Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gentle Giant
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 21.01.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie czytam książkę z tego boxu i odkryłem zdumiewającą informację . Otóż na s.21 możemy przeczytać iż w 1972 r . była planowana krótka czerwcowa trasa po wschodniej Europie , w tym 5 koncertów w Polsce! Informacje podawał wtedy Melody Maker. Zespół poza tym miał raz zagrać jeden koncert w Czechosłowacji oraz na koniec wystąpić 2 razy w Jugosławii. Niestety z jakiegoś powodu trasa nie doszła do skutku . Czy ktoś mógłby mi polecić , gdzie ewentualnie znajdę informację na ten temat w polskiej prasie z epoki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.01.2020, 16:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie, skąd ta informacja jest wzięta i docelowo skąd wytrzasnął ją Melody Maker. W sumie promil prawdy w tym może być, trzeba pamiętać, że w tamtych czasach wystarczyło sprowadzić do PRL kogokolwiek z Zachodu i tłumy waliły drzwiami i oknami, więc może ktoś ogarnięty w Pagarcie rzeczywiście próbował z Gigantami, tylko okazali się niepijący i nie dało się za koncerty zapłacić flaszkami Wink W Jugosławię jestem skłonny uwierzyć, oni byli bardziej otwarci, w tamtym czasie trochę gwiazd z topu do nich zawitało rzeczywiście.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 21.01.2020, 16:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Pytanie, skąd ta informacja jest wzięta i docelowo skąd wytrzasnął ją Melody Maker. W sumie promil prawdy w tym może być, trzeba pamiętać, że w tamtych czasach wystarczyło sprowadzić do PRL kogokolwiek z Zachodu i tłumy waliły drzwiami i oknami, więc może ktoś ogarnięty w Pagarcie rzeczywiście próbował z Gigantami, tylko okazali się niepijący i nie dało się za koncerty zapłacić flaszkami Wink W Jugosławię jestem skłonny uwierzyć, oni byli bardziej otwarci, w tamtym czasie trochę gwiazd z topu do nich zawitało rzeczywiście.

Coś w tym jest. Wiele lat temu w sklepie w Sarajewie widzałem kasete audio "Gentle Giant in Zagreb". Pamietam miałem ją w rękach, nie było zadnych informacji typu co , gdzie ,kiedy. Typowy pirat.
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 25.01.2020, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz doszedłem w tej książeczce do boxu w 1976 r. John Weathers , czyli perkusista , w wywiadzie , którego udzielił jednej z amerykańskich gazet (?) w lipcu 1976 r. powiedział ,że planują zagrać jesienią po jednym koncercie w Polsce i Izraelu. Oczywiście ,znowu nic z tego nie wynikło. Rozmawiałem z Mirkiem Makowskim , znanym fotografem i autorem okładek. Powiedział,żebym zapomniał o Pagarcie , bo archiwum poszło na śmietnik , albo w najlepszym razie , ktoś ważny z tej instytucji sprywatyzował...
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.01.2020, 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1976 brzmi wiarygodnie. W tym roku w Polsce trasę mieli Procol Harum i Rory Gallagher.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Smyxxx
pirat mono

PostWysłany: 25.02.2020, 15:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wydają winylowe remastery kilku pierwszych płyt, ciekawe jak zabrzmią
Powrót do góry
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.02.2020, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smyxxx napisał:
Właśnie wydają winylowe remastery kilku pierwszych płyt, ciekawe jak zabrzmią

Świetnie, można już gdzieś kupić?
Powrót do góry
Smyxxx
pirat mono

PostWysłany: 27.02.2020, 15:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 3 kwietnia br. pierwsze 4 krążki. Na stronie GG na face jest o tym wzmianka.
Powrót do góry
Aptekarz
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 04.03.2021, 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do 1974 jazda obowiązkowa. Od 1975 do 1977 fajnie buja. Dwie ostatnie płyty - powinni zabronić firmowania ich nazwą Gentle Giant, bo to nie ma nic wspólnego z ich poprzednimi dokonaniami.

Może kogoś to ucieszy. W zeszłym roku reaktywowali się!
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.03.2021, 17:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aptekarz napisał:
Może kogoś to ucieszy. W zeszłym roku reaktywowali się!

To żadna reaktywacja. Zagrali wspólnie (with a little help from their friends) jeden kawałek w ramach promocji boksu Unburied Treasure.
Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 01.07.2021, 09:32    Temat postu: Free Hand (Steven Wilson 2021 Remix) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

25 czerwca mieliśmy premierę tego wydawnictwa.

Gentle Giant - Free Hand (Steven Wilson 2021 Remix) (7 / 37:11)

Orginalnie nagrana w 1975 roku, 7 z kolei płyta zakręconych bardów progresu.
Ich muzyka jest wyraźnie bardziej przystępna, chwilami wręcz przebojowa.

Pamiętajmy, że była to pierwsza płyta dla brytyjskiej wytwórni Chrysalis (stąd tytuł), na dodatek najbardziej uznana na listach: Top 50 Billboard-Album-Charts w USA.
Steven Wilson jak zwykle dołożył na Blu-rayu miks 5.1 Surround i Dolby Atmos. Mamy tez Original-Mix z 1975 Quad-Mix i Instrumental-Mix.

https://www.youtube.com/watch?v=CAzl57WI4Us
https://www.youtube.com/watch?v=zxdw2ILC9a8
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 01.08.2021, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ahh, Gentle Giant. Genialny zespół, wokalnie niezwykle oryginalny, a jeśli mówimy o kwestii instrumentalnej to jest to wręcz antyteza fuszerki. Choć co do wokalu można się przyczepić - wokalista nigdy nie był super ekspresyjny, i że tak powiem, mocny. Śpiewak tego bandu nigdy nie wydarł dobrze japy, jak to robił Van Vliet czy Niemen, więc muzyce brakowała tej charakterystycznej dla rocka dzikości, która była zastąpiona kunsztem, co oczywiście nie jest samo w sobie wadą, ale tworzyło to różnicę względem innych rockowych bandów, więc potencjał komercyjny znowu był zmniejszony.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.08.2021, 01:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Barwa głosu Wyatta, maniera wokalna – odczucia mogą być różne, bo to kwestia indywidualnych preferencji. Obiektywnie rzecz biorąc - bardzo duże możliwości, oryginalność, innowacyjne podejście do sztuki wokalnej na różnych poziomach. Tego nikt mu nie odbierze.
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 02.08.2021, 02:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyatta? Chyba coś się pomieszało, czyżby w związku z obrazkiem na moim profilu? Wink
Ale przechodząc do sedna to tak, obiektywnie wokalista wybitny, ale jak dla mnie (co jak wspomniałeś jest całkiem subiektywne) barwa głosu nigdy nie była super charakterystyczna i tak fajna. Chociaż gdybyś mówił o Wyattcie (przepraszam za ewentualny błąd, ale nie mam pojęcia jak to odmienić w j. polskim) też byś miał rację, choć jego barwa głosu należy do moich ulubionych, szczerze mówiąc sam mam plany aby nauczyć się śpiewać i jest on jedną z moich największych inspiracji, jeśli nie największą. Aż szkoda że reszta Softów go tak odsuwała od mikrofonu, choć to nie jest dobre miejsce aby więcej o tym pisać.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.08.2021, 03:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:
Wyatta? Chyba coś się pomieszało, czyżby w związku z obrazkiem na moim profilu? Wink

Wygląda na to, że tak. Laughing
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: