Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85, 86  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.11.2021, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@esforty: Akurat ja zaczynałem przygodę z CD nie od Technicsa, tylko od Pioneera, bo jak wszedłem do Pewexu, to Pioneer grał lepiej, niż Technics. Ale zakupiłem w komisie PD-201, bo taniej. Niestety, ten wzmacniacz Technicsa już miałem wcześniej. Więc u mnie grała para mieszana Pioneer PD-201 + Technics SU-VZ320. Plus tuner Pioneer F-204, deck Aiwa AD-F550 i gramofon Fonica GS-461. Nie dbałem nigdy o to, by mieć sprzęt jednej firmy.
@Gacek: u mnie też gałka wzmocnienia jest zintegrowana z balansem i mam teraz nieoryginalną, bo tamta... odpadła. Sam potencjometr głośności przerywał, ale Kontakt PR załatwił sprawę. Wzmacniacz się nie psuje, a ma już 30 lat - więc może jednak warto zaryzykować. Mój model ma przedwzmacniacz gramofonowy, nawet przełącznik do wkładek MM i MC. Teraz z tego nie korzystam, bo nie mam gramofonu. Wzmacniacze Denona też są OK (modele wspomniane przez Kolegów) - zainteresuj się też nimi.
@Crazy: No tak, melomani dzielą się na głośnikowców i słuchawkowców. Ja w słuchawkach AKG mogę obecnie wytrzymać parę godzin, z Sennheiserem już nie było tak różowo, bo sztywny pałąk naciskał na głowę. W ogóle wolę prezentację słuchawkową, niż głośnikową - mam bardziej dogłębny wgląd w muzykę, w każdy instrument.
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 20.11.2021, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dawno temu, jakiś gość z Łodzi kupił ode mnie tego Linna, specyficznie grający wzmacniacz. Melodyjny, o cieplutkim aksamitnym brzmieniu, do rocka to raczej średni.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 20.11.2021, 12:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posiadałem też w swojej kolekcji wzmacniacz Harman Kardon HK 970 i musze powiedzieć, że jest to bardzo funkcjonalny wzmacniacz, posiada potencjometr cyfrowy (dźwięk można regulować albo za pomocą pokrętła potencjometru, albo z pilota skokowo o jeden decybel, potencjometr cyfrowy nie posiada silniczka, więc tu tez odpada kłopot z wysłużonymi częściami).
Wzmacniacz bardzo przyzwoicie brzmiący, nie do przesterowania - automatycznie regulowany stosunek jego mocy do wartości znamionowych kolumn.
No i wygląda już trochę współcześniej Wink

Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.11.2021, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

@Gacek: u mnie też gałka wzmocnienia jest zintegrowana z balansem i mam teraz nieoryginalną, bo tamta... odpadła. Sam potencjometr głośności przerywał, ale Kontakt PR załatwił sprawę. Wzmacniacz się nie psuje, a ma już 30 lat - więc może jednak warto zaryzykować. Mój model ma przedwzmacniacz gramofonowy, nawet przełącznik do wkładek MM i MC. Teraz z tego nie korzystam, bo nie mam gramofonu. Wzmacniacze Denona też są OK (modele wspomniane przez Kolegów) - zainteresuj się też nimi.

Ależ warto bez 2 zdań, Reduktor też chwalił tego wzmaka Wink
No ale bez wyjścia gramofonowego to mnie nie interesuje. Czekam, może jakiś Rotel się pojawi.

docent_chleb napisał:
Posiadałem też w swojej kolekcji wzmacniacz Harman Kardon HK 970...

Ale jaja a ja nie dalej jak kilka dni temu takiego oglądałem na aukcji i zastanawiałem się co za dziwadło Cool
Całkiem ładna sztuka stała za około 500 złotych z pilotem ale trochę się boję takich nowoczesnych konstrukcji. Chociaż jak twierdzisz że brzmi dobrze to może warto by było?

Jako że mam dużo wolnego czasu gmeram po aukcjach i:
1) Zaciekawił mnie wzmak Cambridge Audio A1.
Marka nie słynąca z estetycznych urządzeń ale raczej solidnych stąd wzmacniacz w okolicy 300 zł wydaje się cokolwiek ciekawy. Znalazłem kilka dość pozytywnych opinii ale też kubeł zimnej wody jak zobaczyłem na filmiku na YT że w środku tego wzmaka hula wiatr Confused
No ale za tą kasę... ciekawe.
2) W czorty jest wzmacniaczy Pioneera czy Kenwooda i to w bardzo różnych przedziałach cenowych. Warto się tym interesować?
Powrót do góry
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 21.11.2021, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

1) Zaciekawił mnie wzmak Cambridge Audio A1.
Marka nie słynąca z estetycznych urządzeń ale raczej solidnych stąd wzmacniacz w okolicy 300 zł wydaje się cokolwiek ciekawy. Znalazłem kilka dość pozytywnych opinii ale też kubeł zimnej wody jak zobaczyłem na filmiku na YT że w środku tego wzmaka hula wiatr Confused
No ale za tą kasę... ciekawe.
2) W czorty jest wzmacniaczy Pioneera czy Kenwooda i to w bardzo różnych przedziałach cenowych. Warto się tym interesować?

Cambridge audio A1 to był pierwszy wzmak, na jaki się przesiadłem z Technicsa Smile
Bardzo dobrze brzmiący, mięciutko, delikatnie, ale bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego.

Pioneer ma w swojej historii absolutnego klasyka - A 400, obecnie drogi jak cholera, ale brzmi naprawdę nieźle, A 300 też fajny.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 22.11.2021, 09:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:

Pioneer ma w swojej historii absolutnego klasyka - A 400, obecnie drogi jak cholera, ale brzmi naprawdę nieźle, A 300 też fajny.

Tak, ale z tego, co pamiętam. Pioneer A400X w standardzie nie miał przedwzmacniacza gramofonowego, był tylko jako opcja.
Ale w Pioneer spokojnie bym też szedł, podobnie, jak w Denony. Np. A-717 - choć aktualnie na Allegro dostępny tylko jeden uszkodzony egzemparz. Jest też Pioneer A-88X - ale kosztuje fortunę. Ale np. taki Pioneer A-447 może być OK.
Opinia: http://mirski.pl/2013/12/pioneer-a-447/
Allegro: https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-pioneer-a-447-2x90w-4-ohm-japan-550w-11328236973
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 22.11.2021, 10:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar A400, a A400X to trochę inne konstrukcje, mimo, że w nazwie różni je tylko skromne X.

"Pioneer A-447 może być OK." - ale nie musi Wink z tej serii to jako tako gra seria z ósemką z przodu, np tak A 858, ale jego cena w stosunku do jakości jest zawyżona.

Jeżeli ktoś chce zostać przy Marantzu to proponuję model PM68, to jest ta sama konstrukcja co młodszy PM7000 - różnią sie tylko obudową, a ten pierwszy bywa znacznie tańszy.

Warto też zaglądać na olx.pl, zdarzają się ciekawe oferty.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 22.11.2021, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem wrzucić do wątku o śmiesznostkach, ale tu chyba pasuje bardziej. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=w6byL1UdnoM
Bednaar

PostWysłany: 22.11.2021, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Bednaar A400, a A400X to trochę inne konstrukcje, mimo, że w nazwie różni je tylko skromne X.

"Pioneer A-447 może być OK." - ale nie musi Wink z tej serii to jako tako gra seria z ósemką z przodu, np tak A 858, ale jego cena w stosunku do jakości jest zawyżona.

Jeżeli ktoś chce zostać przy Marantzu to proponuję model PM68, to jest ta sama konstrukcja co młodszy PM7000 - różnią sie tylko obudową, a ten pierwszy bywa znacznie tańszy.

Warto też zaglądać na olx.pl, zdarzają się ciekawe oferty.

A to przepraszam, myślałem że po [prostu zjadłeś "X" Wink A pamiętam głównie model A400X. Ale faktycznie, przypomniałeś mi, że był też A400 - choć jednak oba mają możliwość podłączenia gramofonu zarówno MM, jak i MC. Już wiem, dlaczego go nie chciałem (A400 z X lub bez) - nie ma wyjścia słuchawkowego. A tego Pioneera A-447 to tak trochę w ciemno zaproponowałem. Pamiętam po prostu, że podobały mi się dawno temu nawet tanie wzmacniacze tej firmy, bo grały subtelniej i bardziej przestrzennie od Technicsa.
Bednaar

PostWysłany: 23.11.2021, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, klamka zapadła: zamówiłem AKG K271 MkII. Odsłuchy poczyniłem wczoraj. W łódzkim salonie mp3store słuchałem nie tylko słuchawek, jakie chciałem kupić, ale też z ciekawości innych modeli, np. po raz pierwszy w życiu planarne, ale po kolei: Beyerdynamic DT770 (były tylko 32 ohm), Fostex TH610, Fostex T60RP, AKG K240 Studio, AKG K371, Hifiman HE400SE. Plus w salonie Riff: AKG K271 MkII. Brakło Beyerów DT150 - trudno. Moje spostrzeżenia są takie: ceny słuchawek nie odzwierciedlają jakości dźwięku, nie jest tak, że np. 5 razy droższe TH610 grają 5 razy lepiej od DT770 - mnie się nawet bardziej podobały te drugie. Słuchawki, których słuchałem, grają po prostu różnie - może jakbym miał wskazać moim zdaniem najsłabsze, to były strasznie płasko grające T60RP. Reszta to po prostu różne szkoły brzmienia i nie ma tak, że jedne grają lepiej od innych, nie wyłączając najtańszych K240. Tak czy inaczej, chyba przez te kilkanaście lat mózg mi się nastroił na przetworniki Varimotion XXL i... traktował brzmienie K240 oraz K271 jako najbardziej pożądane. Nic na to nie poradzę, potwierdziło się, że jestem niepoprawnym fanem studyjnych AKG. Może to i dobrze, bo są tanie. Jakby nie potrzeba izolacji, brałbym K240, bo są śmiesznie tanie i teraz moim zdaniem te słuchawki mają wybitny stosunek cena/jakość. Nie odstają brzmieniowo od droższych modeli. Jako wzmacniacz posłużył JDS Labs EL AMP II (cena ok. 1.600 zł) oraz streamer Matrix Audio Element P (cena ok. 12.500 zł).

Teraz za K271 zapłacone i czekam na odbiór w łódzki Salonie Smile
pratt
cylinder Edisona

PostWysłany: 23.11.2021, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AKG 240 Monitor 600-ohmowe (jeszcze Made in Austria) sprzedałem po zakupie Audio- Technicy. Z niejakim żalem, bo grały bardzo dobrze...nie tak dobrze jednak, jak wspomniana ATH.
Niemniej AKG to świetna szkoła dźwięku i był to chyba dobry Twój wybór. Niechaj służą.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 23.11.2021, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki pratt Smile
Starych 600-omowych K240 niestety nie słuchałem, w sumie wolałbym wysokoomowe, ale te dzisiejsze studyjne AKG mają impedancję tylko 55 ohm.
Cóż, znów będę słuchać na samym początku skali.
Kiedyś na forum mp3store ktoś sprzedawał AKG K240 DF (od Diffusion Field - wersja strojona tak, by grać jak monitory dyfuzyjne), też 600 ohm - niestety zauważyłem to ogłoszenie już jak było nieaktualne.
W ogóle przy zakupie słuchawek odsłuch to konieczność. Na forum ktoś np. napisał, że znacznie bardziej woli studyjne Beyerdynamiki niż AKG, bo AKG grają płasko i bez charakteru. Mnie wczoraj bardziej podobały się K240 i K271, niż DT770. Może też kwestia przyzwyczajenia - mam od kilkunastu lad K530, które mają identyczne przetworniki, jak studyjne AKG i mój mózg się do nich przyzwyczaił. Tyle tylko, że są już mocno zmęczone i lada dzień mogą się rozlecieć. Inna sprawa, że poprzednio miałem Sennheiser HD500 (7 lat) i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do przesadzonego basu i dźwięku jak ze studni.
Adrithgor
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 23.11.2021, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miałem wrzucić do wątku o śmiesznostkach, ale tu chyba pasuje bardziej.
https://www.youtube.com/watch?v=w6byL1UdnoM

Paradokumenty to kinematograficzny odpowiednik disco polo...

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
pratt
cylinder Edisona

PostWysłany: 23.11.2021, 14:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar, wiesz, jak to jest - jedni lubią ogórki, inni z kolei ogrodnika córki. AKG 240 grają bez żadnych podkolorowań, ale nigdy nie powiedziałbym, że jest to "płaskie" brzmienie. To był dla mnie naturalny dźwięk, nie wybitny, ale naturalny. Mnie o to właśnie chodzi, aby uzyskać - czy to ze słuchawek, czy to z kolumn dźwięk zbliżony do tego, co słyszę w takim NOSPR, dajmy na to (uwielbiam tę salę i zazdroszczę jej wszystkim Ślązakom, bo łódzka filharmonia z akustyką jest mocno na bakier). Oczywiście mocno upraszczam, bowiem pomijam takie aspekty, jak przestrzeń przede wszystkim, "powietrzność", której na słuchawkach uzyskać się nie da (miałem jakiś czas temu AKG K1000 do kilkudniowych odsłuchów, ale i tam jej brakowało).
Wspomniałem już tu wcześniej o powszechnej w dzisiejszych czasach loudness war. Muzyka tak nagrana (poza jazzem i filharmonią) otacza nas zewsząd, dla większości "standardowych" słuchaczy musi być głośno, musi dudnić i wszystkie możliwe (słyszalne) częstotliwości mają atakować bębenki słuchacza. Takie swoiste ACN Very Happy
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2021, 17:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No w końcu zmieniłem swojego Technicsa SU A600 na Denon PMA-355 UK

To nie jest różnica dźwięku, to jest kolosalna przepaść, przyznam szczerze, że jestem więcej niż zadowolony. Pięknie toto gra a pierwszą płytę jaką na tym zagrałem był IV Gabriela, czułem się jakbym słyszał to pierwszy raz w życiu. Teraz mam takie coś na chacie:

Wzmak: Denon PMA-355 UK
Deck: Technics RS-TR474
Tuner: Technics ST-GT550
CD: Technics SL-PJ46A
Gramofon: Technics SL-110L
Kolumny: Denon SC-E313SE
Słuchawki: AKG-K530 i AKG K450

Chyba na razie do szczęścia nic mi nie brakuje ale jak coś doradzicie to będę wdzięczny zwłaszcza w kwestii wkładki do gramofomu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85, 86  Następny
Strona 84 z 86

Skocz do: