Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prince - "ten chudy kurdupel z falsetem"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.12.2021, 08:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Przesłuchałem 1999.

Przesłuchałem z ciekawości, ale utwór 1999. Kurde, no nie...
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.12.2021, 07:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
SafeMan napisał:
Przesłuchałem 1999.

Przesłuchałem z ciekawości, ale utwór 1999. Kurde, no nie...

Czujnik kiczu trzeba czasem wyłączyć Wink
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.12.2021, 17:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Czujnik kiczu trzeba czasem wyłączyć

Może i tak, ale kompletnie nie trafia do mnie taka muzyka. Nie spodziewałem się jakościowo Milesowego funk-jazzowania, ale też nie czegoś takiego. Miało być super, a nie jest Razz Co od kiczu, to nie wiem, czy Feel the Benefit 10cc można nazwać kiczem? Chyba nie, ale na pewno jest przesłodzony, i w ogóle taki jakiś niespójny się wydaje, na pewno też przydługi, ale ostatnio praktycznie codziennie go sobie puszczam Wink Nie w całości, urywkowo, ale jednak. Nawet pierwsza solówka, zaczynająca się w 3:40, niby banał, ale przyjemny.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 14.12.2021, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi - chciałeś Milesowy funk-jazz, to proszę (już tu wrzucałem, ale niech tam Smile)
https://www.youtube.com/watch?v=egvt4LJl2eo
Adrithgor
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.12.2021, 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mówiąc dość eufemistycznie, to On The Corner to nie jest :/

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor

https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, zapraszam!
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.12.2021, 20:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Adi - chciałeś Milesowy funk-jazz, to proszę (już tu wrzucałem, ale niech tam )

O, a to już jest nienajgorsze Wink

Adrithgor napisał:

Ja tam na podobną jakość i tak nie liczyłem Wink
Powrót do góry
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 14.12.2021, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę lat po śmierci Prince'a, a ludzie nadal nie rozumieją tego kim był i co grał, bywa.
Powrót do góry
alternativepop
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.12.2021, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To tak jakby zagrać Vangelisa i oczekiwać, że się usłyszy którąś symfonię Beethovena.

Prince to Prince.

Rock progresywny też bywa kiczem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.12.2021, 22:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alternativepop napisał:
Rock progresywny też bywa kiczem.

Wiadomo.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 14.12.2021, 23:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:

No nie jest, ale to był okres, kiedy Miles już grał zupełnie co innego. Lepszym porównaniem tu będzie "Tutu" czy "Decoy".
Adrithgor
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.12.2021, 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
No nie jest, ale to był okres, kiedy Miles już grał zupełnie co innego. Lepszym porównaniem tu będzie "Tutu" czy "Decoy".

Fakt. I szczerze mówiąc, wypada ciekawiej niż Tutu. Ale jak się myśli o Milesie, to pierwszym skojarzeniem jest muzyka wybitna Wink

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor

https://discord.gg/62Hy5mpnPk
Muzyczny serwer Discord, zapraszam!
Powrót do góry
docent_chleb
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.12.2021, 00:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Adrithgor napisał:

Co ciekawe, Prince napisał jeden numer na "Tutu", ale po wysłuchaniu taśmy z nagraniami z płyty stwierdził, ze ta jego rzecz nie będzie tam pasować i zostawi to na inne czasy.
Davis był zachwycony jego podejściem, że stawia w muzyce na najwyższe standardy i nie wciska nikomu nic na siłę.
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.12.2021, 00:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmiar dyskografii Prince'a to jest jakiś mordor i prawdopodobnie nigdy nie podejmę się słuchania całości.

Prince'a bardziej szanuję niż wielbię; po prostu w moich uszach to synth-funk-soul-r&b z lat 80. brzmi gorzej, niż soul i funk z lat 70., oraz niż nowocześniejsze brzmieniowo r&b, neo-soul itd. z którymi już dorastałem. Co nie zmienia tego, że pewne indywidualne dokonania lubię słuchać. Wink

Purple Rain to oczywista oczywistość, taka płyta, gdzie większość piosenek to przeboje; podobnie z Sign O' The Times, gdyby była krótsza Smile dużo uroczych pop-rockowych piosenek typu "I Could Never Take the Place of Your Man", oraz bardziej monumentalna pieśń tytułowa (w tym dobrym znaczeniu, bo aranżacyjnie jest bardzo wyważona i pozostawia dużo przestrzeni).

Nie słuchałem płyty z 1986 roku, słyszałem singiel - "Kiss". Bardzo dobry w tym synth-funkowym stylu.

Lovesexy jest fajną płytą w gatunku - po prostu.

Z pozostałych dokonań, niewiele już pamiętam z Dirty Mind, Controversy, czy 1999... na RYM pooceniałem je odpowiednio na 3.5, 3.0 i 2.5 (w skali do 5). Ale 1999 jako całość faktycznie jednak mnie trochę zmęczyła, trochę zbyt kiczowata.

Aha, no i nie wiem, po co w tym temacie jakieś odniesienia do Davisa, szkoły berlińskiej i rocka progresywnego...
Maciek
box

PostWysłany: 16.12.2021, 07:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z niezliczonych przykładów na to, że na koncertach Księcia mogło się wydarzyć dosłownie wszystko. No i na to, jak Prince znakomicie grał na gitarze:
https://youtu.be/85ZNvhu1Zjs (niecierpliwi mogą przewinąć do 5:30).

This historic recording is from an after show at "Het Paard" in The Hague, the Netherlands, during the european 1988 summer tour. It started at 3 am and only 300 people were present.

Leptir
box

PostWysłany: 16.12.2021, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:

Aha, no i nie wiem, po co w tym temacie jakieś odniesienia do Davisa, szkoły berlińskiej i rocka progresywnego...

Odniesień do Szkoły Berlińskiej czy rocka progresywnego też bym raczej unikał. Co prawda Prince był muzykiem z otwartą głową i zapewne słuchał wielu nieoczywistych rzeczy i część z nich adaptował do swojej własnej muzyki. Jednak to są zupełnie inne muzyczne światy i takie porównania nie mają moim zdaniem większego sensu.

Natomiast Prince i Davis to trochę co innego. Obaj mieli do siebie dużo szacunku i na pewnych etapach swojej kariery wzajemnie się inspirowali. Zresztą przecież też i doszło do ich wspólnych nagrań. Słusznie również Inkwizytor zauważył, że w muzyce Davisa w latach 80. można odnaleźć sporo wpływów Prince'a.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: