Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1977 (edycja 2021/22)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 18:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie!

Ostatnio pojawiały się tu różne rekomendacje jazzowe - przyznam, że w tym akurat roczniku jazz znajduje się bardzo daleko na orbicie moich zainteresowań: mam swojego faworyta w postaci Survivors' Suite Keitha Jarretta, mimo wszystko pozostaję (ale już bez entuzjazmu) wierny Tynerowi i jego super tercetom; ponadto potężny, choć spóźniony, jest Dark Magus, no i mam do nadrobienia wielką zaległość w postaci Seiferta. Postaram się też posłuchać różnych rzeczy, które zapodajecie, ale przyznam, że głowę mam raczej gdzie indziej.

Muszę jednak wykorzystać regulaminową możliwość napisania raz źle o tym, czego nie lubię Wink Otóż nigdy nie rozumiałem fenomenu utworu Birdland, Weather Reportu oczywiście. Nie dość, że w ogóle mi się nie podoba, to nawet nie kumam, co tam jest do podobania, że stał się taką wizytówką zespołu a nawet niby jednym z najpopularniejszych jazzowych "przebojów". Może jestem upośledzony, ale nie jestem w stanie zapamiętać ani kawałka, jak to leci, więc jaki to przebój?
I w ogóle nie podoba mi się również ta płyta. Dziś próbowałem się z nią znowu, ale gdzieś w połowie trzeciego kawałka z irytacją wyłączyłem i - żeby nie było! - wrzuciłem sobie zaledwie o rok wcześniejszy koncert z Montreaux, no i to jest szał! Porywający materiał, wszystko gra i gna, pot się leje, gęby się śmieją. A na tym Heavy Weather smęty takie, że zęby bolą.

No już, przepraszam za ulew tak zwanego hejtu, wracam do innych spraw Embarassed
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok. Takie Twoje zbójnickie prawo Wink Wink
A Birdland, jest bardzo dobry i unikalny jako standard jazzowy ostatnich 50 lat Rolling Eyes .

Aha! dopisz, proszę, Vesalę i Ravę.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 19.11.2021, 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Może jestem upośledzony,

Nie martw się, jest nas przynajmniej dwóch Laughing
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 19.11.2021, 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Może jestem upośledzony

Dołączam się do tego elitarnego grona Laughing

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam bym wolał, żebyście włączyli się do elitarnego grona słuchaczy Ramones Razz

Dwie zacne płyty w tem rocku!

esforty napisał:

Dopisałem - wybacz, nie zauważyłem rekomendacji, chociaż niby oko zawiesiłem - może dlatego, że zawiesiło mnie stwierdzenie:
esforty napisał:
dosłuchuję się tak formy jak struktury

chyba nie odróżniam formy od struktury Embarassed

W Ramones są zapewne jednym i tym samym Wink
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 19.11.2021, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ja tam bym wolał, żebyście włączyli się do elitarnego grona słuchaczy Ramones

Eeeee, to dość mało prawdopodobna opcja.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.11.2021, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:
Crazy napisał:
Ja tam bym wolał, żebyście włączyli się do elitarnego grona słuchaczy Ramones

Eeeee, to dość mało prawdopodobna opcja.

Nie przejmuj się, dziś piąteczek, więc kolega Crazy ma krotochwilny nastrój Wink.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę tak, bo szczerze mówiąc nie przepadam za Leave Home Sad

Kolegów młodych zachęcam zatem do przełączenia się z prog rocków i free jazzów na takie na przykład cudeńko z płyty Rocket to Russia:

Lobotomyyy!

i oczywiście potem zostać do końca imprezy Very Happy
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 19.11.2021, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Może jestem upośledzony, ale nie jestem w stanie zapamiętać ani kawałka, jak to leci, więc jaki to przebój?

Adi napisał:

Nie martw się, jest nas przynajmniej dwóch Laughing

Adrithgor napisał:

Dołączam się do tego elitarnego grona Laughing

Nie wiem gdzie mieszka reszta kolegów, ale tego typu problemy załatwiają specjaliści, a jak sadzę w Warszawie jest ich do wyboru, do koloru Wink
https://www.znanylekarz.pl/laryngolog/warszawa

https://www.znanylekarz.pl/psychiatra/warszawa

Spokojnie, nie takie rzeczy się leczy, całe życie jeszcze przed Wami!
...............

Połowa trzeciego kawałka mówisz…Teen Town. Ten z nieprawdopodobnym basem Pastoriusa i z tą niesamowitą perką…Hmmm, może trzeba więc spróbować wersji „na różowo”?

https://www.youtube.com/watch?v=ZzWY6dQ41KI
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.11.2021, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam już w okolicach 1974 roku przestałem cokolwiek lubić u Weather Report, więc sam pewnie się już nie doszukam na tej płycie...
A Ramones w sumie sobie powtórzę, chociaż faktycznie nie liczę na top 40 w ich wypadku. Wink
esforty
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
...

esforty napisał:

Dopisałem - wybacz, nie zauważyłem rekomendacji, chociaż niby oko zawiesiłem - może dlatego, że zawiesiło mnie stwierdzenie:
esforty napisał:
dosłuchuję się tak formy jak struktury

chyba nie odróżniam formy od struktury Embarassed

Freefall napisał:
...

Nie przejmuj się, dziś piąteczek, więc kolega Crazy ma krotochwilny nastrój Wink.

I nie wiem, czy mnie też ten krotochwilny nastrój objął, czy może jednak irytacja użyciem wyrazów bliskoznacznych, jest szczera Wink Confused
Użyciem obu słów, usiłowałem przekazać,że:

forma- zespół środków artystycznych użytych przez artystę; też: wyraz zewnętrzny dzieła sztuki( za PWN) = Vesala , chce utrzymać się w jakiejś konwencji. Zgoda, że Ktoś może być przeciwnego zdania, ale i ja mogę subiektywnie odbierać, że to formę, ma.

struktura - układ i wzajemne relacje elementów stanowiących całość (też PWN)= Vesala napisał nuty powierzając ich odegranie różnym instrumentom z użyciem różnej dynamiki. Tu za bardzo nie daje się szastać sposobem odbioru. Trochę jak z zasadą rzeczywistości: możesz wierzyć w to co słyszysz, pod warunkiem, że słyszysz to co ja Wink Wink Wink .
Żadne tam, moje wymądrzanie się, proszę to potraktować Crazy, jako próba wydobycia Cię, z niekomfortowej sytuacji.
A tak w ogóle, to często myślę: jak to dobrze, że ja nie organizuję ruchu drogowego o lotniczym, nie wspominając.
To ja tyle. Idę słuchać Birdland Wink , tym razem by Manhattan Transfer Cool .
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.11.2021, 22:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co można robić w piątek wieczorem? I w każdym innym czasie...

Freefall

PostWysłany: 19.11.2021, 23:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, właśnie na liście propozycji nie ma:
Donna Summer - I Remember Yesterday
Klasyk disco lat 70, w którym mamy taki hit jak "I Feel Love" Wink

PS. Ale oczywiście, nikt cię Crazy nie naciska, żebyś to dopisał Smile.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 19.11.2021, 23:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Muszę jednak wykorzystać regulaminową możliwość napisania raz źle o tym, czego nie lubię Wink Otóż nigdy nie rozumiałem fenomenu utworu Birdland, Weather Reportu oczywiście.

A ja lubię zarówno Birdland, jak i całe Heavy Weather. Po prostu melodyjny kawałek, ot cały fenomen. A że ktoś nie lubi, to mi to nie przeszkadza. Luzik Smile Dziwiłbym się raczej jednomyślnością Szanownego Grona w tej kwestii.
Crazy
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 06:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
może trzeba więc spróbować wersji „na różowo”?

Niestety. Po półtorej minucie przełączyłem na wersję oryginalną, ale musi, mam przeciwciała. Idę sobie zrobić test!

Za formę i strukturę serdecznie dziękuję Smile

Bednaar napisał:
Po prostu melodyjny kawałek, ot cały fenomen. A że ktoś nie lubi, to mi to nie przeszkadza.

Ależ mi również nie przeszkadza i z przyjemnością w lutym wkleję obrazek! Tylko tej melodii jakoś nie słyszę ani zapamiętać nie mogę... Ale to nie pierwszy raz mi się zdarza.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 16 z 20

Skocz do: