skocz do: