Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eric Clapton solo i w zespołach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.08.2021, 15:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Co to ze mną będzie

Obstawiam gilotynę Laughing

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.08.2021, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fiks napisał:
jeszcze szkodliwa pod względem tekstowym, antyCovidziarze mają kolejny swój hymn

Jak na razie to lockdowny okazały się dużo bardziej szkodliwe...

Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 30.08.2021, 16:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:

Z zainteresowaniem zobaczyłbym dane i opis metodologii badań, z których taki wniosek wysnuwasz. Jak definiujesz "szkodliwość" i o ile lockdown był bardziej szkodliwy? Czy był tak samo bardziej szkodliwy dla wszystkich grup społecznych, w przekroju demograficznym i geograficznym, czy dla pewnych grup był bardziej niż dla innych?

Poza tym - prosta, fajna piosenka, Eric opisuje jak się czuł po tym gdy dostał drugą dawkę szczepionki : "I can’t move my hands, I break out in sweat, I wanna cry, I can’t take it anymore"

Nie zgadzam się z antyszczepionkową wymową utworu, ale nie przeszkadza mi to w słuchaniu, gdyż Eric zna się na muzyce, a nie koniecznie na medycynie. A jego uczucia frustracji pandemią, lockdownami i całym tym BS podzielają chyba wszyscy - pro i antivaxxers - nikt nie popiera pandemii, każdy chce być wolny. Claptonowi wyszedł dobry protest song, co jest podstawą bluesa i świetnie się wpisuje w ten gautnek. Chociaz wolałbym, żeby nie narzekał nad "problemami pierwszego świata", a protestował przeciwko prawdziwym przypadkom nierówności, opresji i zabierania ludziom wolności.
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.08.2021, 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
Z zainteresowaniem zobaczyłbym dane i opis metodologii badań, z których taki wniosek wysnuwasz. Jak definiujesz "szkodliwość" i o ile lockdown był bardziej szkodliwy? Czy był tak samo bardziej szkodliwy dla wszystkich grup społecznych, w przekroju demograficznym i geograficznym, czy dla pewnych grup był bardziej niż dla innych?

Nie chcę udawać, że się znam, ale ekonomiczne skutki lockdownu będą ciągnąć się latami, a edukacja zdalna okazała się nieśmiesznym żartem, na dodatek wielu ludzi straciło pracę. Grupa ludzi, u których mogą występować problemy psychiczne spowodowane lockdownem też pewnie nie jest mała.

Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 30.08.2021, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Bart uważam, że branie tej piosenki za jakiś hymn antyszczepionkowców to przesada. Jest to raczej wyraz rozżalenia spowodowanego odejściem dawnego świata i niezgody na to.
Teledysk uwypukla też kwestię natężenia, wręcz bombardowania pandemiczną informacją (propagandą?), co z pewnością ma przygnębiające oddziaływanie społeczne.
Leptir
box

PostWysłany: 30.08.2021, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:

Ciekawe, co by na to powiedziały rodziny zmarłych na Covid?
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 30.08.2021, 17:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptirze - są zmarli na covid i są zmarli po szczepieniu - ale to nie ten wątek.
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.08.2021, 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dyskusja o lockdownach, szczepieniach itp. to nie tutaj - zapraszam do właściwego wątku, tutaj już został przerzucony temat (dzięki Bart!). Kolejne wpisy nie na temat w niniejszym wątku zostaną skasowane.
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 30.08.2021, 18:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Typowy numer Claptona jakimi od lat nas raczy. Fajny drive, wokal daje radę i chórki ładnie wspomagają. Pewnie cała płyta bedzie w podobny tonie. Nic odkrywczego ale nie tego od Niego oczekujemy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 31.08.2021, 10:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie też się bardzo podoba ten numer - typowy dla Claptona, oparty na bluesie. Oddaje uczucia wszystkich ludzi - przecież nikt nie jest zachwycony pandemią, nieważne czy jest za lockdownem i szczepieniami, czy przeciw.
Clapton to kolejny artysta z mojego okresu przed-dżezowego, do którego lubię wracać. No i wolę go solo, niż w Cream Cool
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 01.09.2021, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że wątek został odświeżony, choć dyskusja może nieco nie na miejscu. Ja w zeszłym roku doceniłem mocno Claptona solo i z chęcią skrobnę coś na temat tych płyt w przyszłości, bo mam wrażenie, że to płyty traktowane nieco po macoszemu.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 01.09.2021, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od Cream zaczęła się moja fascynacja improwizacjami, a od tego był już tylko mały krok w stronę jazzu i innych abstrakcyjnych form muzyki.

Album z Mayallem, Cream czy Blind Faith wciąż bardzo cenię i lubię czasem wrócić. Derek & the Dominos też ok, choć album mógłby być krótszy. Natomiast solowy Clapton jest tak strasznie miałki i bezpłciowy, że nigdy nie byłem i nie będę w stanie przesłuchać w całości dowolnego jego albumu bez rosnącego znużenia i wkurzenia na siebie, że tak zmarnowałem czas. To jest takie granie do windy / supermarketu, które właściwie nie ma czym zaangażować.
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 01.09.2021, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to mamy kolego zgrzyt, ale czasem pięknie jest się poróżnić, bo ja bardzo lubię "There's One in Every Crowd" oraz "No Reason to Cry" za to nie przepadam za bardzo za Cream, a Blind Faith z powodu wokali Winwooda staje się dla mnie po prostu niezłą płytą. Derek & The Dominos mógłby dla mnie trwać, trwać i trwać. Jedna z moich ulubionych płyt ever. Wink
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 01.09.2021, 13:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cream to jeden z moich ulubionych nie progresywnych zespołów rockowych, jak dla mnie byli lepsi od Led Zeppelin. Oczywiście Bluesbreakers i Blind Faith to też klasa sama w sobie. W sumie bluesrock mi jakoś tak dużo bardziej pasuje niż hard rock.

Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 01.09.2021, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posłuchałem tego nowego solo-claptona i jestem zdziwiony, że wywołał on tu jakieś dyskusje kowidowe. Ani w piosence, ani w teledysku nie widzę żadnego odniesienia do kwestii pandemiczno-kowidowych. Ogólny protest, że źle się dzieje na świecie, sterują nami wielkie siły i niewiele z tym możemy zrobić... ale że pandemia?

Jeżeli chodzi o solową twórczość Erica, to niestety mam zdanie identyczne, jak Rory - nuda. Uwielbiam Cream, choć z super-trójki zawsze akurat ten Clapton najmniej mnie tam ekscytował, choć od kolegów nie odstawał. Brzmienie jego gitary lubię, ale bez jakiegoś uwielbienia, natomiast uważam go za modelowo słabego wokalistę Smile

Ostatnio zmieniony przez Crazy dnia 02.09.2021, 15:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: