Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Forum Dinozaurów - wspomnienia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.09.2021, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak pamiętam, to jeszcze stare forum pokazał mi djmis, który obecnie głównie śmiga na dwóch kółkach, między innymi po Alpach. To był koniec 2006? Pamiętam, że przyjęto mnie tam bardzo "ciepło" - miejscowi "baroni" skrytykowali sposób w jaki pisałem o jakiejś plycie. No ale ja to się specjalnie takimi pierdułami nie przejmuję, dlatego twardo tu jestem do teraz. Największą wartością tego forum zawsze będzie dla mnie możliwość poznania wielu fajnych ludzi. Pierwszy raz osobiści spotkałem ludzi z forum w 2009 roku w Tułowicach - to bylo pierwsze albo drugie tam spotkanie - byli wtedy Bidżej, Radek , no i oczywiście last, but not least nasz ulubiony spejsboj, czyl Gregg. Tam przez Tułowice przwinęło się jeszcze sporo różnych naszych egzemplarzy, aż nie będę wymieniał, bo o kims zapomnę i się obrazi.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.

PostWysłany: 15.09.2021, 22:13    Temat postu: Re: Historia Forum Dinozaurów - wspomnienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękne historie czytam ze wzruszeniem. Smile

Zanim dołożę ich więcej od siebie, to tylko takie spostrzeżenie:
Bednaar napisał:
Był to rok 2002

Obliczałem na różne sposoby i za każdym razem mi wychodziło, że w przyszłym roku minie równo 20 lat od tego dnia. Kawał czasu. A mamy nawet młodszych Użytkowników. Fajna sprawa.
Bart
album CD

PostWysłany: 16.09.2021, 00:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Bart, to był czasy! Pamiętam jak w latach 2003-2005 zamęczaliśmy, razem z malentas, społeczność Allegro naszymi pokręconymi zagadkami, które mało kto potrafił rozwiązać oprócz nas.

Ty to chopie masz pamięć! Wiedziałem, że była dziewczyna, która z nami terroryzowała to forum - za cholerę nie mogłem sobie przypomnieć nic więcej - tak, ten nick, bez wątpienia!
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.09.2021, 07:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Jak pamiętam, to jeszcze stare forum pokazał mi djmis, który obecnie głównie śmiga na dwóch kółkach, między innymi po Alpach.

Właśnie szkoda, że djmis aka afterc tu nie pisuje - on i postswan/crescent otworzyli mi uszy na free jazz. Bardziej jednak ten drugi Kolega - pamiętam, jak udostępniał mi chyba z połowę dyskografii Art Ensemble Of Chicago na rapidshare. Dostałem też od niego DVD z koncertem AEOC oraz kupiłem CD Namysłowskiego Winobranie. Wymiany płytowe były też z Bidżejem - jak już wspomniał, przesłałem mu Ernesta Ranglina, z kolei on mi Wesa Montgomery'ego oraz Weather Report. Kilka płyt dostałem też od Kolegi mira z Australii. Zaś spotkania w realu były z nielicznymi osobami: parę lat temu z Drudru (już tu nie zagląda), a całkiem niedawno przy okazji koncertu Frisella w Łodzi: z esforty i Maćkiem.
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 16.09.2021, 07:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wspaniałe wspomnienia kombatanta!

a) A jest gdziekolwiek dostępne to stare forum sprzed 2007 roku?

b) Wiemy kto założył stare, ale kto założył to nowe w 2007 roku i dlaczego?

Ja niestety dotarłem tu bardzo późno, w 2017 r. i ciągle się zastanawiam dlaczego nie wcześniej. Natomiast na pewno trafiałem na fragmenty jakichś postów (np. szukałem coś o Soft Machine i wyskakiwał ten temat u Was), tyle że ignorowałem je jako coś w rodzaju wpisów na forum gazety wyborczej czy czegoś takiego. Nie lubiłem wszelkiego typu forów, społeczności itp.

Tu dotarłem dzięki "tamtemu" forum, gdzie niestety trafiłem już w środku Wielkiej Wojny na Wyniszczenie i nie bardzo wiedząc o co tam kaman. Na szczęście Gharvelt tam zapraszał na Top Jazz Dekady lat 70, a na to miałem wielki smak i szczęśliwie znalazłem tu swoje refugium.

Natomiast około roku 2008 - 2009 trafiłem na chomika, który jestem absolutnie pewien należał do kogoś z Was, tam były głównie NKRy, ale też Zeuhl, awangarda ładnie posegregowane w foldery, tak jakby wręcz przygotowane pod jakiś plebiscyt Wink Ach co to była za radość tak zostać podładowanym.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.09.2021, 07:48    Temat postu: Re: Historia Forum Dinozaurów - wspomnienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:

Zanim dołożę ich więcej od siebie, to tylko takie spostrzeżenie:
Bednaar napisał:
Był to rok 2002

Obliczałem na różne sposoby i za każdym razem mi wychodziło, że w przyszłym roku minie równo 20 lat od tego dnia. Kawał czasu. A mamy nawet młodszych Użytkowników. Fajna sprawa.

Teraz mam wątpliwości, czy jednak nie był to rok 2001 - końcówka? Wyszperałem w necie, że w Olsztynie był Zjazd Immunologiczny w dniach 18-22 września 2002 roku - przy okazji tego zjazdu spotkałem się z Gregiem, który mieszkał właśnie w Olsztynie. Forum Dinozaurów musiało już wtedy istnieć od co najmniej paru miesięcy, chyba prawie od roku. Myślę, że mogliśmy je założyć jesienią 2001 roku. Niestety, dokładna data jest niemożliwa do ustalenia - nie ma archiwalnych wpisów z Twoj.net.
Bednaar

PostWysłany: 16.09.2021, 07:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

b) Wiemy kto założył stare, ale kto założył to nowe w 2007 roku i dlaczego?

Jednym z założycieli FD w roku 2007 był Andrzej, ale ja w tym nie uczestniczyłem jako organizator - miałem sporo pracy eksperymentalnej na doktorat, który obroniłem w listopadzie 2008. Wtedy życie forumowe było trochę poza mną. Przyczyną były jakieś problemy z poprzednim serwerem. W ogóle nie bardzo pamiętam te czasy drugiego serwera - tzn. po Twoj.net a przed obecnym, zdaje się lata 2005-2007. Chyba bardzo sporadycznie się wtedy udzielałem na FD.
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2021, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, koncert Jona Andersona Smile - działo się. Djds chciał nawet kierować ruchem kołowym, a także zmieniał obszar robót drogowych.

Później zlot w Opolu, który przeniósł się do Tułowic. M.in. z Morlym (którego nikt jeszcze nie wspomniał). Pamiętacie wesele?

I już bardziej z lokalnego poletka. Był jeszcze SLA.

Autografy z koncertu, z 2005.

Bednaar

PostWysłany: 16.09.2021, 08:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Morly'ego oczywiście pamiętam - też ciekawy gust: folk, jazz - moje klimaty Smile
SLA to z kolei elektronika - też po części moje zainteresowania (m.in. dzięki niemu zainteresowałem się Klausem Schulze).
Cure - czy Twój poprzedni nick to Jos?
gharvelt

PostWysłany: 16.09.2021, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że jeszcze jak pierwszy raz byłem na spotkaniu w Tułowicach (2016), to było dostępne, natomiast niestety obecnie wygląda na to, że definitywnie przepadło. Bardzo żałuję, że nie wpadłem wówczas na pomysł, żeby zarchiwizować choćby część tamtych wpisów Sad

Natomiast około roku 2008 - 2009 trafiłem na chomika, który jestem absolutnie pewien należał do kogoś z Was, tam były głównie NKRy, ale też Zeuhl, awangarda ładnie posegregowane w foldery, tak jakby wręcz przygotowane pod jakiś plebiscyt Wink Ach co to była za radość tak zostać podładowanym.

Mam nadzieję, że nie do mnie Embarassed Choć to był okres, kiedy właśnie najaktywniej interesowałem się klasyką rocka oraz NKR-ami. Awangardę czy zeuhl dopiero zaczynałem poznawać, więc możliwe, to jednak nie ja - ale zapewne i tak kojarzę, bo w tamtym serwisie wówczas udzielałem się naprawdę sporo. Zresztą, kojarzę niektórych forumowiczów (tylko z grona tych nieaktywnych), którzy wówczas posiadali tam swoje konta Wink
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.09.2021, 08:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Morly'ego oczywiście pamiętam - też ciekawy gust: folk, jazz - moje klimaty Smile
SLA to z kolei elektronika - też po części moje zainteresowania (m.in. dzięki niemu zainteresowałem się Klausem Schulze).
Cure - czy Twój poprzedni nick to Jos?

Na Klausa to mieliśmy tu odpał niemal wszyscy.
Również Andrzej.

Były wątki poświęcone elektronice, ale również wątek dedykowany NBS (Neue Berliner Schule), gdzie omawialiśmy nieco młodszych muzyków. Obawiam się, że NBS przepadł wraz ze starym forum (ale może się mylę?).

Cure=Jos, tak.

Edit: Jednak NBS był na starym forum. Na obecnym zaledwie garstka wpisów traktująca o tej gałęzi.

Bednaar

PostWysłany: 16.09.2021, 08:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak myslałem, że Cure to Jos Wink
A na Klausa mam odpał do tej pory - na tego starszego. Mirage, Timewind, Picture Music, Moondawn, X - klasyki Smile
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.09.2021, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Edit: Jednak NBS był na starym forum. Na obecnym zaledwie garstka wpisów traktująca o tej gałęzi.

Szkoda, bo ja np. bym chętnie poczytał. Moja znajomość jest szczątkowa.

Ale skoro są miłośnicy, to może ktoś dałby się zachęcić do popełnienia paru wpisów?
.
Powrót do góry
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.09.2021, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez jakis czas byłem na forum na progrock.pl czy coś takiego ale tam pisali tylko o progu i to głównie czego teraz słucham i parę zdań chyba jakoś tak. Z głupia frant wpisałem w google jakies haslo o forum z muzyką lat 60-tych i wyskoczyło mi to. Byłem tak podniecony postami, że znalazłem ludzi którzy słuchają takiej muzyki jak ja że nawet się nie pzrywitałem tylko od razu wskoczyłem.
I to były wakacje 2007 a już rok potem zgadałem sie z rad_nierad, który mieszka niedaleko mnie i chyba postanowiliśmy zrobić zlot. Pierwszy (ten w Tułowicach)odbył się w 2008 roku a obecni byli na nim: ja, rad_nierad, B.J., jakuz i na chwilę wpadl djds. Chyba taki był skład. Natomiast drugi zlot pobił frekwencję byli, co pamiętam: ja, rad_nierad, mir, wojtekk, akukuu, jakuz, B.J., majkel, djds, nie pamiętam więcej na pewno na chwilę wskoczył chris z rodzinką. Potem były i są jeszcze unisona gdzie poznałem przesympatycznego arnolda layne'a z żoną nie mniej sympatycznego Maćka wraz z bardzo kobiecym wilkołaczkiem, pojawiał się duch i znikał a takze layla i grahvelt ci nie znikali Smile Jeszcze w realu poznałem naszego admina-sekwencera. Zobaczcie muzyka łaczy pomimo i to pomimo jazzujących forumowiczów Smile
a jeszcze mam nadzieję spotkać cure'a , gonga, i wielu nowych chłopaków z tego forum. Nie wymienię Was bo dopóki mogę łazić i słyszeć co do mnie mówią do wtedy bede jeździł do Korfantowa w sierpniowy letni weekend i mam nadzieję, ze też przyjedziecie. Smile
A i jeszcze poznałem wprawdzie telefonicznie (ale są to dosć długie rozmowy) dżejdżeja.

Ostatnio zmieniony przez greg66 dnia 20.09.2021, 07:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 16.09.2021, 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mir był w 2010 roku - to było trzecie spotkanie. to był ten rekord frekwnecyjny

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: