Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1977 (edycja 2021/22)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 20.11.2021, 14:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Nie wiem gdzie mieszka reszta kolegów, ale tego typu problemy załatwiają specjaliści, a jak sadzę w Warszawie jest ich do wyboru, do koloru

Daleko mam do Warszawy. Ciepłe mleko z miodem i czosnkiem też powinno pomóc Wink

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 20:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak. Zawsze mówiono, że punk rock to nie rurki z kremem. Ale żeby od razy mleko z czosnkiem? Mad
I&I
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pradziad nadaje old school dub Wink

Rico Rodriguez - Wareika Dub

Puzonista w reggae?

W The Specials wzięli go do nagrania singla " A Message To You Rudy" (wtedy go poznałem w ogóle).

Nadzwyczaj dobra, bardzo dobra szkoła dubowa. Mało przekazywana, ale Robert Brylewski pewnie ją znał. Chociaż cholera go wie.

Man From Wareika (Dub)

PS Jest to wersja dubowa oryginalnej płyty z roku poprzedniego. Crazy zdecyduje Very Happy
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 20.11.2021, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ale żeby od razy mleko z czosnkiem?

Mleko + miód + czosnek to taka babcina metoda leczenia. Z tego co pamiętam to całkiem skuteczna Very Happy

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.11.2021, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
No, właśnie na liście propozycji nie ma:
Donna Summer - I Remember Yesterday
Klasyk disco lat 70, w którym mamy taki hit jak "I Feel Love" Wink

PS. Ale oczywiście, nikt cię Crazy nie naciska, żebyś to dopisał Smile.

A właśnie, że naciska Exclamation Laughing

Mamy bowiem do czynienia:
- z jednym z najlepszych albumów koncepcyjnych roku - muzycznej pop-podróży w czasie od charlestona po ...techno(?),
- z elementem niezbyt dużego zbioru bardzo dobrych LP w gatunku disco, które da się przesłuchać w całości bez przesadnej irytacji Wink
- z przełomową historycznie produkcją-predykcją Giorgio`a Morodera, przez którego Dinozaury muszą się teraz bujać z jakimiś synthpopami Laughing
- z zawsze smakowitą Donną, nawet kiedy udaje robota, a może zwłaszcza wtedy. Cool
Żądam zatem dopisania Exclamation

A gdyby komuś się spodobało to można też posłuchać kolejnego owocu współpracy tej ekipy. Spotkałem się z opiniami, że dwupłytowy Once Upon a Time to szczytowa pozycja w dyskografii Donny Summer. Owszem, to fajna rzecz, zrobiona według zbliżonej receptury zarówno w warstwie muzycznej, jak i lirycznej - tyle że tym razem powracamy do archetypu kopciuszka.

Proszę zatem o dodanie do listy:
Summer, Donna - I Remember Yesterday
Summer, Donna - Once Upon a Time

I&I
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zza pieca.

Funk oświecony. Mocno.

Lonnie Liston Smith - Live!

Cymes

PS Crazy zdecyduje, czy materiał live wchodzi do łodzi Wink
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.11.2021, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prócz Weather Report jest jeszcze kilka kontrowersyjnych płyt w roczniku do omówienia, które bardzo lubię, a które nie wiedzieć czemu nie zawsze znajdują uznanie i poklask:

Camel - Rain Dances - bardzo lubię, idealne połączenie wszystkiego ze wszystkim, i ładne piosenki, i rock progresywny, i piękne ballady i jazzrock (właściwie to po prostu jazz, One of These Days I'll Get an Early Night nie powstydziłby się żaden solidny jazzzespół). Piękna płyta. Lubię wszystko, nawet Highways of the Sun, choć jak byłem mały to się zastanawiałem czy to nie grzech słuchać tego popkawałka. Uwielbiam jak First Light rozpoczyna płytę, kocham te szukająca swojego miejsca gitarę w Unevensong i jak się to potem rozpędza, One of These Days to jeden z moich ukochanych standardów jazzowych, i ta bajkowa końcówka od Elke. Mało jest zespołów, które potrafiłyby nagrać taka płytę.

Alan Parsons Project - I Robot - nie chce mi się już rozpisywać, ale to kolejna płyta, którą kocham. I tu jest wszystko: i świetne piosenki, i groove, i progres, i ciekawa historia, i okładka, i nie ma słabego kawałka, i ogromne zróżnicowanie, a jednocześnie wszystko trzyma się kupy. A sprawdzaliście kiedyś co kryje się pod biblijnym cytatem z kawałka nr 10? Wink

A jako że się to stanęło, że Bowie David w poprzednim konkursie z 2008 r. zakończył na niechlubnym miejscu 55 i 42? Bo właśnie przeleciało Heroes na pełnej pecie i tak mam nadzieję, że jednak będzie "nieco" lepiej Wink
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Namysłowski - 1977

Jakoś mi się lata dzięcięco-młodzieżowe wsuwają na plan pierwszy. Opole, disco, soul, blues też. I znakomity Marek Bliziński.

Gdy zakwitnie maj
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.11.2021, 23:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alan Parsons Project - I Robot - nie chce mi się już rozpisywać, ale to kolejna płyta, którą kocham. I tu jest wszystko: i świetne piosenki, i groove, i progres, i ciekawa historia, i okładka, i nie ma słabego kawałka, i ogromne zróżnicowanie, a jednocześnie wszystko trzyma się kupy. A sprawdzaliście kiedyś co kryje się pod biblijnym cytatem z kawałka nr 10? Wink

Jest tylko 31 wersów. Bóg ustanowił człowieka w 31 wersie. Więc zapewne tu człowiek robota. A przy okazji przypominam sobie ten album, który miałem nawet w kolekcji CD. Jego produkcja jest wzorcowa.
I&I
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Składanka - w razie potrzeby można wykreślić.

Wildflowers - The New York Loft Jazz Sessions

Niezła {s}cubana
Jak bym słyszał Theleoniusa. Monka.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 21.11.2021, 00:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I przy takiej okazji jeszcze ( za przyzwoleniem) mój ulubiony numer Monka dla starszej generacji.
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 21.11.2021, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękny numer Smile

Ja osobiście nie widzę problemu z Wildflowers i jego składankowym charakterem. Strefy obrazkowej pewnie nie zaatakuje zresztą. W zasadzie powinienem to wpisać jako pięć osobnych płyt, ale jako że wszystkie zostały wydane w 1975, wszystkie były owocem tej samej sesji (tzn. serii sesji) i kilku dni pracy, a potem zostały wydane w zbiorczym wydawnictwie, to zakładam, że nikomu się nie będzie chciało protestować i wpiszę jako jedno Wink

Dopisuj też oczywiście dubowego Rodrigueza, bo skoro w 76 mieliśmy od Burning Speara Ducha Garveya, to czemu by teraz nie?

I naturalnie dopisuję i Lonnie Liston Smitha (czy jak to się powinno odmieniać?), z którego rekomendacją sam dotychczas czekałem, żeby dać szansę innym Wink Co prawda w 75 i 76 jakoś mi się płyty Lonniego nie mieściły ostatecznie na liście, ale chciałbym, żeby tym razem się udało. Mam nadzieję, że zdziesiątkowana frakcja funkowa znajdzie sobie jakieś punkty zaczepienia w tym roczniku...

B.J. napisał:
Żądam zatem dopisania

Aye, aye, sir!

A jako że się to stanęło, że Bowie David w poprzednim konkursie z 2008 r. zakończył na niechlubnym miejscu 55 i 42?

Jak już w tym wątku wykazywałem, wówczas dużo rzeczy kończyło na dziwnych miejscach. Myślę, że o Bowie'go nie ma się co bać, mam nadzieję jednak, że Stranglersi i Iggy Pop pójdą w jego ślady.

Camelowi obiecuję dać szansę, I Robotowi zaś, no, nie nadużywajmy regulaminu Cool
Białystok

PostWysłany: 21.11.2021, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Camelowi obiecuję dać szansę, I Robotowi zaś, no, nie nadużywajmy regulaminu Cool

Proponuję zrobić odwrotnie. Różnica klas Wink
MirekK

PostWysłany: 21.11.2021, 15:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Camel - Rain Dances - bardzo lubię, idealne połączenie wszystkiego ze wszystkim, i ładne piosenki, i rock progresywny, i piękne ballady i jazzrock (właściwie to po prostu jazz, One of These Days I'll Get an Early Night nie powstydziłby się żaden solidny jazzzespół). Piękna płyta. Lubię wszystko, nawet Highways of the Sun, choć jak byłem mały to się zastanawiałem czy to nie grzech słuchać tego popkawałka. Uwielbiam jak First Light rozpoczyna płytę, kocham te szukająca swojego miejsca gitarę w Unevensong i jak się to potem rozpędza, One of These Days to jeden z moich ukochanych standardów jazzowych, i ta bajkowa końcówka od Elke. Mało jest zespołów, które potrafiłyby nagrać taka płytę

Oh, to miłe zaskoczenie. Jak dla mnie, ścisła czołówka rocznika.
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.11.2021, 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też lubię te tańce w deszczu...

Tymczasem proszę o dopisanie ognistego southern funky blues rocka. Jeśli ktoś nie zna Elvina Bishopa (a warto), to tu ma "wszystko" w 75 min. live.
Bishop, Elvin – Raisin' Hell

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 17 z 20

Skocz do: