Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Deep Purple
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2021, 20:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
California Jamming: Live at the Ontario Speedway - April 1974

Miałem to chyba na kasecie video, jak Hughes z Coverdalem ryknęli BURN to klękajcie narody. Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 14.09.2021, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
Oleeks napisał:
California Jamming: Live at the Ontario Speedway - April 1974

Miałem to chyba na kasecie video, jak Hughes z Coverdalem ryknęli BURN to klękajcie narody. Twisted Evil

Miałem to na DVD i nawet obejrzałem kilka razy z przyjemnością. Wink
Crazy
digipack

PostWysłany: 14.09.2021, 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
się frakcja rockowa nieco ostatnio ożywiła?

Generalnie byłbym bardzo za... ale żeby akurat za sprawą Deep Purple?!
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.09.2021, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
kłapouch napisał:

Lepszy rydz niż nic

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 14.09.2021, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z tymi frakcjami na tym forum? Bo chyba nie bardzo ogarniam o co z tym chodzi.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 14.09.2021, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Historycznie to było forum rockowe, ale były pewne jazzowe "wycieczki", głównie w stronę fusion. Frakcja jazzowa zyskiwała stopniowo na sile i jak w 2007(?) przenieśliśmy się na obecny serwer, to "jazz" pojawił się nawet w nazwie strony - od tej pory frakcja "jazzowa" zdaje się rozwijać prężnie i dominować frakcję "rockową" Smile
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.09.2021, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnie 5 lat to się bardzo rozpanoszyli. na szczęście zostało jeszcze kilku prawomyslnych rockerów i dlatego to forum jeszcze do końca nie zeszło na manowce

Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 14.09.2021, 22:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to chyba należeć do obu frakcji. W końcu to muzyczne dinozaury, nie rockowe dinozaury Very Happy

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.09.2021, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siedzieć okrakiem na barykadzie - niewygodne. Poza tym jazz obszerny, rock obszerny - na coś się trzeba zdecydować. Ja już przy rocku zostanę, bo na jazz to mi życia zabraknie. rockowi poświęciłem ponad 40 lat i dopiero teraz coś mi się powoli składać to do kupy zaczyna. A jazzu nie lubię.

Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 07:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Młodemu Koledze o nicku Adrithgor należą się wyjaśnienia, bo jestem jednym z głównych sprawców owego zamieszania. Zawsze lubiłem jazz, ale kiedyś były to sporadyczne wycieczki, w przerwach słuchania rocka. Pierwszą odsłonę Forum Dinozaurów założyłem z kolegą o nicku greg(al_chemy) jeszcze na forum twoj.net - jako podforum działu muzycznego (obok Grunge Forum, Metal Forum itp). Był to rok 2002, a ja słuchałem wtedy głównie Van Der Graaf Generator, King Crimson i Jethro Tull... ale już zbliżałem się do jazzu za sprawą Zappy i Gongu, lubiłem też Davisa i Mahavishnu Orchestra. Rock coraz mniej mnie rajcował. Momentem przełomowym było poznanie "Third" Soft Machine - pociągnęło to za sobą poznawanie dyskografii Davisa i Coltrane'a, potem Weather Report i Return To Forever i tak stałem się jazzmanem. Nie chciałem tu początkowo siać off topu i byłem skłonny nawet założyć osobne forum, ale zaczęło tu przybywać więcej osób słuchających jazzu i tak zebrała się frakcja jazzowa. Rock wciąz trochę lubię, ale bardzo rzadko słucham. Nie lubię tylko metalu i kilku kapel progresywnych (Yes, ELP, Dream Theater - moje trzy główne antypatie).
W temacie - moją ulubioną płytą Deep Purple jest In Rock, ale już dawno nie słuchałem Cool
WOJTEKK

PostWysłany: 15.09.2021, 07:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli Adrithor, powyżej masz smutna historię naszego kolegi, który zszedł na muzyczne manowce i nie może, a nawet nie chce wrócić...

Powrót do góry
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 15.09.2021, 08:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
kłapouch napisał:

Pewnie dlatego, że wkrótce mają "coś" wydać. Zresztą na Ironach z podobnych przyczyn troszkę się dzieje. Aż przypominają mi się czasy, kiedy w młodości człowiek czekał na nowe wydawnictwo i w dniu premiery zarywał szkołę/studia i "leciał" do sklepu. Niestety tylko się przypominają, bo dziś już nie mam takich entuzjastycznych odczuć, zresztą od razu wszystko i tak pojawia się na "youtubach". Chyba, że to też kwestia wieku, może młodzież się wypowie, czy z wypiekami jeszcze oczekuje teraz premier. Bo mi się już o wiele bardziej podoba jak odkryję sobie (głownie dzięki forum) jakieś arcydzieło z dawniejszych czasów. I wtedy też abolutely must have!
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 08:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Czyli Adrithor, powyżej masz smutna historię naszego kolegi, który zszedł na muzyczne manowce i nie może, a nawet nie chce wrócić...

Nieprawda, to optymistyczna historia wyzwolenia z rockowej niewoli Cool
WOJTEKK

PostWysłany: 15.09.2021, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieprawda, zamienienia uzależnienia na uzależnienie. Confused

Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.09.2021, 10:47    Temat postu: Re: 15 wrzesnia 1971 Fireball Deep Purple Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retromaniak napisał:

A jutro 15go września obowiązkowo świętujemy 50-lecie Fireball.

Anglojęzyczna wiki podaje inną datę, to jak to w końcu jest?

Released 9 July 1971 (US)
1 September 1971 (UK)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21

Skocz do: