Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.09.2021, 10:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy takim budżecie warto rozważyć, do czego będziesz je podłączał - bo to ma wpływ na optymalny dobór.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.09.2021, 11:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: jaka konstrukcja (otwarte/półotwarte/zamknięte)?
Po drugie: co ma je napędzać (wzmacniacz słuchawkowy/zintegrowany/wyjście słuch. z CD/komputer/laptop)? Tutaj trzeba zwrócić uwagę na impedancję (mierzoną w ohmach) i skuteczność (SPL, w decybelach).
Po trzecie: jakie preferencje brzmieniowe (jasne/ciemne/chłodne/ciepłe/neutralne/bas/średnica/soprany/przestrzeń)?
Po czwarte: pady welurowe czy skórzane? Wolisz, jak na głowie opiera się sztywny pałąk (Beyerdynamic, Sennheiser), czy tylko skórzana opaska (jak w AKG)?
Rozumiem, że słuchawki mają być koniecznie nowe? Czy rozważasz też używane?
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 10.09.2021, 11:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Po pierwsze: jaka konstrukcja (otwarte/półotwarte/zamknięte)?
Po drugie: co ma je napędzać (wzmacniacz słuchawkowy/zintegrowany/wyjście słuch. z CD/komputer/laptop)? Tutaj trzeba zwrócić uwagę na impedancję (mierzoną w ohmach) i skuteczność (SPL, w decybelach).
Po trzecie: jakie preferencje brzmieniowe (jasne/ciemne/chłodne/ciepłe/neutralne/bas/średnica/soprany/przestrzeń)?
Po czwarte: pady welurowe czy skórzane? Wolisz, jak na głowie opiera się sztywny pałąk (Beyerdynamic, Sennheiser), czy tylko skórzana opaska (jak w AKG)?
Rozumiem, że słuchawki mają być koniecznie nowe? Czy rozważasz też używane?

Ad.1. Zasadniczo nie robi mi to wielkiej różnicy, bo i tak będę ich używał w komfortowych, domowych warunkach. To ja jestem ewentualnym hałasem, więc mogą być otwarte.

Ad.2. Na ten moment będą podpięte do telefonu, bądź do wieży Denona (D-M41). Planuję w późniejszej perspektywie zaopatrzyć się w gramofon, więc pewnie w grę wejdzie jakiś wzmacniasz słuchawkowy w przyszłości. Na ten moment chciałbym je podłączyć zwykłym jackiem.

Ad. 3 Raczej jasne, ciepłe. Z wyczuwalnym, choć niedominującym basem. Lepiej nie potrafię tego sprecyzować.

Ad. 4. To dobre pytanie. Beyerów nie miałem przyjemności jeszcze sprawdzić (słyszałem tylko dobre opinie, a recenzje potwierdzały mój profil brzmieniowy), korzystałem z Sennheiserów i to były moje ulubione słuchawki. Nie pamiętam modelu, ale na pewno pady były welurowe. AKG również miałem i mniej przypadły mi do gustu. Więc welurowe jak najbardziej.

Czy słuchawki mają być koniecznie nowe? Nie. Jednak chciałbym zamówić je przez internet i mieć czternastodniowy czas na ich zwrot. Także myślę głównie o nowych, chyba, że sprzedawca daje możliwość odsyłki.

PS: Ten konkretny model ma 280 Ohmów (i z tego wynika jego Pro, jak się orientuje). Pytanie co do dla mnie znaczy?
Bednaar

PostWysłany: 10.09.2021, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

280 ohmów - to znaczy, że ciężko będzie je wysterować telefonem. Słucchałem jednakże zestawu Denon D-M41 ze swoich słuchawek (AKG K530LTD) i byłem zdumiony, że tak dobrze grają - ta wieża ma chyba najlepsze wyjscie słuchawkowe, z jakim miałem do czynienia i nawet chciałem ją kupić, ostatecznie jednak wybrałem Marantza - ale to inna bajka Wink
Słuchawki wysokoomowe wymagają jednak wzmacniacza, najlepiej słuchawkowego, więc może na razie celuj w coś mniej wymagającego.
Nie wiem, z jakimi AKG miałeś do czynienia, jednak one są głównie niskoomowe, choć z drugiej strony i tak porzebują dobrego wysterowania. Godne polecenia modele AKG z otwartych to K701, K702, K612PRO. Zamknięte: K550. Przyznaję, że jestem ogromnym fanem tej marki, mam model K530LTD już od 13 lat i nie zamierzam zmieniać, w życiu nie miałem tak długo jednej pary słuchawek Smile Poprzednio miałem Sennheiser HD500, ale były dużo gorsze brzmieniowo (choć w pdobnej cenie) i po 7 latach użytkowania były w gorszym stanie, niż obecne AKG po 13 latach - więc to też świadczy o trwałości.
Z kolei Sennheisery - te dobre, otwarte - to ponad 1000 zł, w Twoim zakresie godne uwagi są zamknięte, łatwe do napędzenia HD380 Pro oraz HD 25-1 (wręcz legendarny model studyjny).
Z Beyerdynamicami niestety nie miałem nigdy do czynienia.
Zainteresuj się też słuchawkami innych firm: Fostex TR90, Audio-Technica ATH-SR50BT, Shure Aonic 50 (trochę ponad 1000 zł) czy Denon AH-GC25W.
A jak chcesz wysokoomowe, to polecam bardzo mocny wzmacniacz słuchawkowy, który posiadam od 3 lat: SMSL SAP-II. Niestety, teraz ciężko go zdobyć, zresztą sam też musiałem dosć długo czekać na dostępność w sklepie. Kosztuje 350 zł, a gra na poziomie wzmacniaczy kilkukrotnie droższych - podobno po zmianie zasilacza impulsowego na liniowy gra na poziomie wzmacniaczy za 2000 zł. Sam niedługo to sprawdzę, bo chcę taki zasilacz kupić (cena ok. 70 zł - więc warto spróbować).
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 10.09.2021, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję przepięknie za te polecenia. Postaram się złapać te słuchawki i przetestować. Dam znać, jak wybiorę!
Bednaar

PostWysłany: 10.09.2021, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PS. Wysoka impedancja tzn. 250 Ohmów wcale nie oznacza "PRO". Wysokoomowe są też słuchawki do użytku domowego, np. Sennheiser HD600 mają 300 ohm. "Pro" to raczej wyższa trwałość i neutralne, liniowe, analityczne brzmienie. Pozostając przy marce Sennheiser, wspomniany przeze mnie model HD380 Pro ma impedancję 54 ohm. Myślę, że telefon łatwiej je wysteruje, niż Beyery DT990 Pro - nie znam ich, ale faktycznie mają bardzo dobre opinie, ale z tej marki najbardziej interesują mnie DT150.
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 10.09.2021, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
PS. Wysoka impedancja tzn. 250 Ohmów wcale nie oznacza "PRO". Wysokoomowe są też słuchawki do użytku domowego, np. Sennheiser HD600 mają 300 ohm. "Pro" to raczej wyższa trwałość i neutralne, liniowe, analityczne brzmienie. Pozostając przy marce Sennheiser, wspomniany przeze mnie model HD380 Pro ma impedancję 54 ohm. Myślę, że telefon łatwiej je wysteruje, niż Beyery DT990 Pro - nie znam ich, ale faktycznie mają bardzo dobre opinie, ale z tej marki najbardziej interesują mnie DT150.

Ten model wystepuje też w innych wersjach - np. 80 ohmów. Zapoznam się jednak z twoimi poleceniami, bo na razie jestem w fazie wstępnego rozpoznania Wink
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 10.09.2021, 13:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
Chcę kupić słuchawki nauszne. Najlepiej do 1000 zł, choć to musiałby być totalny sztos. Osobiście myślę nad BEYERDYNAMIC DT990 PRO. Ktoś miał do czynienia?

Też niedawno miałem ten dylemat, założyłem sobie kwote max 1000zł i wybrałem Beyerdynamic DT 990 bez dodatku pro, zapłaciłem 720zł. Słuchawki super, dużo lepsze niż moje stare Sennheisery . Świetnie leżą na głowie i nawet kilkugodzinne słuchanie jest przyjemnością. Dzwięk taki bardzo naturalny, wszystko wyważone i myśle że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 10.09.2021, 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Oleeks napisał:
Chcę kupić słuchawki nauszne. Najlepiej do 1000 zł, choć to musiałby być totalny sztos. Osobiście myślę nad BEYERDYNAMIC DT990 PRO. Ktoś miał do czynienia?

Też niedawno miałem ten dylemat, założyłem sobie kwote max 1000zł i wybrałem Beyerdynamic DT 990 bez dodatku pro, zapłaciłem 720zł. Słuchawki super, dużo lepsze niż moje stare Sennheisery . Świetnie leżą na głowie i nawet kilkugodzinne słuchanie jest przyjemnością. Dzwięk taki bardzo naturalny, wszystko wyważone i myśle że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.

No to świetna wiadomość Smile Teraz ta wersja Pro kosztuje z 80 ohmami kosztuje nawet mniej niż 600zl. Wersja outletowa z uszkodzonym pudełkiem Smile
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 10.09.2021, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, znalazłem wideo na którym recenzent (zakładam entuzjasta tematu) testuje te same słuchawki w wersji 250 ohm na iPhonie i ponoć nie ma czego się bać, wszystko jest jak należy. I chyba tego się będę trzymał, taką wersję zamówię!
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 10.09.2021, 14:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje są w wresji 250 Ohm, gra to ze wzmacniaczem Atolla. Są opine że jak podłaczyc to do nawet niedrogiego wzmacniacza słuchawkowego to będzie jeszcze lepiej. Dobry wybór, będziesz bardzo zadowolony.
Bednaar

PostWysłany: 10.09.2021, 20:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy, że każdy ma nieco inne wyobrażenie o dobrym brzmieniu. Ja cenię przestrzeń i dlatego jestem zwolennikiem "pełnowymiarowych" AKG. Sennheiser to głównie ciepłe, barwne brzmienie - jak dla mnie, nieco nudne w porównaniu z AKG. O Beyerdynamic się nie wypowiadam, bo znam tylko z opisów. Oczywiście to spore uproszczenie, bo poszczególne modele różnią się od siebie. W ogóle z Sennheisera bardziej mi odpowiadają modele studyjne w stylu HD380 Pro, niż "domowe" HD600.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.09.2021, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś na testach DT 990 Edition 600 Ohm, nic specjalnego moim zdaniem.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.09.2021, 09:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A z jakim sprzętem grały?
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.09.2021, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
A z jakim sprzętem grały?

Chyba AIM SC 808.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następny
Strona 76 z 80

Skocz do: