Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Administracja i moderowanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej
digipack

PostWysłany: 01.10.2021, 10:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę Admina zalogowanego - dasz radę sprawdzić jaką wersję phpBB wykorzystujemy?
A.
Admin
Site Admin

PostWysłany: 01.10.2021, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andrzej
digipack

PostWysłany: 01.10.2021, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sytuacja jest taka:
- wynegocjowałem zniżkę tej głównej kwoty - z 615 zł na 522.85 zł,
- dzisiaj to zapłacę,
- prowadzę korespondencję mailową w sprawie tych starożytnych wersji PHP i DB (bazy danych),
- nie jest wykluczone, że uda mi się zamówić (być może bezpłatnie) wsparcie nazwa.pl przy podniesieniu wersji PHP i DB,
- nie jest to niestety pewne, bo wersja oprogramowania forum phpBB jest stara i może nie pasować do najnowszych trendów.

Zobaczymy co będzie dalej ale już w tej chwili można organizować zrzutkę - z poprzedniej zostało 61 zł, tak więc minimum trzeba zebrać 460 zł. A nie jest wykluczone, że więcej - jeżeli sprawy techniczne okażą się za trudne.

A.

edit: decyzję i działania w sprawach technicznych musimy podjąć do 06.10.2021
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.10.2021, 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wchodzę na 5 dych

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Site Admin

PostWysłany: 01.10.2021, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otwieram zatem zrzutkę (wpisuję wpłatę od użytkownika bananamoon, która wpłynęła przekazem w zeszłym roku już po zamknięciu zrzutki).

Mój numer konta się nie zmienił. Jeśli ktoś nie ma a chce dokonać wpłaty to proszę o kontakt przez PM.
W tytule przelewu koniecznie proszę podać login z forum.

Zbiórka potrwa powiedzmy do 8.10 do godz. 14:00 czasu warszawskiego.
Ile zbierzemy, tyle przeleję Andrzejowi.

Wpłaty:
1. bananamoon 25 zł

2. Maciek 50 zł
3. Akond 50 zł
4. Bednaar 30 zł

5. Freefall 30 zł
6. Crazy 40 zł
7. Paweł 52 zł
8. Leptir 30 zł
9. Esforty 50 zł
10. Użytkownik pragnący zachować anonimowość 500 zł [sic!]

11. Monstrualny Talerz 30 zł
12. Bart 100 zł

13. WOJTEKK 50 zł

14. Chris 70 zł
15. Koniu 60 zł
16. sequencer 33 zł

Uświadomiłem sobie, że tego co Andrzej dopłacił serwerowni (27, 53 zł) nie powinienem tu wliczać bo to nie było przelane do mnie...

RAZEM 1200 zł

Ostatnio zmieniony przez Admin dnia 08.10.2021, 13:52, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 01.10.2021, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pojszło. Wink
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.10.2021, 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dorzuciłem swoje 3 grosze Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 01.10.2021, 13:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyż pojszło...
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.10.2021, 14:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Się dorzucam. Wink
Andrzej
digipack

PostWysłany: 02.10.2021, 09:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracam do tego:
- Obsługa starszych wersji PHP dla usługi rockjazz.nazwa.pl (1 rok) 147,60 zł
- Obsługa starszych wersji serwerów baz danych dla usługi rockjazz.nazwa.pl (1 rok) 147,60 zł

Słabe info od techników serwerowni -> "uprzejmie informuję, że niestety nie jesteśmy w stanie Panu pomóc, ponieważ forum jest bardzo stare i nawet nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć czy na mariadb 10.5 będzie poprawnie działać."

W związku z tym pytanie, czy na forum jest ktoś kto mógłby podjąć się oceny sytuacji i ewentualnego upgrade całego rozwiązania do 06.10.2021? Gdybym był z 15 lat młodszy, sam bym zaryzykował, ale teraz już nie.

Poniżej linki do odpowiednich opisów, ale kluczowa sprawa to zapewne aktualizacja phpBB (oprogramowania forum) do wyższej wersji.

Zmiana PHP:
https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/zmiana-wersji-php-na-serwerze/

Zmiana DB:
https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/zarzadzanie-baza-danych/

A.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.10.2021, 15:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ode mnie też poszło parę groszy.
W sprawach technicznych niestety nie jestem w stanie pomóc - kompletnie nie znam się na tym, plus kocioł w pracy od tego tygodnia: początek roku akademickiego.
Admin
Site Admin

PostWysłany: 03.10.2021, 07:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Wracam do tego:
- Obsługa starszych wersji PHP dla usługi rockjazz.nazwa.pl (1 rok) 147,60 zł
- Obsługa starszych wersji serwerów baz danych dla usługi rockjazz.nazwa.pl (1 rok) 147,60 zł

Słabe info od techników serwerowni -> "uprzejmie informuję, że niestety nie jesteśmy w stanie Panu pomóc, ponieważ forum jest bardzo stare i nawet nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć czy na mariadb 10.5 będzie poprawnie działać."

W związku z tym pytanie, czy na forum jest ktoś kto mógłby podjąć się oceny sytuacji i ewentualnego upgrade całego rozwiązania do 06.10.2021? Gdybym był z 15 lat młodszy, sam bym zaryzykował, ale teraz już nie.

Poniżej linki do odpowiednich opisów, ale kluczowa sprawa to zapewne aktualizacja phpBB (oprogramowania forum) do wyższej wersji.

Zmiana PHP:
https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/zmiana-wersji-php-na-serwerze/

Zmiana DB:
https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/zarzadzanie-baza-danych/

A.

Forum jest na bardzo starej wersji phpbb, które jest napisane w bardzo starej wersji php. Podstawa to zainstalowanie nowej wersji phpbb (najpierw backup plików i bazy danych).
Nie przeprowadzałem instalacji nowej wersji phpbb, zwłaszcza na tak starej wersji i obawiam się podjąć się tego.
Jeżeli forum jest na php 5.x, to jest pewne że nie zadziała na php 7.x lub 8.x.
Nie wiem jak z wersją serwera baz danych.
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 03.10.2021, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To obawiam się, że musimy zapłacić obie dodatkowe kwoty.

Trochę poczytałem o niezbędnych konwersjach i to jest duże zadanie. Co ciekawe zadanie byłoby nie wiele mniejsze gdybyśmy podążali za modą i w tzw. międzyczasie konwertowali wersję phpBB z 2.x do 3.2.x. Okazuje się, że nawet ten niebotycznie wysoki numerek (3.2) nie jest kompatybilny ze współczesnymi trendami i wymaganą przez nazwa.pl minimalną wersją interpretera PHP 7.3. Do tego potrzebny jest phpBB 3.3.x (najnowszy stabilny to chyba 3.3.4 z maja tego roku).

Biorąc pod uwagę, że przy okazji (a może przede wszystkim) trzeba majstrować jeszcze przy bazie danych to termin 06.10.2021 jest nierealny.

Będę próbował szukać jakiejś pomocnej dłoni do wykonania takiej konwersji, ale z pewnością nie uda mi się jej znaleźć w nadchodzącym tygodniu. Gdybyście Wy mieli na oku kogoś, kto mógłby pomóc - proszę o sygnał.

A.
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 03.10.2021, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deklaruję 50zł
Andrzeju, podaj mi na PM nr konta.
Pzdr, R
Admin
Site Admin

PostWysłany: 04.10.2021, 07:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo to ja zbieram pieniądze a potem przeleję je Andrzejowi Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Następny
Strona 90 z 91

Skocz do: