Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prince - "ten chudy kurdupel z falsetem"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2021, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Z Prince`m bardziej kojarzy mi się jego "muza" - zjawiskowa Sheila E. - wielu zachodziło w głowę jak on ją opętał i czym spętał że zgodziła grać w jego zespole - ubrana w te koronki i "ciule" - nikt specjalnie nie zwracał uwagę na jej grę wszyscy gapili na sylwetkę ( wyobrażając sobie Bóg wie co ) - był moment , że w niej widzieli "kobiecą wersję Prince`a" :

https://www.youtube.com/watch?v=6Zqtl8azCs8

Sprawa jest prosta, sama to przyznała po latach - była w nim po prostu zakochana, ale on w niej nie. W jednym z wywiadów powiedziała, że jakby ją poprosił o rękę, nie wahałaby się ani sekundy.
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 26.11.2021, 09:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za temat, z Princem od lat całkowicie się rozmijam, ale jednocześnie jakoś lubię i chciałbym się zaprzyjaźnić. Niestety do tej pory tylko trzy piosenki naprawdę mi się spodobały: Purple Rain oraz dwie z Batmana (reszta płyty okazała się taka se) Partyman i Batdance, te dwie są genialne. Dyskografii Prince`a poznawanie czas zacząć.

Prince niestety skończył bardzo niefajnie i bardzo mi go było żal, że końcówka życia nie za bardzo wyszła jak należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
digipack

PostWysłany: 28.11.2021, 22:50    Temat postu: Re: Prince - "ten chudy kurdupel z falsetem" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clive Codringher napisał:
Na prośbę forumowiczów zakładam wątek o Prince'ie (zmarłym w 2016 roku)...

Osobiście zetknąłem się z jego twórczością w okolicach 1988 roku, kiedy to teledysk do utworu Alphabet St. zainspirował mnie do bliższego zapoznania się z albumem Lovesexy. Kiedy usłyszałem jakie dźwięki wydobywa z syntezatorów i jak operuje grą na gitarze - przepadłem z kretesem i od tego czasu zostałem jego wielkim fanem.

Wprawdzie znałem pobieżnie 1999,ale jak to ja, nie zajarzyłem. Za to, jak się dosiadłem do Lovesexy to... Jezu słodki w malinach Very Happy

Białystok napisał:
...

Purple Rain i dać sobie spokój z resztą Cool

To jak napisać, że najlepszą płytą Neila Younga jest Harvest
.

Nie chcę się narażać Ziomkowi, bardzo nie chcę... trudno, Bednaar-ze wybacz, ale ta cała <szkoła berlińska> to mogłaby Mu graty nosić. To On miał pomysł jak z tego dobrodziejstwa, korzystać, żeby nikogo nie uśpić.
A w sprawie gitary... eee, co ja tam wiem!

14 razy na półce, kilka poważnych zatargów z Sąsiadem i gdybym miał doradzić komuś od czego zacząć, to wskażę Lovesexy, ewentualnie Come (odrzuty?!, takie od których chodzą ciary).
Założycielowi tematu, poświęcę dziesiątek różańca, najbliższy Cool .
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 28.11.2021, 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prince to półka Hendrixa, Davisa, Jacksona.
esforty ale wymyśliłeś z tą "sceną berlińską" Smile
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.11.2021, 08:11    Temat postu: Re: Prince - "ten chudy kurdupel z falsetem" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:

Nie chcę się narażać Ziomkowi, bardzo nie chcę... trudno, Bednaar-ze wybacz, ale ta cała <szkoła berlińska> to mogłaby Mu graty nosić. To On miał pomysł jak z tego dobrodziejstwa, korzystać, żeby nikogo nie uśpić.
A w sprawie gitary... eee, co ja tam wiem!

Toć ja wyżej cenię Prince'a jako muzyka niż całą szkołę berlińską, ale co ja na to poradzę, że Prince to nie moje klimaty, a Schulze - jak najbardziej? Prince fajnie grał funk-jazz na początku, potem już zaczął śpiewać... Parple-rejn, Batdens i inne takie... no nie ogarniam tego, wybacz Ziomku Wink
I&I
digipack

PostWysłany: 30.11.2021, 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będzie ciężko. Funkowo.
Wyśmienicie.

https://m.youtube.com/watch?v=i6x8Rfg7Ofk

Gregg to zna Wink
Powrót do góry
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 06.12.2021, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przesłuchałem 1999. 70 minut synth-funkowego łojenia bez chwili wytchnienia przeorało i zmieliło mi mózg, ale było warto!
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.12.2021, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Nie chcę się narażać Ziomkowi, bardzo nie chcę... trudno, Bednaar-ze wybacz, ale ta cała <szkoła berlińska> to mogłaby Mu graty nosić.

Jeśli Mandarynki należą do szkoły berlińskiej, a raczej należą, to sam Zeit miażdży całego Księciunia na kwaśne jabłko, także tego...
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 09.12.2021, 17:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E tam miażdży, w muzyce, czy w ogóle w sztuce to nikt nikogo nie miażdży. Berlińska elektronika i Prince to byty oddzielne i samodzielne. Każdy oferuje co innego i żaden nie byłby raczej w stanie drugiego zastąpić. Czy ktoś sobie wyobraża Księcia w secie a la Ricochet? Albo Klausa Schulze grającego Purple Rain?
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.12.2021, 17:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak całkiem na serio Wink, najlepszy funkująco-jazzujący Prince to?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 09.12.2021, 18:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak funkująco jazzujący - to ten z 1977, Maciek już wklejał link - tu jest całość:
https://www.youtube.com/watch?v=W9MEduMfXes

Warto tez ten show z Montreux - tu z kolei "z gryfu został wiór". Smile
https://www.youtube.com/watch?v=PpiZ1lvejgQ
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.12.2021, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Jak funkująco jazzujący - to ten z 1977, Maciek już wklejał link - tu jest całość:

Dzięki, sprawdzę to.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.12.2021, 08:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
E tam miażdży, w muzyce, czy w ogóle w sztuce to nikt nikogo nie miażdży. Berlińska elektronika i Prince to byty oddzielne i samodzielne. Każdy oferuje co innego i żaden nie byłby raczej w stanie drugiego zastąpić. Czy ktoś sobie wyobraża Księcia w secie a la Ricochet? Albo Klausa Schulze grającego Purple Rain?

Racja, nie ma co porównywać - Prince i berlińska elektronika to zupełnie odmienne klimaty. Jeżeli już porównywać, to Prince'owi bliżej np. do Stevie Wondera. Osobiście zdecydowanie wolę Stevie'go.
Leptir
box

PostWysłany: 10.12.2021, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja lubię i Stevie'ego, i Prince'a. Smile Obaj wpisywali się w nurt czarnej muzyki, funku, solu czy r'n'b. Obaj to moim zdaniem klasycy takiego grania. Wonder zdominował właściwie lata 70. ciągiem równych i po prostu znakomitych płyt.

Z kolei Prince razem z Michaelem Jacksonem wprowadzili taką muzykę w lata 80. Przy czym z tej dwójki wyżej jednak cenię Prince'a - po 1. był świetnym instrumentalistą, po 2. jego aranżacje wręcz zrewolucjonizowały pop. Książę czerpał z wielu różnych gatunków - rocka (także tego nowofalowego), elektroniki, jazzu, a nawet muzyki klasycznej i tworzył rzeczy nowatorskie (w popie), a do tego natychmiast rozpoznawalne.
alternativepop
kaseta FeCr

PostWysłany: 10.12.2021, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Ja lubię i Stevie'ego, i Prince'a. Smile Obaj wpisywali się w nurt czarnej muzyki, funku, solu czy r'n'b. Obaj to moim zdaniem klasycy takiego grania. Wonder zdominował właściwie lata 70. ciągiem równych i po prostu znakomitych płyt.

Z kolei Prince razem z Michaelem Jacksonem wprowadzili taką muzykę w lata 80.

Dorzuciłbym do tego uwagę, że w związku m.in. z różnicą wieku między Wonderem a Princem różniły ich też środki wyrazu. S.Wonder to klasyczny przedstawiciel czarnego soulu, gdzie słychać, że soul wywodzi się ogólnie z czarnej muzyki blues/jazz zabarwionej gospel. Natomiast Prince to przedstawiciel nowego pokolenia czarnego soulu z mocnymi już naleciałościami "białej" elektroniki, syntezatorów, electro popu. Oczywiście Wonder w połowie lat 80. też zaczął wydawać płyty mocno syntetyczne - w końcu taka była moda w latach 80. - ale jednak dla Prince'a, moim zdaniem, ta syntetyka płynęła już w jego krwi, że się tak wyrażę, natomiast u Wondera to był taki dodatek, kwiatek do kożucha wynikający jedynie z mody.

Dlatego ja osobiście, jako fan przede wszystkim syntezatorów - co na tym forum pewnie jest obciachowe Smile - zdecydowanie preferuję Prince'a. Szczególnie jego płytę "Sign o' the Times", którą najbardziej lubię.

Co nie znaczy, że nie szanuję Wondera. Jak najbardziej lubię też te klasyczne płyty Wondera z lat 70. i doceniam jego kunszt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: