Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Deep Purple
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.09.2021, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
Mi tę informację przekazał człowiek, którego nazwisko widnieje w przedmowie do pierwszego wydania polskiej biografii Purpli (Burego i Szmajtera). I nie jest to Piotr Kaczkowski. Ale i on może się mylić, więc poczekajmy.

Jeśli Twój tajemniczy informator Wink tak mówi, to jest szansa, że tak będzie. Będę zaskoczony, ale będzie to pozytywne zaskoczenie. Pierwszy odsłuch każdej kolejnej płyty Deep Purple jest dla mnie swego rodzaju rytuałem, niepozbawionym przyjemnego dreszczyku emocji – mimo że już od wielu lat te albumy są najczęściej po prostu przeciętne.

Piotr napisał:
Może czas odświeżyć zabawę, tym bardziej, że Panowie ostatnio jakoś bardziej aktywni wydawniczo.

Parę razy zagajałem w tej kwestii, więc jestem za! Czekamy na nowy krążek, a potem "strzelamy". Smile

MichalP napisał:
Pamiętam wkładkę z Tylko Rocka gdzie pastwili się nad Burn/Stormbringer i co zrobiłem, poleciałem po wsi szukając kogoś kto ma, znalazłem, posłuchałem, pomyślałem co za frajerzy tam piszą.

Też pamiętam tę wkładkę (aczkolwiek zapoznałem się z nią kilka lat później, znając już wówczas chyba wszystkie płyty Purpli). Najbardziej utkwiły mi w głowie słowa Kazika Staszewskiego (we wkładkach pojawiały się krótkie wypowiedzi znanych polskich muzyków na temat danego wykonawcy), który pejoratywnie określił muzykę składów Mk III i Mk IV rockiem rolniczym (?) – byłem wówczas oburzony. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 15:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:

Paweł napisał:
kłapouchu, skąd ta informacja?

Tak Pawle, być może masz rację. Mi tę informację przekazał człowiek, którego nazwisko widnieje w przedmowie do pierwszego wydania polskiej biografii Purpli (Burego i Szmajtera). I nie jest to Piotr Kaczkowski. Ale i on może się mylić, więc poczekajmy.

Kaczkowski wrzucił to zdjęcie na „fejsie” 5 września. Pomyślałem: lubi ludzi zaskakiwać, grał niedawno ich nową koncertówkę, to pewnie jakieś jego archiwalia...
A tu okazuje się, że w sieci ten temat od tygodnia jest na topie. Licznik posuwa się nieublagalnie do przodu. Są spekulacje, że "Turning to Crime" to tytuł nowego utworu, może całej płyty.
Są też przytaczane słowa Glovera, że grupa pracuje nad nowym, eksperymentalnym materiałem.

https://youtu.be/8x5xnnPqMYc

Ostatnio zmieniony przez Retromaniak dnia 14.09.2021, 18:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 15:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Ja to dopiero będę oryginalny!

1.Fireball
2.Deep Purple
3-5.Perfect Strangers, Burn, In Rock

Cieszę się, że frakcja rockowa nie umarła.
No i to powiązanie z Bydgoszczą...

Dorzucam moje top 5 DP

1. Fireball
2. Machine Head
3. Burn
4. In Rock
5. Come Taste the Band
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.09.2021, 16:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retromaniak napisał:
Są spekulacje, że "Turning to Crime" to tytuł nowego utworu (...)

W sumie ta opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna – premiera nowego utworu, zapowiadającego kolejny pełnowymiarowy album. Ale, tak jak napisałeś, to wszystko są spekulacje. Wkrótce poznamy prawdę. Samą akcję z tą stroną uważam za fajny pomysł, bo prowokuje do rozmów o zespole. Dobra promocja.

PS. Retromaniaku, wymieniłeś te same pięć płyt, co ja. Smile Choć ja akurat nie jestem w stanie ułożyć ich wartościująco.
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 14.09.2021, 17:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to i moja piatka:
1.Made In Japan wiem ze koncertówek raczej w rankingach sie nie umieszcza ale to live wszechczasów.
2.Fireball
3.In Rock
4.Burn
5.Come Taste The Band
Crowley
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.09.2021, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze inaczej:

In Rock
Machine Head
Burn
Purpendicular
Fireball

A dalej Perfect Strangers i płyta, której wszyscy oprócz mnie zdają się nienawidzić, czyli Slaves and Masters. To mój guilty pleasure najwyższej kategorii.
Purpendicular uważam za album kryminalnie wręcz niedoceniany. Po odejściu Blackmore'a w końcu słychać luz, radość z grania, fajne pomysły i zupełnie nowe (powiedziałbym, że wtedy nowoczesne) brzmienie. Mechanik Ted, Hey Cisco, Rosa's Cantina, czy Sometimes I Feel Like Screaming to świetne kawałki. Morze bardzo fajnie odnalazł się w grupie, Gillan nie gwiazdorzył I nie przesadzał z manierą, wszystko zagrało jak trzeba. Bardzo fajne są też koncerty z tamtego okresu. Potem niestety Abandon wszystko zepsuł, bo jest płytą koszmarną, nudną, ciężką i nijaką.

Cool
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.09.2021, 18:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ja wrzucam do mojej piatki "Made in Europe"

http://artrock.pl/
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

U mnie bym dał Made in Europe na równi z Burn, Made in Japan nie trawię, ilekroć do tego podchodzę odbijam się jak od ściany, bynajmniej nie dźwięku. Wink
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.09.2021, 18:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się tam dwa kawałki. zgadnijta jakie?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.09.2021, 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, ale co jest nie tak z Made in Japan? Shocked

Crowley napisał:
Purpendicular uważam za album kryminalnie wręcz niedoceniany. Po odejściu Blackmore'a w końcu słychać luz, radość z grania, fajne pomysły i zupełnie nowe (powiedziałbym, że wtedy nowoczesne) brzmienie. Mechanik Ted, Hey Cisco, Rosa's Cantina, czy Sometimes I Feel Like Screaming to świetne kawałki. Morse bardzo fajnie odnalazł się w grupie, Gillan nie gwiazdorzył i nie przesadzał z manierą, wszystko zagrało jak trzeba.

Dobrze gada, polać Mu. Wink W moim TOP 5 ta płyta się nie zmieściła, ale miałbym ją w TOP 7.

Mam jedynie wątpliwości co do tych koncertów, aczkolwiek znam tylko jeden występ z tamtego okresu – ze Spodka. Gillan wypadł tam kiepsko (m.in. właśnie przesadzał z manierą) – choć na Purpendicular rzeczywiście śpiewał nadspodziewanie dobrze.
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Panowie, ale co jest nie tak z Made in Japan? Shocked

Gillan skrzeczy jak z jajeczkami w szczypcach. Reszta gra na wyścigi sami ze sobą. Laughing
WOJTEKK napisał:
Podoba mi się tam dwa kawałki. zgadnijta jakie?

The Mule i Space Truckin'?
Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 19:16    Temat postu: 15 wrzesnia 1971 Fireball Deep Purple Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki to przypadek!
Na Spotify słucham regularnie podcastu "SWR1 Meilensteine - Alben, die Geschichte machten" - jak ktoś z was zna niemiecki, to gorąco polecam.
Co tydzień w poniedziałek zbiera się grono redaktorów, muzyków, zbieraczy płyt - żeby omówić w ciągu 45 minut jedną konkretną płytę.
No i co jest w ten poniedziałek : "Fireball" Deep Purple.
Podaję adres dla chętnych - rewelacja!

https://open.spotify.com/episode/1Lqe1qLeIamqOFQNVH0rye?si=1bc30c3576f0410f

A jutro 15go września obowiązkowo świętujemy 50-lecie Fireball.
Przynajmniej raz w całości przesłuchać - to obowiązek każdego fana DP...
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retromaniak napisał:
Przynajmniej raz w całości przesłuchać - to obowiązek każdego fana DP...

Zobowiązuję się Exclamation
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 14.09.2021, 19:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Z tego okresu bardziej wolę California Jamming: Live at the Ontario Speedway - April 1974. Dla mnie najlepszy koncert tego składu. No i z racji wielkiej sympatii do tego krótkiego epizodu z Bolinem świetny jest występ z Long Beach 1976.

Made in Japan to abecadło rocka, ale w sumie jest coś w tym, że jest trochę przereklamowane. Lubię, ale na piedestał nie wprowadzam.
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.09.2021, 19:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
Paweł napisał:
Panowie, ale co jest nie tak z Made in Japan?

Gillan skrzeczy jak z jajeczkami w szczypcach. Reszta gra na wyścigi sami ze sobą. Laughing

Rozumiem oba zarzuty, gdyż mają swoje podstawy, ale się z nimi nie zgadzam. Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 19 z 21

Skocz do: