Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79, 80  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.09.2021, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Zgadnijcie, ile to razem może kosztować?

Zgaduję - cholernie dużo Laughing
Wiem, że ten DAC Hugo jest drogi, chyba coś koło 30 tysięcy zł, jeśli się nie mylę, Violectric to bodajże okolice 15-20 tysięcy zł, a Hifimany nie wiem, bo różne modele są Wink
Strzelam, że około 100 tysięcy złotych.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.09.2021, 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No proszę, ten DAC Hugo kosztuje około 50 tysięcy...
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.09.2021, 09:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak własnie myślałem, że Adi zgadnie, poza nazwą DAC-a Smile

Vioelectric Nimbus (wzmacniacz słuchawkowy): 25 000 zł
Chord Electronics Dave (DAC): 51 590 zł
Hifiman Susvara (słuchawki): 30 990 zł

Razem wychodzi 107 580 zł.
Jak ktoś napisał na forum mp3store, z którego to zdjęcie pochodzi - mieli tam wczoraj spotkanie forumowiczów w Krakowie w mp3store i tam był ten zestaw: "Ceny w audio sięgają absurdu". Kiedyś najdroższym znanym mi zestawem słuchawkowym był elektrostatyczny Sennheiser Orpheus - słuchawki w zestawie razem z dedykowanym wzmacniaczem były mnie więcej w cenie tych Hifimanów.
Tak na marginesie: sklepy mp3store mają zmeinić nazwę na Hi-fi Pro. Sieć sklepów powstała w celu sprzedaży odtwarzaczy mp3, teraz skupia się na audofilskich (i nie tylko) słuchawkach oraz wzmacniaczach i DAC-ach im dedykowanych. Dlatego obecna nazwa sklepu już jest nieadekwatna. Kupiłem u nich tylko jeden artykuł: wzmacniacz słuchawkowy SMSL SAP-II, ale był to mój najlepszy zakup audio w życiu biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość. Jak pisałem, zamówiłem do niego lepszy zasilacz - jest w drodze.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 19.09.2021, 18:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Tak własnie myślałem, że Adi zgadnie, poza nazwą DAC-a

Mój błąd Wink
Tak na marginesie, ja już raczej nie wracam do słuchawek. Jakiś czas temu napisałem, że będę testował konkretne modele, ale jest to najprawdopodobniej nieaktualne. Najprawdopodobniej, bo nigdy nie mów nigdy, ale coraz mniej podoba mi się prezentacja muzyki ze słuchawek.
Natomiast na pewno sporo posłucham, i zapewne równie sporo zainwestuję w kolumny, ale to dość odległa przyszłość.
Na pewno fajnie byłoby odwiedzić kilku użytkowników jakichś konkretnych systemów audio, mam nadzieję, że to się uda Wink
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 19.09.2021, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też już kiedyś pisałem, że ja z kolei po pierwsze wolę prezentację ze słuchawek - mam wrażenie bliższego kontaktu z muzyką, łatwiej wnikam w partię każdego instrumentu, nie dochodzą do mnie odgłosy z zewnątrz. No i nie muszę martwić się wpływem akustyki wnętrza - z tym zawsze jest największy problem - ustawianie głośników itp. Poza tym - nie mam warunków w domu do słuchania na głośnikach, słuchawki to jedyny sposób. Obecnie mój podstawowy sprzęt do słuchania muzyki jest podłączony tylko do wzmacniacza słuchawkowego, ma terminale na głośniki, ale na razie nie czuję potrzeby, by je podłączać. Jakbym wygrał "6" w Lotto, może zainwestowałbym w sprzęt taki, jak na tym zdjęciu (Hifiman + Vioelectric + Dave) - ale raczej celowałbym w słuchawki zamknięte - wiem, że gorsza przestrzeń, ale z kolei lepszy bas, no i izolacja od przeszkadzajek z zewnątrz. Do sprzętu mobilnego (czasem słucham Spotify na smartfonie) mam dokanałówki - czyli miniaturowy odpowiednik wokółusznych słuchawek zamkniętych. Dzięki wygłuszeniu hałasu ulicznego nie muszę głośno słuchać muzyki i nie mam problemów ze słuchem - a kiedyś miałem, gdy używałem "pchełek".
Bednaar

PostWysłany: 21.09.2021, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisałem jakiś czas temu, że zamówiłem zasilacz stabilizowany do wzmacniacza sluchwkowego, podlaczlem dziś zamiast fabrycznego impulsowego. No i gra sobie SMSL SAP-2 z tym zasilaczem i faktycznie jest lepiej: lepsza separacja kanałów i przestrzeń, czystsza góra, łatwiej rozróżnić poszczególne instrumenty, to tak na szybko. Gra Eberhard Weber - Silent Feet (ECM, 1977).
esforty
digipack

PostWysłany: 19.10.2021, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
bananamoon napisał:
Całe szczęście, płytę analogową, można wciąż nabyć "w miarę" bezproblemowo.
...rozumiem, że ciągle bronisz się przed zakupem gramofonu?

Tak, i nie sądzę, żeby coś w tej materii jeszcze się kiedykolwiek zmieniło... brak miejsca na dodatkowy sprzęt i płyty (nawet cedeki już nie wiem, gdzie upychać, a analogi wymagają więcej miejsca i zachodu).
.

I u mnie jest podobnie, choć miejsca na płyty, jeszcze trochę mam: Embarassed Embarassed .
Jednakowoż próbuję, zbliżyć się do soundu analogowego, ignorując jednocześnie, złowieszczą przepowiednię o końcu płyty kompaktowej, nabyłem drogą kupna, używany (4lata) egzemplarz poniższy:

Bednaar

PostWysłany: 19.10.2021, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękny hi-endowy top-loader Smile Audio Research to jak dla mnie nieosiągalny poziom, podobnie jak Krell, McIntosh czy Mark Levinson. Niech służy Tobie jak najdłużej.
U mnie też przecież grajek CD jest źródłem podstawowym - ale z o wiele niższej półki. I też brak miejsca na gramofon oraz płyty winylowe. Niestety, sprzedałem swoje zbiory wraz z gramofonem (był to tani, ale dobry staruszek z lat 70-tych Elac Miracord 42) tuż przed przyjściem syna na świat.
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.10.2021, 05:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Piękny hi-endowy top-loader Smile Audio Research to jak dla mnie nieosiągalny poziom...

Na zdjęciach prezentuje się wyśmienicie, ale... jak spojrzałem na jego cenę to dostałem mikro udaru Shocked

Esforty - gratuluję zakupu i możliwości finansowych Smile
Maciek
box

PostWysłany: 20.10.2021, 06:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsza jest ta rączka! Od razu skojarzyła mi się z funkcją:
- włóż płytę z zimną falą
- nastaw timer na 30 sekund
- wyciągnij gorący i dymiący funk. Wink

A tak na poważnie - esforty, gratulacje. Będę obserwował czy nowe możliwości odsłuchowe nie wpłyną na Twój gust (oby nie!).
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 20.10.2021, 07:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A łapie tez duchy i zjawy? Bo wygląda jak maszyna do łapania paranormalnych stworów Łowców Duchów. Miłych odsłuchów!
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 20.10.2021, 07:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
...

Na zdjęciach prezentuje się wyśmienicie, ale... jak spojrzałem na jego cenę to dostałem mikro udaru Shocked

Esforty - gratuluję zakupu i możliwości finansowych Smile

Dzieciaki <wyszły z domu> dość dawno i już nie oczekują wsparcia (finansowego), w trumnie nie ma kieszeni... zatem po co kisić kasę?
Starcza, jeszcze, na cięte kwiaty dla żony, a to warunek konieczny, acz niewystarczający Cool, do przeprowadzania takich zmian Embarassed .
Poważniej! To jednak (tylko) ok. 50% połowy ceny nowego z <ogonkiem> Wink .Usłyszałem kiedyś ARC7 z końcówkami mocy VTL... to było jak usiąść obok p. M. Bellucci , wręcz krępująco, wobec jej urody (dodam:nawet dziś) Confused
To, jak żyć (p. Premierze)?

Maciek napisał:
Najlepsza jest ta rączka! Od razu skojarzyła mi się z funkcją:
- włóż płytę z zimną falą
- nastaw timer na 30 sekund
- wyciągnij gorący i dymiący funk. Wink
...

... jednak opiekacz Embarassed Embarassed

Ale dziękuję Wam za uznanie Very Happy

P.S. Syn (niedotknięty pasją), skomentował- ... nakręci się, potem(?!!?)...Wrota niebios II.
Bednaar

PostWysłany: 21.10.2021, 09:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygrzebałem stare zdjęcie - chyba sprzed 15 lat - z moich czasów gramofonowo-winylowych. Tak wtedy słuchałem - Elac Miracord 42 + Ortofon OM5 oraz Onkyo Integra A8670. Reszta zestawu niewidoczna: CD Onkyo Integra DX-6850, tuner Pioneer F-204 RDS, deck Aiwa AD-F550 i głośniki Tannoy M1 (te ostatnie mam do dzisiaj).

esforty
digipack

PostWysłany: 21.10.2021, 15:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak stało, gramofon na wzmaczniaczu?
Bednaar

PostWysłany: 22.10.2021, 06:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem dodatkową półeczkę na gumowych nóżkach podklejonych filcem (to czarne pod brązowym gramofonem), dopiero na tym stał gramofon
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79, 80  Następny
Strona 78 z 80

Skocz do: