Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1977 (edycja 2021/22)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.01.2022, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorry ale nie wiem dlaczego poszło to dwa razy Shocked
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 13.01.2022, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Punk, niby taka prosta muzyka, a wielu nie potrafi zrozumieć jej sedna Smile

ale mogę ich w jakichś sposób zrozumieć, dużo szkody narobił tak zwany "jabol punk", te wszystkie jarocińskie potworki typu: Smar SW, Zielone Żabki, Defekty Muzgó i inne Sedesy.
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 13.01.2022, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
esforty zgoda że to nie jest arcydzieło, mnie też cochones nie urywa ale jest to dalej niezwykły głos ,pełen pasji i bluesowego wyczucia. Masz racje że to chyba najbardziej niedoceniony wokalista rockowy. Własnie ściągam z półki jego dwie płyty Soul of a Man z 2006r i My Secred Life z 2004r. Niestety obie płyty przeszły praktycznie niezauważone a to miód na uszy.Jak bym miał ułożyc dziesiatke moich ulubionych wokalistów to na pewno Burdon by sie tam znalazł.

Widzę, że listę złożyłeś i możesz poluzować Wink
Ja ciągle mieszam Embarassed Oto:
Dark Magus- szanuję Waszą estymę dla tego laifa, ale ja tu słyszę jedynie, bezładną szamotaninę po płaskim. To w ogóle mój drugi odsłuch jako całości.
esforty
digipack

PostWysłany: 13.01.2022, 14:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złożyłem i ja listę.
Moje miejsce 41:

...
Na 10 lutego, upubliczni się.

Ostatnio zmieniony przez esforty dnia 13.01.2022, 17:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.01.2022, 15:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest, nr 12 od Esforty potwierdzony
Powrót do góry
Goran
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.01.2022, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie po 40:
Kansas
Moody Blues
Omega
Iggy Pop
Ramones
UFO
Queen
Rush
Steve Winwood
Al Di Meola
Crazy
digipack

PostWysłany: 13.01.2022, 17:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, ale może te 41 to dopiero po zamknięciu lokali, okej? Bo teraz to one dopiero mogą wpłynąć: nie zmieścił Iggy'ego i Ramonesów? To ja ich wyżej! Wink
No ja nie, jednak, ale skoro już mamy formułę zamkniętą, to proponuję trzymać się jej do tego 10 lutego, czy jak tam wyjdzie.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.01.2022, 18:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Było kilka takich punkowych mitów, ludzie w to wierzyli, tak jak i w to , że Johny Ramone po raz pierwszy wziął gitarę do ręki w w wieku 25 lat, bo chciał grać w zespole a nie pracować w fabryce

Słuchając ich debiutu jestem w stanie w to uwierzyć Very Happy
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
pratt
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 13.01.2022, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
U mnie po 40:
Kansas
...
UFO
Queen
Rush???
...
Al Di Meola

Shocked
Może Ty idziesz "za bardzo" tropem inżyniera Mamonia Wink ?
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.01.2022, 23:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cyferki mu się podobały. Może rocznik mocniejszy, bo doszedł punk Razz
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.01.2022, 08:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I dotarła lista nr 13 od MarekJ
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 14.01.2022, 08:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
dużo szkody narobił tak zwany "jabol punk", te wszystkie jarocińskie potworki typu: Smar SW, Zielone Żabki, Defekty Muzgó i inne Sedesy.

Chyba Tobie! Laughing Ja się na tym wychowywałem i Nauki o Gównie i pokrewnych będę bronił zawzięcie! W ogóle punko-polo to osobne zjawisko które zasługuje na własną encyklopedię. Very Happy Ja uwielbiam, słucham, zbieram do dzisiaj. Exclamation

esforty napisał:
ale ja tu słyszę jedynie, bezładną szamotaninę po płaskim

Świetne, wchodzi do mojego słownika wyrażeń. Very Happy
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.01.2022, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, fajnie to esforty napisał (jak zwykle frazeologicznie niezawodny) - ale nijak to nie pasuje do rewelacyjnego żywca, jakim jest Dark Magus Razz
A propos punko-polo: moja żona w technikum tego słuchała (przede wszystkim Post Regiment), mój chrześniak (obecnie 32 lata) jest fanem - na pewno Zielonych Żabek. Ale np. taki Włochaty grał dość ambitnego punka.
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.01.2022, 13:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

A propos punko-polo: moja żona w technikum tego słuchała (przede wszystkim Post Regiment), mój chrześniak (obecnie 32 lata) jest fanem - na pewno Zielonych Żabek. Ale np. taki Włochaty grał dość ambitnego punka.

No przepraszam, ale Post Regiment to jednak nie punko - polo Wink
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 14.01.2022, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No w żadnym wypadku - Post Regiment to porządny punk w stylu 2 fali (Exploited, Discharge itd.) Swego czasu (końcówka lat 80.) graliśmy próby w tej samej sali na warszawskich Jelonkach. Akurat wówczas byli w okresie po odejściu Tolka i szukali nowego wokalisty. Trochę pograliśmy razem, ale wkrótce pojawiła się Nika i nabrali wiatru w żagle. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następny
Strona 35 z 38

Skocz do: