Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czesław Niemen
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.07.2007, 11:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie patriotyczne, a "zwykłe" ludowe piosenki rosyjskie. Podejrzewam, że takie, jakie mu od dziecka "w duszy grały" Smile

Zresztą wczoraj przekopując swoje zbiory, żeby znaleźć ten CD dla Andy'ego, natrafiłem też na płytę opisaną "Niemen - Pieśni". Zapuściłem, a tam "naszym przodkom wystarczały ryby słone i cuchnące, my po świeże przychodzimy w oceanie pląsające" Smile Tak "na ucho" przełom 80/90, pieśni wojów w nowcześniejszych aranżach. Z tego co pamiętam, to jakiś niewydany album, podobnie jak "Księga Krzysztofa Kolumba" (którą też posiadam zresztą).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mir
remaster

PostWysłany: 25.07.2007, 11:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha! Sugeruje niesmialo, ze Andy z tych dodatkowych pozycji tez by sie niezmiernie ucieszyl Laughing Wez to pod uwage, Tarkusie przy wysylce Wink

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus

PostWysłany: 25.07.2007, 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wezmę, wezmę Smile)
Tarkus

PostWysłany: 23.05.2008, 09:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item369502601_niemen_czeslaw_spizowy_krzyk_cd.html

Ktoś może kojarzy, co to dokładnie jest? Shocked
Czarek
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 23.05.2008, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://niemen.aerolit.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=1627

Pozdrowienia .
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 10.12.2008, 12:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co dalej z płytami Niemena Question
Poniżej pytania fanów i odpowiedzi pani Niemen sprzed 2 lat. Od tego czasu pojawiły sie Potencjometry i składak.

"1." Czyż bezwzględną wolą Czesława Niemena było zapieczętowanie
archiwów i "szuflad" zawierających owoce Jego twórczości ?"
- myślę, że inteligencja Panów sama podsuwa właściwą odpowiedź.
2. " Dlaczego do chwili obecnej nie ukazała się zapowiadana
trzecia część antologii Polskiego Radia - "Niemen na pomieszane
języki"?
- ponieważ w tej chwili zajmujemy się innym projektem, ale ten
zapewniam Panów również ujrzy
światło dzienne.
3. " Czy w ogóle przewidują Panie wyrażenie zgody na wydanie
innych, dotąd nie publikowanych nagrań Czesława Niemena nawet tych,
które sam zamierzał wydać- jak np. koncert w radiowej Trójce? "
- trudno odpowiedzieć mi na to pytanie w tej chwili, ponieważ tym
tematem będziemy zajmować się w dalszej przyszłości, a na razie
realizujemy bliższe, wiadome nam plany męża.
4." Czy zamierzają Panie wyrazić zgodę na ukazanie się na CD i DVD
nagrań koncertowych (...)?"
- tak, zamierzamy."

Kopia z forum: http://niemen.aerolit.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=946
B.J.

PostWysłany: 10.12.2008, 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedna z ostatnich wypowiedzi Czesława Niemena na temat swojej pracy. Fragment z czatu na gazeta.pl:
"jez_kleofas#: Podobno pracuje Pan nad remasteringiem swoich dawnych plyt (takze zagranicznych). Jak idzie praca? Co z Panskim DVD?
Nie wiem, co powiedziec. Probuje pokonywac opor materii."

Zdaje się, że to nie było takie proste. A teraz jest jeszcze trudniejsze.

Ostatni zapis czatu Gazeta.pl z udzialem Czeslawa Niemena na stronie: http://niemen.xt.pl/

Jeszcze taka ciekawostka:
"MaFik#: Nie moge o to nie zapytac - jak podobala sie Panu interpretacja hymnu przez Edyte Gorniak?
Wlasnie dzisiaj podczas audycji powiedzialem: otrzymalem to nagranie i z przerazeniem wysluchalem straszliwie falszujacy zgielk stadionu i wspaniala interpretacje, dostojna, godna - dzielo Edyty Gorniak. Bylem zachwycony. Zupelnie nie rozumiem, jak wielu tepouchych dziennikarzy, sprawozdawcow sportowych wytoczylo tak wielkie i niesprawiedliwe armaty przeciwko doskonalej artystce, jaka jest Edyta Gorniak"

No, ducha futbolu to Pan Czesław nie czuł.
Ale faktem jest, że takie wykonanie na rządowej akademii stałoby się zapewne przedmiotem ochów i achów, a szeroka kibicowska rzesza jakoś nie zatrybiła. Wink
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.12.2008, 17:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałem z fana reklamę czegoś takiego:
http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=1360910&oknrt=1360910

Gdyby ktoś posiadał bliższą wiedzę na temat zawartości, byłbym wdzięczny za podzielenie się nią.

"Autobiografia muzyczno - słowna. Na dwóch krążkach umieszczone są niezapomniane kompozycje i oryginalne ścieżki dźwiękowe utrwalone podczas kariery zawodowej! Słowa Czesława Niemena, zamieszczone na płytach, pochodzą z archiwalnych wypowiedzi Artysty. Album powstał, by utrwalić przemyślenia i wspomnienia wielkiego Muzyka, Poety i Człowieka, Filozofa, "późnego wnuka Norwida". Niektóre nagrania, ze względu na upływ czasu bądź metody rejestracji dźwięku, nie są doskonałej jakości technicznej, jednak zawarte w nich przesłanie jest czytelne i najważniejsze.

[ 1 ]

1.Motto
2.Czas Jak Rzeka
(C. Niemen)
3.Niemen Zza Buga
4.El Soldado
(Gonzales)
5.Wiem, Że Nie Wrócisz
(C. Niemen)
6.Moje Piosenki
7.Sen O Warszawie
(C.Niemen, M.Gaszyński)
8.Wspomnienie
9.Nim Przyjdzie Wiosna
(C.Niemen, J.Iwaszkiewicz)
10.Przez Monachium Do Ameryki
11.Marionetki
(C.Niemen, C.K.Norwid)
12.Niemen Od Początku
13.Mów Do Mnie Jeszcze
(C.Niemen, K.Przerwa-Tetmajer)
14.Niemen Enigmatic
15.Jednego Serca
(C.Niemen, A.Asnyk)
16.O Sonancji
17.Sonancja
(C.Niemen)

[ 2 ]

1.O Poezji
2.Zapytaj
(C.Niemen, C.K.Norwid)
3.Muzyka Elektroniczna
4.Dorożką Na Księżyc
(C.Niemen)
5.O Filmie �Sukces� M. Piwowskiego
6.Sukces
(C.Niemen)
7.Stan Wojenny
8.Dziwny Jest Ten Świat
(C.Niemen)
9.Artysta Dojrzały
10.Ptaszek
(C.Niemen, M.Jasnorzewska-Pawlikowska)
11.Lubię Dom
12.Postscriptum
(C.Niemen)
13.O Pracy
14.Credo
(C.Niemen, C.K.Norwid)
15.Epilog"

I przy okazji - jeśli ktoś poszukuje francuskiej EPki Niemena, którą ostatnio pokazywał w wątku o zbiorach bodajże Andy, to jeden egzemplarz leży w antykwariacie Muzant w Warszawie za 220zł
Stach
pirat mono

PostWysłany: 07.02.2009, 05:27    Temat postu: Re: Niemen Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:

No i z przykrością muszę stwierdzić, że dla mnie Niemen skończył się na (doskonałej) płycie Aerolit. Katharsis nienawidzę, a Idee Fixe uważam za nudną i rozdętą do granic możliwości. Natomiast Postscriptum ma sporo uroku, ale nie jest to przecież pozycja na miarę płyt z pierwszej połowy lat 70

To jest nieporozumienie , widocznie nie nadążasz za NIEMENEM. To nie NIEMEN sie skończył , lecz ... trzeźwo spójrz na dokonania muzyczne CZESŁAWA NIEMENA. Poza tym jak można nienawidziec ..muzyki Shocked
Powrót do góry
Dariusz
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 07.02.2009, 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podobno na początku lat 70 - tych angielski zespół " Blood Sweat and Tears " proponował Cześkowi członkostwo w tym zespole . wie ktoś coś na ten temat ?

pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.02.2009, 11:40    Temat postu: Re: Niemen Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stach napisał:
Okechukwu napisał:

No i z przykrością muszę stwierdzić, że dla mnie Niemen skończył się na (doskonałej) płycie Aerolit. Katharsis nienawidzę, a Idee Fixe uważam za nudną i rozdętą do granic możliwości. Natomiast Postscriptum ma sporo uroku, ale nie jest to przecież pozycja na miarę płyt z pierwszej połowy lat 70

To jest nieporozumienie , widocznie nie nadążasz za NIEMENEM. To nie NIEMEN sie skończył , lecz ... trzeźwo spójrz na dokonania muzyczne CZESŁAWA NIEMENA.
Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
afterc
remaster

PostWysłany: 07.02.2009, 11:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Wódeczka się skończyła.
Przykre, ale tak bywa ...

Cytat:
trzeźwo spójrz na dokonania muzyczne CZESŁAWA NIEMENA.

... mimo to, może być z tym spory problem Very Happy
Powrót do góry
bt
singel analogowy

PostWysłany: 07.02.2009, 12:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dariusz napisał:
podobno na początku lat 70 - tych angielski zespół " Blood Sweat and Tears " proponował Cześkowi członkostwo w tym zespole . wie ktoś coś na ten temat ?

O ile pamiętam z książek dot. Niemena to pomysł wyszedł z Columbii.Wytwórni spodobał się pomysł połączenia popularnej wtedy grupy z rokującym duże nadzieje wokalistą.Sam Niemen był dość sceptyczny co do pomysłu, a dla BS&T był to pomysł wychodzący z ich wytwórni,a nie od nich samych.Do spotkania grupy z artystą nigdy nie doszło.
Tyle pamiętam.
Powrót do góry
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.02.2009, 08:46    Temat postu: Re: Niemen Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stach napisał:
Okechukwu napisał:

To jest nieporozumienie , widocznie nie nadążasz za NIEMENEM. To nie NIEMEN sie skończył , lecz ... trzeźwo spójrz na dokonania muzyczne CZESŁAWA NIEMENA. Poza tym jak można nienawidziec ..muzyki Shocked

Jak mogę nie nadążać za Niemenem, jak Czesław to mój hero i pisałem o nim nawet pracę magisterską Smile, a gdy umarł- poryczałem się jak dziecko Crying or Very sad Właśnie dlatego, że trzeźwo patrzę na jego dokonania, to oceniam Katharsis jako brzmiący nieznośnie archaicznie i amatorsko kicz (broni się tylko utwór dedykowany Dziemskiemu).
Powrót do góry
Domin189
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 13.02.2009, 00:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego, kiedy pozna się muzykę z "Katharsis" i z jakim nastawieniem się do tej płyty podchodzi. Jedni koneserzy muzyki elektronicznej uznają ten album Niemena za dzieło, inni za stratę czasu. Ostatecznie o gustach się nie dyskutuje.

Do nikogo nie przemawia przekonywanie, że się "nie nadąża" czy, że jest się zbyt ograniczonym, żeby geniusz tej muzyki pojąć; każdy ma własne zdanie i sam potrafi decydować, czy coś mu się podoba, czy nie - bez względu na wykonawcę, historię powstania i inne czynniki.

Osobiście lubię kilka fragmentów tej kosmicznej opowieści, bo brzmią - dla mnie - ciekawie, np. "Fatum", "Z listu do M." czy choćby utwór tytułowy. Utwór z tekstem Epitafium dla Piotra Dziemskiego to utwór oderwany tematycznie, ale przede wszystkim brzmieniowo od całości.

Niektórzy zarzucają tej muzyce archaiczność... Niewątpliwie minęło od wydania tamtej płyty 35 lat; moog brzmi naprawdę surowo - ale właśnie to jest dla wielu atutem tej produkcji i cechą charakterystyczną dla muzyki Niemena tamtego okresu!

"Idee fixe" jest uważane przez wielu fanów Niemena za najważniejsze dzieło Jego życia. Uwielbiam ten album i wcale nie uważam, żeby był rozdęty - jest to moim zdaniem najoryginalniejsze brzmienie, jakie kiedykolwiek z jakimś zespołem osiągnął. Nudna? Zdecydowanie nie. Psychodeliczna gitara, rockowy beat i kosmiczne klawisze - choćby w "Larwie". Chętnie przeczytałbym, co masz temu podwójnemu albumowi do zarzucenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Następny
Strona 2 z 40

Skocz do: